Nasz codzienny dreamliner

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Awatar użytkownika
10
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 74
Kontaktowanie:

Postautor: 10 » wt 13.02.2018 16:21

cloner pisze:Ukraińcy? Nawet takiego narodu nie ma. Ich tożsamość jest na poziomie plemion w Kenii.

To już szybciej można by tak o Białorusinach powiedzieć... Choć ja bym się wahał.
Ale, Alex; Alessandro. DEL PIERO!

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1637
Kontaktowanie:

Postautor: cloner » wt 13.02.2018 16:29

10 pisze:Source of the post
cloner pisze:Ukraińcy? Nawet takiego narodu nie ma. Ich tożsamość jest na poziomie plemion w Kenii.

To już szybciej można by tak o Białorusinach powiedzieć... Choć ja bym się wahał.

Też się waham. O Białej Rusi to już chyba w średniowieczu było słychac ;) choć to oczywiście zaledwie przodkowie obecnych Białorusinów.
jeb@ć farmazoniarzy, konfitury i psy

Awatar użytkownika
10
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 74
Kontaktowanie:

Postautor: 10 » wt 13.02.2018 16:49

cloner pisze:O Białej Rusi to już chyba w średniowieczu było słychac ;)

Zamierzchła przeszłość. Potem była już tylko podległość Rosji. Z tego, co się orientuję, język ukraiński jako tako wciąż jeszcze funkcjonuje, białoruski jest na wymarciu. Ale nie jestem specem, może ktoś tu jest mądrzejszy w tym temacie.
Ale, Alex; Alessandro. DEL PIERO!

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 943

Postautor: ozob » wt 13.02.2018 17:05

Rezus pisze:Najlepiej od jednych i drugich się trzymać.

Miedzymorza bez Ukrainy zbudowac sie nie da.
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Kontaktowanie:

Postautor: cloner » wt 13.02.2018 17:09

10 pisze:Source of the post białoruski jest na wymarciu. Ale nie jestem specem, może ktoś tu jest mądrzejszy w tym temacie.

Tak też podają media:
https://www.polskieradio.pl/75/921/Arty ... o-odrodzic - artykuł sprzed 2 lat.
Poznałem jednego Białorusina pare lat temu, mieszkał w Bytomiu kilka lat, ale po pewnej kontuzji wrócił do siebie, mieszka teraz w Mińsku. Może go zapytam jak to u niego wygląda, fejsa ma ;)

Awatar użytkownika
Magnum
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 629
Kontaktowanie:

Postautor: Magnum » śr 14.02.2018 3:00

cloner pisze:Source of the post Przecież to sztuczne państwo

Co to w ogóle znaczy? Politologię skończyłeś, dobrze kojarze? Więc zdaje się, że znasz definicję państwa. I o narodzie pewnie też się uczyłeś. To używaj tego.

cloner pisze:Source of the post A ja chcialem ci powiedzieć, że ty się mylisz, że tożsamość to oni dopiero budują.

Ta tożsamość jest na o wiele bardziej zaawansowanym poziomie niż tożsamość narodowa plemion z Kenii czy czegoś innego.

10 pisze:Source of the post Z tego, co się orientuję, język ukraiński jako tako wciąż jeszcze funkcjonuje,

Nawet nie jako tako tylko przeżywa od kilkunastu lat rozkwit i tak, jak jeszcze 10 lat temu nie było problemem dogadać się po rosyjsku we Lwowie tak teraz wszyscy do Ciebie mówią po ukraińsku. A w szkołach na Zachodzie Ukrainy nawet nie wiem, czy uczą rosyjskiego. Znaki drogowe, drogowskazy i informacje rządowe itp muszą być tylko po ukraińsku, ogólnie język się mocno odrodził.

O wiele bardziej z tą tożsamością pasuje do Białorusinów, którzy stali się homo sovieticus i obawiam się, że niewiele z tego będzie. Przykładem choćby ten filmik:
Obrazek

Awatar użytkownika
Delpiero14
Bianconero
Reputacja: 1843

Postautor: Delpiero14 » śr 14.02.2018 18:29

Magnum pisze:Source of the post Co to w ogóle znaczy? Politologię skończyłeś, dobrze kojarze? Więc zdaje się, że znasz definicję państwa. I o narodzie pewnie też się uczyłeś. To używaj tego.

On pracuje w lombardzie. Nie wymagaj od niego za dużo.

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Kontaktowanie:

Postautor: cloner » śr 14.02.2018 19:04

Delpiero14 pisze:Source of the post On pracuje w lombardzie. Nie wymagaj od niego za dużo.

Dziecko bez matury, zamknij się, ja jestem chociaż po politologii i semestrze filologii mgr ;)

A na post odpowiem później. Teraz pije.

Awatar użytkownika
Rojiblanco
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1835

Postautor: Rojiblanco » czw 15.02.2018 9:44

cloner pisze:Source of the post ja jestem chociaż po politologii i semestrze filologii mgr

To daje jakiś fach w ręku, czy tylko podnosi poziom twojego ego?

Awatar użytkownika
Rojiblanco
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: Rojiblanco » czw 15.02.2018 17:59

http://www.oszuscipodatkowi.com/2018/02 ... -moj-wpis/

CH Ptak, handel bez VAT i inne. Polecam do poczytania, póki nie zniknie.

Obowiązkowo komentarze Januszy, którym pękają dupy.

Awatar użytkownika
NoName1989
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 287

Postautor: NoName1989 » czw 15.02.2018 18:33

ubek pisze:Source of the post http://www.oszuscipodatkowi.com/2018/02 ... -moj-wpis/

Dzieki ubek, co sie usmialem to moje. :rotfl4:
Obrazek

Awatar użytkownika
Rojiblanco
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: Rojiblanco » czw 15.02.2018 19:22

Komentarze mistrzostwo:

OD 20 LAT PROWADZĘ HANDEL NA PTAKU, PAMIĘTAM JESZCZE BLASZANE HALE! NIKT SIE NIGDY NIE CZEPIAŁ TAK JAK TERAZ CO CHWILA JEST KONTROLA JAKAŚ POJEBANA TYLKO PIENIADZE WYDUSIĆ Z CZŁOWIEKA! CO CIE [ch**] BOLI ŻE JA MAM?!
CZŁOWIEK SIĘ URABIA PO PACHY! NIE ŚPI! WSZYSTKO INWESTUJE A CI TAKA SZUJA NAPISZE I WYZWIE OD PSEUDOBIZNESMENÓW! SAM [k****] ZAINWESTUJ PIENIĄDZE KUP TOWAR I STAŃ I ZOBACZYSZ JAK TO FAJNIE NIERÓB JEBANY!
PEWNIE SWOJEGO SZEFA OKRADASZ I JESZCZE MU KOŁO DUPY ROBISZ CWELU ZAJEBANY! TAKICH JAK TY POWINNO SIĘ [k****] KASTROWAĆ I WIESZAĆ DLA PRZYKŁADU!
[ch**] CIE OBCHODZI ILE ZARABIAM I NA CZYM. TY SPIERDOLINO! MOJA SPRAWA CZY PŁACĘ PODATKI CZY NIE! MÓJ WYBÓR! TAK MOCNO CIE BOLI TO SOBIE OTWÓRZ DZIAŁALNOŚĆ I SAM PŁAĆ TYM SKURWYSYNOM WSZYSTKO CO ZAROBISZ!
Z ŻONĄ SPRZEDAJĘ NA PTAKU OD 98 ROKU I CIEBIE PEWNIE JESZCZE NA ŚWIECIE NIE BYŁO, POSTAWIŁEM DOM I MAM NIEZŁE AUTO A WIESZ Z ACO TO WSZYSTKO? ZA CIEŻKĄ PRACĘ PACANIE! NIE BĘDĘ PŁACIŁ ŻADNYCH PODATKÓW NA DARMOZJADÓW TAKICH JAK TY POLITYCY CZY ŻULE NA KURONIÓWKACH!! ROZUMIESZ TO GŁOMBIE? MAM SWOJE MARZENIA I PLANY I PRZEZ TAKICH JAK TY NIE ZAMIERZAM ICH ZMIENIĆ DEBILU JEBANY
LEPIEJ USUŃ TO GÓWNO, CAŁE RODZINY ŻYJĄ Z TEGO TARGOWISKA, CHCESZ ŻEBY ZAGRANICZNE FIRMY TYLKO ZARABIAŁY A POLAKOWI NIE DASZ? NIECH PŁACĄ TE WSZYSTKIE ZARY HM I INNE GIGANTY, OD POLAKA SIĘ ODPIERDOL!!!

:roftl3:

Awatar użytkownika
DDK
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 950

Postautor: DDK » czw 15.02.2018 21:11

ubek pisze:Source of the post http://www.oszuscipodatkowi.com/2018/02 ... -moj-wpis/

Z jednej strony rozumiem ich wszystkich, bo będac na małym zusie wychodzi Ci tak:
masz zysk na czysto z faktur np. 5k brutto. Czyli 4k+vat, płacisz więc 1k vatu. Potem 500 zusu i jakieś 500 podatku. W sumie więc z 5k zostaje Ci 3k. W skali roku Zus,vat + dochodowy dają w takim wypadku ponad 25tys. Te kwoty są chore.
Z drugiej strony wiem, że jest to mega nieuczciwe, że jedni muszą płacić, a drudzy nie.
Z trzeciej strony jak widzę wpisy w komentarzach to dostaje raka wszystkiego i życzę tym ludziom wszelkich możliwych kontroli.

Awatar użytkownika
Rojiblanco
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: Rojiblanco » wt 06.03.2018 10:33

To jest idealny temat:
https://www.wykop.pl/link/4197481/do-pa ... na-litrze/
Jak ktoś słusznie zaznaczył w komentarzu, kolejny Fundusz:
http://bip.kowr.gov.pl/fundusze-promocj ... ieprzowego
(lista po prawej)

Jedno ze sprawozdań:

Obrazek

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 795

Postautor: Boromir » pt 09.03.2018 22:43

Dialog historyczny z Ukraińcami w pełnej krasie:

Biogram Bezruczki w „Stu twarzach...” zawiera jawny fałsz historyczny. Czytamy tam, iż „Historycy uważają go za Ukraińca, który uratował Warszawę przed bolszewikami dzięki operacji Cud nad Wisłą […]. Największą sławę przyniosła mu bohaterska obrona Zamościa podczas wojny polsko-sowieckiej. Obrońcom miasta udało się na dwa dni powstrzymać konnicę Budionnego, dzięki czemu Polacy odnieśli zwycięstwo pod Warszawą”. W rzeczywistości obrona Zamościa przed Budionnym, którą istotnie dowodził Bezruczko, miała miejsce w dniach 28–31 sierpnia, nie mogła więc wpłynąć na rozstrzygniętą znacznie wcześniej bitwę warszawską. Teza o udziale Bezruczki w ocaleniu Warszawy od dawna pojawiająca się w ukraińskiej historiografii i publicystyce, najprawdopodobniej stanie się w najbliższych latach ważnym elementem ukraińskiej polityki historycznej.

https://www.osw.waw.pl/pl/publikacje/ko ... ci-ukrainy
Obrazek

Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”