Marsz Niepodległości

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, fieldy, piotrcies, maestro, Cris7

Awatar użytkownika
DDK
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 1052

Marsz Niepodległości

Postautor: DDK » śr 15.11.2017 22:38

czarny samael pisze:Source of the post I odpowiedziałeś sobie, dlaczego byli, są i będą nazywanie faszystami. Albo komuś nie przeszkadzają faszystowskie hasła, rasistowskie oświadczenia, rasiści wśród organizatorów i faszyści wśród gości (i tym samym nikt z naszej strony nie musi się hamować przed ostrymi słowami o Marszu Faszystów, pod przykrywką Niepodległości), albo jest zbyt durny żeby to pojąć.

Przecież tego nie da się czytać, ale ok:
po 1) nie organizowali tego faszyści, tylko stowarzyszenie MARSZ NIEPODLEGŁOSCI, który z faszyzmem nie ma nic wspólnego
po 2) dziesiątki tysięcy ludzi chodzi co rok na marsz i jakoś nie słyszą pojedyńczych głupich haseł, o których trąbisz. Ci ludzie (jak np. ubek wspominał) idą, widza na żywo to co się tam dzieje, a potem przychodzą do domu, włączają tv i sa nazywani faszystami. Więc chyba nie do końca wtedy wierzą telewizji i nie mają problemu żeby iść tam za rok.
po 3) jeśli już ktos takie hasla słyszał, to skąd mógł wcześniej wiedzieć, że takie będa? Ja byłem 6 lat temu i nic takiego nie było. W Krakowie jestem na różnych marszach pewnie średnio raz do roku i też takich nie ma. I zdarzało się, że wsród organizatorów był onr czy mw, ale zazwyczaj organizowały to w Krakowie inne organizacje.
po 4) naprawde myslisz, ze 60 tys uczestników sprawdza wcześniej kto jest zaproszonym gościem? I sprawdzają zagraniczne nazwiska, wraz z szukaniem w wikipedii jakie Ci ludzie mają poglądy? Jeśli tak to bardoz się mylisz.
po 5) dobrze rozumiem Twój wywód, że jeśli komuś nie przeszkadzają faszystowskie hasła to znaczy, że jest faszystą? Przecież takie wyciąganie wniosków to jakaś kpina.
po 6) Zapewne duża cześć ludzi idzie w tym marszu, przeszkadzają im takie hasła ALE idą, gdyż ta mniejszość która glosi te hasła jest taka mała, że nie zwracają na nich uwagi. I cieszą się, że mogą świętować wraz z kilkudziesięcioma innymi patriotami.
czarny samael pisze:Source of the post stoisz na przegranej pozycji wobec każdego, kto nawet nie zastanawiał się nad pójściem na marszyk

Miałem Ci nie odpisywać, ale naprawdę widząc Twój tok rozumowania cieżko mi przejść obok tego bez słowa. Powiem Ci więcej - aktualnie bardziej mi przeszkadza Twój całkowity brak zrozumienia tekstu pisanego, niż te kilka okrzyków i transparentow na MN.

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 2084
Kontaktowanie:

Marsz Niepodległości

Postautor: cloner » śr 15.11.2017 22:46

DDK pisze:Source of the post Powiem Ci więcej - aktualnie bardziej mi przeszkadza Twój całkowity brak zrozumienia tekstu pisanego, niż te kilka okrzyków i transparentow na MN.

To jest właśnie najgorsze. Możesz im tłumaczyć, przedstawiać swój pkt widzenia, a oni zawsze przeczytają to całkiem inaczej i wyciągną absurdalne wnioski. Sami specjaliści politolodzy :rotfl:
Obrazek

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 983

Marsz Niepodległości

Postautor: Boromir » śr 15.11.2017 23:06

masacra pisze:Source of the post Że piszę z tel to będzie krótko.

Znaczy nie bardzo rozumiem. Twoim zdaniem jednopartyjność to już faszyzm? Mówimy o tym samym kraju rządzonym przez Sanację?

"Zielony program" raczej mówi co innego, nie naród dla państwa, ale państwo dla narodu. Mieli utopijną teorię, że każdy Polak dobrowolnie (słowo klucz) który będzie chciał służyć państwu znajdzie miejsce w tej Organizacji, przez co Polska będzie rosła w siłę i ten sam Polak skorzysta. Z przynależnością wiązałyby się oczywiście przywileje, jak i kary (przewidywali surowsze kary np. za kradzież dla członków).

Odnośnie Organizacji Politycznej Narodu i totalizmie (tak to wówczas w Polsce nazywano), 1938 rok:

Gdy się mówi u nas o organizacji politycznej narodu, to nasuwa się mimo woli na myśl porównanie do partii faszystowskiej, socjalistyczno-narodowej lub komunistycznej, słowem do organizacji politycz­nych, wytworzonych w ustrojach „totalnych“ . Tego rodzaju pomysły są przez niektórych żywcem ścią­gane z zagranicy i przeszczepiane na nasze stosunki. Jeśli jednak, jak to powiedzieliśmy wyżej, odrzuca­my totalizm, musimy także odrzucić próby stworze­nia jakiegoś polskiego hitleryzmu, faszyzmu czy ko­munizmu, jako partii rządzącej narodem.

Piaseckiego można oceniać różnie, zarzucać mu wiele (np. antysemityzm), ale jest to postać niezmiernie ciekawa. W przedwojniu radykał, po wojnie komuch ale i w tym okresie zrobił mnóstwo dobrego (m.in. zatrudnianie w PAX kombatantów z AK i NSZ po wyrokach - bez niego w PRL nie mieliby życia).

Zresztą jeśli chodzi o totalizm to faktycznie były w Falandze takie zapędy, ale różniły się dość radykalnie od totalizmów sąsiednich bo miał to być totalizm... katolicki (któremu zapewne kibicujesz) :wink: Polecam poczytać o ks. Jerzym Pawskim.
Obrazek

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 377

Marsz Niepodległości

Postautor: czarny samael » śr 15.11.2017 23:35

DDK pisze:Source of the post po 1) nie organizowali tego faszyści, tylko stowarzyszenie MARSZ NIEPODLEGŁOSCI, który z faszyzmem nie ma nic wspólnego

To organizatorzy tego marszu zapraszali faszystów. To organizatorzy tego marszu mając strać marszu, nie zrobili nic by się tych najgorszych haseł pozbyć. To ONR kiedyś hailował, tak jak MW, a teraz jeden z ważnych członków MW mówił o separatyzmie rasowym.

Więc tak, ten marsz organizowali faszyści.

DDK pisze:Source of the post po 2) dziesiątki tysięcy ludzi chodzi co rok na marsz i jakoś nie słyszą pojedyńczych głupich haseł, o których trąbisz. Ci ludzie (jak np. ubek wspominał) idą, widza na żywo to co się tam dzieje, a potem przychodzą do domu, włączają tv i sa nazywani faszystami. Więc chyba nie do końca wtedy wierzą telewizji i nie mają problemu żeby iść tam za rok.

Tutaj piszesz o tym, że są głupi, bo nie wierzą, że to co było, miało miejsce. Nic więcej pisać nie trzeba. To nie ja mam im udowodniać nie wiadomo co. Kwestia faktów. Nie rozumieją? To widocznie są zbyt głupi by zrozumieć.

DDK pisze:Source of the post po 3) jeśli już ktos takie hasla słyszał, to skąd mógł wcześniej wiedzieć, że takie będa? Ja byłem 6 lat temu i nic takiego nie było. W Krakowie jestem na różnych marszach pewnie średnio raz do roku i też takich nie ma. I zdarzało się, że wsród organizatorów był onr czy mw, ale zazwyczaj organizowały to w Krakowie inne organizacje.

Bo to samo jest co rok.

Po prostu w tym roku szambo wywaliło już totalnie.

DDK pisze:Source of the post po 4) naprawde myslisz, ze 60 tys uczestników sprawdza wcześniej kto jest zaproszonym gościem? I sprawdzają zagraniczne nazwiska, wraz z szukaniem w wikipedii jakie Ci ludzie mają poglądy? Jeśli tak to bardoz się mylisz.

Oczywiście, że tak nie sądzę. Tak dokładnie to akurat ja, mam ich za leniów i Januszy/Sebiksów polityki, którzy nie rozumieją co robią. Jednak to ich nie usprawiedliwia.

DDK pisze:Source of the post po 5) dobrze rozumiem Twój wywód, że jeśli komuś nie przeszkadzają faszystowskie hasła to znaczy, że jest faszystą? Przecież takie wyciąganie wniosków to jakaś kpina.

Nie wiem jak komuś normalnemu, mogą takie hasła nie przeszkadzać.

DDK pisze:Source of the post po 6) Zapewne duża cześć ludzi idzie w tym marszu, przeszkadzają im takie hasła ALE idą, gdyż ta mniejszość która glosi te hasła jest taka mała, że nie zwracają na nich uwagi. I cieszą się, że mogą świętować wraz z kilkudziesięcioma innymi patriotami.

Innymi słowy ignorują wszystkie te kwestia, bo tak jest wygodniej.
Obrazek

Awatar użytkownika
DDK
Gwiazda
Gwiazda

Marsz Niepodległości

Postautor: DDK » śr 15.11.2017 23:50

czarny samael pisze:Source of the post To organizatorzy tego marszu zapraszali faszystów. To organizatorzy tego marszu mając strać marszu, nie zrobili nic by się tych najgorszych haseł pozbyć. To ONR kiedyś hailował, tak jak MW, a teraz jeden z ważnych członków MW mówił o separatyzmie rasowym.

No tak. Organizatorzy się nie pozbyli haseł, ONR KIEDYŚ hailował, MW KIEDYŚ hailowała, członek MW mówił o separatyzmie rasowym - to wszystko daje nam fakt, że OSOBNA ORGANIZACJA, która była organizatorem marszu to faszyści.

Czyli skoro byłes kiedyś na Żylecie. Podkreślam KIEDYŚ. A żyleta KIEDYŚ śpiewała rasistowskie pieśni, to znaczy, że można Cie nazwać RASISTĄ? Nie uważasz, że jest to chore rozumowanie.
Obrazek

czarny samael pisze:Source of the post Tutaj piszesz o tym, że są głupi, bo nie wierzą, że to co było, miało miejsce. Nic więcej pisać nie trzeba. To nie ja mam im udowodniać nie wiadomo co. Kwestia faktów. Nie rozumieją? To widocznie są zbyt głupi by zrozumieć.

Ludzie wierzą w to co widzą. Jeśli byłem na meczu pilki nożnej 200 razy i NIGDY mi się krzywda nie stała, a w TVN widzę, że na stadionie sami bandyci i strach chodzić, to chyba mam prawo wyrobićSWOJĄ opinie na podstawie SWOICH doświadczeń, a nie poglądów jakiegoś błazna w TV? A nie, przecież wszyscy musimy myśleć tak jak nam powie TV...
czarny samael pisze:Source of the post Bo to samo jest co rok.

I ludziom to nie przeszkadza.

Co do reszty - można ich nazwać leniami, ignorantami, ale na pewno nie faszystami.

Jeszcze wrzucę tych wstrętnych faszystów:

Z mojej strony tyle, nie chcę ciągnać tego tematu. Zacząłem i żałuje, gdyż jak widzę niektórzy są ślepo zapatrzeni i chcą zrzucać całą winę na organizatorów, zabraniać wolności słowa albo bezkarnie obrażać uczestników marszu.

Dzieki takim ludziom jak Wy obiecuje sobie, że za rok pojade! Chwała Wielkiej Polsce!

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 377

Marsz Niepodległości

Postautor: czarny samael » czw 16.11.2017 0:05

DDK pisze:Source of the post ONR KIEDYŚ hailował, MW KIEDYŚ hailowała, członek MW mówił o separatyzmie rasowym - to wszystko daje nam fakt, że OSOBNA ORGANIZACJA, która była organizatorem marszu to faszyści.

Jaka osobna organizacja, jak ONR i MW to część tej organizacji, tudzież jej członkowie?

DDK pisze:Source of the post żyleta KIEDYŚ śpiewała rasistowskie pieśni, to znaczy, że można Cie nazwać RASISTĄ? Nie uważasz, że jest to chore rozumowanie.

Jak byłem na Żylecie to takich nie było. I od momentu kiedy pojawił się napis o szubienicach mnie tam nie było, choć na Legii byłem. Bo nie ma bata, że Staruch nie byłby w stanie tego ogarnąć. Ta sama zasada.

DDK pisze:Source of the post Ludzie wierzą w to co widzą.

Porównujesz nieporównywalne. TVN może wygłosić opinię, że tam jest niebezpiecznie. To, kim są organizatorzy MN i ich goście jest faktem.

DDK pisze:Source of the post I ludziom to nie przeszkadza.

Co do reszty - można ich nazwać leniami, ignorantami, ale na pewno nie faszystami.

I dlatego MN to marsz tych dwóch grup. Ale ignorancja ma to do siebie, że nie będzie na sztandarach, właśnie z racji bierności.
Obrazek

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1146

Marsz Niepodległości

Postautor: ozob » czw 16.11.2017 5:26

DDK pisze:Source of the post
DDK pisze:Source of the post
ozob pisze:Source of the post
To jaki jest wasz stosunek do tych od "Sieg Hail!" chlopcy? Dowiem się?

Chodzi Ci o stosunek do tego Czarnego Bloku i organizacji, które go otworzyły, czy o sam gest?

Czarny blok tworzyli m.in. Autonomiczny Nacjonaliście czyli narodowi socjaliście. Pisałem wcześniej co bym zrobił, gdybym ich spotkał. Radykalne południe, z tego co pamiętam, to jakiś twój działający całkowcie przeciwko kapitalizmowi? Jeśli tak to nawet szkoda mi strzępić klawiatury na nich.

Odnośnie ich udziału w marszu - uważam, że trzeba potępić ich udział w marszu i za rok ich nie zapraszać. Odnośnie "sieg hail" uważam, że jest to "tylko" gest i "aż" gest. Dlaczego?
"Tylko" ponieważ sam gest nic nie znaczy, dopóki ktoś hailuje i tylko tyle, to niech sobie to robi, najlepiej po cichu w domu. "aż" dlatego, żę taki gest zrobiony przez kilka/kilkanaście osób na MN powoduje negatywny odbiór w społeczeństwie całego 60 tysięcznego zgromadzenia.

Czytam, czytam i nawet chciałem pochwalić, aż tu nagle argumentacja dotycząca "Sieg Heil!" nakazuje mi spytać czy ty aby poważny jesteś? "Sieg Heil!" obciążony jest historia, ma bardzo negatywny ładunek i wydźwięk, firmuje nazizm. Nie powinno być zgody na te hańbę czy to w domach po cichu czy na MN. A ludzie, którzy nie zareagowali w tym roku powinni się liczyć z tym, że w 2018 będzie tego więcej, bo dali ciche przyzwolenie.

nie organizowali tego faszyści, tylko stowarzyszenie MARSZ NIEPODLEGŁOSCI, który z faszyzmem nie ma nic wspólnego

Winnicki jako członek SMN oprowadzał swego czasu faszystów po Sejmie. Dalej to nie ma nic wspólnego z faszyzmem?

Masacra,

Ból dupy, tak, twój ból dupy za kazdym razem gdy wspomne o tym, ze siedzisz na socjalu jest tak wielki, iz sadze, ze ma niegdysiejsza teza obliczona na prowokacje okazała się trafna i jest strzałem w 10. Prawda jest bowiem taka, że siedzisz za granicą na garnuszku obcego państwa, a twe codzienne zajęcie ogranicza się do buszowania po necie celem skopiowania cudzych tekstów, aby później przestawić je jako swoje. Czy jest coś na czym się niby nie znasz? Nie pisałes jedynie o wpływie monsunow na kolarstwo w Chinach, a tak to kreujesz się tutaj na Alfe i Omege. Pozornie. Dlaczego? A dlatego, że jak przyjdzie ci się mierzyć w jakimś zagadnieniu z kimś kto się na tym naprawdę zna to kulisz ogon pod siebie. Tak było dziś z Bernabeu, który cię wyjaśnił w sprawie neomarksizmu, o którym nie miales nawet pojęcia, tak było kiedyś w kwestii ekonomii z jakimś forumowiczem, którego nicku nie pamiętam i tak było że mną gdy cię przeoralem o wojsku oraz okrętach jakimi dysponuje chińska marynarka. W takich to właśnie przypadkach wychodzi, że jesteś marnym przepisywaczem próbującym zaistnieć. Na koniec ma radę dla ciebie. Weź się do pracy, a może będzie pożytek z tego, bo póki co jest wstyd.
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Awatar użytkownika
DDK
Gwiazda
Gwiazda

Marsz Niepodległości

Postautor: DDK » czw 16.11.2017 8:37

ozob pisze:Source of the post Winnicki jako członek SMN oprowadzał swego czasu faszystów po Sejmie. Dalej to nie ma nic wspólnego z faszyzmem?

a ja kiedyś miałem znajomego komuniste, to znaczy, że mam cokolwiek wspólnego z komunizmem?

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Marsz Niepodległości

Postautor: ozob » czw 16.11.2017 9:18

Zaproszenie wystosowalo SMN. Szach mat.
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1277

Marsz Niepodległości

Postautor: League » czw 16.11.2017 9:24

tak dla przypomnienia z kim sobie maszerujecie.
Z klakierami nie rozmawiam. Trzeba mieć rigcz.

Awatar użytkownika
Sawyer
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 425
Kontaktowanie:

Marsz Niepodległości

Postautor: Sawyer » czw 16.11.2017 9:41

League pisze:https://www.youtube.com/watch?time_continue=29&v=AI04iarh3cw

"Piotr do więzienia nie idzie..."

Już Piotr idzie :smoke:
Juventus & Widzew

League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1277

Marsz Niepodległości

Postautor: League » czw 16.11.2017 9:44

Sawyer pisze:Source of the post
League pisze:https://www.youtube.com/watch?time_continue=29&v=AI04iarh3cw

"Piotr do więzienia nie idzie..."

Już Piotr idzie :smoke:

i to jest dobra wiadomość :D
Z klakierami nie rozmawiam. Trzeba mieć rigcz.

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Marsz Niepodległości

Postautor: ozob » czw 16.11.2017 10:04

Jak widzę tego kulsona Miedlara to aż bym go do ciuchci wsadził.

To jak chłopcy, można juz was nazywać polskim faszytami?

Awatar użytkownika
Bienias
Vamos Blaugrana
Reputacja: 352

Marsz Niepodległości

Postautor: Bienias » czw 16.11.2017 10:07

Tak czytam i czytam... i się zastanawiam czy byłem na tym samym MN, który tak negatywnie przedstawiają użytkownicy forum. Wystarczyło im parę filmików z yt, prawda objawiona z nierzetelnych mediów i już mają prawo nazywać 60 tys ludzi w tym kobiet, mężczyzn, starszych dziadków i małe dzieci faszystami, rasistami, pijakami itp. Jakoś tym użytkownikom nie przeszkadzają komunistyczne marsze na których antifa zasłania twarze, używa siły wobec osób z kamerami czy wznoszenie niecenzuralnych haseł.
Cała ta dyskusja z ludźmi, którzy mają pianę na ustach jak tylko widzą Polaków miłujących swój kraj utwierdza w przekonaniu, że Polska wstaje z kolan....wreszcie.

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Marsz Niepodległości

Postautor: ozob » czw 16.11.2017 10:10

Jakie niezetelne media? Wszystko jest na tt i youtube od ludzi, którzy byli blisko i widzieli.

I jeszcze raz napomne, że porównania z ANTIFa są nietrafione. Nie ta skala.

Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”