F.C. Barcelona (zbiorczy) (cz.2)

Wszystko o piłce w Hiszpanii - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Jaka przyszłość powinna spotkać Luisa Enrique?

Powinien zostać jeśli Barcelona wygra mistrzostwo
7
19%
Powinien odejść jeśli Barcelona nie wygra mistrzostwa
4
11%
Po zeszłorocznych sukcesach powinien zostać niezależnie od okoliczności i dostać kolejną szansę
16
43%
Barcelona potrzebuje nowego trenera, powinien odejść niezależnie od okoliczności
10
27%

Liczba głosów: 37

Awatar użytkownika
Keres
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 527

Postautor: Keres » wt 09.01.2018 12:44

Ja bym kupił przed meczem, na pewno dostaniesz bilet za <100E. Kolega niedawno był i dał 80E na środek. Nie wiem kiedy kupował. Dodając do tego fakt, że w tym sezonie jest tragiczna frekwencja (niedzielny mecz <60 tys. ludzi), to nie powinno być problemu z kupnem w normalnych cenach, mimo wysokiego miejsca Valencii w tabeli.
Obrazek
"Kiedy oglądam Barcelonę, widzę sztukę." - Arsene Wenger.

Awatar użytkownika
grzegorzfcb
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 82

Postautor: grzegorzfcb » wt 09.01.2018 13:15

Co się dzieje, Başakşehir ogłasza porozumienie z Arda, wrzucili na swoją stronę i twittera zdjęcia ze spotkania
Pozyskali też dwóch sponsorów którzy mają pomóc finansowo w transferze(może chodzi o pensji)
Czyli może Arda odejdzie nawet za jakąś przyzwoitą sumę i Barca niewiele na nim straci
Albo są pewnie że dostaną Turana za dwie bańki płatne w 8 ratach, to też jest możliwe :roll: :?
Spoiler:
Messi jada przy stole oddzielonym od reszty świata - Jorge Valdano

Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów - Vysogota z Corvo

Awatar użytkownika
szefu91
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 64

Postautor: szefu91 » wt 09.01.2018 14:18

moody90 pisze:Source of the post - W jaki sposób Messi czyta grę?

- Taktycznie rozumie absolutnie wszystko. To wstyd by porównywać go z kimkolwiek. Messi dominuje w każdym aspekcie. Przestrzeń, czas, gdzie jest kolega z drużyny, gdzie jest przeciwnik. Przedtem próbował przeważać dzięki czystym umiejętnościom i sile. Teraz drybluje jak szatan: on wabi rywala. Widzi że ma na sobie plaster i że ten piłkarz jest przerażony jego osobą, więc czeka na kolejnego przeciwnika aż podejdzie, i dopiero w momencie kiedy ma wokół siebie dwóch-trzech przeciwników, wtedy podaje piłkę. Widziałem to samo u Lebrona Jamesa, w finale z 2014 roku, kiedy grali Cavaliers i Miami. Lebron nie jest samolubnym graczem. Kiedy ma na sobie dwóch rywali, poda do swojego kolegi z drużyny, który jest wolny i może rzucić. Iniesta i Messi robią dokładnie to samo. Oni wabią Cię do momentu, aż kolega jest wolny.

Bardzo dobre porównanie z Lebronem. Dwóch najwybitniejszych sportowców w swojej dziedzinie w (co najmniej) tej dekadzie.

Obrazek
Messi z tego sezonu jest fenomenalny. Wystarczy spojrzeć na gole/asysty i ocenę końcową. Gra jako ofensywny pomocnik.

Awatar użytkownika
wloski
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 218

Postautor: wloski » wt 09.01.2018 16:25

Dlatego wkurza mnie czytanie że Dybala to następca, gdzie Messi w dwa miesiące robi statystyki Dybali z całego sezonu.
"Gdy Arturo Vidal odszedł do Bayernu Monachium przypomniałem sobie słowa. Piłkarze odchodzą, mężczyźni zostają (jak widać)." - Simone Padoin.

Awatar użytkownika
moody90
CR7 fan
Reputacja: 356

Postautor: moody90 » wt 09.01.2018 16:35

poczatek sezonu dybala mial taki, ze sadzilem, ze wchodzi na ten najwyzszy level, ale rzeczywiscie pozniej wrocil do 'normy'

Awatar użytkownika
Ilka
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 191
Kontaktowanie:

Postautor: Ilka » wt 09.01.2018 16:39

No Dybala dobrze sezon zaczął. Potem się zatrzymał. Liczylam, że to będzie jego sezon.
Następcy Leo raczej próżno szukać. Ten sezon w jego wykonaniu jest świetny. Oby podtrzymał te statystyki strzeleckie do końca sezonu. Może kolo 40 bramek wtedy się zakręci w lidze.

Awatar użytkownika
DDK
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 949

Postautor: DDK » wt 09.01.2018 17:54

z tego co pamiętam jak byłem na Valencii to najtańsze były po 60 euro na samą górę. Ja jak byłem kilka godzin przed meczem to zostały tylko od 75 euro w górę. Teraz jak byłem w tamtym roku to wchodziłem za friko.

Awatar użytkownika
moody90
CR7 fan

Postautor: moody90 » wt 09.01.2018 19:18

jako psychofan messiego jeszcze wroce do meczu z levante - jaranie sie kolejna piekna bramka, czy asysta jest juz passe, ale trafilem wlasnie na gif z fajnym smaczkiem, tym podaniem z woleja z pierwszej polowy, niby nic wielkiego, ale jaram sie takimi malymi rzeczami, pare razy wczesniej juz cos takiego robil. calkiem przyzwoita technika, musicie przyznac ;)

Awatar użytkownika
matt_
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 520
Kontaktowanie:

Postautor: matt_ » wt 09.01.2018 20:24

moody90 pisze:Source of the post przynajmniej okazalo sie, ze nie symulowal kontuzji, o co podejrzewali go fani liverpoolu :wink:

No tak, tylko co ma "kontuzja" z sierpnia/września do tej? :P Wtedy miało się rozchodzić o plecy, teraz ścięgno stawu skokowego. Poza tym w meczach Liverpoolu z tamtego okresu Philippe nie siadał nawet na ławce (wrócił dopiero jakoś w połowie miesiąca), ale dla reprezentacji Brazylii coś tam zagrał (29 minut z Ekwadorem i 25 z Kolumbią mimo że awans zapewnili sobie już w marcu i nie był dla nich niezbędny + pełny wymiar czasowy w sparingu z Argentyną).

Awatar użytkownika
moody90
CR7 fan

Postautor: moody90 » wt 09.01.2018 20:36

nie zrozumielismy sie. w lecie moze rzeczywiscie udawal (chociaz czasem kluby swiadomie nie wystawiaja jakiegos zawodnika w czasie negocjacji, zwlaszcza jezeli to presezon), ale chodzilo mi o uraz sprzed paru dni, ktory wykluczyl go z osatniego spotkania liver, bo pojawilo sie sporo komentarzy 'o, okienko sie zaczyna, a ten znowu kontuzjowany', a tymczasem rzeczywiscie cos mu dolega. szkoda, bo akurat w styczniu jest chyba najwieksze natezenie meczow

Awatar użytkownika
Kluchman
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 615

Postautor: Kluchman » wt 09.01.2018 20:48

moody90 pisze:Source of the post swietny wywiad z xavim (tlumaczenie z blaugrany.pl) dotyczacy glownie kwestii taktyki w europejskiej pilce. widac, ze ma bzika na punkcie rozumienia gry, nic dziwnego, ze byl tak dobrym rozgrywajacym. ciekawe, czy przelozy sie to w przyszlosci na sukcesy na lawce trenerskiej

Świetny wywiad. Uwielbiam takie rzeczy. Oczywiście jest nieco skrzywiony ideologicznie, ale to można zrozumieć i wybaczyć. Warto zwracać na to uwagę, bo jak dotąd nikt nie znalazł lepszego sposobu na kontrolowanie meczu i regularność w grze ze słabszymi rywalami.

Awatar użytkownika
matt_
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 520
Kontaktowanie:

Postautor: matt_ » wt 09.01.2018 21:00

moody90 pisze:chodzilo mi o uraz sprzed paru dni, ktory wykluczyl go z osatniego spotkania liver, bo pojawilo sie sporo komentarzy 'o, okienko sie zaczyna, a ten znowu kontuzjowany', a tymczasem rzeczywiscie cos mu dolega. szkoda, bo akurat w styczniu jest chyba najwieksze natezenie meczow

Nie spotkałem się z takimi komentarzami, ale rzeczywiście się nie dogadaliśmy. Masz rację.

Awatar użytkownika
moody90
CR7 fan

Postautor: moody90 » wt 09.01.2018 21:02

tez lubie takie rzeczy i tu musze odpowiedziec 'pieknym za nadobne', bo czytalem u was ostatnio podobny tematycznie wywiad z xabim alonso i tez sie swietnie czytalo

Awatar użytkownika
RoyKeane
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Reputacja: 106

Postautor: RoyKeane » wt 09.01.2018 22:45

grzegorzfcb pisze:To jeszcze nic, przecież Barca kupiła za 80 mln Luisa Suareza zawieszonego na 4 miesiące :P

i dzieciaka z zespołem Aspergera i zaburzeniami wzrostu ;)
Wygramy, przegramy albo będzie remis.

Awatar użytkownika
WiernyKibic
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 419

Postautor: WiernyKibic » śr 10.01.2018 12:54

Obrazek

Smutne :?
Obrazek

Wróć do „Hiszpania”