Aktualizacja skryptu forum

Nowy serwis. Przeprowadzka. Módl się do świętego Jacka.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, fieldy, piotrcies, maestro, Cris7

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 2081
Kontaktowanie:

Postautor: cloner » śr 25.04.2018 9:41

W kwestii rodo, bo to prywatność, czy jeśli umowa jest na osobę
A czy może płacić za to przelewem ze swojego konta osoba B? Czy chodzi głównie o karty kredytowe.
Obrazek

Awatar użytkownika
maciek_88
Moderator
Moderator
Reputacja: 434

Postautor: maciek_88 » śr 25.04.2018 9:44

piotrcies pisze:Source of the post Z RODO będzie ciekawie, ja np. nie mogę od klienta wziąć numeru telefonu, zapisać na kartce, powiesić na zapleczu i oddzwonić w umówionym terminie, tylko muszę wprowadzać do komputera z smsami i innymi bzdetami dookoła tych formalności. To już przesada.

Zapewne będziecie mieć IOD, więc to dla jego potrzeb taka procedura. Nie ma się co dziwić.
Morrow pisze:Source of the post Tak jak i Doktorek nie zostanie skautem nie składając CV gdziekolwiek choć ma pewnie większe pojęcie o tych dzieciakach niż większość gogusiów chodzących w garniturach Armaniego w czołowych klubach.

Awatar użytkownika
Rojiblanco
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 2239

Postautor: Rojiblanco » śr 25.04.2018 10:05

Czyli de facto trzeba będzie gromadzić jeszcze więcej danych niż dotychczas?

Awatar użytkownika
maciek_88
Moderator
Moderator

Postautor: maciek_88 » śr 25.04.2018 10:23

W pewien sposób tak, bo jeżeli robisz pseudonimizację (czyli po prostu np. kodujesz czyjeś imię i nazwisko na dany numer) tworzysz dodatkowe dane. Kwestia jest taka, że rozdzielasz w tym momencie dane osobowe na dane, które nie mają takiego znaczenia.

Bardziej odczuwalna od liczby samych danych będzie natomiast zwiększona liczba rejestrów, regulaminów, umów (współadministrowanie, powierzenia itd.). I tutaj zaczyna się prawdziwa zabawa.
Morrow pisze:Source of the post Tak jak i Doktorek nie zostanie skautem nie składając CV gdziekolwiek choć ma pewnie większe pojęcie o tych dzieciakach niż większość gogusiów chodzących w garniturach Armaniego w czołowych klubach.

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Reputacja: 700
Kontaktowanie:

Postautor: futbolowa » śr 25.04.2018 13:53

maciek_88 pisze:Source of the post Bardziej odczuwalna od liczby samych danych będzie natomiast zwiększona liczba rejestrów, regulaminów, umów (współadministrowanie, powierzenia itd.). I tutaj zaczyna się prawdziwa zabawa.

Muszę przyznać, że trochę mnie to przerasta.

Najgorzej, że jednocześnie jestem administratorem danych w swojej firmie i procesorem dla wydawnictwa. Podobno jeżeli wydawnictwo będzie musiało zatrudnić do tego dodatkową osobę, ja też będę musiała :shock:

Awatar użytkownika
maciek_88
Moderator
Moderator

Postautor: maciek_88 » śr 25.04.2018 14:30

Mówisz o Inspektorze? Automatycznie nie ma takiego obowiązku. Chyba, że przetwarzasz dane wrażliwe albo monitorujesz na dużą skalę (art. 37). No i w zależności co masz w umowie zawartej z administratorem :) Niektórzy sami z siebie ustanawiają Inspektora nawet bez spełnienia przesłanek z rozporządzenia.

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Reputacja: 700
Kontaktowanie:

Postautor: futbolowa » śr 25.04.2018 16:16

maciek_88 pisze:Source of the post Mówisz o Inspektorze? Automatycznie nie ma takiego obowiązku. Chyba, że przetwarzasz dane wrażliwe albo monitorujesz na dużą skalę (art. 37). No i w zależności co masz w umowie zawartej z administratorem Niektórzy sami z siebie ustanawiają Inspektora nawet bez spełnienia przesłanek z rozporządzenia.

Tak, myślałam o inspektorze, ale faktycznie, jak teraz czytam, to chyba mnie to ominie. Uff.

Tak czy siak mam wrażenie, że nie podołam i wyemigruję na jakieś dalekie wyspy dla świętego spokoju :D

Wróć do „swiatpilki.com”