Primera Division (zbiorczy)

Wszystko o piłce w Hiszpanii - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, fieldy, piotrcies, maestro, Cris7

Kto wygra w sezonie 08/09

Real Madryt
16
39%
Barcelona
20
49%
Villareal
0
Brak głosów
Sevilla
1
2%
Valencia
2
5%
Atletico
1
2%
Ktoś inny
1
2%

Liczba głosów: 41

Awatar użytkownika
grzegorzfcb
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 109

Re: Primera Division (zbiorczy)

Postautor: grzegorzfcb » sob 03.11.2012 20:04

Pisałem wczoraj, zę Messiem urodził się syn, i dziś zagra albo fenomenalnie albo do dupy
Było do dupy, chciał strzelić gola wyszło lekko żenująco

btw Według akurat naskoczenie na Villę było powiedzmy usprawdliwione, abo z Granadą był 12 zawodnikiem gości(inna sprawa, że IMO Tito wtedy go wystawił w pierwszej 11 za wcześnie), natomiast Messi odstawił wiochę w meczu z Chelsea na SB, gdy naskoczył na Tello, który w jednej sytuacji(dobrej) strzelał zamiast podawać

Tak wieć, krytykujmy, ale gdy jest za co
Messi jada przy stole oddzielonym od reszty świata - Jorge Valdano

Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów - Vysogota z Corvo

Awatar użytkownika
bartbuks
Administrator
Administrator
Reputacja: 11
Kontaktowanie:

Postautor: bartbuks » sob 03.11.2012 22:20

Soldado! :shock: :brawo:
Obrazek

Awatar użytkownika
sigane pepe
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 0

Postautor: sigane pepe » sob 03.11.2012 22:21

Dobrze, dobrze. Zawsze cieszy jak wychowanek pomaga Realowi :D
“The Real Madrid shirt is white. It can stain of mud, sweat, and even of blood, but never of shame” - Santiago Bernabeu

Enjo
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 405

Postautor: Enjo » sob 03.11.2012 22:24

Super uderzył, świetna bramka.

Awatar użytkownika
bartbuks
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: bartbuks » sob 03.11.2012 22:26

Jakby to był mecz Juve-Inter, to zaraz ktoś by napisał, że Soldado nie powinno być na boisku, bo uszkodził El Tigre i powinien wylecieć.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kluchman
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 781

Postautor: Kluchman » sob 03.11.2012 23:53

Jakby Valencia zawsze tak grała taktycznie to w tabeli nie byłaby tam, gdzie jest. Mecz z gry na styku, zadecydowały detale.

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Reputacja: 1290
Kontaktowanie:

Postautor: Dr.Football1 » sob 03.11.2012 23:55

Atleti przewazalo, mialo wiecej z gry. Valencia madrze i szczesliwie w defensywie. Blad Mirandy kluczowy.

Niezmiernie mi sie Cissokho podoba. Feghouli tez dobry kocur. W Atleti najslabszy Falcao.

Awatar użytkownika
bartbuks
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: bartbuks » sob 03.11.2012 23:58

Spotkanie bardzo przeciętne. Soldado na minimalnym spalonym, w przerwie podobno C+1 pokazywał idealną powtórkę, ale nie widziałem jej. No cóż. Ważne są 3pkt. Chyba pokazaliśmy jak zatrzymać Falcao. R.Costa i Rami nieźle go poobijali, w sumie to współczuję El Tigre, bo chyba dawno nie przeżył takich 90 minut.

Aby być sprawiedliwym. Przy kontuzji El Tigre wcześniej wydaje mi się, że Perreira faulował Waszego napastnika. Tak samo jak Rami przy jednym z rzutów wolnych trzymał Falcao za rękę. Niepotrzebne zamieszanie w końcówce. Ruiz kradł sekundy, przepychanki, kłótnie, nasza ławka zaczęła robić niepotrzebne zamieszanie. Potem Raul Garcia żenująco zanurkował.

Kto tam odpuścił walkę z Feghoulim przy 2 golu? Zachował się frajersko. Simeone powinien go w następnym meczu posadzić na ławce.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Kontaktowanie:

Postautor: Dr.Football1 » ndz 04.11.2012 0:02

Nie byl na spalonym Soldado. Te karne na Falcao tez bylyby troche naciagane i wiecej pieprzenia by bylo niz pozytku. To nie Premier League ;)

13 strzalow, 2 w bramke. Jezu, zabijcie mnie.

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Kontaktowanie:

Postautor: Dr.Football1 » ndz 04.11.2012 16:00

Drugie zwyciestwo Espanyolu i to na trudnym terenie w Sociedad ! Jak zwykle w meczu Papuzek zolto - przy ledwie jednej kartce dla RSSS, oni zobaczyli az 6. W ogole Katalonczycy na jakis rekord ida - w tym sezonie zarobili juz 39 zoltych i 5 czerwonych kartek, a przeciez to dopiero 10 kolejka :lol:

http://www.primeradivision.pl/index.php ... kul=236331

Co racja to racja. CR, Messi i Falcao bez gola w tej kolejce :shock:

Awatar użytkownika
Magnum
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 655
Kontaktowanie:

Postautor: Magnum » ndz 04.11.2012 21:20

Dwa miliony euro w połowie listopada albo likwidacja. Real Oviedo w tragicznej sytuacji

Siedemnastego listopada na koncie Realu Oviedo muszą znaleźć się dwa miliony euro. Trwa publiczna zbiórka - akcja kosztuje 10,75 euro.
Kibice Oviedo w 1994 roku | Fot. chiribi

Jeśli nie uda zebrać się podanej kwoty, która miałaby podwyższyć kapitał spółki, to klub zniknie z piłkarskiej mapy w faktycznie trochę ponad miesiąc.
Jeszcze w sezonie 2000/2001 Oviedo grało w Primera Division. W czerwcu 2001 po trzynastu sezonach w najwyższej klasie rozgrywkowej spadło do Segunda Division. A potem już poszło. Klub błąkał się między Segundą B (trzecia liga) a Tercera Division (czwarta). Aktualnie królewska drużyna gra na trzecim poziomie, zajmując szóstą pozycję w tabeli ligowej z siedemnastoma punktami na koncie po dziesięciu kolejkach. W przypadku niepowodzenia projektu naprawczego ostatnim meczem w historii dla Oviedo będzie starcie z trzecim zespołem Realu Madryt.

Spotkanie "ostatniej szansy" z biznesmenami z regionu Asturii skończyło się porażką. Burmistrz Oviedo, Agustín Iglesias Caunedo, i prezydent klubu, Toni Fidalgo, liczyli, że może uda się ich przekonać do objęcia większego pakietu akcji. W tej jednak sytuacji braku porozumienia stwierdził, że teraz czas na "handel detaliczny", dlatego każdy kibic może sobie kupić część Realu.

Obecny stan finansów Asturyjczyków jest pokłosiem zarządzania w ostatnich pięciu latach. Pomimo tego, że klub przez trzy lata grał w trzeciej lidze, przez dwa w czwartej, to utracił w tym czasie aż 21 milionów euro. Być może nie było to tylko złe zarządzanie, niewykluczone, że wkrótce rozpoczną się sprawy sądowe.

Real Oviedo nie jest byle jakim klubem. Założony w 1926 roku aż 38 sezonów spędził w La Lidze, 32 w Segundzie, niżej spadł dopiero w ostatnich latach. W Oviedo urodził się zawodnik Swansea City Michu, oczywiście jest on wychowankiem Realu. Siedem lat w juniorach tego klubu spędził Santi Cazorla z Arsenalu; pięć lat, zanim trafił do Realu Madryt, Juan Mata. Wychowankiem jest także Javi Venta, najbardziej znany z występów dla Villarrealu, obecnie piłkarz "Żółtych Łodzi Podwodnych".

Informacja na temat sprzedaży akcji na oficjalnej strony klubu: http://www.realoviedo.es/weboficial/ind ... ticia=7946
Obrazek

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Kontaktowanie:

Postautor: Dr.Football1 » ndz 04.11.2012 21:27

Szkoda by bylo. Mam sentyment do tego klubu. Zawsze mieli jakichs fajnych pilkarzy z Balkanow w skladzie (Jerkan, Prosinecki, Nadj, Jokanovic...), a prawdziwa legenda klubu jest Viktor Onopko, ktorego uwielbialem za mlodu ;)

Awatar użytkownika
bartbuks
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: bartbuks » czw 08.11.2012 12:50

bartbuks pisze:Muszę to napisać, muszę się tym z kimś podzielić. W tym sezonie zauwazyłem pewną rzecz. Leo zawsze był uważany za przeciwieństwo CR7. Spokojny, mniej celebrycki, taki fenomen na boisku, a poza nim wzór cnót. Pewna rzecz utkwiła mi w pamięci po jednym ze spotkań La Liga. Messi opierdolił El Guaje, ze ten źle podał/strzelił gdy ten zaczął pojawiać się w tym sezonie po kontuzji. I zjebał go jak juniora. I zacząłem obserwować Messiego jak reaguje po przeróżnych sytuacjach. Dziś np pomiędzy 60-70min była sytuacja, gdzie nie doszedł do piłki i szarpnął/klepną obrońcę Celty. Po prostu był sfrustrowany. Kolejna sprawa. Zaczynam zauważać w grze Leo większą ilość egoizmu niż zwykle. Bierze gałę i pakuje sam, choć czasami mógłby to rozegrać. Wychodzi powoli diabełek z cnotliwego Leo.

PS
Nie jest to z mojej strony jakaś zaczepka. Po prostu chciałem podzielić się z Wami moją obserwacją. Może jestem krytyczny, bo dla mnie i tak ulubionym piłkarzem Barcy będzie David Villa, więc może po prostu podświadomie mszczę się za krnąbrne zachowanie względem El Guaje? :P

Cytat po wczorajszym meczu LM - wydanie Sportu i Mundo Deportivo.
Dziś natomiast powoli zaczynają wypływać kolejne informacje o rzekomym konflikcie Messiego i Villi. Argentyńczyk jest ponoć wściekły, że w 80. minucie „El Guaje” zdecydował się na strzał, zamiast oddać mu piłkę.

Czyżby ktoś niedługo musiał opuścić Camp Nou?
Obrazek

Awatar użytkownika
moody90
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 463

Postautor: moody90 » czw 08.11.2012 13:52

przeciez pilkarze maja do siebie pretensje po zlych zagraniach dziesiatki razy w czasie meczu, tyle, ze w tv niewiele z tych sytuacji mozna wylapac. niedoscignionym w tej dziedzinie jest dla mnie ibrahimovic, ktory non stop drze morde na kolegow, cristiano jak zacznie miotac to jest bardziej smieszne, niz motywujace
Obrazek

messiemu oczywiscie tez sie zdarzy na kogos krzyknac - kto mialby do tego wieksze prawo, jak nie najlepszy pilkarz swiata?

villa moze czuc sie nieswojo, bo jest starszy i tez przeciez nie jest byle jakim zawodnikiem. a co odejscia z camp nou, to i bez zadnego konfliktu jest ono mozliwe, bo 32-letni rezerwowy z pensja ok. 7,5 mln euro za sezon nie jest dobrym rozwiazaniem. no chyba, ze wrocilby w tym sezonie do wielkiej formy. tak czy siak mysle, ze jego albo alexisa w przyszlym sezonie na camp nou nie bedzie

cruel
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 114
Kontaktowanie:

Postautor: cruel » czw 08.11.2012 15:07

Przeciez Messi to zawsze byl kawal p.zdy dobrze skrywanej - plujac na zawodnika Shachtara bodajze, napierdalajac pilka w kibicow Realu podczas meczu, wybijajac zeby Maiconowi, i takie tam - otoczka swietego po prostu jest dobrze wykreowana. Jedyny + to fakt, ze rzadko symuluje, trzeba przyznac.

Ale oczywiscie i tak przyjdzie Moody i bedzie go usprawiedliwial :lol:

Wróć do „Hiszpania”