F.C. Barcelona (zbiorczy) (cz.2)

Wszystko o piłce w Hiszpanii - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, fieldy, piotrcies, maestro, Cris7

Jaka przyszłość powinna spotkać Luisa Enrique?

Powinien zostać jeśli Barcelona wygra mistrzostwo
7
18%
Powinien odejść jeśli Barcelona nie wygra mistrzostwa
4
10%
Po zeszłorocznych sukcesach powinien zostać niezależnie od okoliczności i dostać kolejną szansę
17
44%
Barcelona potrzebuje nowego trenera, powinien odejść niezależnie od okoliczności
11
28%

Liczba głosów: 39

Wojtekb
Skład B
Skład B
Reputacja: 93

Postautor: Wojtekb » pt 22.06.2018 23:05

Jak się będzie starzał Messi przekonamy się w nadchodzących sezonach. Ale jeszcze do niedawna przewidywano, że to Ronaldo będzie gasł dużo szybciej i bardziej drastycznie niż Argentyńczyk, bo na atletyce bazuje dużo bardziej od Leo. Tymczasem Ronaldo pękła trzydziestka i od tamtej pory poprowadził klub do 3x LM, kadrę do Mistrzostwa Europy, a za parę miesięcy będzie pewnie świętował 3 Złotą Piłkę z rzędu.

Wyrokowanie czegokolwiek w sprawie Messiego i Ronaldo to fantastyka. Ta dwójka wymyka się jakimkolwiek porównaniom i przewidywaniom. Dwie maszyny, w dodatku z innej planety.

Awatar użytkownika
HMK
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 991

Postautor: HMK » sob 23.06.2018 2:15

Slim91 pisze:Source of the post
HMK pisze:Source of the post Thiago to jest ostatnio łączony z Realem. :angry2: Najbardziej poroniony pomysł tego okienka. Żeby tylko przyjście Julena nie spowodowało tego, że Perez na siłę będzie tworzył jeszcze bardziej hiszpańską kadrę z domieszką francuskiego asa na ataku.

Mógłbyś wytłumaczyć dlaczego to poroniony pomysł :?:

Ponieważ mamy Kovacicia którego nie możemy wypuścić, a który sam otwarcie mówi (dzisiejsza MARCA) że najlepiej dla niego będzie opuścić Real gdzie dostaje za mało szans na gre. Żadne Alcantary nie sa nam potrzebne. Pomoc to.ostatnia pozycja gdzie potrzeba nam wzmocnień.
piotrcies pisze:Source of the post Ale debil ze mnie xd

Awatar użytkownika
WiernyKibic
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 450

Postautor: WiernyKibic » sob 23.06.2018 9:37

Co to w ogóle za pierdolamento o odejściu i nowych wyzwaniach Messiego. Sam powiedział, że jedyny klub do którego może odejść to Boca. Dziękuję dobranoc
:king:

Awatar użytkownika
League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1250

Postautor: League » sob 23.06.2018 9:38

WiernyKibic pisze:Source of the post Co to w ogóle za pierdolamento o odejściu i nowych wyzwaniach Messiego. Sam powiedział, że jedyny klub do którego może odejść to Boca. Dziękuję dobranoc

żeby potwierdzić klasę musi odejsć do Legii ;>
Obrazek

Awatar użytkownika
fillion
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 417

Postautor: fillion » sob 23.06.2018 9:43

Jakie Boca? Newells old boys jak cos.

Slim91
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 180

Postautor: Slim91 » sob 23.06.2018 14:45

HMK pisze:Source of the post Ponieważ mamy Kovacicia którego nie możemy wypuścić, a który sam otwarcie mówi (dzisiejsza MARCA) że najlepiej dla niego będzie opuścić Real gdzie dostaje za mało szans na gre. Żadne Alcantary nie sa nam potrzebne. Pomoc to.ostatnia pozycja gdzie potrzeba nam wzmocnień.

Ja nie jestem przekonany do Kovacicia, a Thiago mógłby być fajnym zastępstwem dla Modricia który już będzie miał we wrześniu 33 lata.

Awatar użytkownika
WiernyKibic
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 450

Postautor: WiernyKibic » sob 23.06.2018 19:18

fillion pisze:Source of the post Jakie Boca? Newells old boys jak cos.

+
:king:

Szymek029
Skład C
Skład C
Reputacja: 4

Postautor: Szymek029 » ndz 01.07.2018 0:38

FC Barcelona zaprzecza, że interesuje się Willianem z Chelsea. [Sport]

Awatar użytkownika
Bienias
Vamos Blaugrana
Reputacja: 350

Postautor: Bienias » ndz 01.07.2018 2:40

Messi bedzie sie starzal lepiej niz Ronaldo. No [k****] trzymajcie mnie.

Messi mial na starosc stac sie tym czym teraz jest dla Argentyny, czyli "swiatowej klasy rozgrywajacym". Jak to wypada aktualnie?

i sam sobie odpowiedziałeś

Ludzie, nie rozumiecie pilki noznej, to sie o niej przynajmniej nie wypowiadajcie.

:boruta:

Ja wiem, ze moody stara sie tworzyc tu od jakiegos czasu alternatywna rzeczywistosc, ale czy on naprawde potrzebuje klaunow z blaugrany do pomocy? Doskonale sam robi z siebie pajaca. Nie potrzeba mu pomagierow.

akurat jako JEDYNY w temacie potrafi swoje tezy uargumentować i obronić. Życzyłbym ci żebyś osiągnął taki poziom fachowej dyskusji na forum piłkarskim.
Dr. Moddy :wink:

Awatar użytkownika
moody90
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 463

Postautor: moody90 » ndz 01.07.2018 21:24

polecalem kiedys 'the players tribune', gdzie pilkarze bezposrednio dziela sie historiami ze swojego zycia. dzis wjechal artykul o paulinho, w ktorym opowiedzial miedzy innymi o kulisach swojego transferu do barcelony:

Messi szedł w moim kierunku. To było w czerwcu ubiegłego roku, graliśmy w Australii mecz towarzyski przeciwko reprezentacji Argentyny. Stałem z Willianem i innym zawodnikiem w okolicy piłki, czekaliśmy na rzut wolny. To nie ja miałem go wykonać.

Nagle Messi podszedł do mnie, popatrzył mi prosto w oczy i zapytał: - No to jedziemy razem do Barcelony czy nie?

To wszystko. Nie powiedział nic więcej. Odwrócił się i odszedł.

Nie miałem nawet czasu pomyśleć, powiedziałem po prostu: - Pojadę, jeśli tylko zechcesz mnie zabrać.

Ciężko odciągnąć mnie od gry, sprawić, żebym stracił koncentrację, ale od czasu słów Leo do momentu wykonania rzutu wolnego przez Williana myślałem tylko: "czy mówił poważnie, dlaczego to powiedział? O mój Boże, co się właśnie wydarzyło?".

W tamtym czasie byłem zawodnikiem Guangzhou Evergrande i ciężko byłoby uwierzyć komukolwiek, że Barcelona mogłaby być mną zainteresowana. Myślałem, że Leo po prostu żartował, jakby chciał mnie rozkojarzyć. Ale w końcu graliśmy tylko mecz towarzyski... więc może mówił poważnie?

Po meczu dałem jednemu z ochroniarzy moją koszulkę i poprosiłem, żeby przekazał ją Messiemu. Po chwili wrócił z szatni Argentyńczyków, trzymając koszulkę Leo. Dla mnie.

Wtedy pomyślałem: "co, jeśli to wszystko dzieje się naprawdę?".

Jednak po powrocie do Chin nie było mowy o transferze. Minął miesiąc, zapomniałem już o tym. Cieszyłem się grą. Później, w lipcu, pojawiły się plotki o zainteresowaniu Barcelony moją osobą.

Zadzwoniłem do mojego agenta i powiedziałem: - Na miłość boską, zaraz zwariuję! Powiedz mi, czy to wszystko prawda!

- To skomplikowane. Może tak, może nie - odpowiedział.

Napisałem do Neymara, zapytałem: - Czy to dzieje się naprawdę? Wiesz coś? Niedługo oszaleję.

On też nic nie wiedział przez całe zamieszenie związane z jego transferem do PSG.

Wiadomo, jak to jest z transferami. Nie można nikomu ani niczemu ufać. Dużo się wokół nich dzieje. Poza tym, szczerze mówiąc, dobrze czułem się w Chinach. Dobrze nam się tam żyło z żoną, poza tym nieźle grałem w piłkę.

W sierpniu, tuż przed zamknięciem okna transferowego, wydawało się, że nic już się w kwestii transferu do Barcelony nie wydarzy. W tamten weekend graliśmy o mistrzostwo Chin, zaprosiliśmy nawet przyjaciół z Brazylii.

Wtedy właśnie zadzwonił do mnie mój agent i powiedział: – Umowa gotowa. Musisz tylko przyjechać do Barcelony i ją podpisać.

lionel messi. pilkarz, trener, dyrektor sportowy. a gimby i tak powiedzo, ze ronaldo kompletniejszy :mrgreen:

Awatar użytkownika
moody90
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 463

Postautor: moody90 » ndz 08.07.2018 19:15

i znowu o paulinho. kariera tego goscia jest pieknie pokrecona :D

Obrazek

Awatar użytkownika
fillion
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 417

Postautor: fillion » ndz 08.07.2018 19:27

sprzedaz czy te cioly zgodzily sie na wypozyczenia go?

Awatar użytkownika
Kluchman
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 782

Postautor: Kluchman » ndz 08.07.2018 19:28

Liga bez Cristiano i Paulinho to już nie będzie to samo. Eksodus gwiazd z Hiszpanii...

Awatar użytkownika
Diamen23
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1541

Postautor: Diamen23 » ndz 08.07.2018 20:22

Guang coś tam sprzedała go rok temu za 40 mln euro, a teraz go kupuje za 50 mln euro płacąc do tego 100% podatku, czyli w sumie 100 mln?
Obrazek

Awatar użytkownika
grzegorzfcb
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 112

Postautor: grzegorzfcb » ndz 08.07.2018 20:31

fillion pisze:Source of the post sprzedaz czy te cioly zgodzily sie na wypozyczenia go?

Zdaniem Gerarda Romero operacja nadal nie jest zamknięta. Trzeba poczekać, bo zamiarem klubu była sprzedaż, nie wypożyczenie. Chińczycy naciskają, brakuje szczegółów. Zdaniem Marcelo Bechlera, nie będzie to wypożyczenie, ale transfer za 50 mln euro. FC Barcelona wkrótce wyda oświadczenie.

Jednak wypożyczenie z wykupem
Jak informuje RAC1, opcja wykupu jest obowiązkowa i będzie wynosić 50 mln euro. Guangzhou Evergrande musi ją aktywować przed końcem roku.
Messi jada przy stole oddzielonym od reszty świata - Jorge Valdano

Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów - Vysogota z Corvo

Wróć do „Hiszpania”