QUEEN

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, fieldy, piotrcies, maestro, Cris7

Awatar użytkownika
Corinthians
Vamos Argentina!
Reputacja: 0
Kontaktowanie:

QUEEN

Postautor: Corinthians » pn 22.08.2005 21:48

Queen = Freddie Mercury. Legenda światowej muzyki. Niezapomniane przepoje jak 'The Show Must Go On', 'We're The Champions' do dziś są znane i śpiewane.
Freddie Mercury. Nie wiem o nim za dużo, bo zmarł jak byłem mały. Ponoć był gejem, ale był wielki. Nikt nie ma i nie będzie miał takiego głosu jak on. Na forum są starsi użytkownicy, którzy zapewne pamiętają QUEEN. Może mi trochę przybliżą Merurego.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
TwisT_ReD
Skład C
Skład C
Kontaktowanie:

Postautor: TwisT_ReD » pn 22.08.2005 22:07

Dobrze sie sklada ze zalozyles ten temat, poniewaz tez w latach mojego dziecinstwa bylem fanem tego zespolu. Mania na jego punkcie rozpoczela sie okolo roku 93-94(Mercury nie zyl juz 2 lata) i trwala przez kilka ladnych lat. Takze slyszalem ze wokalista byl gejem i zmarl na AIDS poniewaz zostal zarazony wirusem HIV. Podobno w swoim zamku pod Londynem posiadal 7 sypialni oraz mial romans ze swoim ogrodnikiem. Ale to sa fakty pisane w gazetach typu "Zycie na goraco". Chcialbym zobaczyc jeden z ostatnich koncertow Queen na Wembley bo tylko slyszalem to na magnetofonie, poniewaz mialem cala dyskogrfie zespolu. Z czasem cale to przywiozanie sie rozeszlo, ale milo bylo sobie o tym wszystkim przypomniec. Zgodze sie z Toba ze Freddie byl jedynym wokalista w swoim rodzaju do tej pory nie spotkalem drugiego takiego czlowieka ktorego glos bylby idealny. No ale coz wszyscy najwieksi odchodza najszybciej....

Freddie Mercury, Bob Marley, John Lennon, Kurt Cobain, 2Pac Shakur i MAGIK.... dla nich wszystkich => [']
Visca el Barca
Mistrzem Polski Jest (L)egia, (L)egia Najlepsza Jest, (L)egie 3ba Szanowac, (L)egia CWKS!!!!
[img=http://img66.imageshack.us/img66/967/niebanner2zd.gif]

Awatar użytkownika
bagg
Bianconero
Reputacja: 43

Postautor: bagg » pn 22.08.2005 22:10

QUEEN - największy zespół wszechczasów. Freddy, którego głos jest niebiański(jak to moja babcia określiła - wielka fanka Queen'a żeby nie było 8) ) niezapomniane przeboje (za dużo by wymieniać). Tak na prawde na każdej ich płycie znalazłbyś 2-3 kawałki, które przy większym rozgłosie byłyby hitami na miare We Are The Champions. Prosiłbym Was o wypisanie tych nie tak bardzo znancyh utworów Queen'a, ale jednak cieszących się Waszą sympatią. Od siebie dodam

1. Who Wants To Live Forever - piękna ballada z "Nieśmierelnego"
2. Under Pressure - fajny klimacik piosenki.

Awatar użytkownika
Anka
One I Love
Kontaktowanie:

Postautor: Anka » pn 22.08.2005 22:20

Queen to jeden z moich ulubionych zespołów. Całkowicie zgadzam się z bagg'iem - na każdej płycie znajdują się przynajmniej 2-3 kawałki na miarę historycznych.

bagg pisze:Prosiłbym Was o wypisanie tych nie tak bardzo znancyh utworów Queen'a, ale jednak cieszących się Waszą sympatią

One Vision, Love Of My Life i Under Pressure 8)

TwisT_ReD pisze:Ale to sa fakty pisane w gazetach typu "Zycie na goraco"

Z jednej strony tak, z drugiej jednak też ta popularność Queen'ów na takich wiadomościach się po części (małej, ale jednak) budowała.

Pozdrawiam.
The land, sea, rivers, trees, the stars, the sky
That and this
We're part of a bigger plan
Don't know what it is...

Awatar użytkownika
TwisT_ReD
Skład C
Skład C
Kontaktowanie:

Postautor: TwisT_ReD » pn 22.08.2005 22:38

Ja chcialbym przytoczyc piosenke samego wokalisty Queen z spiewaczka operowa, a mianowicie:

Freddie Mercury& Montserrat Caballe- Barcelona

bardzo dobry kawalek i mam do niego sentyment bo jakby nie patrzec odnosi sie do moich ukochanych barw klubowych czyli BLAUGRANA...
Visca el Barca

Mistrzem Polski Jest (L)egia, (L)egia Najlepsza Jest, (L)egie 3ba Szanowac, (L)egia CWKS!!!!

[img=http://img66.imageshack.us/img66/967/niebanner2zd.gif]

Awatar użytkownika
bagg
Bianconero

Postautor: bagg » śr 24.08.2005 17:00

Anka pisze:One Vision, Love Of My Life i Under Pressure Cool

ta pierwsza i ostatnia bardzo mi się podobają ;)

TwisT_ReD pisze:Freddie Mercury& Montserrat Caballe- Barcelona

także bardzo fajna melodia ;) pozatym jeszcze Princes of Universe - ciekawa melodia

romantyk

Postautor: romantyk » śr 24.08.2005 20:44

bardzo lubie ten zespol. mam ich cala dyskografie. zespol ponadczasowy, o ktorym wszyscy zawsze beda pamietac

Awatar użytkownika
bagg
Bianconero

Postautor: bagg » pt 26.08.2005 16:18

jestem zawiedzony :( czyżby tak mało osób na forum ich słuchało :(? :?
no tak, ale teraz jest moda na Mezów i Liberów :? :lol: Chciałem Wam polecić piosenke Queen'a - This Could Be Heaven For Everyone(Heaven For Everyone). Ma klimat i ten refren :D

romantyk

Postautor: romantyk » pt 26.08.2005 16:37

Ja nie polece zadnej pojedynczej piosenki, bo po prostu wszystkie sa wspaniale i niepowtarzalne. oczywiscie wszyscy Queen kojarza z piosenka "We are the champions", ale uwierzcie mi ze jest wiele lepszych utworow. Queen byl fenomenalny i nie mozna go identyfikowac z jedna piosenka :)

Awatar użytkownika
bagg
Bianconero

Postautor: bagg » pt 26.08.2005 16:40

tak tylko właśnie chodziło mi o to, że nie sposób wysłuchać Ich wszystkich piosenek(przynajmniej ja nie mam takiej możliwości), a ktoś może słyszał Ich mniej znaną piosenkę i żebyy ją wszystkim polecił ;)

romantyk

Postautor: romantyk » pt 26.08.2005 16:43

tytulow nie pamietam. moge zanucic :D jak juz wsponialem mam ich cala dyskografie, wiec wiekszosc tych piosenek, to utwory nieznane. hity to zaledwie mala czastka. napisze Ci tak: kazda piosenke Queen jaka sciagniesz, wysluchasz z wielka przyjemnoscia i na pewno sie nei zawiedziesz :)

Awatar użytkownika
bagg
Bianconero

Postautor: bagg » pt 26.08.2005 16:52

romantyk pisze:kazda piosenke Queen jaka sciagniesz, wysluchasz z wielka przyjemnoscia i na pewno sie nei zawiedziesz Smile

to, to jak akurat dobrze wiem ;) Rodzice i Babcia zarazili mnie miłością do Ich muyzki ;)

Awatar użytkownika
Jesus;p
Rezerwowy
Rezerwowy
Kontaktowanie:

Postautor: Jesus;p » śr 31.08.2005 16:56

Queen to wspaniały zespól, słucham ich (obok Metallicy i kilku innych) od małego dziecka (czyt. 7 latek). Freedie to to jeden z najwiekszych artystów w historii. Potrafif grac na olbrzymiej liczbie instrumentow, cudownie spiewal, pisał świetne teksty i wraz z zespołem dawali chyba najlepsze koncerty w historii rocka. W zespole obok Freddiego grali Brian May (swietny gitarzysta, jeden z lepszych, jego gitara (która ponoc sam zrobił) ma swietne, niezastapione brzmienie) Roger Taylor i John Deacon. Queen'ów polecam wszystkim bez wyjątku!!!!

Awatar użytkownika
Tomachos
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład

Postautor: Tomachos » wt 13.09.2005 20:30

Queen "zmarnowało" mi całe dzieciństwo:)

Naprawdę fenomenalni muzycy oraz profesjonaliści!!

Najlepsze utwory wg. Tomachosa to:

- Bohemian Rhapsody - niesamowita piosenka, która przyniosła zespołowi sławe i pieniądze!!
- Another one bites the dust - świetny utworek
- Radio ga ga
- Crazy little thing called love - zwariowana pieśń w troszke innym stylu

Koncert na wembley w 86 roku jest też niesamowity!!
największe hity + część instrumentalna + fajne zabawy freddiego + hymn anglii w ciekawej wersji

Całe Innuendo też jest boskie

Bonusem dodam że wielkie wrażenie robi tekst "Show must go on" jeżeli jest się świadomym informacji, że pisał go Mercury wiedząc, że umiera (nie byli go już w stanie wyleczyć):/

pozdrawiam

Awatar użytkownika
hajto12
Podawacz Piłek
Podawacz Piłek
Kontaktowanie:

Postautor: hajto12 » wt 27.09.2005 17:10

Wspaniały zespół, takie piosenki jak
Bohemian Raphsody, The Show Must Go On i We're The Champions to piosenki które można słuchać ciągle. A wogóle słyszałem że to ulubiony zespół Andriya Shevczenki.

Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”