Najlepsze filmy

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Bastian16
Skład B
Skład B
Reputacja: 0

Postautor: Bastian16 » ndz 07.05.2006 11:28

jakby ktoś chciał go sobie obejrzeć to Polsat go daje we wtorek - 9maja.

Awatar użytkownika
snake
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Kontaktowanie:

Postautor: snake » pt 12.05.2006 19:39

Obejrzalem w koncu ten film.
Nigdy wczesnie nie mialem okazji obejrzec go sobie spokojnie, a tyle o nim slyszalem. :?
Troche sie zawiodlem. Spodziewalem sie czegos bardziej...jak to powiedziec...emocjonujacego. Moze gdybym widzial ten film jak byl jeszcze nowy to mialbym inne wrazenie. :)
Moja ocena 7.5/10 :)
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Bobohawk
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Kontaktowanie:

Postautor: Bobohawk » pt 12.05.2006 22:21

Ja widziałem go już bardzo dawno i poprostu jest, był i będzie świetny. Po tym właśnie filmie polubiłem bardzo Edwarda Nortona, a Brad Pitt potwierdził, że jest jednym z najlepszych aktorów. Nic tylko oglądać, bo naprawdę warto :)

Awatar użytkownika
RóżA
Kapitan
Kapitan
Kontaktowanie:

Postautor: RóżA » pt 21.07.2006 0:05

Nie wiedziałem za bardzo w jakim temacie mam to napisać (miałem nawet zakładać nowy :P) ale myślę, że ten będzie najodpowiedniejszy :wink:

Do rzeczy. Zapewne większość z Was oglądała The Butterfly Effect (i zapewne większość z Was uznała go za jeden z najlepszych filmów EVER, ale to tak na marginesie :wink: ). A teraz moja prośba- czy ktoś orientuje się, czy są dwie wersje tego filmu :?: Słyszałem bowiem, że istnieją dwa zakończenia filmu :roll: Jeżeli ktoś wie coś na ten temat to bardzo prosiłbym o odpowiedź :wink:

EDIT:

Spoko, wszystkie informacje już znalazłem :wink: Teraz jedyne, czego mi potrzeba do szczęścia to namiary na WERSJĘ REŻYSERSKĄ (tą, w której Evan zabija się w... nie powiem :P zainteresowani wiedzą o co mi chodzi :wink: ) bądź chociazby nazwę wresji reżyserskiej (wersja którą ja posiadam nazywa się The.Butterfly.Effect.DVDRip.XviD-DMT).
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Baqu
Warrior of Light
Warrior of Light
Kontaktowanie:

Postautor: Baqu » pn 24.07.2006 20:48

Hotel Ruanda Hotel Rwanda (2004)

Obrazek

Niezwykle poruszający film o afrykańskim odpowiedniku Oskara Schindlera, który ocalił przed rzezią ponad tysiąc osób. Obraz ten jest oparty na faktach i opowiada o wydarzeniach, które miały miejsce podczas konfliktu w Ruandzie, jednego z najbardziej krwawych w historii Afryki. W ciągu 100 dni w Ruandzie zostało zabitych prawie milion osób. Ekstremiści z plemienia Hutu mordowali przedstawicieli Tutsi z zimną krwią, nie bacząc na to, czy są to ich sąsiedzi czy nawet członkowie rodziny.
Paul Rusesabagina (Don Cheadle) jest dyrektorem belgijskiego hotelu Mille Colline w Ruandzie. Jego żona, która z wykształcenia jest pielęgniarką, ale obecnie zajmuje się wychowywaniem dziecka, pochodzi z plemienia Tutsi, a on sam z Hutu. Paul jest niezwykle szanowany w swoim środowisku. Jeśli ludzie potrzebują pomocy, przychodzą właśnie do niego. Gdy wybucha konflikt, Paul chce za wszelką cenę ochronić swoją rodzinę przed śmiercią. W obliczu masowych zabójstw Paul decyduje się na odważny krok - swój hotel zamienia na obóz uchodźców. Udziela schronienia ponad 1200 osobom, z niezwykłą determinacją broniąc ich przed bojówkami Hutu.

jak dla mnie rewelacyjny film ! wspaniała rola Nicka Noltiego oraz Dona Cheadle zasłużone 9/10 !
Visca el Barça y Viva la Catalunya

Obrazek

Awatar użytkownika
girlfromipanema
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład

Postautor: girlfromipanema » ndz 30.07.2006 23:25

ja znów zacznę po brazylijsku:
Miasto Boga -> widząc tytuł chce się śmiać przez łzy, bo ten najgłośniejszy brazylijski film wziął swoją nazwę od faktycznie istniejącego miejsca. a miejsce to zalicza się do tych, które oglądane na ekranie (ze świadomością, że gdzieś są, nawet jeśli mniej straszne) sprawiają, że prędzej można w Boga zwątpić jak również w to, że kiedykolwiek tam był. być może dlatego hasło reklamowe brzmi ''samba na dnie piekła'' i już to wydaje się w zestawieniu z nazwą paradoksalne.
film nakręcony na podstawie książki opowiada o życiu w jednej z faveli (dzielnicy nędzy) Rio de Janeiro i systemie nią sterującym. przerażające jest jak dzieci marzą o tym, aby zabijać i dealować, jak nie widzą innego świata niż taki. jak właściwie niektórzy od małego trzymają za podartymi ciuchami pistolet, czekając na okazję, aby kogoś zastrzelić i okraść go z tego co ma. interesy zresztą generalnie przejmują ludzie w wieku m/w 16 lat, aby zapewnić sobie przetrwanie i szacunek w okolicy. potem i tak zazwyczaj sami umierają.
cały ten obraz widzimy oczami chłopaka, który już kiedy dorasta wie, że nie chce być taki jak reszta. jednak nie może się zdecydować- poniżająca praca czy takie życie jak inni rówieśnicy. nie wybiera żadnego z tych rozwiązań i trochę się miota, starając się dotrzeć do celu, który znalazł- zostania prawdziwym fotografem. przy okazji czyni ciekawe obserwacje i z jednej strony patrzymy na obraz pogrążonego w biedzie i przestępczości obszaru a z drugiej na dorastającego chłopaka, który w takim miejscu przeżywa pierwsze rozterki.
warto zobaczyć.

Carandiru -> kolejny dość znany jak na ten kraj, brazylijski film. również oparty na faktach, a nakręcony na podstawie powieści.
akcja toczy się w mieszczącym się w Sao Paulo więzieniu, które dalekie jest od norm panujących w tego typu miejscach. ludzie są na nie skazywani bez uczciwych procesów, a kiedy odsiedzą wytyczoną im karę- nie jest pewne, że zostaną wypuszczeni. jest przyjęte, że na określoną liczbę lat (a może raz na rok, however) raz mogą spotkać się z bliskimi. władzy w ich szeregach raczej nie sprawują strażnicy czy jacykolwiek urzędnicy znajdujący się w więzieniu. powierzają oni swoje zadania osobie, która wydaje im się rozsądna- zostaje kucharzem i przy tym dostaje jedyny w więzieniu nóż. rozsądza o wszystkich sporach, głównie na tle handlu prochami w murach więzienia. zezwala na zabijanie lub karze darować życie. więźniom obca jest higiena, często umierają z powodu chorób, których nie miał kto wyleczyć.
ożywienie w te szeregi wprowadza lekarz (on napisał książkę na której powstał film), który początkowo zjawia się tam z kontrolną wizytą. po rozmowach z więźniami, ich prośbie, aby został i długim namyśle- decyduje się wrócić ''za kraty'' i pomagać skazanym. służy im nie tylko pomocą lekarską, ale też rozmową- żalą się mu ze swoich problemów, niejednokrotnie opowiadają jak to z nimi było. często ich historie okazują się śmieszne, mimo tragicznego końca. zresztą sami oni, choć żyją w więziennych murach w większości zachowują pogodę ducha i poczucie humoru- zapominając o zewnętrznym świecie i skupiając się na mechanizmach sterujących tym nowym środowiskiem. coprawda wielu z nich robiło w życiu straszne rzeczy, kilku zostało skazanych niesprawiedliwie, kilku pod wpływem okoliczności nie widziało innej drogi, ale raczej nie byli złymi ludźmi. a mimo popełnionych zbrodni potraktowano ich dość niesprawiedliwie, pozbawiającszans na obronę i czasem- mimo, że są mordercami czy złodziejami- trudno ich nie polubić i nie zapominać co zrobili. lekarz wprowadza też nowe zasady- uczy więźniów jak dbać o higienę i zabezpieczać się, organizuje dla nich koncerty i mecze piłki nożnej.
jednak ten ostatni przeszedł, a przynajmniej tak to zostało przedstawione, do historii więzienia i Brazylii. i raczej nie ma się czym chwalić. może ktoś kiedyś będzie miał okazję obejrzeć, więc powiem tylko, że jakiś czas po wydarzeniach tego dnia, czego można się dowiedzieć z historii (jak również tego co się wtedy stało, ale nevermind)- więzienie zostało zburzone.

Awatar użytkownika
jarcow
Junior
Junior
Kontaktowanie:

Hostel

Postautor: jarcow » ndz 30.07.2006 23:45

Ja przed chwilką obejrzałem "Hostel". Niby horror, ale mniej straszy a bardziej powoduje niesmak - sadystyczny. Początek to komedia erotyczna, aż tu nagle zwrot akcji, na te masakryczne scenki. Kto lubi takie kino, to zapraszam! Warto!
Obrazek --- Zarabianie na stronie - wysokie dochody, sprawdź! --- Cieszyn

Awatar użytkownika
kulekfcb
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Kontaktowanie:

Postautor: kulekfcb » ndz 30.07.2006 23:46

czy ktoś oglądał może film "Belly" w którym gra DMX i Nas?? jeżeli tak to niech wyrazi swoje refleksje

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator
Reputacja: 1273

Re: Hostel

Postautor: Morrow » śr 02.08.2006 11:03

jarcow pisze:Ja przed chwilką obejrzałem "Hostel". Niby horror, ale mniej straszy a bardziej powoduje niesmak - sadystyczny. Początek to komedia erotyczna, aż tu nagle zwrot akcji, na te masakryczne scenki. Kto lubi takie kino, to zapraszam! Warto!

Żeby była równowaga ja powiem, że nie warto. Najbardziej bezmyślny, emanujący bezsensowną przemocą film z jakim się zetknąłem. Od początku było wiadomo, że powstał na fali popularności obu "Pił" i "Teksańskiej Masakry..." ale o ile tam dla tej przemocy można było znaleźć jakby się uczepił jakieś wyjaśnienie tak w tym wypadku nie jestem w stanie. Za rekomendację niech posłuży zdarzenie z kina, kiedy jakieś 20 osób wyszło w połowie filmu a pani siedząca koło mnie zwymiotowała w pudełko popcornu.
Jak to możliwe,że Tarantino się pod tym podpisał? Quentin, coś ty zrobił?

Miało być o filmach, które polecamy? Nie będę się silił na oryginalność i powiem Forrest Gump. Zdecydowanie mój numer 1. Zalety przedstawię kiedy indziej jeśli ktoś byłby zainteresowany ;)

Awatar użytkownika
imi.imka
Junior
Junior

Postautor: imi.imka » śr 02.08.2006 18:13

Kod da Vinci ale tylko jesli ktos nie czytal ksiazki

Awatar użytkownika
Void
Don Corleone
Kontaktowanie:

Postautor: Void » śr 02.08.2006 19:37

imi.imka pisze:Kod da Vinci ale tylko jesli ktos nie czytal ksiazki

Możesz mi powiedzieć dlaczego tak uważasz :?: Bo tak się składa, że ja mam zamiar ściągnąć i obejrzeć film dopiero po przeczytaniu książki :roll:
Chodzi o zaskakujące zakończenie czy jak :?: Bo i tak wydaje mi się, że właściwa kolejność to książka, a potem film...
Ostatnio zmieniony śr 02.08.2006 19:40 przez Void, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Lista promowanych sigmakerów: Diamen 23, K@li :wink:

"Kokodżambo i do przodu" - to moje motto :D

Awatar użytkownika
maestro
Podwójne standardy
Reputacja: 33
Kontaktowanie:

Postautor: maestro » śr 02.08.2006 19:39

Nie oglądałem filmu, ani nie czytałem książki, ale kolega czytał wersję angielską książki i stwierdził, że jest zdecydowanie lepsza niż film. Nie jest to jednak moja opinia, bo jak już wspomniałem, nie oglądałem ani nie czytałem :P ;)
'I am only a small part of a huge black and white flag that grows with the passing of the years and if each one of you looks closely at it, you will find your own name written on it.' Alessandro Del Piero

Awatar użytkownika
Bonso
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Kontaktowanie:

Postautor: Bonso » śr 02.08.2006 19:52

maestro pisze:stwierdził, że jest zdecydowanie lepsza niż film

jeszcze chyba nie było, żeby film był lepszy niż książka :P no może "Lśnienie" Kubricka. Ale ogólnie filmy do ksiazek - nie ma porównania. Zresztą Kod da Vinci obejrze chyba jutro, albo w najbliższym czasie, a książke czytałem już jakiś czas temu...i dla mnie też właściwą kolejnością jest książka, film. Raz z Władcą Pierścieni było inaczej. Bo obejrzeniu filmu przeczytałem książke...i żałuje :] Książka perfekcyjna, film tylko genialny... ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
RóżA
Kapitan
Kapitan
Kontaktowanie:

Postautor: RóżA » czw 03.08.2006 0:03

Void pisze:Możesz mi powiedzieć dlaczego tak uważasz Bo tak się składa, że ja mam zamiar ściągnąć i obejrzeć film dopiero po przeczytaniu książki

To może ja Ci odpowiem. Powód jest taki, jak zawsze- w filmie pominięte jest mnóstwo szczegółów, co czyni film ten dość skąpy w porównaniu do książki :wink: Ale więcej szczegółów nie zdradzam :P

Morrow pisze:Jak to możliwe,że Tarantino się pod tym podpisał? Quentin, coś ty zrobił?

To nie jest tak do końca. Tarantino był tylko współtwórcą tegoż filmu :wink:
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger
Reputacja: 1641

Postautor: fieldy » czw 03.08.2006 0:11

Morrow pisze:Jak to możliwe,że Tarantino się pod tym podpisał? Quentin, coś ty zrobił?

muszę go bronić Quentin tylko był "Executive Producer"
ani nie pisał scenariusza, ani nie rezyserował filmu - przecież to widać po obejrzeniu go, ze Tarantino w tym paluchów nie maczał. Pomagał tylko
Był producentem i tyle

Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”