Gdybym był u władzy

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, maestro, piotrcies, fieldy

Awatar użytkownika
Cement
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 193

Re: Gdybym był u władzy

Postautor: Cement » pn 12.11.2012 17:04

pauletta_atletta pisze:Jestem też za ciężką :P pracą dla więźniów. Czasami żyją oni w dobrych warunkach i nic nie robią, a mogliby chociażby sprzątać ulice... I jakoś odpokutować swoje winy.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wladze- ... omosc.html

Ponadto Breivik skarżył się również na brak rozrywek, w tym możliwości grania w gry telewizyjne, oraz na innych więźniów, którzy zbyt głośno słuchają muzyki i są nieżyczliwie do niego nastawieni.

"Bardzo wątpię, by w Norwegii były jeszcze gorsze warunki do odbywania kary więzienia niż te" - napisał. Swoją celę, podzieloną na trzy części (sypialną, do nauki i do ćwiczeń fizycznych) o pow. 8 metrów kwadratowych każda, nazwał źle urządzoną i "bez widoku".

:roftl3:

Awatar użytkownika
rekinho
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 940

Postautor: rekinho » pn 12.11.2012 17:05

Podział na miekkie i twarde wziął się przez granicę w postaci tego, że jedne uzależniają fizycznie a drugie nie, ale nie oznacza to ze te drugie są bezpieczne. Znam ze 2 ludzi, którym na kwasie odj***ało, zachowują się jakby im faza nie zeszła do końca zycia
ale to jest ich wybór, ja znam full ludzi którym odjebało od alkoholu, znam osoby, które dostały raka przez palenie papierosów - tego też byś zakazał? każdy ma swój rozum, jak ktoś chce sie zaćpać na śmierć to jego wolny wybór, droga wolna.

co do pracy dla więźniów - przez to wzrosło by bezrobocie wśród 'zwykłych' ludzi, teraz ulice sprzątają ludzie normalnie za pieniądze

a breivik niby strzelał do socjalistów a tymi wypowiedziami udowadnia, że ma tak samo spierdolone poglądy jak oni, życzę mu bolesnej śmierci

Awatar użytkownika
pauletta_atletta
Trampkarz
Trampkarz
Reputacja: 0

Postautor: pauletta_atletta » wt 13.11.2012 10:21

Cement pisze:
pauletta_atletta pisze:Jestem też za ciężką :P pracą dla więźniów. Czasami żyją oni w dobrych warunkach i nic nie robią, a mogliby chociażby sprzątać ulice... I jakoś odpokutować swoje winy.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wladze- ... omosc.html

Ponadto Breivik skarżył się również na brak rozrywek, w tym możliwości grania w gry telewizyjne, oraz na innych więźniów, którzy zbyt głośno słuchają muzyki i są nieżyczliwie do niego nastawieni.

"Bardzo wątpię, by w Norwegii były jeszcze gorsze warunki do odbywania kary więzienia niż te" - napisał. Swoją celę, podzieloną na trzy części (sypialną, do nauki i do ćwiczeń fizycznych) o pow. 8 metrów kwadratowych każda, nazwał źle urządzoną i "bez widoku".

:roftl3:

brak słów ;x po prostu nie wiem co powiedzieć...
podobno są ludzie, którzy specjalnie popełniają jakieś przestępstwa, żeby iść do więzienia np. na zimę i w cieple ją przetrwać w dobrych warunkach.
denerwuje mnie, że moje podatki idą na spokojne życie przestępców.
Obrazek

Awatar użytkownika
kaczy
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 263

Postautor: kaczy » pt 22.11.2013 4:01

Gdybym był u władzy, zrobiłbym porządek z KRRiT. Wydał bym ogólne rozporządzenie dla wszystkich mediów sieciowych oraz prasy, aby każda dziennikarska hiena miała obowiązek umieścić podpisany profil swojego ryja pod swoim artykułem. Koniec anonimowego obsikiwania pod przykrywką GW czy GP.
Ostatnio zacząłem obczajać te kanalie na twitterze.

Awatar użytkownika
metol
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 3
Kontaktowanie:

Postautor: metol » pt 22.11.2013 11:07

Sam piszesz na forum pod nickiem... :roll:

W ogóle te kwestie reguluje chyba ustawa Prawo Prasowe z tego co pamiętam.
Evertonians are born, not manufactured. We do not choose - we are chosen. Those that understand need no explanation.
www.EvertonPoland.com
EvertonPoland.com na facebooku.
EvertonPoland.com na Google +
Twitter

Awatar użytkownika
masacra
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 459

Postautor: masacra » pt 22.11.2013 17:28

Spoko temat. Jakbym był u władzy to pierwsze co bym zrobił, przelał na prywatne konto jakies cwierc miliarda funtów szterlingów z waszych piniędzy, drugie co bym zrobił to zrzekł się tej władzy na rzecz kogoś mądrzejszego, trzecie co bym zrobił to zamieszkał na jakieś ciepłej wyspie na oceanie. Niewiem może Fiji? Malediwy? Musiałbym pomyslec.
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1261
Kontaktowanie:

Postautor: cloner » pt 22.11.2013 17:39

Kumpel pracuje na Malediwach, fajne miejsce.
"Ty możesz wyjść z bloków
Ale bloki z ciebie nigdy
Życie znam z podwórek
A nie [k****] z telewizji
"

Awatar użytkownika
ubek
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1422

Postautor: ubek » pt 22.11.2013 17:40

Ja na Twoim miejscu (przed przelaniem hajsu i zrzeknięciem się władzy) postarałbym się o brytyjskie obywatelstwo i na Fiji to bym sobie latał, ale na wakacje.

Awatar użytkownika
masacra
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 459

Postautor: masacra » pt 22.11.2013 17:46

ubek, paszport Królestwa juz mam, rodzice wyemigrowali przed szengen... Jakbym miał sporo hajsu to na wyspy Królestwa przylatywałbym tylko w weekendy meczowe, zreszta podobnie mysli większośc tubylców
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Awatar użytkownika
kaczy
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 263

Postautor: kaczy » śr 29.01.2014 23:01

Kolejna sprawa. Trzeba okroić resort nauki i szkolnictwa wyższego.
Nie może być tak, że byle jaki rusek studiuje sobie za darmo i otrzymuje stypendium socjalne, sięgające niekiedy 1000 pln. Skandal.
Niż demograficzny = redukcja wyższych uczelni, tak to powinno wyglądać. Czekam aż ktoś się dobierze do tyłka tym pseudowykształciuchom co nawet podstawowych zasad kultury nie mogą przyswoić.
Chcesz się uczyć, płać czesne chociaż te 2 tysie za rok jak to jest na zachodzie. Zredukować zniżki na pkp, wprowadzić składkę zdrowotną. Zmienić sposób finansowania przez państwo gdzie każdy materiał ludzki dla szkoły jest w cenie złota.
Zobaczymy ile wtedy zostanie 'prawdziwych' studentów. Do roboty ! Lenie, alkocholicy, pasożyty, nieroby ....

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 154

Gdybym był u władzy

Postautor: Kamil232 » czw 23.11.2017 15:26

O dobry temat. Zapomniałem o nim.

Wszyscy won. Wszyscy z Sadow.

Każdy sędzia dostaje wypowiedzenie.

W ciągu miesiąca każdy obywatele ma prawo napisać podając przykłady i argumenty absurdalnych wyroków danego sędziego.

Powstaje komisja złożona z radcy prawnego, adwokata(wyznaczonych przez rady) przedstawiciela min. Sprawiedliwości, Prezydenta, partii rządzącej, Przedstawiciela opozycji, dwóch przedstawicieli strony społecznej.

Jak widać jeśli adwokat radca prawny i przedstawiciel opozycji razem zagłosują decyduje głos społeczny.

Do tego podkomisja w podobnym składzie aczkolwiek większą ilością członków.

Podkomisja szereguje pisma obywateli do danego sędziego. Wybiera po 10 najbardziej absurdalnych wyroków danego sędziego.

Dostaje to komisja która weryfikuje jednego po drugim sędziego i decyduje czy zostaje w Sądownictwie czy nie.

Przeorano by to gówno i największych idiotów stamtąd wypierdolono.
Obrazek

Awatar użytkownika
ozob
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 771

Gdybym był u władzy

Postautor: ozob » czw 23.11.2017 15:36

Zdelegalizować PiS, MW, ONR i innych faszystów. :bicz:
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Awatar użytkownika
venomiq
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 137
Kontaktowanie:

Gdybym był u władzy

Postautor: venomiq » czw 23.11.2017 15:47

Kamil, toś dowalił.
Dirty mind

Awatar użytkownika
Magnum
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 569
Kontaktowanie:

Gdybym był u władzy

Postautor: Magnum » czw 23.11.2017 16:16

O [k****]. Dlatego demokracja się do niczego nie nadaje, przykład powyżej :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
ubek
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1422

Gdybym był u władzy

Postautor: ubek » czw 23.11.2017 16:53

Oho, wulgarny wpis i już leci donosik, hehe.

Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”