Kanały Sportowe

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, fieldy, piotrcies, maestro

Awatar użytkownika
_*For_zaza_Milan*_
Moderator
Moderator
Reputacja: 0

CANAL +

Postautor: _*For_zaza_Milan*_ » pn 21.03.2005 14:41

ZRÓDŁO ONET.PL ----

Stacja Telewizyjna Canal Plus uzyskała na trzy lata prawa do bezpośrednich transmisji z meczów pierwszej ligi piłkarskiej. Skróty ze spotkań Idea Ekstraklasy będzie można oglądać w portalu Onet.pl.

Stacja TVN uzyskała prawa do magazynu ligowego, natomiast skróty ze spotkań ekstraklasy będą prezentowały cztery portale - Onet, Wirtualna Polska, Interia i Gazeta Wyborcza.

Poniedziałkowa decyzja PZPN oznacza, że przedłużona została umowa z Canal Plus. Stacja ta od pięciu lat ma prawa telewizyjne do pierwszej ligi piłkarskiej, a obecna umowa wygasa w czerwcu tego roku.

W poniedziałek prezydium zarządu PZPN zatwierdziło wybór komisji przetargowej.

I już wiadomo że Canal plus bedzie nadal pokazywał na żywo Polska Ekstraklese. Przetarg wygrali. Ale na mocy prawa nie moga mieć na wyłącznośc ligi. Dla tego mi. TVN pokaże bramki w magazynie. Na pewno z Canal + Spotr nie znikną magazyny Liga + i Liga + ekstra. Troche to dziwne ale monopol :D

Ciekawą informacja przeczytałem około 2 tygodni temu w jendej w tym mało wierygodnych gazet. Taką że jak C+ wykupi prawa Polskiej Ekstraklasy do meczy na zywo a z mocy prawa bedzie musiał sie "podzielić" z innimi staciami a w sumie PZPN musiał pakiety przygotować. To z wiązku z tym że Canal + nie bedzie miał wyłoszność na polską liga zakupi od nowego sezonu prawa do Champions League który ponoć Polsatowi końcą sie po tym sezonie. A C+ chce nadal mieć monopol na piłke i przystapi do przetargu. By zyskać ewentualnych straconych abonentów w momecie pojawienia sie polskiej piłki w TVN.

Jak by to sie potwierdziło to pokażą sportowe imprezy z La Liga, Serie A Ligue 1, Premiership, NBA, GP na żużlu, czy NFL i Eurolige w kosza i Champione League. Pewnie koszty pamietów programowych by wzrosły ale to jest możliwe gdyż po straceniu monopolu na Idea ekstraklase muszą nadal zrobić sobie wyłączność.

Jak wiecie coś o tym temacie :?: Może coś na temat praw Polsatu do Champions League to piszcie :?: Nie dawno była mowe że jest wojna o prawa MŚ które ostatnio Polsat i TVP pokazywały teraz może znów być ciekawie :D

kostek
szara strefa pilka.pl

Re: CANAL +

Postautor: kostek » śr 25.05.2005 12:27

_*For_zaza_Milan*_ pisze:ZRÓDŁO ONET.PL ----

Stacja Telewizyjna Canal Plus uzyskała na trzy lata prawa do bezpośrednich transmisji z meczów pierwszej ligi piłkarskiej. Skróty ze spotkań Idea Ekstraklasy będzie można oglądać w portalu Onet.pl.

Stacja TVN uzyskała prawa do magazynu ligowego, natomiast skróty ze spotkań ekstraklasy będą prezentowały cztery portale - Onet, Wirtualna Polska, Interia i Gazeta Wyborcza.

Poniedziałkowa decyzja PZPN oznacza, że przedłużona została umowa z Canal Plus. Stacja ta od pięciu lat ma prawa telewizyjne do pierwszej ligi piłkarskiej, a obecna umowa wygasa w czerwcu tego roku.

W poniedziałek prezydium zarządu PZPN zatwierdziło wybór komisji przetargowej.

Dobrze się stało..

C+ jest dobrodziejstwem dla polskiej piłki, ponieważ płaci za możliwość jej pokazywania dobre pieniądze. Ponadto nie wierzę, żeby któraś stacja telewizyjna w Polsce potrafiła tak zorganizować oprawę Ligi Polskiej jak to robi Canal.

Cieszy też to, że kibice nieposiadający Cyrfy będę mogli zobaczyć bramki ligowe..

_*For_zaza_Milan*_ pisze:I już wiadomo że Canal plus bedzie nadal pokazywał na żywo Polska Ekstraklese. Przetarg wygrali. Ale na mocy prawa nie moga mieć na wyłącznośc ligi. Dla tego mi. TVN pokaże bramki w magazynie. Na pewno z Canal + Spotr nie znikną magazyny Liga + i Liga + ekstra. Troche to dziwne ale monopol :D

Z tym magazynem w TVN to trzeba poczekać, znając umiejętności TVNu do prezentacji piłki to będzie parodia Ligi+...

_*For_zaza_Milan*_ pisze:Ciekawą informacja przeczytałem około 2 tygodni temu w jendej w tym mało wierygodnych gazet. Taką że jak C+ wykupi prawa Polskiej Ekstraklasy do meczy na zywo a z mocy prawa bedzie musiał sie "podzielić" z innimi staciami a w sumie PZPN musiał pakiety przygotować. To z wiązku z tym że Canal + nie bedzie miał wyłoszność na polską liga zakupi od nowego sezonu prawa do Champions League który ponoć Polsatowi końcą sie po tym sezonie. A C+ chce nadal mieć monopol na piłke i przystapi do przetargu. By zyskać ewentualnych straconych abonentów w momecie pojawienia sie polskiej piłki w TVN.

Jak by to sie potwierdziło to pokażą sportowe imprezy z La Liga, Serie A Ligue 1, Premiership, NBA, GP na żużlu, czy NFL i Eurolige w kosza i Champione League. Pewnie koszty pamietów programowych by wzrosły ale to jest możliwe gdyż po straceniu monopolu na Idea ekstraklase muszą nadal zrobić sobie wyłączność.

Jakiś czas temu czytałem wywiad z szefem sportu w C+ - Jackiem Okieńczycem, który stwierdził, że europejskie puchary ich nie interesują. Podobnie zresztą jak mecze reprezentacyjne...

Pamięta się czasy, kiedy to C+ pokazywał reprezentację Polski... pamiętne spotkanie z Anglią... :)
...

Awatar użytkownika
Pawel
Moderator
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: Pawel » śr 25.05.2005 12:33

jakis czas temu było napisane że pierwszy magazyn ligowy w TVN ma się pojawić po długim weekendzie(początek maja), a jak na razie nieczego takiego w TVN nie widziałem

tak samo z tymi bramkami na Onecie... :roll:

kostek
szara strefa pilka.pl

Postautor: kostek » śr 25.05.2005 12:35

Pawel pisze:jakis czas temu było napisane że pierwszy magazyn ligowy w TVN ma się pojawić po długim weekendzie(początek maja), a jak na razie nieczego takiego w TVN nie widziałem

tak samo z tymi bramkami na Onecie... :roll:

Ten magazyn w TVN nie pojawi się już w tym sezonie, ponieważ krakowska telewizja nie dogadała się z Sportfive.

Bramki, zgodnie z podpisanym kontraktem, mają pojawiać się dopiero od następnego sezonu :wink:
...

Awatar użytkownika
Scyzoryk
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: Scyzoryk » śr 25.05.2005 12:46

kiedyś w jakimś programi było napisane że jest magazyn ligowy na tvn o 23 ale nic nie było :( Wogóle ściemniają coś . W tym kraju można tylko Polegać na płatnych cyfrowych telewizjach niestety :( Bo ja nie rozumiem we wszystkich innych krajach to bramki z ligowych spotkań to w wiadomościach lecą a u nas nie ... fuck it .
ZA TE 30 LAT , ZA 3 LIGI SMAK NA MISTRZA POLSKI PRZYSZEDŁ CZAS HEJ MKS KORONA
Obrazek
Obrazek

Zlatan18

Postautor: Zlatan18 » śr 08.06.2005 17:20

dobry ten Canal + szkoda ,ze go nie mam :(

Awatar użytkownika
_*For_zaza_Milan*_
Moderator
Moderator

Postautor: _*For_zaza_Milan*_ » pn 18.07.2005 8:56

DLA ZAINTERESOWANYCH :!: Serie A nadal w C+ :!:

Nie dawno przeczytałem w sieci że Canal + traci prawa do Serie A na rzecz Polsatu i okazało się że LoL ...

Ostatnio mnie zapewniali a nawet dzisiaj zadzwonił pewnie człowiek z info dla swojego szanowanego abonenta 8) [Musze go jako budzik zatrudnić :lol: ] nie ma nie pokoju aboneci C+ :lol:

Okazuje sie ża Polsat za mało znaczy w Europie by móc walczyć o prawa do Premiership czy Serie A. Canal + zapewnia że zadna liga nie zniknie z ich anteny a w przypadku serie A można być spokojnym. Canal + ma układ takie ze Sky że Polsat i Kołtoń nawet nie mogą zabrać głosu. Na szczeście :lol:

Wynika z tego ze C+ ubiezpieczył sie tak samo z Serie A jak z Idea Ekstraklasa i ma prawo pierwokupu po wygaśnieciu umowy. No i C+ jest odbierany w całej Europie a Polsat nie :lol:

Na moje pytanie "To czemu nic nie piszecie na stronie swojej" "A po co ?? jak sie nic nie zminia" nadal bedziemy mieli najlepsza piłka w kraju 8)

Troche cieszko było gadać z kimś kompetentnym ale widać firma jak sie patrzy 8)

Tylko oby w nowym sezonie pozbyli sie Milko przynajmie w momecie transmisji Calcio.

Awatar użytkownika
BartekTS
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Kontaktowanie:

Postautor: BartekTS » pn 18.07.2005 9:07

no juz sie martwiłem ze Calcio bedzie na Polszmacie :lol:

dzieki bogu zaza ten milko niejest taki zły lubie go nawet fajnie komentuja z Lipinskim. A co powiesz jak wezmą tego starego co czasami Premiership komentuje zaponiałem nazwiska.

Calcio bedzie CIEKAWE dlatego bardzo dobrze ze bedzie na C+ a ciekawe dlatego ze bedzie 29 scudetto:D

Co do innych lig po co Polsat Sport robiu drugi kanał skoro na pierwszym niema czego pokazywac czasami ciekawa Bundesliga i żenujaca liga Ukrajinska oraz holenderska tylko mecze Ajax-PSV sa ciekawe.

Co innego C+:Premiership,Ligue1,SerieA,Primiera,SPORT+,Idea Ekstraklasa.

Jesli ktos ma przerobiony dekoder i ma TPS STAR to radze sie niezmiernie cieszyc poniewaz od 13 sierpnia powsatje nowy kanała TPS FOOT.

Beda wszytskie prawie ciekawe mecze z kazdej ligi np:Corintians-Santos,Boca-River oczywiscie Premiership,Ligue1,1mecz w tygodniu włoska,1mecz w tygodniu hiszpanska,i takie bardzo ciekawe mecze derby itd

beda równiez mecze reprezentacyjne takie jak TOWARZYSKIE puchary różne,Qualification WC 2006,Copa America,i takie TAM

Ja sie ciesze bo to mam bedzie ponoc kodowane w Viacasses takze ROZPUSTA :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
_*For_zaza_Milan*_
Moderator
Moderator

Postautor: _*For_zaza_Milan*_ » pn 18.07.2005 9:21

Tu się z toba nie zgodze. Wole komantrz pary Smoku - Nahrony niż Lipinski - Milko mimo ze serie A komentują. Podczas transmisji Premiership można pić palic i sie nawet bawic bo duet Smoku - Nahorny prowadzia mecze jak by byli sami na kawie i komentowali najlepsza piłka na świecie i to mi sie podoba. Nie kiedy sa poprostu wymiatający. A Milko za często chce byc "mądry" i za czesto ma wpadki typu myli gracz który nie da sie pomylic :!:

Czekaj teraz C+ stracił prawa na wlasnośc Idea Ekstraklasy to jeszcze troche i kąsna Champions League. Bo to będzie znów dla nich sposób promocji najlepsza piłka w kraju.

Ja ten jestem pod wrazeniem C+ odkąd mam a nie pamietam już kiedy wszedłem z nimi w umowe. Idzie ogladać piłka zawsze. Czy Polska liga czy Ligue 1 nawe Wit Zelazko i Liga + Ekstra. Także chyba bym in wysadził w powietrze jak by mi Calcio zabrali :D

Jeszcze zadzwonie jak sezon ruszy by troche innaczej mecze wybierali co prawda to Sky wybiera ale on maja na to mały wpływ bardzo mały ale mają.

POZDRO FANI CALCIO :!:

Awatar użytkownika
BartekTS
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Kontaktowanie:

Postautor: BartekTS » pn 18.07.2005 9:57

ZAZA ja uwielbiam Smokowski Nahorny zawsze robia jaja nie lubie DURDY o niego mi chodziło niee o Smok-Nahoirny których wole od Milko i Lipinksiego ale Smokowski z Nahornym komentuja Premership jeszcze ten od hiszpankie jacek Laskowki i spec zapomniałem nazwska.

Angielska jest OK
Ligue1 jest OK
Włoska ZMIENCIE KOMENTATORÓW
HISZPANSKA jest OK
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
_*For_zaza_Milan*_
Moderator
Moderator

Postautor: _*For_zaza_Milan*_ » pn 18.07.2005 10:11

Ten spec od Primera Division to Leszek Orłowski z PN :wink: Człowiek statystyka :D

Ogólem tylko serie A potrzebuje zmiany komentatora. Bo już chyba lepiej "Wieszczu" prowadzi mecze Polskiej ligi niż Grzesiu Milko :lol: W C+ Premiership ma najwieksze noty pod wzgledem komentarza.

Jeszcze jak dodamy tego od NBA który mówi jak Mariusz Max Kolonko :wink: i fachowców od Speedwaya to wychodzi że deut Smoku Nahorny bije in na głowe. Ale nie można zapomnieć o duecie Smoku Twarowski i magazynach ligowych.

Awatar użytkownika
_*For_zaza_Milan*_
Moderator
Moderator

Postautor: _*For_zaza_Milan*_ » pn 18.07.2005 12:26

Bartek12 My tu gadu gadu o C+ a tym czasem onet zamieścił taka informacje ...

""Łukasz Płuciennik, dziennikarz sportowy telewizji Canal+, zginął w nocy z niedzieli na poniedziałek w wypadku samochodowym. Miał 28 lat.

Do wypadku doszło tuż po północy w okolicach Czaplinka w województwie zachodniopomorskim. Według policji, samochód, którym jechał dziennikarz prawdopodobnie wpadł w poślizg i dachował, a następnie uderzył w drzewo. Jego żona doznała niegroźnych obrażeń, a dziecku, które jechało w foteliku, nic się nie stało.

Łukasz Płuciennik miał 28 lat. Swoją przygodę z dziennikarstwem sportowym rozpoczynał w Polskim Radiu Łódź. Następnie pracował w łódzkim Radiu Classic i współpracował z dziennikiem "Życie", a od 1997 roku był dziennikarzem stacji Canal+.""

Super dzienniekrz z Niego był. Te jego sprawozdania .. no własnie był ... [']

Awatar użytkownika
Pisakk
Wraca do meritum

Postautor: Pisakk » pn 18.07.2005 21:04

No właśnie Zaza - miałem to poruszyć wcześniej ale musiałem wyjść. Strasznie smutna informacja... :? Kurcze o ile paru dziennikarzy C+ znam doskonale z imienia i nazwiska to jednak nie jestem pewien, którym z nich był Ś.P. Płuciennik. Czy to był ten taki tęgawy brunet co to często przeprowadzał wywiady z piłkarzami polskiej ligi przed czy w przerwie meczów? Bo kurcze sam nie jestem pewien... :?
Obrazek
Nuevo Mestalla Grand Opening - 2009/2010

kostek
szara strefa pilka.pl

Postautor: kostek » pn 18.07.2005 21:10

Pisakk pisze:No właśnie Zaza - miałem to poruszyć wcześniej ale musiałem wyjść. Strasznie smutna informacja... :? Kurcze o ile paru dziennikarzy C+ znam doskonale z imienia i nazwiska to jednak nie jestem pewien, którym z nich był Ś.P. Płuciennik. Czy to był ten taki tęgawy brunet co to często przeprowadzał wywiady z piłkarzami polskiej ligi przed czy w przerwie meczów? Bo kurcze sam nie jestem pewien... :?

Nie, masz na myśli Mariusza Wróblewskiego.

To już kolena śmierć w redakcji sportowej C+, kilka miesięcy temu odszedł od nas Robert Rymarowicz...
...

Awatar użytkownika
_*For_zaza_Milan*_
Moderator
Moderator

Postautor: _*For_zaza_Milan*_ » pn 18.07.2005 22:02

Pisakk on nie komentował meczy tylko był sprawozdawca i przeprowadzał wywiady po meczowe czy przed.. Napewno wiesz który ale trudni mi opisać. Ja Go zawsze kojazyłem z kogutami z Zabrzu za wygrany mecz ... Fajny gośc i co świetny dziennikarz smutna tragedia i jak Kostek pisze druga w przeciągu pewnego czasu ...[']

Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”