Witamy w Świecie Piłki

Nowy serwis. Przeprowadzka. Módl się do świętego Jacka.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, maestro, piotrcies, fieldy

Awatar użytkownika
petru
Administrator
Administrator
Reputacja: 245

Witamy w Świecie Piłki

Postautor: petru » sob 02.11.2013 17:50

Witam wszystkich serdecznie na nowym/starym forum ;).

Pora na parę aktualności z naszej strony. Widzę, że już się rozgościliście na nowym adresie i to jest świetna wiadomość, że jesteśmy w komplecie i udało się to załatwić w miarę bezboleśnie ;). Możliwe, ze już nie pamiętacie o przeprowadzce i ten post wydaje się spóźniony, ale wbrew pozorom zakończyliśmy praktycznie cały proces dopiero teraz. Przeprowadzka sprawiła nam większy problem niż mogliśmy przypuszczać i cały czas byliśmy zajęci dokańczaniem strony i pracą na chwałę serwisu :). Przeniesienie forum miało zająć 2 godziny, ale 9 lat starożytnej historii i ponad 700 tysięcy postów swoje waży i ostatecznie trwało to 15 godzin. A potem znany Wam skądinąd problem z brakującymi kontami, podwójnymi rangami i brakującymi avatarami. Było ciężko, ale na szczęście dzięki uprzejmości naszego informatyka i jego codziennej pracy przez cały tydzień, udało się wszystko odzyskać.

Daliśmy radę. Bardzo wam dziękuję za wsparcie. Wszystkim. Bez waszego wsparcia finansowego nie było tej strony. Skala nawet mnie zaskoczyła. Odezwały się osoby, które już dawno nie są z nami w kontakcie, a jednak odpowiedziały na bojowe wezwanie. Bez rad od wielu, wielu osób nie mielibyśmy wiedzy, jak się za to zabrać. Bez poleceń nie trafilibyśmy do odpowiednich osób. Bez atmosfery nie moglibyśmy zrobić przeprowadzki, tylko zgnilibyśmy na starym adresie bez żadnych perspektyw. Przeczytałem od was fantastyczne słowa. Było nawet wsparcie prawne :). Każda rozmowa, którą przeprowadziłem od listopada zeszłego roku na temat przyszłości naszej strony, rozwiązań technicznych czy organizacyjnych złożyła się na ten efekt, nie mówiąc już o tym, że bez wielkiego wsparcia forum nie byłoby czegoś takiego jak redakcja i strona główna, która daje nam nadzieję na przetrwanie w buszu internetu. Teraz jesteśmy w sytuacji, kiedy każdy nas współtworzy tę stronę. Wszystko zależy od nas i bardzo Wam za to dziękuję,w imieniu swoim, moderacji, Agnieszki i całej ekipy, która niosła na plecach poprzedni adres. Daliście nam zajebistą szansę.

Zakończyliśmy pierwszy etap budowy strony i forum. Zostało mi jeszcze ostatecznie rozliczyć projekt i stworzyć mail redakcyjny. Czyli strona jest w pełni działająca. Udało się pokonać trudności z forum, udało się przetrwać kolejną zmianę profilu fejsbukowego. Teraz planujemy zająć się promocją naszego małego projektu. Prawda jest taka, ze robimy dużo lepszą stronę niż kiedykolwiek mieliśmy okazję na starej piłce. Dlatego praca forumowiczów zasługuje na jak największe docenienie. Jeśli macie znajomych, którym możecie polecić nasz profil na Facebooku, bylibyśmy wdzięczni. Jeśli działacie na stronach, które byłyby zainteresowane wymianą buttonów, bardzo proszę o kontakt.

Cały czas próbujemy poszerzyć zakres działania. Jak pewnie zauważyliście, do naszego grona dołączyli Darkman, Rzeznik, Diamen i Czeher, którzy stworzyli kącik bukmacherski i także na stronie głównej będą się dzielić swoimi typami. fantastyczną robotę wykonuje najliczniejsza sekcja angielska swoimi podsumowaniami, które mogą zastąpić cały program publicystyczny. Doctor i Rossi odpowiadają za sekcję talentów. Za ligi egzotyczne Janop i Cement. Świetne teksty o Bundeslidze, która przez długi czas na starej piłce nie działała. A to jest dopiero początek. dwa tygodnie działania ;). Jeśli chcecie również tworzyć na stronie głównej, jesteście w stanie napisać czasem jakiś tekst, to zapraszam. Nie mamy żadnych wymagań frekwencyjnych i oferujemy dobra atmosferę ;). To jest dosłownie nasze wspólne dzieło i nasz fenomen polega na tym, ze nigdy nie będziemy mieli przepełnionego składu, bo to strona społecznościowa.

W niedalekiej przyszłości planujemy rozbudować stronę. Na pewno pojawi się sekcja video, wyniki, typer. Mamy kilka pomysłów długodystansowych, które planujemy wprowadzić. mamy nadzieję, że będzie dla kogo ;). Czytałem uważnie tematy, wiem mniej więcej co musimy poprawić. Jeśli macie jeszcze jakiekolwiek uwagi, opinie, na temat nowej strony, kwestie do poprawki to bylibyśmy za nie wdzięczny.

Rzecz, która Was najbardziej interesuje, czyli forum. Udało się przywrócić wszystkie funkcjonalności ze starego forum. Jest cytowanie selektywne, szybka odpowiedź, pasek ostatnich wypowiedzi. Brakuje tylko jednej - czerwonych kwadratów na pasku. O ile stronę główną będziemy budować krok po kroku dodając kolejne funkcjonalności, to chciałbym, by do końca roku forum było gotowe. Do zrobienia będzie od nowa szybka odpowiedź, pasek 25 odpowiedzi, cytowanie selektywne, ale wszystko na nowym stylu, który będzie do wyboru z obecnym, antybotowe zabezpieczenia. Tapatalk :). Być może obecny informatyk da się namówić, by zrobić z nami nowy projekt, za osobną kasę i to zakodować, ale na pewno ktoś będzie musiał to dokończyć. Mniej więcej znam budżet jaki nam został, więc stać nas. Dlatego znowu ogromna prośba do Was.

Jeśli znacie kogokolwiek, kto ogarnia kwestie phpbb, to dajcie znać. Potrzebujemy tego, jest to konieczne, żeby ruszyć dalej z forum. Oczywiście nie za darmo.

Dziękuję jeszcze raz każdemu, kto dołożył cegiełkę do powstania nowej strony od zagłosowania portfelem po tworzenie treści czy pisanie postów. Czujcie się jak w domu. Osobne podziękowania dla Diamena za wynalezienie Orzeua, dla Orzeua za wspaniałą grafikę (minął miesiąc, dalej zachwyca) i za wynalezienie eKubala, a dla tego ostatniego za niesamowitą cierpliwość. Teraz sami widzicie jakim to wszystko było łańcuszkiem ;).

Jeśli macie jakieś propozycje dla rozwoju serwisu, budowy forum, to walcie śmiało. Tak właśnie powstało to coś, na czym jesteśmy obecnie :).
Obrazek Obrazek
Józef Stalin - Gdy obstrukcjoniści staną się zbyt irytujący, nazwijcie ich faszystami, nazistami albo antysemitami. Skojarzenie to, wystarczająco często powtarzane, stanie się faktem w opinii publicznej

Awatar użytkownika
ubek
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1422

Re: Witamy w Świecie Piłki

Postautor: ubek » sob 02.11.2013 18:28

To co, kolejna zrzuta?

Awatar użytkownika
petru
Administrator
Administrator

Postautor: petru » sob 02.11.2013 18:31

Na razie nie, to nie powinien być duży projekt. Bez potrzeby nie chcę sięgać nikomu do kieszeni.
Obrazek Obrazek
Józef Stalin - Gdy obstrukcjoniści staną się zbyt irytujący, nazwijcie ich faszystami, nazistami albo antysemitami. Skojarzenie to, wystarczająco często powtarzane, stanie się faktem w opinii publicznej

Awatar użytkownika
Ebi
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 0
Kontaktowanie:

Postautor: Ebi » sob 02.11.2013 18:39

Jakoś nadal nie podoba mi się nazwa. Już Świat Futbolu brzmiałoby lepiej. Bo ta piłka to może być do ręcznej, koszykówki itp.

Poza tym teraz sobie przypomniałem, że nie przelałem kasy. żadnej :mrgreen: zapomniałem ( w ogóle nie śledzę takich tehcnicznych wątków więc wyleciało).
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Carbon
Próbuję być kontrowersyjny. Nie za bardzo mi to wychodzi
Próbuję być kontrowersyjny. Nie za bardzo mi to wychodzi
Reputacja: 843
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » sob 02.11.2013 18:55

pws pisze:Jeśli macie jakieś propozycje dla rozwoju serwisu, budowy forum, to walcie śmiało. Tak właśnie powstało to coś, na czym jesteśmy obecnie :).

Carbon pisze:Skoro mamy już nową stronę i forum, to czas nieco odnowić to drugie miejsce dyskusji?

Ode mnie leci kilka propozycji. Niektóre z nich to pierdółki, ale na pewno urozmaiciłyby życie forum. Te pierwsze to te najważniejsze...
1) ZMIANA STYLU! Portal jest zielony, ma świetną szatę graficzną. Forum zatrzymało się w okresie kamienia łupanego. Trzeba odnowić to miejsce! Już dwa linki podawałem na starym forum, teraz jeszcze jeden ciekawy znalazłem: http://www.phpbb3styles.pl/index.php?st ... The+Matrix

2) Nie mam pojęcia jak chronione jest forum przez botami, ale na pewno słabo. Po cichu liczyłem nawet na kasację wszystkich kont, bo forum z botami to złe forum. Ale jak nie to trzeba od teraz chociaż zacząć działać. I stąd ten skrypt: http://phpbb3.pl/viewtopic.php?f=686&t=15526
No i ciekawa lektura: http://www.przemo.org/phpBB2/forum/view ... hp?t=42164

3) Chcemy rozreklamować swiatpilki tak? Przydatny do tego będzie ten button. W dodatku wszyscy będą wiedzieli, która strona na fejsie to ta "dobra": https://www.phpbb.com/community/viewtop ... &t=2093379

4) Ciekawy dodatek. Wprowadzi może nawet małą rywalizację między userami. No i okaże się kto jest najbardziej lubiany. :D : http://phpbb3.pl/viewtopic.php?f=686&t=10385

Na razie więcej pomysłów nie mam.
WAVES DON'T DIE.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Reputacja: 1063
Kontaktowanie:

Postautor: Dr.Football1 » sob 02.11.2013 19:02

Ja bym nie zmienial stylu. Wszyscy jestesmy przyzwyczajeni do starego, a zielone logo na gorze wcale nie szczypie w oczy. Zostawmy tak jak jest :)

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator
Reputacja: 1017

Postautor: Morrow » sob 02.11.2013 19:17

Coś w tym jest co pisze Doktorek, tym bardziej, że budujemy dopiero swoją pozycję a zmianami możemy część ludzi odrzucić.

Ebi, nazwa jest jaka jest, było dużo pomysłów, sporo fajnych niestety jest zajętych. Teraz dlatego, że Ci się nie podoba nikt jej przecież nie zmieni...

Awatar użytkownika
HMK
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 687

Postautor: HMK » sob 02.11.2013 19:21

Doktor i Morrow maja sporo racji. Nie wiem ile macie taki styl forum, ale domyslam sie, ze kilka lat juz taki jest, wiec nie ma sensu zmieniac, bo wlasnie tak jak napisal Morrow troche ludzi, moze sie nim "zbrzydzic".
No i to zielone tlo u gory fajnie sie komponuje razem z tym stylem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Reputacja: 1063
Kontaktowanie:

Postautor: Dr.Football1 » sob 02.11.2013 19:29

No i to zielone tlo u gory fajnie sie komponuje razem z tym stylem.

Wlasnie. Nie wiem czyja to robota, ale logo bardzo fajnie komponuje sie ze stylem. Myslalem, ze bedzie to wygladalo duuuzo gorzej.

Awatar użytkownika
Ebi
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 0
Kontaktowanie:

Postautor: Ebi » sob 02.11.2013 19:29

Morrow pisze:Coś w tym jest co pisze Doktorek, tym bardziej, że budujemy dopiero swoją pozycję a zmianami możemy część ludzi odrzucić.

Ebi, nazwa jest jaka jest, było dużo pomysłów, sporo fajnych niestety jest zajętych. Teraz dlatego, że Ci się nie podoba nikt jej przecież nie zmieni...

Wiem, ale wyraziłem swoją opinię. Gorzej się chyba nie dało.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator
Reputacja: 1017

Postautor: Morrow » sob 02.11.2013 19:32

No to mnie powinieneś hejtować bo ja ją wymyśliłem.

Awatar użytkownika
ubek
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1422

Postautor: ubek » sob 02.11.2013 19:39

"Świat futbolu" byłby kompletnie do dupy, bo:
1. "Świat piłki" w pewien sposób nawiązuje do pilki.pl, którą zostawiliśmy
2. słowo "futbol" - jakoś mi zwyczajnie nie odpowiada w naszych realiach, to tak po zachodniemu.. Poza tym, słowo "futbol" i tak już występuje w nazwach kilku serwisów. Po co się z tym pchać, skoro "piłka" brzmi zupełnie naturalnie, a i tak startujemy prawie od zera.

Jest dobrze jak jest, choć też miałem wątpliwości co do tej nazwy. Kwestia przyzwyczajenia.

Awatar użytkownika
Kluchman
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 437

Postautor: Kluchman » sob 02.11.2013 19:41

Zielona skórka forum jako alternatywa do wyboru to bardzo dobry pomysł. Gdyby zielona była dobrze dobrana i fajnie wyglądała, to bym ją ustawił. To o takiej możliwości pisał piwus, jeśli dobrze zrozumiałem. Nie będzie likwidacji obecnej skórki.

Awatar użytkownika
petru
Administrator
Administrator

Postautor: petru » sob 02.11.2013 19:43

Dr.Football1 pisze:Ja bym nie zmienial stylu

Do wyboru z obecnym, czyli opcjonalny ;). Nikt do niczego nie zmusza. Ważne jest co innego - zabezpieczenia antybotowe, dokończenie kwadratów, tapatalk. I do tego potrzebujemy kolejnego fachury. Więc jeśli macie kogoś, kto siedzi w tym temacie, to byłby bardzo potrzebny ;).

Nazwa jest dobra, w dodatku najlepsza z dostępnych. Szacunek dla Morrowa, bo w odpowiednim momencie zajebiście znalazł wyjście z impasu i zaproponował coś spoza schematu jakim myśleliśmy. To jest kwestia gustu, ale jesli komuś się nie podoba, to zapewniam, że było dużo gorzej. Na pocieszenie.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
piotrcies
Rabe Szewach Jedediasz Pioter
Rabe Szewach Jedediasz Pioter
Reputacja: 454

Postautor: piotrcies » sob 02.11.2013 19:53

Lepszy Świat Piłki niż opilce :P

Wróć do „swiatpilki.com”