Radio...

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, fieldy, piotrcies, maestro, Cris7

Jak słucham to słucham

RMF FM
5
23%
ZET
1
5%
Eska
2
9%
Trójka
3
14%
Antyradio
3
14%
regionalne
1
5%
internetowe
2
9%
inne
5
23%

Liczba głosów: 22

Awatar użytkownika
Goguś
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Reputacja: 0
Kontaktowanie:

Postautor: Goguś » sob 13.01.2007 23:34

Ja w tej chwili słucham programu drugiego polskiego radia, Hubert Chutowski prowadzi "Wieczór Jazzowy" - polecam wszystkim fanom tej muzyki, z tym że warto słuchać od początku gdyż tuż po rozpoczęciu autor naświetla nam sylwetkę wykonawcy i mówi kilka słów o utworze.

Na co dzień słucham też Radia Zet, RMF FM, PLUS - byle nie w niedziele bo dobijają mnie wywiady z księżmi.

A co sądzicie o radiostacji, ostatnio redaktorka wyleciała za pozwalanie pani lekkich obyczajów (Kobiecie wyzwolonej jakby to powiedziała frytka) na szczere (=wulgane) wypowiadanie sie o swoim zawodzie. Śmiała się, klaskała, zachęcała do poruszania jeszcze pikantniejszych tematów. Dobrze że ją wywalili bo jak westchnęła na fakt że Kobiety Wyzwolone zarabiają po 20 tysięcy miesięcznie to niedobrze mi sie zrobiło.
w Biblii o Zazie
Umenczon pod ponckim Piwusem, zbanowan, umarł i pogrzebion. Po 21 dniach zmartwychwstał, zstąpił z nieba i znów przyjdzie dręczyć żywych i umarłych, a królestwu jego nie będzie końca ...

Ewangelia Gogusia Rozdział 1

Awatar użytkownika
franz
Ki(L)gore Trout
Reputacja: 89

Postautor: franz » sob 13.01.2007 23:51

No odpowiedni temat to mozna prowadzic dyskusje 8)

Goguś pisze:A co sądzicie o radiostacji, ostatnio redaktorka wyleciała za pozwalanie pani lekkich obyczajów (Kobiecie wyzwolonej jakby to powiedziała frytka) na szczere (=wulgane) wypowiadanie sie o swoim zawodzie. Śmiała się, klaskała, zachęcała do poruszania jeszcze pikantniejszych tematów. Dobrze że ją wywalili bo jak westchnęła na fakt że Kobiety Wyzwolone zarabiają po 20 tysięcy miesięcznie to niedobrze mi sie zrobiło.

Ta pani lekkich obyczajów to mocna sie gubila w zeznaniach. 20 tysięcy miesięcznie zarabia i nie stac jej na studia, i co to za ekskluzywna dziwka jesli jest tak wulgarna no chyba ze jej klienci chca zeby mowila do nich brzydko :P Poziom tej pani i jej wypowiedzi tragiczny. A redaktorka i jej smiechy to tez zenua bo z czego tu sie smiac - ludzkiego upadku :roll:

A wracajac do tematu radia to:

Goguś pisze:Na co dzień słucham też Radia Zet, RMF FM

[']
Muzyka tam grana zdecydowanie mi nie pasuje. Jesli juz slucham radia to raczej sa to radia internetowe albo czasami antyradio.
LEGIA WARSZAWA - OFMC

– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.
– Na litość boską, królowo – zachrypiał Behemot – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki?...
– To czysty spirytus.

Awatar użytkownika
Goguś
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Kontaktowanie:

Postautor: Goguś » sob 13.01.2007 23:57

Muzyka tam grana zdecydowanie mi nie pasuje. Jesli juz slucham radia to raczej sa to radia internetowe albo czasami antyradio.

Ja do Antyradia nie mam dostępu z racji na miejsce zamieszkania, jednak słyszałem że mają tam dobry program o futbolu. Zazdroszczę.

Słucham dalej wieczoru jazzowego i łeb mi pęka, zamiast pięknego, spokojnego jezzu z saksofonem i fortepianem Chutowski puszcza jakieś perkusyjno-rock'&rollowe kawałki ze szczyptą saksofonu. Jak to dobrze że program się juz kończy. I powiem Wam, że nawet jak mi się nie podoba to nie wyłącze, mimo że Chutowski puszcza muzykę płytami, a dziś jest wykonawca który nie przypadł mi do gustu. Po prostu wolę to, niż danco-technowe badziewie w Esce. A Zet i RMF są na pograniczu pop i łagodny rock. Przecież nie będe cały dzień słucham Szymanowskiego, Oper i Jazzu.
w Biblii o Zazie

Umenczon pod ponckim Piwusem, zbanowan, umarł i pogrzebion. Po 21 dniach zmartwychwstał, zstąpił z nieba i znów przyjdzie dręczyć żywych i umarłych, a królestwu jego nie będzie końca ...

Awatar użytkownika
franz
Ki(L)gore Trout

Postautor: franz » ndz 14.01.2007 0:04

Goguś pisze:Ja do Antyradia nie mam dostępu z racji na miejsce zamieszkania

Ja tez nie mam dostepu bo w tadycyjny sposób to mozna chyba tylko sluchac w okolicach Warszawy i Katowic, moge sluchac przez neta tak wiec nie ma problemu.

Goguś pisze:Po prostu wolę to, niż danco-technowe badziewie w Esce

Popieram :spoko: tez zdecydowanie mi nie pasuje te danco-technowe badziewie.

Goguś pisze:A Zet i RMF są na pograniczu pop i łagodny rock.

No i wlasnie ten pop skresla te radia jak dla mnie.
LEGIA WARSZAWA - OFMC

– Na litość boską, królowo – zachrypiał Behemot – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki?...
– To czysty spirytus.

Awatar użytkownika
Goguś
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Kontaktowanie:

Postautor: Goguś » ndz 14.01.2007 0:24

Popieram Szpoko tez zdecydowanie mi nie pasuje te danco-technowe badziewie.

Właśnie, wszyscy się przy tym kiwają, ale jak ktoś zapyta "O czym do cholery ten koleś śpiewa (jeżeli to jest śpiewanie)?" to zrobi się wielka kolejka do wyjścia.

A co do popu, to w tych radiach jest jego umiarkowana ilość, przyjmując że takie piękne piosenki jak "Eanglishman in New York" czy "Noublile James" nie zaliczają się do żadnej z tych kategorii. Są na pograniczu, a takie rzeczy lubię. Pop to Spears, rock Linkin Park, a oni? No właśnie...
w Biblii o Zazie

Awatar użytkownika
Berele Lewartow
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 55

Postautor: Berele Lewartow » ndz 14.01.2007 0:46

Goguś pisze:Właśnie, wszyscy się przy tym kiwają, ale jak ktoś zapyta "O czym do cholery ten koleś śpiewa (jeżeli to jest śpiewanie)?" to zrobi się wielka kolejka do wyjścia.

Zwróc uwage na to,ze nie kazdy widzi w słuchaniu muzyki jakies wielkiej misji. Dla wiekszosci jest to jakas forma rozrywki, wiec nie beda sie katowac muzyka klasyczna czy kanadyjskim jazzem, jesli jej nie rozumieja, puszcza sobie za to jakies techno które wpadnie im zaraz ucho i są szczesliwi czy jakis pop z chwytliwym refrenem,który zaraz bedą sobie mogli spiewac.

Poza tym, muzyka dance, techno itd jest tworzona do zabawy, wiec pytnie sie kogos, z wyzszościa 'o czym jest ta piosenka której słuchasz debilu', raczej jest nie na miejscu.

Muzyka Pop to muzyka popularna,czyli tak która jest obecnie najchetniej słuchana, wiec moze byc to z jedenj strony muzyka Paris Hilton, a z drugiej np.Arctic Monkeys.
-halo
-siemasz Pop, Witek nawija. Lecimy!
-gdzie?
-jakto [k****] gdzie?! Do bojuuu!

Awatar użytkownika
Goguś
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Kontaktowanie:

Postautor: Goguś » ndz 14.01.2007 0:57

Berele Lewartow pisze:
Goguś pisze:Właśnie, wszyscy się przy tym kiwają, ale jak ktoś zapyta "O czym do cholery ten koleś śpiewa (jeżeli to jest śpiewanie)?" to zrobi się wielka kolejka do wyjścia.

Zwróc uwage na to,ze nie kazdy widzi w słuchaniu muzyki jakies wielkiej misji. Dla wiekszosci jest to jakas forma rozrywki, wiec nie beda sie katowac muzyka klasyczna czy kanadyjskim jazzem, jesli jej nie rozumieja, puszcza sobie za to jakies techno które wpadnie im zaraz ucho i są szczesliwi czy jakis pop z chwytliwym refrenem,który zaraz bedą sobie mogli spiewac.

Poza tym, muzyka dance, techno itd jest tworzona do zabawy, wiec pytnie sie kogos, z wyzszościa 'o czym jest ta piosenka której słuchasz debilu', raczej jest nie na miejscu.

Muzyka Pop to muzyka popularna,czyli tak która jest obecnie najchetniej słuchana, wiec moze byc to z jedenj strony muzyka Paris Hilton, a z drugiej np.Arctic Monkeys.

Mówie o sobie, ja nie śpiewam bo tak jest fajnie, jeżeli już to robię, to znaczy że muzykę czuje, a jak można czuć muzykę nie wiedząc o co chodzi ... nie wnikam.

POP - potrafie wysłuchać niektórych kawałków, w tym nawet Paris Hilton, nie są one wybitne ale jak mam taki nastrój to ujdą. Ale nie wyobrażam sobie żebym nie wiedział co to znaczy "Stars are blind" a tańczył niewiadomo jak przy piosence. To jak się przy kawałku zachowujemy powinno wynikać ze zrozumienia go a nie dobrego rytmu. Ale również nie chcę się sprzeczać.
w Biblii o Zazie

Awatar użytkownika
Yukasz
Basket fan hooligan
Lokalizacja: Muzeum Ziemi Podlaskiej, ul. Alternatywy 4, Wiórkowo

Postautor: Yukasz » ndz 14.01.2007 1:34

franz pisze:Ja tez nie mam dostepu bo w tadycyjny sposób to mozna chyba tylko sluchac w okolicach Warszawy i Katowic, moge sluchac przez neta tak wiec nie ma problemu.

Ja też nie mam problemu ze słuchaniem Antyradia czy jestem w domu czy poza nim :P A jak słucham radia to na 90% jest to właśnie Antyradio 8) Czasem puszczają takie kawałki że jestem zmuszony zmienić stację ale przeważnie wciąga mnie ich muzyka 8) Audycje prowadzą znane i nadające się do swojej pracy osoby i to oprócz muzyki także bardzo odpowiada mi w tej stacji. Wartymi polecenia programami sa m.in. 'antylista' prowadzona przez Wojewódzkiego i Figurskiego - robią sobie jaja z ludzkiej głupoty, 'antymotolista' przez ojca i syna Zientarskich - naprawdę godne polecenia rozmowy obu fachowców od koni mechanicznych, jakaś audycja prowadzona przez Tomka Kina gdzie zapraszani goscie spowiadają mu się ze wszystkiego, konkursy z zagadkami i wiele, wiele innych audycji. Jedynie nie odpowiada mi sposób prowadzenia swojej audycji przez Kosę Kosińskiego (chyba go nie pomyliłem) ale tak poza tym reszta jest ok. Jednak radia słucham gdy chcę zagłuszyć ciszę a nie dla porgramów tam lecących a jak one przy okazji się pojawiają to też nie narzekam.
Radia Zet w ogóle nie słucham a na RMF zdarza mi się przełączyć ale na góra jedną piosenkę i tylko wtedy gdy jadę samochodem a w antyradiu właśnie leci coś nie dla moich uszu. Innych stacji też słucham gdy w antyradiu mi coś nieodpowiada.

Awatar użytkownika
Ewa_
popopopopopopooo \o/
Kontaktowanie:

Postautor: Ewa_ » ndz 14.01.2007 10:44

Radia słucham wyłącznie w pracy. Najczęściej jest to RMF-ka, ale zdarza się też Radio Zet. Ogólnie jest mi obojętne na jaką stację jest nastawione, gdyż raczej skupiam się na pracy.
Jak jeszcze mieszkałam z rodzicami to zdarzało mi się częściej spędzać czas na słuchaniu różnych radiostacji, ale były to raczej radia lokalne, jak Radio Koszalin, Radio Północ czy też Radio Vigor. Teraz się to zmieniło. W domu rzadko słucham radia. Wolę pooglądać TV lub poczytać książkę.

Awatar użytkownika
franz
Ki(L)gore Trout

Postautor: franz » ndz 14.01.2007 14:07

Yukasz pisze:Wartymi polecenia programami sa m.in. 'antylista' prowadzona przez Wojewódzkiego i Figurskiego - robią sobie jaja z ludzkiej głupoty, 'antymotolista' przez ojca i syna Zientarskich

Potwierdzam oba programy sa :spoko: tylko godziny nadawania antylisty nie bardzo mi psauja od poniedziałku do piątku od siódmej do dziesiątej, zwykle o tej poze jestem juz w szkole i nie za bardzo moge słuchac radia.

Istnieje tez drugie internetowe antyradio. Czesto graja tam fajna muzyke i czasami ich słucham, głownie jest to Punk, Ska, Rock czasami Metal.

http://www.antyradio.int.pl/
LEGIA WARSZAWA - OFMC

– To czysty spirytus.

Kaczormistrz
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Kaczormistrz » ndz 14.01.2007 21:21

nie wiem co chcecie od Eski, czesto slucham tego radia i bardzo mi odpowiada ludzie ktorzy to prowadza i co puszczaja

radio to jest nastawione na mlodziez, w weekendy wieczorami ciagle leci muzyka, bez reklam, bez wiadomosci. No i oczywiscie Kalwi & Remi grywaja :) Tak samo ja moge napisac ze nie lubie tego 'badziewia na dwojce' kazdy ma swoj gust muzyki :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Berele Lewartow
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 55

Postautor: Berele Lewartow » ndz 14.01.2007 23:09

Goguś pisze:Ale nie wyobrażam sobie żebym nie wiedział co to znaczy "Stars are blind" a tańczył niewiadomo jak przy piosence. To jak się przy kawałku zachowujemy powinno wynikać ze zrozumienia go a nie dobrego rytmu. Ale również nie chcę się sprzeczać

Mysle,ze do tanczenia niepotrzbne jest rozumienie słów 'Stars are blind', swoja droga nie sadze takze, aby Paris ukrywała jakies treści w swoich
piosenkach, które i tak pewnie pierwszy raz widziała w studiu, o ile w ogóle brała jakikolwiek udział w nagrywaniu swojej płyty :lol: taki showbiznes.

No i mysle,ze do tanczenia wazniejszy jest rytm piosenki niz jego tresc, co wydaje sie dosc logiczne. wiem to takze po sobie, najlepiej bawie sie min. przy piosence bailando, a powiem ci,ze nie mam pojecia o czym tam spiewaja. nigdy nie czułem jakiegos dyskomfortu z tego powodu, jesli juz sie tak zwierzam.

Kaczormistrz pisze:kazdy ma swoj gust muzyki

Lepszy lub gorszy.
-halo

-siemasz Pop, Witek nawija. Lecimy!

-gdzie?

-jakto [k****] gdzie?! Do bojuuu!

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator
Reputacja: 1358

Radio...

Postautor: Morrow » pt 28.10.2016 12:52

Co jak co ale od Trójki sprawujący władzę mogliby się, delikatnie mówiąc, odpierdolić. O ile po prezenterach wiadomości jakoś nie mam zamiaru płakać tak Nogasia mi szkoda. Grono "wyczyszczonych" już jest spore a niestety pewnie będzie się tylko poszerzać. Nie byłem nigdy fanem Jethon jako osoby ale trzeba jej oddać, że była właściwą osobą na właściwym miejscu i podniosła Trójkę z kolan. Szkoda, że teraz przez perturbacje polityczne to wszystko jest powoli niweczone.

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1144
Kontaktowanie:

Radio...

Postautor: Carbon » śr 11.01.2017 12:52

Szukam jakichś audycji radiowych o tematyce podróżniczej. Kilka dni temu wrzucałem stare audycje Cejrowskiego i chciałbym coś w tym rodzaju. Najlepiej, jakby to było jakaś ogólnokrajowe radio, żebym mógł sobie słuchać w domku, a nie szukać po internetach. O "Świecie Według Blondynki" w Zet wiem, ale tak to raczej nic. Ktoś, coś?
i hate being bi-polar
it's awesome

Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”