Espanyol Barcelona (zbiorczy)

Wszystko o piłce w Hiszpanii - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Awatar użytkownika
RCD Espanyol Barcelona
Pseudoforumowicz
Reputacja: 0

Espanyol Barcelona (zbiorczy)

Postautor: RCD Espanyol Barcelona » śr 22.03.2006 17:09

Nie znalazlem takiego tematu wiec zakladam.Tutaj piszemy o mniej slawnym klubie z Barcelony 8)
PERICOS!!!Obrazek

Awatar użytkownika
RCD Espanyol Barcelona
Pseudoforumowicz

Postautor: RCD Espanyol Barcelona » śr 22.03.2006 20:57

Nikt jakos nie pisze to zaczne:Espanyol po pierwszej polowie polowie prowadzi z Athletic Bilbao 0:1 po bramce Juanfrana.Siedem żóltych kartek swiadczy o tym,ze to na pewno zaciety mecz
PERICOS!!!Obrazek

Awatar użytkownika
yazid^
Blanco Perfecto
Kontaktowanie:

Postautor: yazid^ » śr 22.03.2006 21:21

Cieszy trafienie Juanfrana, z chęcią zobaczyłbym go znów w Realu, tyle, że teraz w pierwszej drużynie :)
Obrazek

Awatar użytkownika
RCD Espanyol Barcelona
Pseudoforumowicz

Postautor: RCD Espanyol Barcelona » śr 22.03.2006 22:04

No i Espanyol zremisowal tracac gola w 90 min.Moglbym sie z tego cieszyc :?
gdyby celta wygrala z alaves a tak to kupon wtopa :cry:
PERICOS!!!Obrazek

Awatar użytkownika
snake
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Kontaktowanie:

Postautor: snake » czw 23.03.2006 12:03

Malo jest tutaj na forum kibicow Espanolu, ale wkoncu ktos zalozyl temat o tej druzynie. Ja ich lubie, chyba dlatego ze nie lubie ich najwiekszych rywali, czyli FC Barcelony. Pamietam ze pare lat teamu Espanol walczyl w lidze o miejsca w UEFA, a teraz walczy praktycznie o utrzymanie sie w Lidze. Moi ulubieni pilkarze to Tamudo i Oscar de la Pena. Pamietam ze jak bylem pare lat temu w Barcelonie to odwiedzilem ich stadion, ten olimpijski. Nie wiem czy dalej graja na nim, bo kiedys slyszalem ze mieli go zburzyc. W tym sezonie udalo im sie jednak zrobic cos wielkiego. Doszli do finalu Pucharu Krola, w ktorym zagraja chyba z Deportivo :roll: (??)
Nastepny mecz w lidze zagraja z Alaves.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Berik
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Postautor: Berik » czw 23.03.2006 13:46

snake pisze:Nie wiem czy dalej graja na nim, bo kiedys slyszalem ze mieli go zburzyc

Graja dalej

snake pisze:Doszli do finalu Pucharu Krola, w ktorym zagraja chyba z Deportivo Rolling Eyes (??)

Z Realem Zaragoza graja w finale Copa Del Rey :wink:

Prawda jest taka, ze Espanyol chyba popadl w samouwielbienie po znakomitym poprzednim sezonie. Espanyolowi poptrzebna jest jakas swieza krew i wymiana troszke druzyny. Sezon temu swietnie gral Kameni, ktory teraz jest cieniem samego siebie. Malo strzelonych bramek(30) i bardzo duzo straconych (46) daja pozycje taka a nie inna w tabeli.
"Mój Boże. Do sal wykładowych przychodzą małpy. Darwin był idealistą i marzycielem, zapewniam pana. Jaka tam ewolucja. Zanim trafię na jednego myślącego, muszę stoczyć bitwę z dziesięcioma orangutanami. "

Awatar użytkownika
krzychu212
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Kontaktowanie:

Postautor: krzychu212 » czw 23.03.2006 15:19

berik pisze:Malo strzelonych bramek

To głównie skutek odejścia Maxi Rodrigueza, który w zeszłym seoznie tworzyłśiwetny duet z Raulem Tamudow ataku. Kameni rzeczywiście w tym sezonie niczym sie nie wyróżnia, oprócz nieudanych interwencji. Pamiętam jak dało się słyszeć głosy o transferze młodego Kameruńczyka na Camp Nou, a teraz jest to praktycznie niemożliwe ze względu na jego formę. Choć jestem kibicem Barcy, to czasem kibicuje Espanyolowi, szczególnie w meczach z zespołami ze stolicy Hiszpanii, bo w końcu Katalonia musi wyjść górą:D.

Awatar użytkownika
Martinho
Internetowy napinacz
Kontaktowanie:

Postautor: Martinho » czw 13.04.2006 17:51

Wczoraj Espanyol zdobyl swoje pierwsze trofeum od dluzszego czasu mianowicie Puchar Króla :D W spotkaniu rozegranym na Santiago Bernabeu Espanyol pokonal Saragosse 4:1. 62 tys. ludzi na stadionie Realu Madryt ogladalo ciekawe widowisko. Juz w 3 minucie prowadzenie dla Espanyolu uzyskal Tamudo. W 28 minucie wyrownal Ewerthon natomiast 5 minut pozniej na 2:1 wyprowadzil Espanyol Luis Garcia. W takim stosunku zakonczyla sie pierwsza polowa. W drugie polowie na bramke przyszlo kibicom czekac do 71 minuty kiedy to gola zdobyl Corominas. W 75 minucie z boiska wylecial bramkarz Saragossy - Cesar. Kropke nad "i" postawil w koncowce meczu Luis Garcia, dla ktorego bylo to 2 trafienie w tym spotkaniu. Dzieki zdobyciu Pucharu Krola, Espanyol zagra w przyszlym sezonie w Pucharze UEFA. W lidze zajmuja dosyc odlegla lokate wiec nie bylo szans na puchary, a tu dostali sie do nich przez wygrana w Pucharze Krola :D .
Obrazek

Awatar użytkownika
Szymek89
Żenujący nabijacz :/

Postautor: Szymek89 » czw 13.04.2006 20:00

Ja tu widzę w lidze hiszpańskiej supremacje klubów z Katalonii.Espanyol puchar króla , a Barca ma już mistrza.Zobaczymy o co Espanyol powalczy w następnym sezonie 8)

Awatar użytkownika
snake
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Kontaktowanie:

Postautor: snake » czw 13.04.2006 22:08

Espanol wygral wczoraj Puchar Krola, dlatego ze zrobil to co do nich nalezalo, czyli weszli na boisko skoncentrowani i wiedzieli ze maja przed soba ciezki mecz. Zaragosa od samego poczatku grala jak faworyt i pewny siebie klub, dlatego przegrali. Po drodze wyeliminowali Real Madryt, Fc Barcelone i mysleli ze nikt z nimi juz nie wygra.
Wielkie brawa dla Tamudo i Luisa Garcia. :)
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
krzychu212
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Kontaktowanie:

Postautor: krzychu212 » pt 14.04.2006 8:24

Widać że Saragossa straciła swietną formę z meczów z Barca i Realem. Szkoda, bo byłem za nimi, ale na swoim przykładzie pokazali że wysoka forma nie utrzymuje sie długo. Z drugiej strony Barcelona górą w Hiszpanii :!: Mistrz (?) i zwycięzca Pucharu Hiszpanii z jednego miasta. Bardzo dobrze świadczy to o zorganizowaniu Katalońskich klubów.

sebaesp
Podawacz Piłek
Podawacz Piłek

Postautor: sebaesp » pt 26.05.2006 23:04

Espanyol ma już nowego trenera:D Na szczęście udało im się utrzymać:D Jestem ich wielkim i wiernym fanem od paru sezonów. I wiele emocji miałem z tą drużyną:D Największe to jak zdobyli bramke w 92 min i uratowali sie przed spadkiem:D Jak znalałem te forum z tym tematem o Espanyolu to od razu wiedziałem, że trzeba coś napisać, tylko szkoda że jest tutaj tak mało wypowiedzi:/

el_nino

Postautor: el_nino » pn 26.06.2006 10:45

Espanyol Bracelona tego lata wzmocnił się już o kilku piłkarzy. Teraz klub z Barcelony jest zainteresowany kupnem Laandzata, ktory na Mundialu reprezentuje Holnadię, a raczej skończył reprezentować bowiem jego kraj został wyeliminowany już z MŚ. Negocjacje transferowe jeszcze trwają, Hiszpanie oferuja 1,5-2 miliony euro, a włodarze AZ uważają, że to za mało.

Awatar użytkownika
Bask
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Kontaktowanie:

Postautor: Bask » wt 17.04.2007 18:54

Athletic Bilbao – Espanyol Barcelona, San Mames

Dopiero dziś miałem dostęp do opisu meczu oraz bramek, więc postaram się przybliżyć forumowiczom to spotkanie.

Piętnastego kwietnia, czyli dwa dni temu odbyło się spotkanie pomiędzy Athletic Bilbao a Espanyolem. Były to, więc małe derby regionów Baskonia oraz Katalonia(te większe to oczywiście Athletic – Barcelona). Mecz zaczął się od ataków drużyny z Katalonii i już w 3 minucie Brazylijczyk Jonathan strzelił bramkę z około 40 metrów. Fatalnie w tej sytuacji ustawił się Aranzubia, a Jonathan sprytnie wykorzystał błąd. Kolejne minuty to wyraźna przewaga zespołu Ernesto Valverde(co ciekawe byłego trenera Bilbao). Kolejne dogodne sytuacje marnował Pandiani. Sytuacja powoli zaczęła się zmieniać od około 25 minuty i powoli to zespół basków zaczął dominować i stwarzać coraz groźniejsze sytuacje. Dwie dobre sytuacje zmarnowali kolejno Aduriz oraz Garmendia. Do końca połowy na boisku mało się działo i Athletic opuszczał boisku z jednobramkową przegraną. W przerwie popularne „Mane” zdecydował się ostrzej zaatakować rywala i powalczyć o bardzo ważne 3 punkty. Nastąpiła zmiana taktyki z 4-4-2 na 4-3-3 i słabego Garmendie zastąpił weteran hiszpańskich boisk – Urzaiz. Do 61 minuty na boisku wiało nudą i kibice „Los Leones” powoli oswajali się z kolejną porażką drużyny z Bilbao. Jednak nie, kto inny jak niezastąpiony Urzaiz doprowadził do wyrównania fantastycznym strzałem z głową i wlał w serca kibiców nadzieje na 3 punkty oraz ucieczkę klubu ze strefy spadkowej. Cała praktycznie drugą połowę Athletic było drużyna lepszą. Widocznie drużyna z Katalonia odczuła trudy spotkania w Pucharze UEFA. Jednak kolejne akcje nie dawały rezultatu w postaci kolejnej bramki. W międzyczasie pojawił się ulubieniec kibiców Yeste i jego wspaniałe podanie do Urzaiza dało „ Los Leones” 3 punkty, co niezmiernie mnie ucieszyło oraz kibiców zasiadających na San Mames. Druga wygrana z rzędu pozwala mi optymistycznie patrzeć na koniec sezonu. Zostało 8 kolejek i Athletic są na 16 miejscu i mają 3 punktową przewagę nad trzecią drużyną od końca, czyli Levante. Drużyna, która od początku rozgrywek La Liga oprócz Barcelony i Realu Madryt nie spadła nigdy do Segunda. Mam nadzieje, że utrzyma się i w następnym sezonie powoli będzie się piąć na szczyty La Liga. Gracias Urzaiz :!: Aupa Athletic :!:

P.S. Może któryś mod stworzyłby temat o Athletic. Ta drużyna na to zasługuje :wink:

Pozdrawiam
Guardiola"Athletic to po Barcelonie moja ulubiona drużyna" \o/

Awatar użytkownika
czeher
Nałogowy hazardzista
Nałogowy hazardzista
Reputacja: 1

Postautor: czeher » wt 17.04.2007 18:59

Bask pisze:P.S. Może któryś mod stworzyłby temat o Athletic. Ta drużyna na to zasługuje

Jezeli na to zalsuguje to dlaczego sam tego nie zrobisz :think:
Do tego nie potrzeba uprawnien moderatorskich - jezeli naprawde nie ma takiego tematu, sobie taki zaloz :wink:
ObrazekObrazek
"Po prostu lubię to i nie przestanę" - Charles Barkley o bukmacherce :P
:!: LUCA TONI SHOW :!:

Wróć do „Hiszpania”