Promocja forum 2016

Nowy serwis. Przeprowadzka. Módl się do świętego Jacka.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger
Reputacja: 1649

Re: Promocja forum 2016

Postautor: fieldy » pn 14.03.2016 17:52

nie wiem, nie znam sie, mówie jak było... jak bbc dalo zdjęcie, w źródle pisaliśmy bbc i tyle.
zgadzam sie z tym, ze nie ma sensu niepotrzebnie ryzykować. zwłaszcza, ze mieliśmy już problemy z właścicielem, który nas prokuraturą straszył, przez co Age straciliśmy.

Awatar użytkownika
Duch
Entuzjasta Kraftu
Entuzjasta Kraftu
Reputacja: 192
Kontaktowanie:

Re: Promocja forum 2016

Postautor: Duch » wt 15.03.2016 17:18

A jak wygląda kwestia robienie screenów z filmów dostępnych w sieci (vimeo, dailymotion, youtube)? Widziałem już takie akcje na kilku portalach. Jakby zrobić screena z materiału dobrej jakości i przyciąć, to mamy odpowiednią fotkę.

Ktoś się orientuje jak to wygląda?

Awatar użytkownika
petru
Administrator
Administrator
Reputacja: 321

Promocja forum 2016

Postautor: petru » czw 24.03.2016 22:57

W tym momencie mamy około 500 osób na naszym profilu, jesteśmy bardzo mali. Jeśli podamy źródło, to byłbym za.
Potrzebna jest jeszcze przynajmniej jedna chętna osoba do wsparcia profilu. Ryba robi super robotę, ale jest sam. Dzisiaj wrzuciłem post z opóźnieniem, a w grupie będzie łatwiej o terminowość.
Obrazek Obrazek
Józef Stalin - Gdy obstrukcjoniści staną się zbyt irytujący, nazwijcie ich faszystami, nazistami albo antysemitami. Skojarzenie to, wystarczająco często powtarzane, stanie się faktem w opinii publicznej

Awatar użytkownika
Bebeto
Trampkarz
Trampkarz
Reputacja: 0

Promocja forum 2016

Postautor: Bebeto » czw 24.03.2016 23:02

Kiedy dostanę swój przelew za rozkręcanie forum? :won:

Awatar użytkownika
petru
Administrator
Administrator

Promocja forum 2016

Postautor: petru » czw 24.03.2016 23:12

Już przekazałem swój 1% podatku, nic ci nie odpalili?
Obrazek Obrazek
Józef Stalin - Gdy obstrukcjoniści staną się zbyt irytujący, nazwijcie ich faszystami, nazistami albo antysemitami. Skojarzenie to, wystarczająco często powtarzane, stanie się faktem w opinii publicznej

Awatar użytkownika
ryba_82
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 289

Promocja forum 2016

Postautor: ryba_82 » czw 24.03.2016 23:39

Czasu mam na prawdę mało i udzielam się tyle ile mogę.Ktos do pomocy mile widziany :beer:
Obrazek

Efenz
Skład B
Skład B

Promocja forum 2016

Postautor: Efenz » pt 25.03.2016 5:14

Jeśli nie przeszkadza wam mój staż, to z chęcią mógłbym się zająć wrzucaniem postów na Facebook, natomiast wolałbym, aby to odbywało sie w innej formie. Zamiast dwóch-trzech suchych zdań, wrzucenia skrótu mógłbym wrzucać dłuższe kilku-kilkunastozdaniowe teksty o ciekawostkach, osobliwych wydarzeniach w historii futbolu, zapomnianych zawodnikach itd. Coś podobnego pojawia się na przykład na serwisie https://www.facebook.com/DuchSportu/?fref=nf , oczywiście mój content byłby oryginalny, chodzi mi o sam zamysł. O ile wiem, wiązałoby się to z koniecznością otrzymania uprawnień moderatorskich na Facebooku, wiec notki mógłbym wysyłać poprzez wiadomość do administratorów mających odpowiednie uprawnienia, na przykład o 9 i 19, tak aby jeden-dwa wpisy pojawiały sie codziennie. Myślę, że jeśli forum domyślnie celuje w grupę "tych lepszych" fanów, to jest to znacznie lepszy pomysł od wrzucania nowego herbu Manchesteru City z podpisem "Jak wam się podoba"(No offence, gdybym nie miał czasu to sam bym wrzucał takie rzeczy), bo to można znaleźć na meczykach/transferach.info i innych 10 stronach z zasięgiem kilkuset razy większym od waszego. Na podbicie internetu niestety jest juz o jakieś 10 lat za późno.

Efenz
Skład B
Skład B

Promocja forum 2016

Postautor: Efenz » pt 25.03.2016 6:16

Kiedy zapytamy przeciętnego fana futbolu na temat najbardziej osobliwych cieszynek w historii futbolu, w pierwszej chwili pewnie nasunie mu się na myśl słynna "kreska" Fowlera, czy nurek Klinnsmana. Mało osob jednak wie, o tym, że jedna z najdziwniejszych celebracji po zdobyciu bramki miała miejsce w brazylijskiej Ekstraklasie. W 1998 roku, podczas spotkania derbowego w ramach Campoenato Brasileiro, piłkarz Atletico Mineiro-Edmilson Ferreira, po strzeleniu bramki w meczu z Americą, podbiegł do trybuny zajmowanej przez kibiców gości, po czym wyciągnął ze spodenek... marchewkę, z którą grał przez całe spotkanie i zaczął ją gryźć na oczach setek rozjuszonych fanów Americi. Pomysl na uczczenie gola w tak dziwny sposób wziął się od przydomka klubu z Belo Horizonte, którzy nazywani byli królikami. Ferreira swoją cieszynką, oprócz wywołania wściekłości wsród fanów przeciwnej drużyny i zapisania się na stałe w pamięci kibiców przyniósł jeszcze inną wymierną korzyść swojej drużynie. W przypływie nerwów, jeden z zawodników Americi opluł go, otrzymując czerwoną kartkę, natomiast inny został ukarany w podobny sposób za brutalny faul na strzelcu bramki. Sam mecz, skończył sie wynikiem dwa zero dla drużyny Ferreiry.

Obrazek.

Tak wyglądałaby przykładowa notka, dajcie znać co o tym sądzicie, codziennie mógłbym przygotowywać dajmy na to jeden taki wpis.

Awatar użytkownika
Ondrej
Junior
Junior

Promocja forum 2016

Postautor: Ondrej » pt 25.03.2016 7:05

Może wiecie o tym, ale napisze.

Jeśli chodzi o facea, to jest taka opcja, jak wrzucamy jakiś post na fanpage, i zostaje on polubiony przez co najmniej dwie osoby, że klikamy na tą liczbę lajków i możemy zapraszać ludzi do polubienia fanpagea. Działa to tak, że osoba dostaje zaproszenie do polubienia naszej strony. Oczywiście na chwilę obecną lajków nie jest dużo, nie wiem może to są nawet lajki od ludzi z forum, ale z biegiem czasu ludzi może przybyć, a jest to darmowa opcja na zdobycie fanów.

Może z FB ktoś wpadnie tutaj.

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Reputacja: 599
Kontaktowanie:

Promocja forum 2016

Postautor: futbolowa » pt 25.03.2016 8:16

Najgorzej, że właśnie mamy najgorszy moment na rozkręcanie facebooka. W ostatnich dniach znowu zmienili algorytmy wyświetlania postów i nawet administratorzy dużo większych fp skarżą się na drastycznie zmniejszone zasięgi. Tak jak wspominałam - fejs jest teraz wyjątkowo słabą platformą do promowania się i dużo szybciej zaistnielibyśmy dzięki Twitterowi. Na TT dzięki hasztagom dotrzemy do kogo trzeba. Na fejsie korzystanie z nich jest mało popularne, a jeśli już się z nich skorzysta - automatycznie facebook tnie zasięgi.

Co do facebooka - nie wiem, czy po kolejnych zmianach w algorytmie coś się nie zmieniło, ale jeżeli chodzi o zasięgi, fb najbardziej promuje, kolejno:
- zdjęcia i filmy, zwłaszcza filmy - ale te wrzucone bezpośrednio do nich, bo chcą trochę wyprzeć popularność yt i innych;
- linki - najlepiej do popularnych serwisów; i najlepiej, żeby link był skrócony, np. poprzez goo.gl
Na tym promowanie się kończy. Poniższe dwie opcje nie są szczególnie przez fejsbuka 'lubiane':
- zewnętrzne video - czyli znów linki - przy czym video z zewnętrznego serwisu zawsze będzie mniej promowane przez fejsa
- posty tekstowe - mają spoko zasięg organiczny, ale odbiorcy nie lubią dłuższych tekstów, więc z powodu małego zaangażowania są najsłabiej promowane przez facebooka.

Dla promocji najważniejsze są po kolei: udostępnienia. Po nich długo, długo nic. Komentarze, lajki i kliknięcia w post (otworzenie zdjęcia, wejście w link itd.). Przy czym lajki i kliknięcia dają tak naprawdę niewiele, poza tym, że osoba, która kliknęła, częściej będzie miała wyświetlane u siebie nasze posty.

Awatar użytkownika
Ondrej
Junior
Junior

Promocja forum 2016

Postautor: Ondrej » pt 25.03.2016 13:43

Czasy kiedy facebook umożliwiał darmową reklamę do wielu tysięcy osób już się skończyły, właśnie przez to, że obcięty został zasięg postów. Faktycznie najlepiej wrzucać zdjęcia ( memy, obrazki itd ) czy filmiki. Każdy post z linkiem, nie ważne czy to spam czy link do artykułu itp dociera już do mniejszej ilości osób. Oczywiście przy odrobinie wysiłku nadal można zdobywać fanów, z tym, że kiedyś np było to sto osób, a teraz kilka. Co za tym idzie, trzeba poświęcić mnóstwo czasu.

Jeśli ktoś nie może wrzucić w danej chwili posta, nie jest dyspozycyjny w jakimś dniu, to zawsze może skorzystać z opcji planowania postów. Wybiera się datę, godzinę kiedy post ma się opublikować :) z tym, że tutaj też niewskazane jest planowanie na kilka dni do przodu, różnie jest z zasięgiem.

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Reputacja: 1260
Kontaktowanie:

Promocja forum 2016

Postautor: Dr.Football1 » pt 25.03.2016 14:07

Pomysl Efenza bardzo dobry.

maxskr
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 35

Promocja forum 2016

Postautor: maxskr » pt 25.03.2016 14:52

Mi też się takie coś podoba, na pewno nie odstraszy, a może akurat przyciągnie ludzi.

Awatar użytkownika
kaczy
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 378

Promocja forum 2016

Postautor: kaczy » pt 25.03.2016 18:30

Czy mamy jakiś fundamentalny plan na mistrzostwa europy ? Taki, który spodobał by się przynajmniej większości obecnych tutaj.

Awatar użytkownika
petru
Administrator
Administrator

Promocja forum 2016

Postautor: petru » sob 26.03.2016 0:54

Na razie byłbym wdzięczny za listę stron klubowych, bukmacherskich, ogólnopiłkarskich, do których możemy zagadać odnośnie reklamy/współpracy/wymiany linków. I dalsze pomysły też mile widziane ;).
Obrazek Obrazek

Wróć do „swiatpilki.com”