F.C. Barcelona (zbiorczy) (cz.2)

Wszystko o piłce w Hiszpanii - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Magnum, piotrcies, matt_, maestro, Dr.Football1, fieldy, Delpiero14

Jaka przyszłość powinna spotkać Luisa Enrique?

Powinien zostać jeśli Barcelona wygra mistrzostwo
8
20%
Powinien odejść jeśli Barcelona nie wygra mistrzostwa
4
10%
Po zeszłorocznych sukcesach powinien zostać niezależnie od okoliczności i dostać kolejną szansę
18
44%
Barcelona potrzebuje nowego trenera, powinien odejść niezależnie od okoliczności
11
27%

Liczba głosów: 41

Awatar użytkownika
grzegorzfcb
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 115

Postautor: grzegorzfcb » czw 16.08.2018 9:10

Gamper za nami, Boca jest odprawione a ja ma po tym meczu zły humor
Barca niby zrobiła dobre(bardzo) transfery i co z tego skoro Valverde moim zdaniem ustawił piłkarzy od czapy
Malcom na lewej stronie, gol i nic poza tym de facto, poza grą, źle się czuł w tłoku po tamtej stronie, dużo piłek tracił, nie wracał do defensywy
Dembele z plaży z Sevillą wyglądał tam o niebo lepiej brazylijczyk się męczył
Jeśli to by było Alves to Barca by grała w 10 i potwornie męczyła bułę

Coutinho bliżej prawej strony w drugiej linii. Jedyny plus że był blisko Messiego i mogli razem pograć, nie licząc tego miał krótki postronek przez ustawienie go po tamtej stronie, jeden groźny strzał, fajnych podań nie pamiętam

Że niby tak to ma wyglądać w tym sezonie ? Oby nie

Druga linia to była ruina wczoraj, z Busquetsem by było lepiej, ale on zrobił kilka takim błędów w defensywie z Sevillą, ze głowa mała
Messi jada przy stole oddzielonym od reszty świata - Jorge Valdano

Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów - Vysogota z Corvo

Awatar użytkownika
Rezus
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 816

Postautor: Rezus » czw 16.08.2018 9:33

Ilka pisze:Source of the post Vidal dla BarcaTV :

- Nigdy nie miałem jeszcze okazji, żeby zagrać na Camp Nou, czułem się niesamowicie, kiedy po raz pierwszy wszedłem na murawę. Mam nadzieję zdobywać tutaj gole i czuć się doceniony przez kibiców.

- Nie mogę się doczekać, aż zaczną się mecze, chcę już przebierać się w tej szatni.

Chyba jeden z niewielu piłkarzy, który nie powiedziała, że marzył od zawsze o Barcelonie i grze dla niej. Plus dla niego za to. No chyba że gdzieś wcześniej to wspomniał, a przeoczyłam. Mdli mnie już od tego i nie tylko w kontekście Barcy ...

Bo piłkarze dzisiaj to szmaty.
Obrazek
"Wstąp do piekła, stamtąd nie ma powrotu, wstąp do piekła, na zawsze zostań tam"

Awatar użytkownika
moody90
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 512

Postautor: moody90 » czw 16.08.2018 9:34

nie no wczoraj to byly sklady wymieszane, zeby w obu polowkach kibice mogli wazniejszych graczy poogladac, sugerowalbym sie wiec ustawieniem taktycznym

h1893230
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Reputacja: 111

Postautor: h1893230 » czw 16.08.2018 10:22

grzegorzfcb pisze:Source of the post Że niby tak to ma wyglądać w tym sezonie ? Oby nie

Innego zdania jest trener Boca: "To bylo barbarzynskie* doswiadczenie. W przygotowaniu fizycznym nie widziałem róznic, ale oni mieli na boisku graczy o wielkich umiejetnościach technicznych. Rafinha ma taką technikę ze czasami nie możesz nic zrobić." :)
* dla niekumatych: trenerzy nazwijmy to, z poludnia, lubia uzywac takich kolorowych zwrotow :)

moody90 pisze:Source of the post z rafinha jest ten problem, ze jest zbyt podobny pilkarsko do messiego

To nie jest problem, to zaleta. Co jest najwieksza silą druzyny pilkarskiej? Ze druzyna ma schematy w grze. I co kluczowe: ze te schematy sa powtarzalne. Wiec tymbardziej majac pilkarza tak podobnego do Messiego nalezy miec go w kadrze. Duzo sie mowi ze Messi w tym sezonie otrzyma wiecej odpoczynku, wiec tu po prostu trzeba miec kogos kto pozwoli schematy utrzymac.

Awatar użytkownika
moody90
Kapitan
Kapitan

Postautor: moody90 » czw 16.08.2018 10:25

piszac 'problem' mialem na mysli oczywiscie perspektywe samego rafinhi. ja jako kibic nie mam nic przeciwko, zeby w odwodzie miec takiego gracza, ale liczyc na regularna gre nie ma co, a 25 roczek leci, wiec nie wiem czy kolejny sezon na lawie to szczyt jego marzen

Awatar użytkownika
fillion
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 594

Postautor: fillion » czw 16.08.2018 21:02

Marlon trafia z Barcelony do Sassuolo za 6mln+50%ze sprzedaży chyba że Brazylijczyk rozegra 50spotkan w nowym klubie to doplacaja6mln.

Wydaje się że Abidal ogarnięty koleś na stanowisku. Sprzedali zbędnych piłkarzy +Paulinho i za tą kasę kupili Arthura,Lengleta,Malcolma i Vidala.

Awatar użytkownika
fillion
Kapitan
Kapitan

Postautor: fillion » sob 18.08.2018 21:31

Skład na mecz z Alaves
Ter Stegen-Semedo,Pique,Umtiti,Alba-Busquets,Roberto,Rakitic,-Messi,Suarez,Dembele

Ławka:Cilessen,Lenglet,Arthur,Rafinha,Coutinho,Vidal,Malcom.
Nareszcie ławka rezerwowych wygląda imponująco jak na Barcę.
A są jeszcze w obwodzie Vermaelen,Alcacer,Munir,Denis Suarez,Alena,Puig,Miranda

Alcacer i Denis powinni jeszcze sobie poszukać innego klubu.

Awatar użytkownika
moody90
Kapitan
Kapitan

Postautor: moody90 » sob 18.08.2018 23:17

gra slaba, ale sytuacje byly. messi mnie juz denerwuje z tym pechowym obijaniem aluminium z wolniakow - na mundialu slupek, tydzien temu w superpucharze slupek, dzis porpzeczka

Awatar użytkownika
fillion
Kapitan
Kapitan

Postautor: fillion » sob 18.08.2018 23:38

Drugi wolny i już gol Messiego

Suarez powinien zaprzyjaźnić się z ławka rezerwowych bo jest tragiczny.

Słupek już też obil :)

Awatar użytkownika
BarcaQzYN
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 17

Postautor: BarcaQzYN » sob 18.08.2018 23:41

Messi w poprzednim sezonie obijał słupki i poprzeczki z 50 razy, a teraz chyba zamierza ten rekord pobic .
"I Play For The Name On The Front Of My Jersey, Not The Back"

Plutek
Rezerwowy
Rezerwowy
Reputacja: 99

Postautor: Plutek » sob 18.08.2018 23:42

Ale brameczka Mesjasza bardzo ładna. Podobają mi się takie wolne.

Awatar użytkownika
fillion
Kapitan
Kapitan

Postautor: fillion » sob 18.08.2018 23:57

Coutinho goolazo.

Gra przeciętna ale gdyby byli skuteczni mogła być manita.

Messi dublecik.

Awatar użytkownika
Ilka
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 650
Kontaktowanie:

Postautor: Ilka » ndz 19.08.2018 0:17

Ładna bramka Leo i piękny gol Cou :D
Mesjasz już zaczął obijanie bramki, ale i strzelanie goli :)

Dziś Leon strzelił 6000 bramkę Barcy w LaLiga :) 5000 bramkę również strzelił Leo :)

Z kim Leo będzie o króla strzelców walczyć? :? Chyba nie ma konkurencji w tym sezonie ...
Obrazek

Awatar użytkownika
WiernyKibic
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 508

Postautor: WiernyKibic » ndz 19.08.2018 6:51

h1893230 pisze:Source of the post Mocno promowany Riqui Puig zupelnie mnie nie przekonuje.

:won:

Przecież Puig to chyba największy talent La Masii od czasów Bosquetsa, Pedro, Xaviego, Iniesty :)
:king:

h1893230
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Reputacja: 111

Postautor: h1893230 » ndz 19.08.2018 9:33

WiernyKibic pisze:Source of the post
h1893230 pisze:Source of the post Mocno promowany Riqui Puig zupelnie mnie nie przekonuje.

:won:

Przecież Puig to chyba największy talent La Masii od czasów Bosquetsa, Pedro, Xaviego, Iniesty :)

Po 1. Pedro i Busquets - nigdy nie byli zadnymi wielkimi talentami La Masia. Obaj zostali wyciagnieci jak kroliki z kapelusza - co wiecej, zaden z nich nawet raz nie zagral w mlodziezowych/juniorskich reprezentacjach Hiszpanii, bo do tego niezwyklego przelomowaego momentu wejscia do 1.druzyny w 2008 tak naprawde nikt o nich nie slyszal.
Po 2. Xavi i Iniesta - tutaj wielkie talenty ale w przeciwienstwie do Puiga obaj byli gwiazdorami hiszpanskich mlodziezowek (Puig nie zagrał pół meczu w zadnej mlodziezowce). Iniesta wygrywal MistrzostwoEeuropy under16, under19, Xavi byl mistrzem swiata under20.

Reasumujac: Puig nie jest najwiekszym talentem od czasow Xaviego i Iniesty, bo ci dwaj byli faktycznie talentami, a Puig jesczze dwa sezony temu mial problemy wsrod rowiesnikow. Puig jest raczej marzeniem kibicow ktorzy chwytaja sie juz wszystkiego aby taki talent sie pojawil. Chlopak zagra jedno celne podanie na 5 metrow i robi sie z tego arcydzielo. Nie wspomina sie o tym ze w ciagu 20 minut kilka innych konczy sie jakas hardcorową akcją ale rywali(podania na strate wszerz boiska to chyba jego znak firmowy). Obejrzyj sobie dostepne na yt debiuty Xaviego i Iniesty w Barcelonie to zobaczysz roznice jaka jest miedzy talentem a po prostu kolejnym pilkarzem.
Zdecydowanie wiekszym talentem od Puiga jest np. Alena (faktyczny talent), ale to wciaz nie ten rozmiar kapelusza co X i I.

Wróć do „Hiszpania”