Marsz Niepodległości

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, fieldy, piotrcies, maestro

Awatar użytkownika
DDK
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 913

Marsz Niepodległości

Postautor: DDK » śr 15.11.2017 10:10

ozob pisze:Source of the post Zauwaz, ze nke rzucam kurwamk w ciebie. Wiec jak mam nazwać łysych skinhedow krzyczacych nazistowskie hasła na Święto Niepodległości w Polsce? Może patriotami, abyś mógł się z nimi identyfikować?

Nie ma dla mnie znaczenia: albo dyskutujemy na poziomie league'a albo zachowujemy jakieś standardy. Ja tych co blokowali 60tys uczestników nie nazywałem kurwami. Tak samo jak kilka innych osób czy grup, które były wymienione w tym temacie, a które uważam za godne takiego nazywania.

Nie wiem, nazywaj sobie jak chcesz - tylko po prostu ja skończę dyskusję.
League pisze:Source of the post Nie powinieneś się dziwić, w końcu mówisz brzydko na ziomków dudka;)

W życiu nie poznałem narodowowego socjalisty. Naplułbym mu w twarz.

Ale wiem, lig, przyzwyczaiłeś wszystkich już do tego, że lubisz przyszywać innym pasujące Ci łatki. Dlatego Cię tutaj wiele osób nie traktuje na serio.

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 943

Marsz Niepodległości

Postautor: ozob » śr 15.11.2017 10:11

Jaki szarmancki prawdziwy Polak szanujący kobiety z flagą przy nazwisku. :rotfl:

Wszelkie faszyzujace, rasistowskie, antysemickie i nazistowskie organizacje działające na terenie Polski to hańba dla narodu polskiego. Nazwac je kurwami to o wiele za mało wobec tego co one sobą reprezentują i jeżeli taki język ci przeszkadza to tu jest drugie dno DDK. Wstyd mi za ciebie i tobie podobnych, którzy przez milczenie i brak potępienia tego co się stało 11 listopada dają tło tym haniebnym organizacjom.
Ostatnio zmieniony śr 15.11.2017 10:22 przez ozob, łącznie zmieniany 1 raz.
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Awatar użytkownika
League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1055

Marsz Niepodległości

Postautor: League » śr 15.11.2017 10:17

DDK pisze:Source of the post W życiu nie poznałem narodowowego socjalisty. Naplułbym mu w twarz.

tak tak, nic byś nie zrobił. To teraz sam brzydko mówisz o tych ludziach o których brzydko mówił ozob i chciałeś bana dla ozoba?
nic sie nie zmienia chłopak xd
Obrazek

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Marsz Niepodległości

Postautor: ozob » śr 15.11.2017 10:24

Reprezentujesz DDK środowisko kibicowskie, tak? Tam są przypadki kolegów po szału z wytatuowany swastykami. Spotkałeś i naplules w twarz?
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Awatar użytkownika
ubek
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1722

Marsz Niepodległości

Postautor: ubek » śr 15.11.2017 10:28

League pisze:Source of the post Sam marsz normalnych ludzi, z flagami, coś fajnego ale niestety przyszło jak zawsze sporo zamaskowanego bydła. onr i młodzież wszechpolska powinna byc zdelegalizowana, jeszcze ten międlar ze swoimi śmiesznymi hasłami. Jak chcą organizatorzy mieć fajny marsz to muszą się trochę postarać bo to co sie teraz dzieje to ich wina.

W Niemczech mają fajne i jednolite marsze:
https://dorzeczy.pl/swiat/39062/Berlin- ... Hessa.html

Ulicami berlińskiej dzielnicy Spandau przeszli neonaziści, którzy w ten sposób uczcili 30. rocznicę samobójczej śmierci w tamtejszym więzieniu Rudolfa Hessa, jednego z przywódców Trzeciej Rzeszy. Neonaziści mieli ze sobą transparenty z cytatem z Hessa „Niczego nie żałuję” oraz "To było morderstwo".

Awatar użytkownika
DDK
Gwiazda
Gwiazda

Marsz Niepodległości

Postautor: DDK » śr 15.11.2017 10:33

League pisze:Source of the post tak tak, nic byś nie zrobił. To teraz sam brzydko mówisz o tych ludziach o których brzydko mówił ozob i chciałeś bana dla ozoba?

jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy nazwaniu kogoś "kurwą", a informację, że naplułbym mu w twarz, to nie warto mi nawet odpowiadać na coś takiego.
ozob pisze:Source of the post Reprezentujesz DDK środowisko kibicowskie, tak? Tam są przypadki kolegów po szału z wytatuowany swastykami. Spotkałeś i naplules w twarz?

Przyznaje szczerzę - przez lata jak chodzę na mecze nei spotkałem nikogo z wydziaraną swastyką. Zakładam, że z 2 powodów: swastyki były "w modzie" 20 lat temu, więc osoby które je mogły sobie dziarać są odemnie 20 lat starsze, a z takimi raczej nie utrzymuje większego kontaktu, a po drugie: jak ktoś ma taki tatuaż, to praktycznie nigdy w widocznym miejscu. Jeśli znam kogośtakiego to nie mam o tym pojęcia. Ale na oczy nie widziałem nigdy wydziaranej swastyki na żywo.

Awatar użytkownika
League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1055

Marsz Niepodległości

Postautor: League » śr 15.11.2017 10:51

DDK pisze:Source of the post jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy nazwaniu kogoś "kurwą", a informację, że naplułbym mu w twarz, to nie warto mi nawet odpowiadać na coś takiego.

a widzisz , a jednak.
wolałbyś żeby ktoś ci napluł w twarz niż by powiedział na ciebie kur** ?
Obrazek

Awatar użytkownika
DDK
Gwiazda
Gwiazda

Marsz Niepodległości

Postautor: DDK » śr 15.11.2017 11:22

League pisze:Source of the post a widzisz , a jednak.
wolałbyś żeby ktoś ci napluł w twarz niż by powiedział na ciebie kur** ?

Naprawde masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Pisałem, że nie będę dyskutował, ponieważ nazywanie kogoś "kurwą" uważam za brak kultury wypowiedzi. Chcę prowadzić ją na pewnym poziomie, do którego nie dorosłeś. Czym innym jest powiedzenie "X jest kurwą", a czym innym "gdybym spotkał X naplułbym mu w twarz". Naprawdę nie jesteś w stanie tego pojąć?

Awatar użytkownika
masacra
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 596

Marsz Niepodległości

Postautor: masacra » śr 15.11.2017 11:31

Czy tylko mnie bawi to świete oburzenie na te kilka prymitywnych haseł u goscia, który nie ma oporów by cytować lidera ugrupowania jawnie ''komunizującego'' :rotfl4:

Na ten przykład wydaje mi sie, patrząc przez pryzmat historii i oddzielając faszyzm od nazizmu, że akurat w Polsce duzo wieksza hanbą jest miec cokolwiek wspólnego z komunistami niz z faszystami. Ostatecznie z dwoch zbrodniczych ideologii to faszym (nie mylic z nazizmem) wyrządził Polsce i Polakom NIEPOROWNYWALNIE mniej złego niz komunizm. A jednak, ludzie którzy najgłosiej protestuja przeciw postawom faszyzującym (nie mylić z nazizmem) nie mają wiele do powiedzenia w przypadku ugrupowan czy organizacji komunistycznych. Ba, nawet cytują tu liderów takich ugrupowań.
Więc skoro faszyzm wyrzadził mniej szkody Polakom niz komunizm, a ludzi przejawiających idee faszystowskie nazywamy kurwami, to jak mocnym kwantyfikatorem nalezałoby okreslic ludzi przejawiających idee komunistyczne (oraz tych, którzy biora ich za swoje autorytety), by oddac nalezytą symetrie obu zjawisk :think:

A skoro juz tak taplamy sie w rynsztoku to jak nazwać osoby, które 60 tys normalnych ludzi idących w marszu nazywają faszystami?
Przed chwilą Guy Verhofstadt powiedział, ze w Warszawie odbył sie marsz 60 tysiecy faszystów. I to jest ten przyjaciel Polski.
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Marsz Niepodległości

Postautor: ozob » śr 15.11.2017 12:37

Z Zandberga jest taki komunista jak z tych krzyczacych "Sieg Heil!" patrioci.

To jaki jest wasz stosunek do tych od "Sieg Hail!" chlopcy? Dowiem się? Ubek? DDK? Masacra? Boromir? Bo ja tu widzę póki co zamiatanie pod dywan i święte oburzenie na nazwanie nazistow ze środowiska kurwami.

Awatar użytkownika
masacra
Kapitan
Kapitan

Marsz Niepodległości

Postautor: masacra » śr 15.11.2017 13:15

Obrazek

Oczywiscie Zandberg nigdy nikomu nie powie, ze jest komunistom. Komunizm w Polsce jest zakazany w Konstytucji. Ale czyny czasem znacza wiecej niz tysiąc słów. A skoro gosciu, juz w pełni swiadomy politycznie, bo to zdjecie nie jest takie znowu stare, buja sie w koszulce z podobizna twórcy (ojca wręcz) ruchow komunistycznych, to chyba nie dlatego, że podoba mu sie jego hipsterska XIX wieczna broda? Jak myslisz?

Obrazek

Tutaj Zandberg pod sztandarem z sierpem i młotem wygłasa przemowe potępiająca komuniz. Myslisz, ze tak było?

Że juz z litości nie wspomne o wspólnych pochodach 1-wszo majowych pana Zandberga obok Komunistycznej Partii Polski (tak, taki potworek istnieje i to całkiem legalnie!) albo o programie gospodarczym jego partii, przy którym program socjalistów z PiSu jest skrajnie wolnorynkowy....

To mówisz mi, że Zandberg nie jest komunistom?

....

Tak sobie mysle, jaka przyszłosc polityczna czekałaby jakiekokolwiek polityka prawicy, gdyby ktos mu wygrzebał z przeszłosci przemowe pod sztandarem ze swastyką? A pan Zandberg sobie hula po mediach i poucza wszystkich dookoła co wolno, a czego nie wolno. Paradne.
Ale nie tak bardzo paradne, jak ci swiecie oburzeni na faszyzująca młodziez, a cytujący osoby o wiele bardziej odrazające.
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Bernabeu
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Reputacja: 155

Marsz Niepodległości

Postautor: Bernabeu » śr 15.11.2017 13:41

Neomarksiści to z reguły nie są komuniści, polecam więcej poczytać, tak jak stalinistą/maoistą nie był sam Marks. :) Zupełnie nie moje poglądy, ale to typowy przykład stosowania dokładnie takiego samego mechanizmu opresji językowej - no bo ONR, który historycznie (ONR Falanga) był organizacją faszystowską, który maszeruje na Marszach Niepodległości razem z jawnymi faszystami, który zaprasza na marsze jawnych faszystów (Fiore), którego niektórzy członkowie wprost odwołują się do ideologii faszystowskiej, jest niesprawiedliwie oceniany, a Zandberg powołujący się na neomarksizm (który jest niezwykle szerokim nurtem intelektualnym na który powołuje się wiele niezwykle zróżnicowanych nurtów, a który co do zasady odrzuca leninizm, a tym bardziej stalinizm, maoizm etc.) jest komunistą. :) Wiem, że to kwestia braku wiedzy, ale ... bądźmy poważni. :)

I żeby była jasność, ani nie uważam Ruchu Narodowego za faszystów, ani Zandberga za komunistę. Tylko problem z tymi ruchami narodowymi jest mniej więcej taki, że o ile na górze znajdują się całkiem ogarnięci ludzie (Bosak, Tumanowicz), których miło posłuchać, o tyle na samym dole, każdy, kto miał z takim środowiskiem styczność, wie, że to jest parodia. :)

Awatar użytkownika
masacra
Kapitan
Kapitan

Marsz Niepodległości

Postautor: masacra » śr 15.11.2017 14:17

Bernabeu pisze:Source of the post Wiem, że to kwestia braku wiedzy, ale ... bądźmy poważni

Pomyliły ci sie ONRy... :wink: ONR (ten współczesny) nie odwołuje sie do idei Falangi i Balesława Piseckiego
Do ideałów tego ruchu odwołują sie własnie te smieszne trzy (Szturmowcy, Radykalne Południe Autonomiczny Nacjonalizm) organizacje, które stworzyły na Marszu Niepodległosci Czarny Blok i przez, ktore mamy tu taki pierdolnik. To oni tez zaprosilizagranicznych faszyzujących gosci.

Współczesny ONR odwołuje sie do tradycji tego mniej radykalnego ONRu ABC, a bardziej ogólnie do tradycji polskich narodowców sprzed powstania ONRow, do takich postaci jak Dmowski, Mosdorf, Rossman etc. Akurat z panem Piseckim to podejrzewam, ze wspołczesni oenerowcy nie chcieliby miec zbyt wiele wspolnego.

Bernabeu pisze:Source of the post a który co do zasady odrzuca leninizm, a tym bardziej stalinizm, maoizm etc.) jest komunistą

I dlatego nie ma oporów przed wystepowaniem pod flagami z sierpem i młotem. Bo odrzuca, co do zasady oczywiscie, leninizm. Mów dalej... :roll:

Swoją droga jakie to zabawne, to usprawiedliwianie neomarksistów. Podkreslanie, ze oni to inni, lepsi komunisci niz ci od Głagów, Czeka i masowego terroru. Że niby co? Zrozumieli błedy swoich poprzednikow od ideololo komunistycznego i przy ewentualnym robieniu nam tu nowego wspaniałego świata ich nie powtórzą? Świetnie. Mam byc im wdzieczny? Bo odrzucili z głupiej ideologii jej najbardziej zbrodnicze elementy? Wielcy ludzie, doprawdy. :brawo:

Marksizm, jakie pięknie by o nim nie mowic i jak bardzo by go nie kamuflować pod pięknymi ideami jest z gruntu zbrodnicza ideologią. A najlepiej świadczą o tym kolejne próby inmplementowania go na grunt gospodarek róznych panstw, pod róznymi szerokosciami geograficznymi przez róznych ludzi. Takie eksperymenty zawsze (podkreslam ZAWSZE) konczyły sie tym samym. Milionam usmierconych. I to w najlepszym wypadku (podkreslam - w najlepszym)) usmierconch z głodu.
A mimo tych doswiadczen na swiecie wciaż sa ludzie, którzy gotowi byliby sprobowac jeszcze raz. Bo moze im sie uda zrobic ten marksistowski komunistyczny raj.No [k****] komedia.
Ostatnio zmieniony śr 15.11.2017 14:56 przez masacra, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
DDK
Gwiazda
Gwiazda

Marsz Niepodległości

Postautor: DDK » śr 15.11.2017 14:35

ozob pisze:Source of the post
To jaki jest wasz stosunek do tych od "Sieg Hail!" chlopcy? Dowiem się?

Chodzi Ci o stosunek do tego Czarnego Bloku i organizacji, które go otworzyły, czy o sam gest?

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Marsz Niepodległości

Postautor: ozob » śr 15.11.2017 14:52

O to i o to.

Marksizm to socjaldemokracja i nie jest to leninizm, komunizm czy stalinizm. Na tych zdjęciach Zandberg wygląda jak gowniarz więc to musiało być dobrych parę lat temu (pewnie przed 30) skoro teraz ma 38 lat. Widać zmadrzal, bo już sie tak nie ubiera. No i jaki był kontekst tych zdjęć? Wiesz?
Ostatnio zmieniony śr 15.11.2017 15:19 przez ozob, łącznie zmieniany 2 razy.

Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”