Marsz Niepodległości

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Awatar użytkownika
DDK
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 1020

Marsz Niepodległości

Postautor: DDK » śr 15.11.2017 10:33

League pisze:Source of the post tak tak, nic byś nie zrobił. To teraz sam brzydko mówisz o tych ludziach o których brzydko mówił ozob i chciałeś bana dla ozoba?

jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy nazwaniu kogoś "kurwą", a informację, że naplułbym mu w twarz, to nie warto mi nawet odpowiadać na coś takiego.
ozob pisze:Source of the post Reprezentujesz DDK środowisko kibicowskie, tak? Tam są przypadki kolegów po szału z wytatuowany swastykami. Spotkałeś i naplules w twarz?

Przyznaje szczerzę - przez lata jak chodzę na mecze nei spotkałem nikogo z wydziaraną swastyką. Zakładam, że z 2 powodów: swastyki były "w modzie" 20 lat temu, więc osoby które je mogły sobie dziarać są odemnie 20 lat starsze, a z takimi raczej nie utrzymuje większego kontaktu, a po drugie: jak ktoś ma taki tatuaż, to praktycznie nigdy w widocznym miejscu. Jeśli znam kogośtakiego to nie mam o tym pojęcia. Ale na oczy nie widziałem nigdy wydziaranej swastyki na żywo.

Awatar użytkownika
League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1191

Marsz Niepodległości

Postautor: League » śr 15.11.2017 10:51

DDK pisze:Source of the post jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy nazwaniu kogoś "kurwą", a informację, że naplułbym mu w twarz, to nie warto mi nawet odpowiadać na coś takiego.

a widzisz , a jednak.
wolałbyś żeby ktoś ci napluł w twarz niż by powiedział na ciebie kur** ?
Obrazek

Awatar użytkownika
DDK
Gwiazda
Gwiazda

Marsz Niepodległości

Postautor: DDK » śr 15.11.2017 11:22

League pisze:Source of the post a widzisz , a jednak.
wolałbyś żeby ktoś ci napluł w twarz niż by powiedział na ciebie kur** ?

Naprawde masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Pisałem, że nie będę dyskutował, ponieważ nazywanie kogoś "kurwą" uważam za brak kultury wypowiedzi. Chcę prowadzić ją na pewnym poziomie, do którego nie dorosłeś. Czym innym jest powiedzenie "X jest kurwą", a czym innym "gdybym spotkał X naplułbym mu w twarz". Naprawdę nie jesteś w stanie tego pojąć?

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 637

Marsz Niepodległości

Postautor: masacra » śr 15.11.2017 11:31

Czy tylko mnie bawi to świete oburzenie na te kilka prymitywnych haseł u goscia, który nie ma oporów by cytować lidera ugrupowania jawnie ''komunizującego'' :rotfl4:

Na ten przykład wydaje mi sie, patrząc przez pryzmat historii i oddzielając faszyzm od nazizmu, że akurat w Polsce duzo wieksza hanbą jest miec cokolwiek wspólnego z komunistami niz z faszystami. Ostatecznie z dwoch zbrodniczych ideologii to faszym (nie mylic z nazizmem) wyrządził Polsce i Polakom NIEPOROWNYWALNIE mniej złego niz komunizm. A jednak, ludzie którzy najgłosiej protestuja przeciw postawom faszyzującym (nie mylić z nazizmem) nie mają wiele do powiedzenia w przypadku ugrupowan czy organizacji komunistycznych. Ba, nawet cytują tu liderów takich ugrupowań.
Więc skoro faszyzm wyrzadził mniej szkody Polakom niz komunizm, a ludzi przejawiających idee faszystowskie nazywamy kurwami, to jak mocnym kwantyfikatorem nalezałoby okreslic ludzi przejawiających idee komunistyczne (oraz tych, którzy biora ich za swoje autorytety), by oddac nalezytą symetrie obu zjawisk :think:

A skoro juz tak taplamy sie w rynsztoku to jak nazwać osoby, które 60 tys normalnych ludzi idących w marszu nazywają faszystami?
Przed chwilą Guy Verhofstadt powiedział, ze w Warszawie odbył sie marsz 60 tysiecy faszystów. I to jest ten przyjaciel Polski.
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1034

Marsz Niepodległości

Postautor: ozob » śr 15.11.2017 12:37

Z Zandberga jest taki komunista jak z tych krzyczacych "Sieg Heil!" patrioci.

To jaki jest wasz stosunek do tych od "Sieg Hail!" chlopcy? Dowiem się? Ubek? DDK? Masacra? Boromir? Bo ja tu widzę póki co zamiatanie pod dywan i święte oburzenie na nazwanie nazistow ze środowiska kurwami.
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda

Marsz Niepodległości

Postautor: masacra » śr 15.11.2017 13:15

Obrazek

Oczywiscie Zandberg nigdy nikomu nie powie, ze jest komunistom. Komunizm w Polsce jest zakazany w Konstytucji. Ale czyny czasem znacza wiecej niz tysiąc słów. A skoro gosciu, juz w pełni swiadomy politycznie, bo to zdjecie nie jest takie znowu stare, buja sie w koszulce z podobizna twórcy (ojca wręcz) ruchow komunistycznych, to chyba nie dlatego, że podoba mu sie jego hipsterska XIX wieczna broda? Jak myslisz?

Obrazek

Tutaj Zandberg pod sztandarem z sierpem i młotem wygłasa przemowe potępiająca komuniz. Myslisz, ze tak było?

Że juz z litości nie wspomne o wspólnych pochodach 1-wszo majowych pana Zandberga obok Komunistycznej Partii Polski (tak, taki potworek istnieje i to całkiem legalnie!) albo o programie gospodarczym jego partii, przy którym program socjalistów z PiSu jest skrajnie wolnorynkowy....

To mówisz mi, że Zandberg nie jest komunistom?

....

Tak sobie mysle, jaka przyszłosc polityczna czekałaby jakiekokolwiek polityka prawicy, gdyby ktos mu wygrzebał z przeszłosci przemowe pod sztandarem ze swastyką? A pan Zandberg sobie hula po mediach i poucza wszystkich dookoła co wolno, a czego nie wolno. Paradne.
Ale nie tak bardzo paradne, jak ci swiecie oburzeni na faszyzująca młodziez, a cytujący osoby o wiele bardziej odrazające.
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Bernabeu
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 268

Marsz Niepodległości

Postautor: Bernabeu » śr 15.11.2017 13:41

Neomarksiści to z reguły nie są komuniści, polecam więcej poczytać, tak jak stalinistą/maoistą nie był sam Marks. :) Zupełnie nie moje poglądy, ale to typowy przykład stosowania dokładnie takiego samego mechanizmu opresji językowej - no bo ONR, który historycznie (ONR Falanga) był organizacją faszystowską, który maszeruje na Marszach Niepodległości razem z jawnymi faszystami, który zaprasza na marsze jawnych faszystów (Fiore), którego niektórzy członkowie wprost odwołują się do ideologii faszystowskiej, jest niesprawiedliwie oceniany, a Zandberg powołujący się na neomarksizm (który jest niezwykle szerokim nurtem intelektualnym na który powołuje się wiele niezwykle zróżnicowanych nurtów, a który co do zasady odrzuca leninizm, a tym bardziej stalinizm, maoizm etc.) jest komunistą. :) Wiem, że to kwestia braku wiedzy, ale ... bądźmy poważni. :)

I żeby była jasność, ani nie uważam Ruchu Narodowego za faszystów, ani Zandberga za komunistę. Tylko problem z tymi ruchami narodowymi jest mniej więcej taki, że o ile na górze znajdują się całkiem ogarnięci ludzie (Bosak, Tumanowicz), których miło posłuchać, o tyle na samym dole, każdy, kto miał z takim środowiskiem styczność, wie, że to jest parodia. :)

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda

Marsz Niepodległości

Postautor: masacra » śr 15.11.2017 14:17

Bernabeu pisze:Source of the post Wiem, że to kwestia braku wiedzy, ale ... bądźmy poważni

Pomyliły ci sie ONRy... :wink: ONR (ten współczesny) nie odwołuje sie do idei Falangi i Balesława Piseckiego
Do ideałów tego ruchu odwołują sie własnie te smieszne trzy (Szturmowcy, Radykalne Południe Autonomiczny Nacjonalizm) organizacje, które stworzyły na Marszu Niepodległosci Czarny Blok i przez, ktore mamy tu taki pierdolnik. To oni tez zaprosilizagranicznych faszyzujących gosci.

Współczesny ONR odwołuje sie do tradycji tego mniej radykalnego ONRu ABC, a bardziej ogólnie do tradycji polskich narodowców sprzed powstania ONRow, do takich postaci jak Dmowski, Mosdorf, Rossman etc. Akurat z panem Piseckim to podejrzewam, ze wspołczesni oenerowcy nie chcieliby miec zbyt wiele wspolnego.

Bernabeu pisze:Source of the post a który co do zasady odrzuca leninizm, a tym bardziej stalinizm, maoizm etc.) jest komunistą

I dlatego nie ma oporów przed wystepowaniem pod flagami z sierpem i młotem. Bo odrzuca, co do zasady oczywiscie, leninizm. Mów dalej... :roll:

Swoją droga jakie to zabawne, to usprawiedliwianie neomarksistów. Podkreslanie, ze oni to inni, lepsi komunisci niz ci od Głagów, Czeka i masowego terroru. Że niby co? Zrozumieli błedy swoich poprzednikow od ideololo komunistycznego i przy ewentualnym robieniu nam tu nowego wspaniałego świata ich nie powtórzą? Świetnie. Mam byc im wdzieczny? Bo odrzucili z głupiej ideologii jej najbardziej zbrodnicze elementy? Wielcy ludzie, doprawdy. :brawo:

Marksizm, jakie pięknie by o nim nie mowic i jak bardzo by go nie kamuflować pod pięknymi ideami jest z gruntu zbrodnicza ideologią. A najlepiej świadczą o tym kolejne próby inmplementowania go na grunt gospodarek róznych panstw, pod róznymi szerokosciami geograficznymi przez róznych ludzi. Takie eksperymenty zawsze (podkreslam ZAWSZE) konczyły sie tym samym. Milionam usmierconych. I to w najlepszym wypadku (podkreslam - w najlepszym)) usmierconch z głodu.
A mimo tych doswiadczen na swiecie wciaż sa ludzie, którzy gotowi byliby sprobowac jeszcze raz. Bo moze im sie uda zrobic ten marksistowski komunistyczny raj.No [k****] komedia.
Ostatnio zmieniony śr 15.11.2017 14:56 przez masacra, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
DDK
Gwiazda
Gwiazda

Marsz Niepodległości

Postautor: DDK » śr 15.11.2017 14:35

ozob pisze:Source of the post
To jaki jest wasz stosunek do tych od "Sieg Hail!" chlopcy? Dowiem się?

Chodzi Ci o stosunek do tego Czarnego Bloku i organizacji, które go otworzyły, czy o sam gest?

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Marsz Niepodległości

Postautor: ozob » śr 15.11.2017 14:52

O to i o to.

Marksizm to socjaldemokracja i nie jest to leninizm, komunizm czy stalinizm. Na tych zdjęciach Zandberg wygląda jak gowniarz więc to musiało być dobrych parę lat temu (pewnie przed 30) skoro teraz ma 38 lat. Widać zmadrzal, bo już sie tak nie ubiera. No i jaki był kontekst tych zdjęć? Wiesz?
Ostatnio zmieniony śr 15.11.2017 15:19 przez ozob, łącznie zmieniany 2 razy.
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Bernabeu
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 268

Marsz Niepodległości

Postautor: Bernabeu » śr 15.11.2017 15:07

masacra pisze:Współczesny ONR odwołuje sie do tradycji tego mniej radykalnego ONRu ABC, a bardziej ogólnie do tradycji polskich narodowców sprzed powstania ONRow, do takich postaci jak Dmowski, Mosdorf, Rossman etc. Akurat z panem Piseckim to podejrzewam, ze wspołczesni oenerowcy nie chcieliby miec zbyt wiele wspolnego.

Wydało mi się to dosyć dziwne, mając jednak jakąś wiedzę jakie były proporcje popularności i aktywności obu wersji ONRu, więc znalazłem sobie wywiad z jakimś kierownikiem ONR (chyba tamtejszym prezesem), co zajęło mi jakieś 40 sekund, a tam:
Czy jest w Twoim życiu postać, którą szczegółów się inspirujesz? Jeżeli tak, jaka i dlaczego?
Takich osób jest co najmniej kilka. W różnych okresach mojego życia różne postaci były dla mnie inspiracją. Trudno wskazać kogoś, kto byłby dla mnie takim numerem „1”. Bez wątpienia inspirują mnie przedwojenni działacze ONR – Jan Mosdorf, Bolesław Piasecki i Marian Reutt.

No proszę, dla kierownika/prezesa ONR, trzech najbardziej inspirujących intelektualistów, to trzech członków ONR Falanga w dwudziestoleciu, w tym Piasecki, z którym ''onereowcy nie chcieliby mieć zbyt wiele wspólnego".

Oczywiście ONR wprost się nie powołuje na ONR Falanga, bo ... mieliby problem, żeby zarejestrować swoje stowarzyszenie (art. 265 KK), i to wiadomo z autopsji, ale chyba nikt nie ma wątpliwości, skąd czerpią dorobek intelektualny - no, przynajmniej tych wątpliwości nie ma prezes ONR. :D

Więc - napiszesz coś zgodnego z rzeczywistością? :)
masacra pisze:I dlatego nie ma oporów przed wystepowaniem pod flagami z sierpem i młotem. Bo odrzuca, co do zasady oczywiscie, leninizm. Mów dalej... :roll:

A znasz chociaż kontekst tego wystąpienia? Bo pamiętam, jak prawicowy dziennikarz, chyba Wybranowski, zrobił sobie zdjęcie na tle flagi 3 Rzeszy, i okazało się, że to było jakieś muzeum historyczne, czy coś w tym stylu.
Swoją droga jakie to zabawne, to usprawiedliwianie neomarksistów. Podkreslanie, ze oni to inni, lepsi komunisci niz ci od Głagów, Czeka i masowego terroru. Że niby co? Zrozumieli błedy swoich poprzednikow od ideololo komunistycznego i przy ewentualnym robieniu nam tu nowego wspaniałego świata ich nie powtórzą? Świetnie. Mam byc im wdzieczny? Bo odrzucili z głupiej ideologii jej najbardziej zbrodnicze elementy? Wielcy ludzie, doprawdy. :brawo:

A to już kwestia Twoich poglądów, które mnie specjalnie nie interesują. :) Faktem jest, że neomarksiści to z reguły republikanie, którzy reinterpretują Marksa, i nie robią tego w świetle ustroju komunistycznego - Ty nie dość, że Marksa zrównujesz ze stalinizmem i maoizmem ("ojciec zbrodniczych systemów"), to jeszcze neomarksistów (potężny prąd intelektualny, którego punktem wyjścia było odrzucenie leninizmu/stalinizmu/maoizmu) zrównujesz właśnie z nimi. Ba, na gruncie nauki politologicznej powstał cały prąd naukowy powstały na gruncie neomarksizmu, a Ty ... zrównujesz to z totalitaryzmem. :)

Czyli skoro Zandberg jest komunistą, bo ... jest w pewnym stopniu neomarksistą, świętuje święto pracy, i ma bliżej nieokreślone zdjęcie z flagą ZSRR w tle, ale ONR - które odwołuje się do faszystowskich działaczy z okresu dwudziestolecia, przejmuje symbolikę faszystowskiej organizacji, zaprasza na Marsze jawnych faszystów (do tego dobrze kojarzę, że rzecznik ONR wstawił na facebooka zdjęcie jakiegoś neonazisty z Niemiec chyba?) jak Roberto Fiore, maszeruje na tych Marszach z neofaszystami, ma za sobą liczne incydenty gdzie jego członkowie heilowali i robili inne bzdety - jednak niesprawiedliwie jest nazywane neofaszystowską organizacją?

Więc czym się różnisz od lewicy, która zrównuje Ruch Narodowy czy ONR z faszyzmem? Ano, niczym, te same uproszczenia, ba, ten drugi pogląd jest dużo łatwiej obronić, bo może o czymś nie wiem, ale szczerze nie sądzę, żeby Zandberg powoływał się na jawnych komunistów (w sensie - leninistów/stalinistów/maoistów). :)

Masz coś jeszcze do dodania czy spuścić zasłonę milczenia?

I żeby była jasność, jako typowy liberał i centrowiec obie strony traktuję z przymrużeniem oka, ale zawsze mnie bawi takie zsubiektywizowane absolutyzowanie i relatywizowanie tych samych osób.

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Marsz Niepodległości

Postautor: ozob » śr 15.11.2017 15:21

To oni tez zaprosilizagranicznych faszyzujących gosci.

Czy to nie Winnicki jako poseł i założyciel SMN zaprosił włoskich faszystów do Sejmu, a cała ralacje na tt zdwal ówczesny rzecznik ONR pisząc: "Przed marszem oprowadzamy gości po parlamencie"?

Powtórzę jeszcze raz:

To jaki jest wasz stosunek do tych od "Sieg Hail!" chlopcy? Dowiem się? Ubek? DDK? Masacra? Boromir? Bo ja tu widzę póki co zamiatanie pod dywan i święte oburzenie na nazwanie nazistow ze środowiska kurwami.

Doczekam się wreszcie, czy niewygodny temat?

Nie będę rozmywal dyskusji na kilka wątków i skoro rozmawiamy o rasizmie tutaj więc:

Upadek sejmu.

EDIT: Mascara zninal. Pewnie skleja posta do kupy z pasujących mu do konceptu fragmentów zaczerpniętych od kogoś innego. Norma.

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda

Marsz Niepodległości

Postautor: masacra » śr 15.11.2017 16:13

Bernabeu pisze:Source of the post No proszę, dla kierownika/prezesa ONR, trzech najbardziej inspirujących intelektualistów, to trzech członków ONR Falanga w dwudziestoleciu, w tym Piasecki, z którym ''onereowcy nie chcieliby mieć zbyt wiele wspólnego".

Mosdorf nigdy nie był czlonkiem Falangi.

No coż jesli dla jakiegoś typka postaciami inspirującymi sa Bolesław Piasecki i Marian Reutt, to mi wypada tylko spuscic nad tym faktem zasłone milczenia.

Pocieszam sie, ze w deklaracji ideowej, która jest mimo wszystko bardziej reprezentatywna niz inspiracje jednego goscia, stoi:
Kontynuujemy dzieło naszych ideowych przodków, takich jak Roman Dmowski, Jan Mosdorf, Tadeusz Gluziński, Henryk Rossman, czy Adam Doboszyński.

Czyli 5 wymienionych, nazwijmy ich, ideologów z czego 2 bezposrednio związnych z ONR-ABC (Gluzinski, Rossman), 1 blisko współpracujący (Doboszynski) i dwóch którzy z podziałem na Falange i ABC nie chcieli miec nic wspólnego (Dmowski, Mosdorf)
Dodaj do tego sobie Dmowskiego wymienionego na pierwszym miejscu, który o Falandze pisał m.in tak:
Jestem w trudnym położeniu, bo oni dość często powołują się na mnie, dają nawet do zrozumienia, że ich popieram (co nie przeszkadza, że tam gdzie mogą, szerzą wieści, że jestem już skończony, do niczego, że nawet umysłowo po[cenzura]dłem , że mój “Przewrót” już nie zawiera nic nowego, że to tylko powtórzenie “Świata powojennego” - robią to nawet wśród młodzieży gimnazjalnej). Ja zaś nie chciałbym publicznie w gazetach ogłaszać, że całą tę frondę surowo potępiam, żeby nie dawać broni w ręce przeciwników. Potępiam ją nie tylko dlatego, że rozbija ona jedność obozu narodowego, ale że sama w sobie jest głupia i dla naszej sprawy szkodliwa.

Dlatego napisałem, że współczesny ONR inspiruje sie ABC, a nie Falangą i jakies pojedyczne wywiady raczej mojego poglądy w tej kwestii nie zmienią.

To tyle jesli chodzi o kwestie pisania związanego z rzeczywistością.

Bernabeu pisze:Source of the post Faktem jest, że neomarksiści to z reguły republikanie, którzy reinterpretują Marksa, i nie robią tego w świetle ustroju komunistycznego - Ty nie dość, że Marksa zrównujesz ze stalinizmem i maoizmem ("ojciec zbrodniczych systemów"), to jeszcze neomarksistów (potężny prąd intelektualny, którego punktem wyjścia było odrzucenie leninizmu/stalinizmu/maoizmu) zrównujesz właśnie z nimi. Ba, na gruncie nauki politologicznej powstał cały prąd naukowy powstały na gruncie neomarksizmu, a Ty ... zrównujesz to z totalitaryzmem.

:)
Piszesz o autorze Manifestu Komunistycznego, że interpretują go republikanie ale nie w świetle ustroju komunistycznego. Tak? Zabawne.

Ja tu niczego kolego nie zrównuje, ja zwracam jedynie uwage na jeden drobny szczegół.
Mianowicie: Marksa w historii probowało interpretowac wielu ludzi. Jedni mniej wpływowi, drudzy bardziej. A im ktos z tych ''interpretatorów Marksa'' miał wieksze wpływy i mozliwosci tym wieksza katastrofa sie ta interpretacja konczyła. Tak było nie w jednym przypadku. Nie w dwóch, nawet nie w trzech. Tak było w więcej niz 10 przypadkach! (ZSRS, ChRL, Kampucza, Wietnam, Korea, Kongo, Angola, Etipia etc). I wiesz co? Za kazdym razem to ''interpretowanie Marksa konczyło sie tak samo. Więc jesli ktoś kolejny raz interpretuje Marksa z nadzieja, że 11 razem skonczy sie to czym innym niz poprzednie 10 razy to ja mu tylko mowie spoko. Idx być neomarksistą gdzie indziej.

To tyle w kwestii ''interpretacji Marksa w świetle ustroju niekomunistycznego'' :D

Bernabeu pisze:Source of the post jednak niesprawiedliwie jest nazywane neofaszystowską organizacją

Jeśli współczesni oenerowcy rzeczywiscie odwołują sie do działaczy Falangi (taka uwage, Falanga to juz nie był ONR, tylko Tuch Narodowo radykalny, czyli RNR ale to dosyc powszechny błąd) to pisanie o nich neofaszysci jest w pewnym stopniu usprawiedliwione. jednak ja wole zawierzyc ich deklaracji ideowej, a nie pojedynczym wywiadom z pijedynczym członkom.
Ale podkreslam, jesliby sie okazało, ze wiekszosc członkow ruchu za wzór uznaje Bolesława Piaseckiego, to niestety chłopaki mocno pobłądzili i trzeba by sie było ostro zastanowic nad zdelegalizowaniem ich organizacji. Mam nadzieje, z etak nie jest

Bernabeu pisze:Source of the post ONR - które odwołuje się do faszystowskich działaczy z okresu dwudziestolecia,

Póki co to przedstawiłes jednego goscia, co sie odwołuje do faszyzujących działaczy z okresu dwudziestolecia. Więc

Bernabeu pisze:Source of the post napiszesz coś zgodnego z rzeczywistością?

Bernabeu pisze:Source of the post A znasz chociaż kontekst tego wystąpienia?

Napewno przemawianie na manifestacji, na której pojawiają sie flagi z sierpem i młotem to nie jest to samo co wrzucenie na instagrama zdjecia z jakiegos muzem. Przyznasz.
Ponawiam zatem pytanie zadane kilka postow wyzej. Wobrazasz sobie gdzie byłby dzisiaj polityk prawicy, gdyby ktos mu wygrzebał z przeszłosci zdjecie gdy przemawia na manifestacji na której powiewają flagi ze swastyką?
A nie-komunista Zandbreg, oprócz tego, ze nosił sie w koszulkach twórcy komunizmu (niekomunistyczne interpretowanie Marksa :D , to sobie spokojnie manifestował obok flag z sierpem i młotem i nawet przemawiał na takiej manifestacji. Oczywiscie krytykował komunizm. Wierze.

Z ogólnego bełkotu z jakim przyszło mi sie tu mierzyć, jedno jest pouczające. Ile razy komunisci by nie zgotowali piekła na ziemi, ilu ludzi by przez ich ''interpretowanie Marksa'' nie umarło, to zawsze i wszedzie znajda sie kolejni gotowi spróbowac jeszcze raz. Tym razme dla odmiany interpretują Marksa nie w świetle ustroju komunistycznego (cokolwiek to znaczy). Wielkie szczęscie.

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda

Marsz Niepodległości

Postautor: masacra » śr 15.11.2017 16:16

ozob pisze:Source of the post Mascara zninal. Pewnie skleja posta do kupy z pasujących mu do konceptu fragmentów zaczerpniętych od kogoś innego. Norma

:rotfl4:
Kwiatuszku sie postarałes bo zasiłek w tym tygodniu spory :D

Na marginesie. Wstydu ten człowiek niema. Zarzuca mi, ze zniknałem dolownie kilka godzin po tym jak sam schował głowe w pisaek gdy na swoje stwierdznie, ze Zandberg to nie komunista dostał miazdzaca odpowiedz. :D
Na szczescie ktos mądrzejszy podją sie polemiki to mogło mu sie wydac, ze zachowa twarz. Mogło :)

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Marsz Niepodległości

Postautor: ozob » śr 15.11.2017 16:20

Wiesz co Zandberg mowil bedac przedtswiony na tych zdjeciach? Wiesz?

Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”