Doping w PD?!

Wszystko o piłce w Hiszpanii - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, fieldy, piotrcies, maestro, Cris7

Awatar użytkownika
Zaza
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 1

Postautor: Zaza » czw 07.12.2006 15:32

Zmienie temat :wink:

Nie wiem czy widzieliscie ale ktoś mocno chce zaskodzić La Liga :roll: Doping: Real e Barca da Fuentes czy LGDS

Narazie to prasowe informacje Francuskiego Le Monde, poprate tylko ich niby zakazanymi informacjami - kiedyś czytałem informacje że sa prawie pewni iż afera kolarska to tylko cześć "rodziny", potem wyszły inne ciekawe kwestie - nie wiem czy Niggaz pamieta nasza rozmowe na temat Valenci i kilku dziwnych artukułów a bardzie podejrzeń. Niby ten cały Fuentes nie pracował dla Real, Barcy czy też Valenci ale miał im "doradzać" :roll: Narazie bym patrzył na to z dystansem bo jest za dużo "?", pewnie prasa chwyci temat :? Zreszta jak zawsze. A już udowodniono powiązania Fuentes i z wieloma sportowacami, od grup kolarskich po koszykarzy :?

Awatar użytkownika
Kluchman
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 781

Postautor: Kluchman » czw 07.12.2006 16:41

(L)egionista - Każdy ma swoje zdanie. Pzwolisz, że zajmę się tematem zaczętym przez Zazę bo wydaje się on być bardziej istotny :wink:

Mogłoby tu owszem coś wskazywać na to, że ktoś chce zaszkodzić La Liga bo aż cztery kluby miałyby być zamieszane, z czego aż trzy czołowe...Real, Barca, Valencia :roll: To nie jest oczywiście problem z dziś, tylko rzekomo sprawa miałaby dotyczyć planu przygotowawczego do poprzedniego sezonu :roll:

Ciężko się wypowiadać na ten temat bo jednak to tylko spekulacje jednej gazety. Tak się jednak często zaczynają naprawdę wielkie afery. Jeśli problem zacznie się poszerzać to może być niewesoło :?

Ciekawe tylko na czym miałby polegać ten doping, bo w końcu badania antydopingowe są u sportowców normalką. Już kiedyś były informacje, podejrzewające Zizou o przetłaczanie krwi, ale afera ucichła bo Francuz wybronił się podając za przyczynę swoją chorobę :?

Ciekawe o co chodzi z Fuentesem. Z jednej strony nic nie wiadomo, a z drugiej informacje nie biorą się z kosmosu. Tylko właśnie...kolarstwo, boks, koszykówka..."doradztwo" w piłce nożnej. Dziwne. Może z tego nic nie być, ale jeśliby się znalazły jakieś dowody to może wyjść afera na skalę Calciopoli albo i szersza bo obejmująca kilka dyscyplin :?

Jak na razie podchodzę do tego info z przymrużeniem oka, ale zapewne będę wyczekiwał nowych doniesień...

Awatar użytkownika
Zaza
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: Zaza » czw 07.12.2006 16:49

RealFan sek w tym za medal dla tego to ominie badanie anty dopingowe :roll: I to chyba tego dotyczy. Masz racje tam pisza o poprzednim sezonie, ale naprawde już wcześniej pisano o Valenci i potem dziwnych wydarzeniach i sytuacjach - np po transferach z Valenci do Lazio, wtedy wydawało mi sie to dziwne, i tylko ciekawe. Nic wiecej, teraz mi ziomek zakaz znaleśc znów ten tekst - narazie nie mam :? Jak znajde to Ci prześle. Już z Niggazem gadałem kiedyś o tym.

Narazie bym nie przywiązywał za dużej wagi to tego, choc to nie The Sun czy Tuttosport, ale prasa to prasa zawsze, oni zawsze wydają wyroki. Co prawda na początku informacji La Gazzetta odnoście Calciopoli też każdy to bagatelizował :? a teraz wiemy jak jest, tylko ze to całkiem inne sytuacja.

Zbluzgać to łatwo, a prasa ostatnio ma w tym wyjądkowo czesto udział, narazie bym tego nie brał na poważnie. I oby nie było wiecej szczegółów.

Awatar użytkownika
Mentor
Zajebiaszczo
Reputacja: 7

Postautor: Mentor » czw 07.12.2006 16:49

http://sport.gazeta.pl/pilka/1,65082,3778639.html

Podchodzę do tego z olbrzymim dystansem póki co. Dopóki nie pojawią się (o ile w ogóle się pojawią oczywiście) jakieś dokładniejsze, wiarygodniejsze informacje to nie ma się nawet czym interesować. Z tego co podaje obecnie prasa trudno przypuszczać, aby istniały jakieś rzetelne dowody popierające Fuentesa. Kartkę A4 zapisaną dziwnymi symbolami przez Fuentesa rozpatruję raczej w kartegorii żartu a nie wiarygodnego dowodu :lol:
Obrazek
Barca jest najpiękniejszą kobietą na świecie. Jednego dnia może być bardziej lub mniej wdzięczna, ale to wciąż ta sama kobieta i w tej kobiecie jesteśmy wszyscy do szaleństwa zakochani. - Joan Gaspart

Awatar użytkownika
brylancik
Oleguer Fan
Reputacja: 0

Postautor: brylancik » czw 07.12.2006 16:54

Zaza pisze:Nie wiem czy widzieliscie ale ktoś mocno chce zaskodzić La Liga Rolling Eyes Doping: Real e Barca da Fuentes czy LGDS

Podobna sprawa miała miejsce ok. rok temu. Wtedy również któraś z gazet znalazła "dowody" na to że Zidane jest na "dopingu". Okazało się wówczas, że Francuz jest chory na jakąś tam chorobę (nazwy nie pamiętam) i chodził co ok pół roku na tzw. dotlenianie krwi. Sprawa skończyła się na przeprosinach twórców całej tej afery... Myślę, że teraz jest podobnie. Prasa hiszpańska ma to do siebie, że lubi szukać na siłę sensacji. Najbardziej mi się spodobało stwierdzenie "dowody są ale organy ścigania ich jeszcze nie widziały". Co w takim razie chcą osiągnąć? Sprzedać te "dowody" (napisane ręcznie "szyfrem" na kartce A4 :lol: )? Myślę, że skończy się na tym, że cała sprawa ucichnie i wszyscy o tym zapomnimy...

Awatar użytkownika
(L)egionista
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład

Postautor: (L)egionista » czw 07.12.2006 16:54

Zbyt dużo ogólników, dużo znaków zapytania nic się nie mówi o konkretach.Jeśli któryś z zawodników Realu Barcy czy Valencii brałby doping to napewno wykryli to by lekarze na badaniach antydopingowych.Mówiło się o Zizou i jakoś nic z tego nie wynika.Trzeba do tego podchodzić z dużym dystansem ale czekam na kolejne wiadomości na ten temat.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Zaza
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: Zaza » czw 07.12.2006 17:02

Brylancik ale to nie Hiszpańska prasa. Ale to nie ma znacznie bo to i tak artykuł prasowy, na które zawsze trzeba uważać. Jutro inne napiszą wiecej jak zawsze zreszta.

Niggaz pamietasz nasza rozmowe odnoście Valenci i np. Mendiety, Gerrarda [obecnie Monaco] ? kojazysz ją ?

Awatar użytkownika
Kluchman
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Postautor: Kluchman » czw 07.12.2006 17:02

brylancik pisze: Prasa hiszpańska ma to do siebie, że lubi szukać na siłę sensacji.

Tym razem to prasa francuska podała takie nowinki i to na dodatek tylko jedna gazeta.

Nie wiemy nic i tak niech pozostanie bo to będzie oznaczeć fałsz w tych oskarżeniach :wink:

Wszystkie kluby zaprzeczyły jakimkolwiek doniesieniom na ten temat, ale kto by nie zaprzeczył :roll:

Awatar użytkownika
Mentor
Zajebiaszczo

Postautor: Mentor » czw 07.12.2006 17:07

Na dniach pewnie rozpęta się burza. Tego nie da się uniknąć :roll: Kolejne brukowce podłapią temat i spirala zacznie się nakręcać. Pojawi się pełno wyssanych z palca doniesień i co najgorsze nie będzie (teoretycznie) można ich masowo odrzucać dopóki sprawa nie zostanie dokładnie wyjaśniona :roll: Trzeba się będzie uzbroić w cierpliwość i zachować zdrowy rozsądek podczas obserwowania wydarzeń.

Zaza pamiętam coś, ale szczerze mówiąc niewiele :P Musiałbym do archiwum zajrzeć :think:
Obrazek
Barca jest najpiękniejszą kobietą na świecie. Jednego dnia może być bardziej lub mniej wdzięczna, ale to wciąż ta sama kobieta i w tej kobiecie jesteśmy wszyscy do szaleństwa zakochani. - Joan Gaspart

Awatar użytkownika
brylancik
Oleguer Fan

Postautor: brylancik » czw 07.12.2006 17:10

Wszystkie kluby zaprzeczyły jakimkolwiek doniesieniom na ten temat, ale kto by nie zaprzeczył

Wszystkie z oskarżonych oprócz... Realu :P Z tego co wiem to Real jako jedyny oficjalnie nie wypowiedział się w tej sprawie. Ciekawy jestem, już wybiegając całkowicie w przyszłość jakie konsekwencje mogły by ponieść te kluby zamieszane w aferę gdyby się to wszystko potwierdziło :roll:

Awatar użytkownika
Kluchman
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Postautor: Kluchman » czw 07.12.2006 17:19

brylancik pisze:Wszystkie z oskarżonych oprócz... Realu

Jeden z przedstawicieli Realu również zabrał głos. Przeczytaj artykół przytoczony przez Niggaza na poprzedniej stronie :P To że fioletowa nic nie napisała to nie znaczy, że nie zdementowano doniesień :P

Awatar użytkownika
Zaza
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: Zaza » czw 07.12.2006 17:24

Niggaz pisze:Zaza pamiętam coś, ale szczerze mówiąc niewiele Razz Musiałbym do archiwum zajrzeć

A weź poszukaj jak możesz, bede wdzięczny. To był temat odnoście tych zmian formy na Mestalla i potem po transferze, czyli właśnie Gerrard, Mendieta itd. Bo mnie interesuje czy tam padało to samo nazwisko.

Awatar użytkownika
Mentor
Zajebiaszczo

Postautor: Mentor » czw 07.12.2006 17:30

Odszukałem naszą rozmowę, ale okazuje się, że była ona krótka i nic specjalnie istotnego tam nie ma :wink: Przede wszystkim tam była mowa o oskarżeniach włoskiego agenta piłkarskiego pod adresem byłych piłkarzy Valencii (Killy, Mendieta, Gerard), którzy na Mestalla wymiatali a potem grali tragicznie w innych klubach. No i niby, że doping jakiś wchodził w grę kiedy byli w Valencii. Lata 2001-2003.
Obrazek

Awatar użytkownika
brylancik
Oleguer Fan

Postautor: brylancik » czw 07.12.2006 17:36

RealFan pisze:Jeden z przedstawicieli Realu również zabrał głos. Przeczytaj artykół przytoczony przez Niggaza na poprzedniej stronie Razz To że fioletowa nic nie napisała to nie znaczy, że nie zdementowano doniesień

To mi teraz pojechałeś ż ta "fioletową stronką". Możesz mi wierzyć albo nie ale 15 min przed tym jak linka podał Niggaz czytałem dokładnie ten sam artykuł, na tej samej stronce i było na samym dole, że póki co nikt z przedstawicieli Realu nie zabrał głosu w tej sprawie. :roll:

Awatar użytkownika
Kluchman
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Postautor: Kluchman » czw 07.12.2006 17:44

brylancik pisze:To mi teraz pojechałeś ż ta "fioletową stronką".

Nie o to chodziło, żeby Ci "pojechać" :lol: Jak ja przybyłem do domu i zacząłem czytać o tej sprawie była już wypowiedź przedstawiciela Realu w tej sprawie, ale nawet jeśli zabrali głos jako ostatni to naprawdę ciężko było się spodziewać, aby nikt się nie wypowiedział. Potrzebny był tylko odpowiedni człowiek, ktoś, kto naprawdę doskonale wie jak wyglądały przygotowania do poprzedniego sezonu :wink:

Wróć do „Hiszpania”