Nasz codzienny dreamliner

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Magnum, piotrcies, matt_, maestro, Dr.Football1, fieldy, Delpiero14

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Posty: 10646
Rejestracja: sob 30.12.2006 14:31
Reputacja: 1001

Nasz codzienny dreamliner

Postautor: Boromir » pt 07.07.2017 12:58

Lech Wałęsa zapowiedział, że weźmie udział w miesięcznicy smoleńskiej 10 lipca. OKO.press sprawdza, co może się stać, jeśli policja, oficerowie BOR lub działacze Solidarności zechcą mu w tym przeszkodzić.

Lech Wałęsa podpisał się pod wezwaniem Obywateli RP do wzięcia udziału w kontrmanifestacji smoleńskiej 10 lipca i zapowiedział, że sam weźmie w niej udział. Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych, i jego wiceminister Jarosław Zieliński zapowiedzieli z kolei, że jeśli były prezydent złamie prawo, będzie potraktowany jak każdy zwykły obywatel. Wyniesienie Wałęsy z Krakowskiego Przedmieścia zapowiedziała też gdańska Solidarność.

Co może wyniknąć ze starcia tych żywiołów? Na co prawo pozwala byłemu prezydentowi, a na co policji? OKO.press sprawdza co się stanie jeśli:

Wałęsa dołączy do miesięcznicy
Wałęsa będzie przeszkadzał w miesięcznicy
Solidarność spróbuje wynieść Wałęsę z miesięcznicy
Policja spróbuje uniemożliwić Wałęsie udział w miesięcznicy.


To jest na poważnie pisane czy sobie jaja robią? On tam serio przyjdzie?

Clash of the Titans :haha:

Przecież to będzie kabaret dekady, już widzę te czerwone paski :rotfl4:
Obrazek

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger
Posty: 37891
Rejestracja: pn 11.04.2005 18:13
Reputacja: 1820

Nasz codzienny dreamliner

Postautor: fieldy » pt 07.07.2017 16:20

Boromir pisze:Source of the post Clash of the Titans

Jeszcze Kawulski i Lewandowski powinni zrobić z tego fajną zapowiedź
a relacje w tv w ppv :lol2:

Awatar użytkownika
MazurXIII
Gwiazda
Gwiazda
Posty: 5622
Rejestracja: pn 14.04.2008 11:30
Reputacja: 379

Nasz codzienny dreamliner

Postautor: MazurXIII » pt 07.07.2017 18:26

Magnum pisze:Source of the post powazny ruch lewicowy

:haha:
Obrazek

Awatar użytkownika
Bienias
Vamos Blaugrana
Posty: 8644
Rejestracja: pn 16.05.2005 22:28
Reputacja: 356
Lokalizacja: Magna Wola Varsoviensis

Nasz codzienny dreamliner

Postautor: Bienias » pt 07.07.2017 18:29

ej no Stalin to był poważny ruch lewicowy. Może Magnum jego miał na myśli.

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda
Posty: 4376
Rejestracja: pn 16.07.2007 15:20
Reputacja: 706
Lokalizacja: Central Perk

Nasz codzienny dreamliner

Postautor: masacra » śr 12.07.2017 20:43

New York Times taki proPiSowski*
Obrazek

*Czmu proPiSowski? Odniesienie do Tomasza Lisa, który na czołówke Wirtualnej Polski, która stwierdziła, ze kontrmiesięcznica smolenska to porazka opozycji, zareagował histerycznym wpisem, ze WP tez dotknęła dobra zmiana. Tą samą WP, która tworzą Machała z Sikorą czyli były naczelny i były prominętny dziennikarz portalu naTemat.pl

Wogóle polecam konto Tomasza Lisa na Twitterze, bo od kilku tygodni to niezłe źródło beki.
To w sumie niesamowite jak ten ongis szanowany dziennikarz, zmienił sie w małego plującego jadem frustrata. :roll:

Awatar użytkownika
Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Posty: 9000
Rejestracja: pt 15.04.2005 13:51
Reputacja: 262

Nasz codzienny dreamliner

Postautor: Kamil232 » czw 13.07.2017 15:00

Kocham psy!
Naprawdę kocham! No, może nie wszystkie – ale ogromna większość lubię.
A oprócz tego mam bardzo duże łóżko.
I proszę sobie wyobrazić, że Towarzystwo Opieki nad Psami wydało dekret, że trzeba zająć się bezdomnymi psami. Przecież nie można dopuścić, by pies wałęsał się samotnie po ulicach. W związku z tym będę miał obowiązek trzymać na swoim łóżku co najmniej pięć psów. Na ogół kundelków. Kundelki są zresztą zazwyczaj bardzo miłe – więc nie powinienem protestować.
Fakt: oprócz mnie i żony pięć psów od biedy na naszym łóżku się zmieści. Jednak po kilku dniach tej innowacji obecność psów zaczęła mi doskwierać. Niby je lubię – ale jakby mniej. I żona zaczęła narzekać – tym bardziej, że na nią spadło karmienie tych przybłędów.
Oczywiście nie dotyczy to tylko mnie. Wszyscy ludzie mający dostatecznie duże łóżka dostali odpowiedni przydział. A jeśli u kogoś było za dużo psów to TOP dokonywało relokacji. Co spowodowało, że do Polski zaczęły ściągać psy ze wszystkich krajów sąsiednich. W coraz większej liczbie. Co prawda po kilku dniach wynosiły do różnych starszych pań, które traktowały je naprawdę po królewsku – ale natychmiast na moim łóżku pojawiały się następne.
Powoływanie się na uszczuplenie budżetu – nie pomagało: wszyscy wiedzą, że mnie stać. Na ciasnotę w łóżku – też nie: komisja stwierdziła, że nawet i sześć by się zmieściło.
Tu włączyła się moja dalsza rodzina, podjudzając mnie, bym te psy natychmiast wywalił. Towarzystwo natychmiast oskarżyło moją rodzinę szowinizm, o brak zrozumienia dla czworonożnych Braci Mniejszych – i wręcz o szerzenie kynofobii. Rzeczywiście: po paru miesiącach tej propagandy zacząłem lubić psy jakby mniej. Zdarzyło mi się nawet jednego kopnąć, gdy zaczął mi się dobierać do żony.
A po dalszych paru miesiącach stałem się rzeczywiście kynofobem.
I teraz pytanie: czy temu, że przestałem lubić psy, winna jest moja zaściankowa rodzina – czy może TOP?
Napisałem to, bo właśnie „Gazeta Wyborcza” odkryła, że Polacy, zazwyczaj gościnni, zaczynają mieć wrogi stosunek go imigrantów. Ale, o dziwo, nie do wszystkich: gdy przyjeżdżają sobie na własny rachunek, jak Chińczycy czy Ukraińcy – to nikomu nie przeszkadzają. Dziwnym trafem nienawiść wzbiera tylko w stosunku do tych, których nakazuje nam przyjąć Unia Europejska. Nienawiść jest zapewne irracjonalna, bo oni wszyscy i tak uciekną do Niemiec – ale uczucia ludzkie nie są do końca racjonalne.
Choć zasada, że gdy nam ktoś coś wciska na siłę, to my to chcemy odrzucić w cholerę, jest dość powszechna. I jeśli „GW” pyta, kto jest winien narastającej niechęci – odpowiedź brzmi: UE.
Co ciekawe: 80% Polaków polubiło Unię Europejską – ale 51,2% oświadczyło, że jeśli będą nam wciskać tych imigrantów, to trzeba z UE wyjść!
W sprawie nie chodzi o liczbę: 7000, czy nawet 70.000 imigrantów w normalnych warunkach nie byłoby żadnym problemem. Problemem jest przymus.
Ale też i pewna kalkulacja.
Otóż pewna liczba imigrantów nie uciekłaby do Niemiec, bo by im się w Polsce spodobało. I oni, i ich (bardzo liczne!) potomstwo by nas lubiło. Z wnukami (jeszcze liczniejszymi) mogłoby być trochę gorzej...
Każdy socjolog wie, że gdy liczba imigrantów przekracza 10% zaczynają się niesnaski, zamieszki, pogromy... Tak się stało przed wojna, gdy liczba żydów, zawsze w Polsce gościnnie witanych, przekroczyła 10%. I tak niewątpliwie stałoby się z muzułmanami.
Więc lepiej nie przyjąć ich teraz – niż mieć potem potworne kłopoty!


http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/feliet ... ngore/2980

Polecam. Precz z cenzura.
Obrazek

Awatar użytkownika
Rojiblanco
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Posty: 11496
Rejestracja: pn 28.06.2004 15:17
Reputacja: 2256

Nasz codzienny dreamliner

Postautor: Rojiblanco » pn 17.07.2017 14:05

Dolcan Plus zbankrutował - ogłosił sąd. To także wyrok na klientów dewelopera. Ten był zadłużony po uszy w innym bankrucie SK Banku. Jego syndyk masy upadłościowej może nawet żądać zwrotu budynków czy mieszkań wybudowanych przez Dolcan. I nie będzie miało tu znaczenia nawet to, że kupujący spłacili swoje mieszkania.


http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... book_money


Przerąbane. Mam znajomych, którzy kupili od nich chaty i od ponad roku byli w dupie z uzyskaniem prawa do własności. A firmy z kapitałem zakładowym 5 tys. ewidentnie robione pod jakiegoś wała z wyprowadzeniem kasy.

Awatar użytkownika
Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Posty: 9000
Rejestracja: pt 15.04.2005 13:51
Reputacja: 262

Nasz codzienny dreamliner

Postautor: Kamil232 » śr 30.08.2017 20:38

Obrazek

Aułtorytety w praktyce :roftl3:
Obrazek

Awatar użytkownika
Magnum
Moderator
Moderator
Posty: 12224
Rejestracja: sob 17.06.2006 23:01
Reputacja: 681
Lokalizacja: Lancaster (Pennsylvania)
Kontaktowanie:

Nasz codzienny dreamliner

Postautor: Magnum » ndz 10.09.2017 17:12

Przemyśl: Saakaszwili próbuje wjechać na Ukrainę pociągiem. Granica stoi

ozbawiony obywatelstwa ukraińskiego Micheil Saakaszwili, były gubernator odeski i wcześniej prezydent Gruzji, próbował dziś pociągiem wyjechać z Polski na Ukrainę. Nie wpuszczają go jednak służby graniczne Ukrainy. Zamieszanie skutkuje opóźnieniami pociągów transgranicznych.
Dzisiaj (10 września) w godzinach popołudniowych były gubernator obwodu odeskiego Micheil Saakaszwili próbował przedostać się z Przemyśla na Ukrainę pociągiem uruchamianym przez Ukrzaliznycię. Zgodnie z zapowiedziami nie wpuszczają go jednak służby graniczne Ukrainy.

Cała sytuacja wprowadziła spore zamieszanie na stacji w Przemyślu. – Służby powiedziały, że pociąg nie odjedzie, póki Micheil Saakaszwili nie wysiądzie. Wcześniej, zeskakiwał na tory, by na drugim peronie zrobić sobie ze zgromadzonymi ludźmi selfie. Gdy wyjeżdżałam z Przemyśla, pociąg na Ukrainę dalej stał i miał już półtorej godziny opóźnienia – przekazała nam blogerka podróżnicza Kamila Napora. Jak dodała, na stację powinien wjechać pociąg z Kijowa, ale może to być trudne – w Przemyślu jest jeden szeroki tor.

– Obsługa pociągu jest ukraińska. Od strony infrastruktury i prowadzenia ruchu kolejowego wyjazd pociągu jest możliwy – mówi Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK. Jak dodał, według stanu z godz. 15:30 pociąg jeszcze stoi.

Odjazd pociągu planowany był na 13:37. Wcześniej przed dworcem w Przemyślu odbyła się konferencja Saakaszwilego w której uczestniczyli też m. in.: była premier Ukrainy Julia Tymoszenko oraz poseł do Parlamentu Europejskiego Jacek Saryusz-Wolski. - Polska w trudnych momentach była z prezydentem Saakaszwilim i prezydent Saakaszwili był z Polską - jak w 2008 roku kiedy Rosja najechała na Gruzję - powiedział cytowany przez RMF FM europoseł, który uważa, że władze Ukrainy nie mają prawa zabronić Saakaszwilemu wjazdu.

http://www.rynek-kolejowy.pl/mobile/prz ... 83398.html

:lol2:
Obrazek

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Posty: 10646
Rejestracja: sob 30.12.2006 14:31
Reputacja: 1001

Nasz codzienny dreamliner

Postautor: Boromir » pn 06.11.2017 11:10


- Polski rząd jest jedyny na świecie, który - nie będąc organizacją religijną - pomaga nam, chrześcijanom, pozostać w Syrii. Bez interesów, bez czegoś w zamian. Za to bardzo dziękuję - mówił we Wrocławiu syryjski biskup Georges Abou Khazen.

Uroczysta Msza św. w archikatedrze pod przewodnictwem abp. Józefa Kupnego zakończyła dolnośląską akcję "Dar dla Aleppo". We wspólnej modlitwie z metropolitą wrocławskim uczestniczyli: kard. Henryk Gulbinowicz, bp Włodzimierz Juszczak (biskup eparchii wrocławsko-gdańskiej Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego), bp Waldemar Pytel (z diecezji wrocławskiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego), bp Ryszard Bogusz (ewangelicki biskup senior), o. mitrat Eugeniusz Cebulski z Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.

Na Mszy św. modlili się także: minister Beata Kempa, szefowa Kancelarii Premiera RP, wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak, prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, przewodniczący dolnośląskiej Solidarności Kazimierz Kimso, dolnośląski kurator oświaty Roman Kowalczyk, przedstawiciele wielu instytucji dolnośląskich oraz ambasadorzy akcji "Dar dla Aleppo".

Homilię wygłosił bp Khazen z Aleppo. Na samym początku złożył podziękowania dla polskiego rządu na ręce obecnej minister Kempy.

- Jest to jedyny rząd na świecie, niebędący organizacją religijną, który pomaga nam, chrześcijanom, pozostać w Syrii. Bez interesów, bez czegoś w zamian. Za to bardzo serdecznie dziękuję - stwierdził bp Khazen.

Podziękował także polskiej Caritas i Stowarzyszeniu Papieskiemu "Pomoc Kościołowi w Potrzebie".

- Aleppo było stolicą kulturalną i ekonomiczną Syrii. Miastem, w którym mieszkało 4,5 mln ludzi. Ale przez ostatnie 7 lat wojny bardzo umęczono tę aglomerację. W pewnym momencie nazwano ją najbardziej niebezpieczną na świecie. Jest wśród nas obecna jedna rodzina uchodźców z Aleppo, która może zaświadczyć o tym, co mówię - mówił syryjski biskup.

Opowiadał, że w pierwszym roku wojny w Aleppo panował pokój, ale później miasto przejęła grupa radykalistów muzułmańskich z ISIS czy Al-Kaidy. Pierwszą rzeczą, jaką zrobiono, było rozkradzenie fabryk i urządzeń, które się w nich znajdowały.

- Drastycznie wzrosło bezrobocie. Ukradziono także zboże, dlatego miasto pozostawało bardzo długo bez chleba. Odcięto prąd na 4 lata. Nie mieliśmy również wody przez bardzo długi czas, ale dzięki Bogu zostały zachowane studnie w naszych religijnych konwentach i meczetach. Dlatego mogliśmy czerpać wodę ze studni dla wszystkich mieszkańców - opisywał bp Khazen.

Jego zdaniem, rzeczą najbardziej dramatyczną okazały się codzienne bombardowania, które nie oszczędziły nikogo - ani dzielnic zamieszkałych przez ludzi, ani budynków administracji publicznej, ani świątyń.

- Dwa kościoły zostały całkowicie zniszczone, w czterech mamy naruszoną konstrukcję bez dachu. Pozostałe także uległy zniszczeniom. Najbardziej smutne jednak było zniszczenie domów ludzkich. Zdarzało się bardzo często, że rodziny w trakcie bombardowania przebywały w środku w domu. Obserwowały, jak spadały pociski - mówił syryjski hierarcha.

W Aleppo śmierć siała spustoszenie. Wiele osób widziało, jak zabijano ich bliskich. Dzieci były świadkami zabójstw ich rodzin i odwrotnie. Ludzie ginęli na oczach innych na ulicy poprzez eksplozję bomb. Tak samo w szkołach.

- Mamy wiele przypadków, kiedy dzieci widziały swoich kolegów, którzy zostali zabici lub ciężko ranni. Dzięki Bogu podczas ostatniego Bożego Narodzenia miasto zostało wyzwolone. Regularne wojsko syryjskie weszło do Aleppo i wtedy wszyscy zaczęli na powrót oddychać - wspominał bp Khazen.

Jak podkreślił, jedno wydarzenie stało się dla nich wyraźnym znakiem - Urząd Miasta na głównym placu postawił choinkę. I w tym miejscu zbierali się ludzie, nie tylko chrześcijanie, ale także dla muzułmanie. Kilka dni wcześniej walczyli ze sobą, a nagle stali się współmieszkańcami, przyjaciółmi.

- Odczytaliśmy tę sytuację jako piękny znak przebaczenia i pokoju. To naprawdę możliwe. W lipcu tego roku wróciły prąd i woda, co znacznie ułatwiło nam życie. Oczywiście, najpilniejsze potrzeby nadal nas trapią. Panują wielkie bezrobocie, inflacja, dodatkowo nałożono sankcje na Syrię - wyjaśniał syryjski biskup.

Zwrócił uwagę na ogromny problem, jakim są tzw. dzieci niczyje, których rodzice uczestniczyli w wojnie. Według jednego z syryjskich ministrów, to liczba od 4 do 6 mln bezdomnych dzieci. - Pozostawione bez opieki, same sobie. Nie zostały zaakceptowane przez społeczność. Żyją w gruzach, na publicznych placach, w miejscach dla uchodźców. A ważne jest, aby zaczęły uczęszczać do szkół i tym samym, by je ochronić od wykorzystania przez radykalne grupy - apelował bp Khazen.

Zaznaczył na koniec homilii, że pieniądze zebrane w akcji "Dar dla Aleppo", czyli 1,1 mln zł, bardzo pomogły Syryjczykom.

- Chcę zaświadczyć, gdzie idą pieniądze, które zbieraliście. To pomoc dla Szpitala św. Ludwika w Aleppo, jednego z pierwszych szpitali w tym mieście, prowadzonego przez siostry jezuitki. Budynek bardzo ucierpiał z powodu wojny, kilka razy został zbombardowany, a urządzenia medyczne zostały zniszczone. Przez sankcje nie mogliśmy ich odnowić. Chcemy pomagać rannym po wojnie. Dzięki waszej pomocy możliwe było kupienie odpowiednich urządzeń szpitalnych - mówił syryjski hierarcha.

Dodał, że szpital jest otwarty dla wszystkich, którzy potrzebują pomocy, bez względu na wyznanie czy religię.

- Drugi projekt, który wspieracie, to "Mleko dla Aleppo". Widząc cierpienie ludzi, którzy nie mogli kupić potrzebnego mleka dla dzieci, dzięki waszemu wsparciu pomogliśmy im - oświadczył bp Khazen.

Oprócz tego opowiadał o innych projektach, m.in. o zakupie żywności, pomocy chorym w zakupie leków, starszym i młodym małżeństwom.

- Młodzi są naszą nadzieją na przyszłość, a to oni głównie wyjechali z miasta. Mamy nadzieję, że wrócą. Jak widzicie, wiele jeszcze potrzebujemy, więc tym bardziej dziękujemy wam za pomoc. I nie chodzi tylko o ekonomiczne datki. Wiedząc, że bracia w Polsce o nas myślą i nas wspomagają, czujemy się silniejsi. Jesteśmy jedną wielką rodziną. Nie czujemy się zapomniani - tłumaczył gość z Syrii.

Podkreślił, że cieszy się, iż akcja "Dar dla Aleppo" miała na Dolnym Śląsku wymiar ekumeniczny.

- Proszę was o ciągłą modlitwę w naszej intencji, żebyśmy byli świadkami jedynego Zbawiciela świata. Nasza obecność tam to nie jest jeden numer więcej czy mniej w ewidencji. My traktujemy naszą obecność jako powołanie, jako misję. Chrześcijanie przekazują pokój na syryjskiej ziemi. A przede wszystkim chodzi nam o to, aby uczyć się przebaczać i uczyć innych przebaczenia. Bez przebaczenia nie ma pokoju - zakończył homilię bp Khazen.

Komentarz zbędny.
Obrazek

Awatar użytkownika
Magnum
Moderator
Moderator
Posty: 12224
Rejestracja: sob 17.06.2006 23:01
Reputacja: 681
Lokalizacja: Lancaster (Pennsylvania)
Kontaktowanie:

Nasz codzienny dreamliner

Postautor: Magnum » śr 08.11.2017 15:29

Wczoraj okręg gdański @partiarazem i inne organizacje lewicowe rozdawali "daszyniówkę" w rocznicę utworzenia rządu Daszyńskiego, pierwszego w niepodległej Polsce. Patriotyczna akcja została zakłócona atakiem "patriotów" z @MWszechpolska. Próbowano ukraść flagi i gazety.


:rotfl:
Obrazek

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Posty: 10646
Rejestracja: sob 30.12.2006 14:31
Reputacja: 1001

Nasz codzienny dreamliner

Postautor: Boromir » pn 08.01.2018 18:18

http://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowar ... xLokPozImg
Anna Tatar w rozmowie z metrowarszawa.pl podkreśla, że w sprawie nie jest ważny kolor koszulek, ale to, że wprowadzają one segregację.

- Sam pomysł, żeby ludzie ze względu na swoją narodowość byli ubrani inaczej niż pracownicy polscy, przywodzi negatywne skojarzenia. Dla mnie to rodzaj upokarzającej segregacji. Polacy są ubrani w stroje oddające charakter ich pracy, a Ukraińcy - ze względu na swoją narodowość - mówi.

Przytacza także słowa prof. Moniki Lewandowicz-Machnikowskiej, dziekan Wydziału Prawa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu SWPS, która skomentowała sprawę. Profesor mówi, że nawet pracownicy firmy Lindab, którzy dobrze znają już język polski, noszą inne koszulki niż Polacy - pomarańczowe. "To wskazuje na to, że różnicowanie ma charakter narodowy" - mówi Lewandowicz-Machnikowska.

Anna Tatar dodaje, że to zdarzenie na pewno trafi do Brunatnej Księgi - publikacji, która monitoruje i odnotowuje wszystkie przejawy rasizmu, ksenofobii oraz innych aktów dyskryminacji na terenie Polski.

Co powinna zrobić teraz firma? - Przede wszystkim skończyć z tą dyskryminującą praktyką - mówi nasza rozmówczyni ze Stowarzyszenia Nigdy Więcej.

Brunatna Księga :mrgreen: Jak zawsze dobre złoża beki od stowarzyszenia Nigdy Więcej.

A potem gorsząca statystyka pincet spraw o rasizm, wzrost o sześć i ksenofobia z III Rzeszy.

Ciekawe czy Pani Tatar zapytała jakiegokolwiek Ukraińca czy go to dyskryminuje. Albo Polaka, bo przecież teraz to oni też się wyróżniają :?
Obrazek

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Posty: 10646
Rejestracja: sob 30.12.2006 14:31
Reputacja: 1001

Nasz codzienny dreamliner

Postautor: Boromir » ndz 21.01.2018 9:57Nie wiem, czy całość, bo urywa się to w trakcie dyskusji.

W skali filmwebowej daję 4/10, spore zapowiedzi, trailery a wyszedł z dużej chmury mały deszcz.

Duża chmura to oczywiście powiązania Winnickiego z typami od urodzin Hitlera plus ich obrona w sejmie. Całe to powiązanie z Duce czy Ruchem Narodowym na zasadzie "Piątkowego" znajomy znajomego działa w tej samej organizacji i chodzi na ten sam festiwal więc go podepnijmy pod neonazizm. A w rzeczywistości chodzi nie o Winnickiego tylko o jego asystenta, który zresztą wcale się nie kryje, że przeszłość tego typa zna zna, nie popiera jej a łączy ich tylko działalność w tej organizacji.

To tak jakby mnie kiedyś z ziomami ozoba połączyli, bo ja znam ozoba, a ozob ich. No słabe :?

Niby Winnicki miał wywierać naciski i doprowadzić do zwolnienia laski z urzędu, a prawda taka, że urząd zlikwidowano i dlatego nie pracuje.

A urodziny Hitlera organizuje gość z recydywą za rasizm, jakieś stowarzyszenie Narodowych Socjalistów w liczbie pięciu, asystenta Winnickiego na tym performansie (to jest tak absurdalny event, że nie mogę tego inaczej nazwać - tort, flagi, palenie swastyki, mundury, siedmiu gości, w tym dwóch z TVN :rotfl: ) nie ma i nic nie wskazuje, że miałby o nim wiedzieć . Na koncercie też go nie widać, przy czym tam jest z kilkadziesiąt osób w tym Niemcy.

Plus jeszcze absurdalny wątek z dostępem do broni.

W studiu nie lepiej, eksperci analizują tekst piosenki z 1996 roku i dziwią się, że mówi o bezrobociu którego w Polsce AD 2017 nie ma :D

Jedyne do czego można się przyczepić to do tych materiałów z Festiwalu Orle Gniazdo, ale to już jest materiał do prokuratury, bo na takie rzeczy nie ma miejsca w tym kraju.

Paradoksalnie materiał który miał pokazać środowisko polskich neonazistów jedynie przekonał, że jest środowisko tak marginalne, że nawet dziennikarz TVN może się dostać na super tajne urodziny Hitlera w środku lasu.

Bonus:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Posty: 12946
Rejestracja: czw 24.02.2011 20:02
Reputacja: 1327

Nasz codzienny dreamliner

Postautor: League » ndz 21.01.2018 10:56

prawaki naziole po raz kolejny pokazali jakimi amebami umysłowymi są. nic nowego. nadal te ameby zwalają wszystko na tvn :D standard.

tego nie da się bronić, ten smieszny rn , winnicki powinien być dawno pozamiatany.
Obrazek
Obrazek
ale tak szkalować pryncypałki? nie wybaczę.
Z klakierami nie rozmawiam. Trzeba mieć rigcz.

Awatar użytkownika
DDK
Gwiazda
Gwiazda
Posty: 7110
Rejestracja: pn 09.01.2012 0:01
Reputacja: 1091

Nasz codzienny dreamliner

Postautor: DDK » ndz 21.01.2018 12:17

no i mamy odpowiedź forumowego ignoranta na swoim poziomie.
League pisze:Source of the post prawaki naziole

League pisze:Source of the post amebami umysłowymi są

League pisze:Source of the post ameby zwalają wszystko na tvn

League pisze:Source of the post winnicki powinien być dawno pozamiatany.


same argumenty, brawo!

Co do środowiska to szczerze średnio mnie interesuje. Bywałem na manifestacjach narodowych, na MN, zdarzyło się też raz zagrać w turnieju piłkarskim środowisk narodowych. Nigdzie nie spotkałem się z hitlerowcami, co więcej - były to środowiska takie, ze jakby ktoś przyszedł z flagą ze swastyką to mógłby nie wyjść. Więc domyślam się, że jest to taki margines, że ich członków liczy się nie w dziesiątkach tysięcy, ani nawet ani nawet nie w tysiącach. Zdziwiłbym się nawet, gdyby się okazało, że są ich setki rozsianych w całej Polsce. Krótko mówiąc: margines. Z dużej chmury mały deszcz.


Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: arek_ahig, czarny samael, dziki i 12 gości