F.C. Barcelona (zbiorczy) (cz.2)

Wszystko o piłce w Hiszpanii - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Jaka przyszłość powinna spotkać Luisa Enrique?

Powinien zostać jeśli Barcelona wygra mistrzostwo
7
18%
Powinien odejść jeśli Barcelona nie wygra mistrzostwa
4
10%
Po zeszłorocznych sukcesach powinien zostać niezależnie od okoliczności i dostać kolejną szansę
17
44%
Barcelona potrzebuje nowego trenera, powinien odejść niezależnie od okoliczności
11
28%

Liczba głosów: 39

Awatar użytkownika
grzegorzfcb
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 94

Postautor: grzegorzfcb » czw 16.08.2018 9:10

Gamper za nami, Boca jest odprawione a ja ma po tym meczu zły humor
Barca niby zrobiła dobre(bardzo) transfery i co z tego skoro Valverde moim zdaniem ustawił piłkarzy od czapy
Malcom na lewej stronie, gol i nic poza tym de facto, poza grą, źle się czuł w tłoku po tamtej stronie, dużo piłek tracił, nie wracał do defensywy
Dembele z plaży z Sevillą wyglądał tam o niebo lepiej brazylijczyk się męczył
Jeśli to by było Alves to Barca by grała w 10 i potwornie męczyła bułę

Coutinho bliżej prawej strony w drugiej linii. Jedyny plus że był blisko Messiego i mogli razem pograć, nie licząc tego miał krótki postronek przez ustawienie go po tamtej stronie, jeden groźny strzał, fajnych podań nie pamiętam

Że niby tak to ma wyglądać w tym sezonie ? Oby nie

Druga linia to była ruina wczoraj, z Busquetsem by było lepiej, ale on zrobił kilka takim błędów w defensywie z Sevillą, ze głowa mała
Messi jada przy stole oddzielonym od reszty świata - Jorge Valdano

Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów - Vysogota z Corvo

Awatar użytkownika
Rezus
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 681

Postautor: Rezus » czw 16.08.2018 9:33

Ilka pisze:Source of the post Vidal dla BarcaTV :

- Nigdy nie miałem jeszcze okazji, żeby zagrać na Camp Nou, czułem się niesamowicie, kiedy po raz pierwszy wszedłem na murawę. Mam nadzieję zdobywać tutaj gole i czuć się doceniony przez kibiców.

- Nie mogę się doczekać, aż zaczną się mecze, chcę już przebierać się w tej szatni.

Chyba jeden z niewielu piłkarzy, który nie powiedziała, że marzył od zawsze o Barcelonie i grze dla niej. Plus dla niego za to. No chyba że gdzieś wcześniej to wspomniał, a przeoczyłam. Mdli mnie już od tego i nie tylko w kontekście Barcy ...

Bo piłkarze dzisiaj to szmaty.
Obrazek
"Wstąp do piekła, stamtąd nie ma powrotu, wstąp do piekła, na zawsze zostań tam"

Awatar użytkownika
moody90
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 406

Postautor: moody90 » czw 16.08.2018 9:34

nie no wczoraj to byly sklady wymieszane, zeby w obu polowkach kibice mogli wazniejszych graczy poogladac, sugerowalbym sie wiec ustawieniem taktycznym

h1893230
Rezerwowy
Rezerwowy
Reputacja: 64

Postautor: h1893230 » czw 16.08.2018 10:22

grzegorzfcb pisze:Source of the post Że niby tak to ma wyglądać w tym sezonie ? Oby nie

Innego zdania jest trener Boca: "To bylo barbarzynskie* doswiadczenie. W przygotowaniu fizycznym nie widziałem róznic, ale oni mieli na boisku graczy o wielkich umiejetnościach technicznych. Rafinha ma taką technikę ze czasami nie możesz nic zrobić." :)
* dla niekumatych: trenerzy nazwijmy to, z poludnia, lubia uzywac takich kolorowych zwrotow :)

moody90 pisze:Source of the post z rafinha jest ten problem, ze jest zbyt podobny pilkarsko do messiego

To nie jest problem, to zaleta. Co jest najwieksza silą druzyny pilkarskiej? Ze druzyna ma schematy w grze. I co kluczowe: ze te schematy sa powtarzalne. Wiec tymbardziej majac pilkarza tak podobnego do Messiego nalezy miec go w kadrze. Duzo sie mowi ze Messi w tym sezonie otrzyma wiecej odpoczynku, wiec tu po prostu trzeba miec kogos kto pozwoli schematy utrzymac.

Awatar użytkownika
moody90
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Postautor: moody90 » czw 16.08.2018 10:25

piszac 'problem' mialem na mysli oczywiscie perspektywe samego rafinhi. ja jako kibic nie mam nic przeciwko, zeby w odwodzie miec takiego gracza, ale liczyc na regularna gre nie ma co, a 25 roczek leci, wiec nie wiem czy kolejny sezon na lawie to szczyt jego marzen

Awatar użytkownika
fillion
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 264

Postautor: fillion » czw 16.08.2018 21:02

Marlon trafia z Barcelony do Sassuolo za 6mln+50%ze sprzedaży chyba że Brazylijczyk rozegra 50spotkan w nowym klubie to doplacaja6mln.

Wydaje się że Abidal ogarnięty koleś na stanowisku. Sprzedali zbędnych piłkarzy +Paulinho i za tą kasę kupili Arthura,Lengleta,Malcolma i Vidala.

Awatar użytkownika
fillion
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Postautor: fillion » sob 18.08.2018 21:31

Skład na mecz z Alaves
Ter Stegen-Semedo,Pique,Umtiti,Alba-Busquets,Roberto,Rakitic,-Messi,Suarez,Dembele

Ławka:Cilessen,Lenglet,Arthur,Rafinha,Coutinho,Vidal,Malcom.
Nareszcie ławka rezerwowych wygląda imponująco jak na Barcę.
A są jeszcze w obwodzie Vermaelen,Alcacer,Munir,Denis Suarez,Alena,Puig,Miranda

Alcacer i Denis powinni jeszcze sobie poszukać innego klubu.

Awatar użytkownika
moody90
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Postautor: moody90 » sob 18.08.2018 23:17

gra slaba, ale sytuacje byly. messi mnie juz denerwuje z tym pechowym obijaniem aluminium z wolniakow - na mundialu slupek, tydzien temu w superpucharze slupek, dzis porpzeczka

Awatar użytkownika
fillion
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Postautor: fillion » sob 18.08.2018 23:38

Drugi wolny i już gol Messiego

Suarez powinien zaprzyjaźnić się z ławka rezerwowych bo jest tragiczny.

Słupek już też obil :)

Awatar użytkownika
BarcaQzYN
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 12

Postautor: BarcaQzYN » sob 18.08.2018 23:41

Messi w poprzednim sezonie obijał słupki i poprzeczki z 50 razy, a teraz chyba zamierza ten rekord pobic .
"I Play For The Name On The Front Of My Jersey, Not The Back"

Awatar użytkownika
Plutek
Rezerwowy
Rezerwowy
Reputacja: 99
Kontaktowanie:

Postautor: Plutek » sob 18.08.2018 23:42

Ale brameczka Mesjasza bardzo ładna. Podobają mi się takie wolne.
Obrazek

Awatar użytkownika
fillion
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Postautor: fillion » sob 18.08.2018 23:57

Coutinho goolazo.

Gra przeciętna ale gdyby byli skuteczni mogła być manita.

Messi dublecik.

Awatar użytkownika
Ilka
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 253
Kontaktowanie:

Postautor: Ilka » ndz 19.08.2018 0:17

Ładna bramka Leo i piękny gol Cou :D
Mesjasz już zaczął obijanie bramki, ale i strzelanie goli :)

Dziś Leon strzelił 6000 bramkę Barcy w LaLiga :) 5000 bramkę również strzelił Leo :)

Z kim Leo będzie o króla strzelców walczyć? :? Chyba nie ma konkurencji w tym sezonie ...

Awatar użytkownika
WiernyKibic
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 426

Postautor: WiernyKibic » ndz 19.08.2018 6:51

h1893230 pisze:Source of the post Mocno promowany Riqui Puig zupelnie mnie nie przekonuje.

:won:

Przecież Puig to chyba największy talent La Masii od czasów Bosquetsa, Pedro, Xaviego, Iniesty :)
Obrazek

h1893230
Rezerwowy
Rezerwowy
Reputacja: 64

Postautor: h1893230 » ndz 19.08.2018 9:33

WiernyKibic pisze:Source of the post
h1893230 pisze:Source of the post Mocno promowany Riqui Puig zupelnie mnie nie przekonuje.

:won:

Przecież Puig to chyba największy talent La Masii od czasów Bosquetsa, Pedro, Xaviego, Iniesty :)

Po 1. Pedro i Busquets - nigdy nie byli zadnymi wielkimi talentami La Masia. Obaj zostali wyciagnieci jak kroliki z kapelusza - co wiecej, zaden z nich nawet raz nie zagral w mlodziezowych/juniorskich reprezentacjach Hiszpanii, bo do tego niezwyklego przelomowaego momentu wejscia do 1.druzyny w 2008 tak naprawde nikt o nich nie slyszal.
Po 2. Xavi i Iniesta - tutaj wielkie talenty ale w przeciwienstwie do Puiga obaj byli gwiazdorami hiszpanskich mlodziezowek (Puig nie zagrał pół meczu w zadnej mlodziezowce). Iniesta wygrywal MistrzostwoEeuropy under16, under19, Xavi byl mistrzem swiata under20.

Reasumujac: Puig nie jest najwiekszym talentem od czasow Xaviego i Iniesty, bo ci dwaj byli faktycznie talentami, a Puig jesczze dwa sezony temu mial problemy wsrod rowiesnikow. Puig jest raczej marzeniem kibicow ktorzy chwytaja sie juz wszystkiego aby taki talent sie pojawil. Chlopak zagra jedno celne podanie na 5 metrow i robi sie z tego arcydzielo. Nie wspomina sie o tym ze w ciagu 20 minut kilka innych konczy sie jakas hardcorową akcją ale rywali(podania na strate wszerz boiska to chyba jego znak firmowy). Obejrzyj sobie dostepne na yt debiuty Xaviego i Iniesty w Barcelonie to zobaczysz roznice jaka jest miedzy talentem a po prostu kolejnym pilkarzem.
Zdecydowanie wiekszym talentem od Puiga jest np. Alena (faktyczny talent), ale to wciaz nie ten rozmiar kapelusza co X i I.

Wróć do „Hiszpania”