CWIERCFINAL I

Miejsce spoczynku zamkniętych tematów.

CWIERCFINAL I

Czas głosowania minął pt 16.08.2013 12:25

Zielona mila
28
19%
Gwiezdne wojny
16
11%
Pulp Fiction
22
15%
Szeregowiec Ryan
18
13%
Podziemny krąg
23
16%
Gran Torino
17
12%
Święci z Bostonu
14
10%
Cienka czerwona linia
6
4%

Liczba głosów: 144

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator
Reputacja: 1338

Re: CWIERCFINAL I

Postautor: Morrow » wt 13.08.2013 23:30

Dr.Football1 pisze:Ciesze sie, ze taka dyskusja sie wywiazala. A hejterzy mowili, ze nudny plebiscyt ;)

Faza pucharowa, zaczynają się emocje :wink:

Jak już powiedziano są gusta i guściki i tego nikt nie zmieni. Jedni uwielbiają Matrixa i dla nich to arcydzieło kinematografii, innych totalnie odpycha i wystawiliby mu niskie oceny. Co kto lubi ale fajnie, że wywiązała się dyskusja w tym temacie bo cały plebiscyt chyba temu miał służyć i coś ruszyło. Pierwszy Matrix mi przypadł do gustu choć nie od razu, kolejne części już nie. Po pierwszej części widziałem duży potencjał w samej historii, co prawda to nie ona była tu najważniejsza ale jednak sposób w jaki Wachowscy to rozwiązali mnie rozczarował. Pamiętam jednak ten szał kiedy film miał swoją premierę i swoistą matrixomanię jaka wybuchła. Dobrze to ujęto, obecnie ta pozycja już chyba nie robi takiego wrażenia ale w czasie premiery jednak była czymś nowym, może i powielającym schematy co zauważył Ebi ale jednak świeżym i innym.

Ja Tarantino cenię za wyrazistych bohaterów, specyficzne i odpowiadające mi poczucie humoru, dystans do schematów i konwencji, no i muzykę, która prawie zawsze jest mistrzowska. Nie jestem żadnym psychofanem, nie umieściłbym żadnego z jego filmów w top10 swoich ulubionych, nie czekam w napięciu na każdy jego film ale po początkowej niechęci i odbiciu się od jego filmów, przekonałem się do jego twórczości, lubię filmy reżyserowane przez niego i zazwyczaj dobrze się bawię je oglądając.

Awatar użytkownika
Ebi
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 0
Kontaktowanie:

Postautor: Ebi » śr 14.08.2013 0:22

Ah. I przestańcie jarać się Huxleyem czy Orwellem. Polecam zasięgnąć po "My" Eugeniusza Zamiatina to po lekturze złapiecie się za głowy i stwierdzicie, że tamci to plagiatorzy. A jeśli przytoczycie kontekst historyczno-literacki będziecie w szoku :wink:
ObrazekObrazek

eloupikniqtu
Trolling again!
Reputacja: 0

Postautor: eloupikniqtu » śr 14.08.2013 0:40

Ale kto się jara? Ja tylko napomknąłem w ramach uzupełnienia komenta za to ty się chyba jarasz że jesteś taki nonkonformistyczny i polecasz jakiś tytuł do czytania. Idąc tym torem to każdy komentujący się czymś jara i zapewne 7/8 z tych filmów miało swoje wcześniejsze wersje jeśli nie w całości to w sporych częściach albo nawet kilka i po obejrzeniu tych wersji każdy złapie się za głowę i dozna szoku? Czyli Bastionu czy Metra i setek innych których mogę nie znać nie warto czytać bo wystarczy ogarnąć jakiegoś prekursora i ten szok będzie mną telepał do końca moich szarych dni że żadnej innej książki czy filmu już nie tknę? :lol:

Wróć do „Wracając Do Meritum”