Seriale

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, fieldy, piotrcies, maestro

Awatar użytkownika
venomiq
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 216
Kontaktowanie:

Seriale

Postautor: venomiq » śr 03.01.2018 14:39

Wybitnością budżetu nie przeskoczysz - nie przy kostiumach, nie przy scenografii.
Dirty mind

Awatar użytkownika
svnchez
Skład B
Skład B
Reputacja: 26

Seriale

Postautor: svnchez » śr 03.01.2018 15:04

Nie zgadzam się, wybitność powinna właśnie coś za sobą nieść. Oczywiście nie mówię, że kostiumy miałyby wyglądać jak w jakichś czołowych światowych produkcjach, ale jeżeli serial historyczny ma kostiumy na poziomie balu przebierańców w Kiepskich, a król Polski wygląda jak Edzio listonosz, to znaczy tylko, że ktoś spieprzył swoją robotę. Jestem przekonany, że spokojnie znajdziesz historycznych zajawkowiczów, którzy zrobiliby lepsze kostiumy nawet za mniejszą kwotę.

Awatar użytkownika
League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1033

Seriale

Postautor: League » czw 04.01.2018 10:07

Gomorra 3 sezon --> Najlepszy serial 2017.
Obrazek

molnarKowalski
Skład B
Skład B
Reputacja: 3

Seriale

Postautor: molnarKowalski » czw 04.01.2018 11:17

Seriale zwiazane z watkiem pilkarskim i tak serial swieta wojna-odc derby Warszawy,czyli Tadzik Norek jako kibic Polonii,a Karol Krawczyk kibic Legii i pan Kurski w szaliczku i czapeczce CWKS.Idzmy dalej pilkarski poker i te dziwne nazwy klubow np. Kokon Lodz :lol2: Czarni Zabrze,Powisle Warszawa,albo Stalowka,czy Biala Bialystok.Kolejny serial to swieta wojna-dosc czesto tam Hubert Dworniok w szaliku Gieksy,bo akcja filmu toczy sie w Katowicach,a byl jeden odcinek jak jego szwagier Ewald w szalu Ruchu.Generalnie Dworniok czesto w tym sertialu opowiadal o meczach Gks.Idzmy dalej ziemia obiecana-raz gosc idzie w szalu Widzewa,a raz Lodzkiego KS.Ponadto rodzina kaderow watek dotyczacy Gornika Zabrze.Czasami w sw wg kiepskich Waldu i Ferdek Kiepski byli w szalikach Wks Slaska Wroclaw.Ponadto w swietej wojnie zagral Fajbusiewicz znany z 997 i wspomnial ze jest kibicem Widzewa.W tym serialu byl jeszcze jakis poznaniak kibicujacy Lechowi.Jak ktos zna jeszcze jakies seriale,filmy,czy watki pilkarskie niech napisze :roll:

Awatar użytkownika
dziki16
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 24

Seriale

Postautor: dziki16 » czw 04.01.2018 11:42

League pisze:Gomorra 3 sezon --> Najlepszy serial 2017.

Po pracy biorę się za ostatni odcinek. Strasznie ostatnio irytuje mnie Gennaro, albo jest tak napisany albo ten aktor nie umie grać ^^
av by woops from gfxworld

Awatar użytkownika
Chlopaczek
Ten obcy
Reputacja: 495

Seriale

Postautor: Chlopaczek » czw 04.01.2018 12:54

Mysle ze to wina scenariusza i dialogow. Widac to podczas spotkan Ciro z Gennaro w trzecim sezonie. Schadzka w odludnym miejscu grozne zeby nie powiedziec puste wyrazy twarzy ktore maja najwyrazniej eksponowac ich gangsterska nature sucha konkretna rozmowa "o pracy" zakonczona dwuminutowym milczacym wpatrywaniem sie w przestrzen lub powolnym odejsciem ktoregos z nich. Postacie nie sa poglebione i przez to sa sztuczne.

Pomimo tego ogladalem z przyjemnoscia.
Gdyby nazisci czytali powiesci -
Tak utrzymuje Iks
- a konkretnie powiesc Iksa o nazistach
Nie byloby zadnych nazistow.

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino
Reputacja: 1100

Seriale

Postautor: Tomusmc » czw 04.01.2018 14:29

dziki16 pisze:Source of the post

Po pracy biorę się za ostatni odcinek. Strasznie ostatnio irytuje mnie Gennaro, albo jest tak napisany albo ten aktor nie umie grać ^^

W dwóch pierwszych sezonach rewelacyjny, a w ostatnim okazało się, że nie umie grać. Dobre myślenie ;)
Juve! Storia di un Grande Amore!

Obrazek

Prawdziwy kibic nigdy nie wyrzeknie się klubu, który kocha

Awatar użytkownika
dziki16
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 24

Seriale

Postautor: dziki16 » czw 04.01.2018 15:19

Tomusmc pisze:Source of the post
dziki16 pisze:Source of the post

W dwóch pierwszych sezonach rewelacyjny, a w ostatnim okazało się, że nie umie grać. Dobre myślenie ;)

No nie wiem czy był taki rewelacyjny. Po prostu w poprzednich sezonach mnie nie irytował tak mocno jak w 3.sezonie.
Jak dla mnie mogłoby go nie być, o wiele lepszymi postaciami są Ciro of korz i Enzo, nawet Patrizia.
av by woops from gfxworld

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino
Reputacja: 1100

Seriale

Postautor: Tomusmc » czw 04.01.2018 15:22

A widzisz, wiadomo, że każdy ma inne zdanie na każdy temat, ale Salvatore zrobił totalną furorę o czym mówili Kapica i Święcicki w swoim materiale
Juve! Storia di un Grande Amore!

Obrazek

Prawdziwy kibic nigdy nie wyrzeknie się klubu, który kocha

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Reputacja: 494
Kontaktowanie:

Seriale

Postautor: futbolowa » pn 08.01.2018 12:32

futbolowa pisze:Source of the post Jakaś zajebioszka w sam raz dla mnie i Carbona:

Pochłonęłam cały sezon na jeden raz. Naprawdę zacny serial. Mocno porąbany, świetnie zagrany, z meeeega dobrym soundtrackiem (głównie hity lat '60-'70). Tak jak napisałam na blogu, to wygląda jak młodzieżowa wersja "Thelmy i Louise" wyreżyserowana przez Wesa Andersona, ze scenariuszem Tarantino i inspiracją czerpaną z "Dextera" :D

Awatar użytkownika
lchi
Rezerwowy
Rezerwowy
Reputacja: 47

Seriale

Postautor: lchi » pn 08.01.2018 16:24

futbolowa pisze:Source of the post
futbolowa pisze:Source of the post Jakaś zajebioszka w sam raz dla mnie i Carbona:

Pochłonęłam cały sezon na jeden raz. Naprawdę zacny serial. Mocno porąbany, świetnie zagrany, z meeeega dobrym soundtrackiem (głównie hity lat '60-'70). Tak jak napisałam na blogu, to wygląda jak młodzieżowa wersja "Thelmy i Louise" wyreżyserowana przez Wesa Andersona, ze scenariuszem Tarantino i inspiracją czerpaną z "Dextera" :D

Propsuję! Aczkolwiek we mnie wywołał zgoła inne odczucia. Tak czy inaczej polecam, chociażby dla samego soundtracku. Liczę, że kontynuacji nie będzie.
Mogę nie mieć racji

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Kontaktowanie:

Seriale

Postautor: futbolowa » pn 08.01.2018 18:56

lchi pisze:Source of the post
Propsuję! Aczkolwiek we mnie wywołał zgoła inne odczucia. Tak czy inaczej polecam, chociażby dla samego soundtracku. Liczę, że kontynuacji nie będzie.

Ja też mam taką nadzieję. Jednak fajnie się ta historia zamknęła (lub nie, w sumie interpretacja dowolna) i nie ma co tutaj dopowiadać.

Awatar użytkownika
League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1033

Seriale

Postautor: League » wt 09.01.2018 14:20

Obrazek

Awatar użytkownika
BeBaD
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 138

Seriale

Postautor: BeBaD » śr 10.01.2018 8:51

Obejrzałem trailer wczoraj, a zaraz będę kończył sezon :) Zastanawia dlaczego nie zrobili tego w formie filmu tylko serialu z 20 min odcinkami. Tak czy siak kolejna świetna produkcja od netflixa. Dzięki za polecenie tego ;)

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Kontaktowanie:

Seriale

Postautor: futbolowa » śr 10.01.2018 10:25

BeBaD pisze:

Obejrzałem trailer wczoraj, a zaraz będę kończył sezon :) Zastanawia dlaczego nie zrobili tego w formie filmu tylko serialu z 20 min odcinkami. Tak czy siak kolejna świetna produkcja od netflixa. Dzięki za polecenie tego ;)
Też zastanawiałam się, czemu nie film. Może po prostu byłby za długi? Szkoda by było którykolwiek z wątków stracić. A tutaj każdy odcinek kończył się tak, że od razu musiałam włączyć kolejny :D

Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”