Promocja forum 2016

Nowy serwis. Przeprowadzka. Módl się do świętego Jacka.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, fieldy, piotrcies, maestro, Cris7

Awatar użytkownika
petru
Administrator
Administrator
Reputacja: 342

Promocja forum 2016

Postautor: petru » ndz 28.02.2016 21:41

Witajcie,

jeśli kogoś interesuje piłka nożna, to w tym roku mamy Euro we Francji. To też dobra okazja, by przyciągnąć parę nowych osób do naszej organizacji. Chcemy trochę popromować nasze małe miejsce w internecie, pytanie czy pomożecie?
W tym momencie szukamy osoby do prowadzenia naszego Facebooka, bo obecnie nic tam się nie dzieje. Przydałoby się wrzucić co jakiś czas filmik z bramką, mema napisać, że idą Gran Derbi itd.
Jeśli udzielacie się na jakimś forum klubowym, to spróbujcie wrzucić w podpis link do forum, jeśli administracja wyrazi zgodę, ewentualnie logo:
Obrazek

Planujemy też wykupić reklamę na miesiąc. Potrzebowałbym propozycji od was, do kogo warto napisać, budżet jest bardzo ograniczony jak zwykle - i tutaj gorąca prośba o listę, ponieważ różnie bywa z odzewem. Jeśli macie jakieś znajomości do wykorzystania, są również bardzo mile widziane ;).

Z góry dziękuję za wszystkie sugestię i forum też dziękuje. Nie będę ukrywał, że wyjątkowo liczę na Wasz odzew.
Obrazek Obrazek
Józef Stalin - Gdy obstrukcjoniści staną się zbyt irytujący, nazwijcie ich faszystami, nazistami albo antysemitami. Skojarzenie to, wystarczająco często powtarzane, stanie się faktem w opinii publicznej

Enjo
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 406

Re: Promocja forum

Postautor: Enjo » ndz 28.02.2016 22:00

Co oznacza, że budżet jest ograniczony ? Jaką mamy sumę i mniej więcej jaka jest potrzebna kwota ? Jak co to podeślij nr konta to jakieś 50 zł od siebie przeleję.

Awatar użytkownika
kaczy
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 405

Re: Promocja forum

Postautor: kaczy » ndz 28.02.2016 22:06

Jak co to podeślij nr konta to jakieś 50 zł od siebie przeleję.

Też tak postąpię w szlachetnym celu.

To jest właśnie ten post który pisałem kiedy mi się zalała klawiatura, i nie mogłem go wysłać na forum.

Euro 2016 to będzie nie szansa, ale okazja, żeby upolować paru skurczybyków, co to nie pozwolą nam zginąć, w tym mrocznym świecie internetu.

Planowałem jakąś oficjalną niewdzięczną akcję spamerską. Ale do tego potrzeba lidera i oddanych ludzi. Plus poświęcony czas, którego z roku na rok mamy co raz mniej.

Napiszę później może więcej, bo jestem wstawiony, a jutro poważna robota się szykuje. Głowicę z silnika trzeba wymontować i pierścień ponad 100 kg trzeba wymienić na cylindrze. Instrukcja maszyny ma ponad 400 stron, a ja muszę se przypomnieć jak ją się odbijało ze szpilek i które przewody trzeba zdemontować. Szkołe olałem bo nie chciałem się uczyć, a teraz nie potrafię się posiłkować z wiedzy teoretyczniej w takim stopniu jakim bym to robił po uzyskaniu inżyniera czy magistra. hehe magistry jebane. Największy bul jest taki, że gościu który za dzieciaka nie podołał wymienie dętki na tylnim kole roweru poszedł w mechanika. Ale to tak między nami tylko. ges hu.

Awatar użytkownika
petru
Administrator
Administrator

Re: Promocja forum 2016

Postautor: petru » ndz 28.02.2016 22:07

E, tradycyjnie szczerość 100% :P. Najpierw chciałbym zebrać listę stron, którymi jesteśmy zainteresowani, określić koszt i zobaczyć na ile mnie stać.
Przy okazji odpisz na priva kiedyś :P.

[edit] kaczy, też dostałeś wcześniej priva w tej sprawie :).
Obrazek Obrazek
Józef Stalin - Gdy obstrukcjoniści staną się zbyt irytujący, nazwijcie ich faszystami, nazistami albo antysemitami. Skojarzenie to, wystarczająco często powtarzane, stanie się faktem w opinii publicznej

Awatar użytkownika
rekinho
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 958

Postautor: rekinho » ndz 28.02.2016 23:13

moge napisac wiadomosc do serie a polonia na fb, moze by sie zgodzili na jakis trade wymienny, chociaż tam duzo kretynow komentuje, to trzeba by potem odsiew nowoprzybyłych zrobic :D

Awatar użytkownika
Kluchman
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 820

Postautor: Kluchman » ndz 28.02.2016 23:36

Ja nadal uważam, że pierwszym kluczowym krokiem w stronę promocji powinno być skończenie udawania, że chcemy mieć stronę główną. Jest ona ładna, ale nikt na niej nie pisze i nie będzie pisał. To znaczy, że każdy kto na nią trafi, uzna świat piłki za miejsce wymarłe i nie będzie się zastanawiał nad jakimś forum. Wiem, że swego czasu zostało włożone sporo pracy w stronę główną, ale w obecnych warunkach to właśnie forum powinno wyświetlać się pod jej adresem. Nie jesteśmy stroną o piłce pełną newsów, artykułów i felietonów. Jesteśmy forum piłkarskim i jako takie powinniśmy funkcjonować w Internecie.

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator
Reputacja: 1360

Postautor: Morrow » ndz 28.02.2016 23:41

Kluchman ma rację, ew. obróbmy główną tak że wykorzystamy ją jako podkład pod forum, to znaczy zamiast newsów podglad tylko tego co się dzieje na forum, ew jakieś wyniki live jakby dało się to ogarnąć.

Kilka przemyśleń. Nie wiem nie znam się na tym ale:

1) Mieliśmy te podsumowania na głównych stronach manutd.pl czy realmadrid.pl. Było sporo pracy, były linki, był spam, doszedł ktokolwiek z tych stron? Chyba nie. Co prawda Euro to będzie inny klimat ale ludzie udzielający się w tych środowiskach chyba niechętnie ruszają się ze stron klubowych i angażują w coś nowego. Nie zaszkodzi spróbować ale to będzie ciężki target.

2) kiedyś pytałem o to Mazura, powiedział, że nas nie stać ale pozycjonowanie w googlach - Euro 2016 forum albo coś w ten deseń. Jak zaistnielibyśmy w googlach to ktoś by mógł wpaść w nasze sidła. Nie znam się na tym ale nie byłoby taniej/łatwiej jakbyśmy się wzięli za to już teraz i już teraz przygotowali forum na galowo pod Euro? :)

3) Spam na onetach, gazetach, wp i interiach. Dużo trolli to prawda/ Pewnie podobnie jak ze stronami klubowymi będzie ciężko ale mam wrażenie, że tam łatwiej będzie upolować "uniwersalnych" sympatyków chętnych do dyskusji o piłce ogólnie a nie tylko nowych korkach CR7 albo wolnych Messiego.

4) Wspomniany Facebook. I ewentualnie promocja tam przez miesiąc, dwa. Tyle, że ten fanpage musi wcześniej coś sobą prezentować a nie odstraszać więc jest potrzebny ktoś kto go dźwignie. Albo np. taka forma - temat na forum "Polska - Ukraina" - tam na wstępie megazjebista zapowiedź meczu z grafikami, taktykami, składami i uj wie czym i promocja takiego postu na fb, który kieruje do zapowiedzi bezpośrednio na forum, potem to samo przy innych albo ciekawych meczach. W temacie oczywiście dyskusja o meczu.

Możemy zacząć też wcześniej, z miesiąc, dwa przed Euro jak zacznie się gorączka. Np. otworzyć przegląd największych talentów, które zagrają na Euro, Doktorek i Rossi mogliby mieć używanie.

To samo z typerem albo witrualnym menadżerem, którego wymyślił blackmore. Jest nas tylu, że jesteśmy w stanie stworzyć pieprzone kompedium tego Euro gdzie będzie wszystko o tej imprezie. To jest do zrobienia i może przyciągnąć ludzi ale musimy to porządnie wypromować wszelkimi możliwymi kanałami. Jako serwis codzienny i aktualny nie mamy szans, jako platforma informacji o Euro i jednocześnie platforma dyskusyjna o turnieju mamy szansę bo turniej nie jest długi i możemy stworzyć potwora. Najważniejsze to jednak przyciągnąć do niego i zaangażować ludzi.

5) Rzecz najprostsza i najbardziej chwytliwa. Konkurs. Taki, który trzeba wypromować i taki, który zmusi ludzi do realnego wejścia na forum i zrobienia czegoś na nim. W stylu logowanie i jakaś aktywność na forum. I taki konkurs należałoby wypromować gdzie się tylko da bo na ludzi nic nie działa lepiej niż fakt, że mogą coś ogarnąć za darmo. Przy pewnej dozie szczęścia być może mógłbym ogarnąć jakieś nagrody związane z Euro 2016 ale potrzebuję na to chwili. Tyle, że tak jak napisałem, żeby to miało jakiś sens musielibyśmy ten konkurs porządnie wypromować i sprawić żeby wymagał zaangażowania się użytkowników w forum poczynając od założenia konta i jakiejś aktywności (np. brać udział mogą tylko Ci co mają minimum 10 postów) i np. do wygrania 1 nagroda co kolejkę turnieju.

Nie oszukujmy się, ludzie sami tu nie przyjdą. Czasem pojawi się ktoś kto nas czyta od lat i w pewnym sensie zna, no i się przełamie żeby dołączyć ale potrzebujemy też dopływu ludzi z zewnątrz a wisząc gdzieś w annałach googli będzie o to ciężko. Agresywna kampania jest tu jakąś szansą ale musi być przemyślana, wielopłaszczyznowa i odpowiednio zsynchronizowana.

Enjo
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 406

Postautor: Enjo » ndz 28.02.2016 23:48

Wy komentujecie czy udzielacie się w komentarzach na np.Onecie, 90minut ? pytam bo ja czasem zjeżdżam i widzę, że ludzie komentują, dyskutują itd.Ja zaś bym nie mógł tego robić tam bo dla mnie to jest tam mega jałowa, do niczego nie prowadząca dyskusja i chaotyczna, wolę właśnie tu u nas pokomentować.

Też byłoby fajnie kogoś tu przyciągnąć i żeby został, tak jak np. ten chłopak z tematu Interu.Jak to czyta to może by napisał jak trafił na nasze forum bo w sumie ciężko nas znaleźć w googlach.

Awatar użytkownika
rekinho
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 958

Postautor: rekinho » ndz 28.02.2016 23:56

ja nie, bo tam siedzi banda debili i dzieciakow

nie wiedzialem nawet, ze mamy strone głowną :D

Dzidek_
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 152

Postautor: Dzidek_ » pn 29.02.2016 1:59

Kluchman pisze:Ja nadal uważam, że pierwszym kluczowym krokiem w stronę promocji powinno być skończenie udawania, że chcemy mieć stronę główną. Jest ona ładna, ale nikt na niej nie pisze i nie będzie pisał. To znaczy, że każdy kto na nią trafi, uzna świat piłki za miejsce wymarłe i nie będzie się zastanawiał nad jakimś forum. Wiem, że swego czasu zostało włożone sporo pracy w stronę główną, ale w obecnych warunkach to właśnie forum powinno wyświetlać się pod jej adresem. Nie jesteśmy stroną o piłce pełną newsów, artykułów i felietonów. Jesteśmy forum piłkarskim i jako takie powinniśmy funkcjonować w Internecie.

To.

Ruch jakiś czas temu przesunął się na fb, twittera i największe serwisy ogólnopiłkarskie. Żeby strona działała, musiałaby mieć armię redaktorów lub pakę felietonistów (oczywiście alternatywą byłoby skupienie się na tematach w top klubach, czyli jaką fryzurę ma np. cr7 i sonda komu tym razem przyłoży z łokcia, ale zdaje się że nie o to w tym chodzi).

Uważałbym mocno z promowaniem się na facebooku. Ruch tam generowany zostanie tam; może to doprowadzić do tego, że tutejsi stali bywalcy będą komentowali tam i nie wrócą (ile osób z forum komentuje na fb czy twitterze, a tutaj już nie? Pytam, nie wiem jak jest, warto byłoby to wziąć pod uwagę).

Awatar użytkownika
Rojiblanco
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 2236

Promocja forum 2016

Postautor: Rojiblanco » pn 29.02.2016 9:58

Promocja na fb przez miesiac, czy dwa nic nam nie da.
Strony glownej sadze, ze do euro nie zdazymy wzbogacic w odpowiednia tresc.
Jesli chodzi o pozycjonowanie, to watpie, abysmy na kilka miesiecy takiej uslugi uzbierali na forum kilka tysiecy zlotych.

Jest juz prawie marzec, zostalo wiec malo czasu. Najlepiej bazowac na tym co mamy, czyli forum i zaczac wspomagac sie fanpagiem, stopniowo go ubogacajac.
Gdy zdolamy osiagnac powyzsze, warto bedzie uderzyc z promocja na fb.

Awatar użytkownika
petru
Administrator
Administrator

Postautor: petru » pn 29.02.2016 10:13

Czekam na dwie rzeczy i chcialbym przerzucic strone glowna jako podstrone dla forum. Terminu nie deklaruje, ale mam nadzieje, ze do konca kwietnia bedzie to zrobione. Najwyzej ja pozniej przywrocimy z funkcjonalnosciami pod katem forum.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
DDK
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 1047

Postautor: DDK » pn 29.02.2016 11:30

Ja bym w ogóle zrezygnował z głównej. Uważam że jesteśmy forum piłkarskim i powinniśmy na to stawiać. Mało jest for typowo piłkarskich, a stron z aktualnościami bardzo dużo i cięzko na tym polu rywalizować.

co do fb to na pewno pomogła by tam aktywność. Jeśli teraz jest 1 post na miesiąc i lajkują go 2 osoby to nie ma się co dziwić że jest lipa. Jak będzie 1 post dziennie i lajkowany będzie przez 20-30 osób to od razu więcej osób go zobaczy, co może przełożyć się na kolejne lajki. Nie szykujmy się od razu na nawał nowych użytkowników. Zacznijmy od fb, niech polajkuje tam 100 nowych osób, a może 2-3 zarejestrują się na forum. Tylko fp też musi być prowadzony typowo pod forum. Czyli nie same informacje sportowe, ale oprócz tego również linki do gier na forum, ciekawszych postów, dyskusji itd.

Awatar użytkownika
petru
Administrator
Administrator

Postautor: petru » pn 29.02.2016 15:55

Nie dyskutujmy na temat przeniesienia dyskusji na nasz profil, bo na razie nie ma gdzie się przenosić :P. Nie musimy bombardować postami kilka razy dziennie, obecnie wystarczyłaby chętna osoba, która przypomniałaby dwa-trzy razy w tygodniu o istnieniu takiej strony jak nasza ;). Tylko potrzebujemy chętną osobę, która poniesie ten kilkunastominutowytygodniowo krzyż.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
ryba_82
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 321

Postautor: ryba_82 » pn 29.02.2016 16:00

Poproszę info na PW czego konkretnie oczekujesz oraz co miałbym robić,a poniosę ten krzyż jeśli ogarnę od strony technicznej.
Obrazek

Wróć do „swiatpilki.com”