Promocja forum 2016

Nowy serwis. Przeprowadzka. Módl się do świętego Jacka.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Reputacja: 634
Kontaktowanie:

Re: Promocja forum 2016

Postautor: futbolowa » śr 09.03.2016 17:22

Duch pisze:Wiadomo, że nie chodzi o fotosy agencyjne, ale jakieś stockowe czy ze stronek klubowych (tu możemy przecież w zdjęcie wkleić źródło małym druczkiem i będzie tip top).

Niestety, prawda jest taka, że jeżeli coś jest na licencji CC-BY trzeba to odpowiednio opisać. Najlepiej znaleźć zdjęcia na licencji CC0, bo nie wymagają uznawania autorstwa, ale nie wiem czy są jakiekolwiek darmowe bazy z takimi zdjęciami sportowymi.

Ja wiem, że nikogo to nie obchodzi i i tak wszyscy na to leją, ale wystarczy, że jednej osobie się to nie spodoba i będą kłopoty.

Awatar użytkownika
Duch
Entuzjasta Kraftu
Entuzjasta Kraftu
Reputacja: 192
Kontaktowanie:

Postautor: Duch » śr 09.03.2016 18:41

futbolowa pisze:Ja wiem, że nikogo to nie obchodzi i i tak wszyscy na to leją, ale wystarczy, że jednej osobie się to nie spodoba i będą kłopoty.

Jasna sprawa.

Swoją drogą, skąd były brane zdjęcia do Fotki Dnia, która była kiedyś dość popularna na portalu?

Awatar użytkownika
DDK
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 1022

Postautor: DDK » czw 10.03.2016 8:54

ryba_82 pisze:Chaotycznie czy nie,ale przynajmniej ktos coś probuje zrobić.Ty natomiast nie dość,że nie 'pomagasz' w jakikolwiek sposób to wpadasz pouczasz i krytykujesz.Skoro wiesz jak to ogarnąć to na pewno administracja forum pozwoli Ci na to.Wróć,zapomniałem,że wcześniej zapewniłeś sobie alibi na taką okoliczność.

Wystarczy że nie pisze do innych użytkowników "możesz spierdalać". Jakbyśmy tak do siebie pisali to za rok by tu nikogo nie było. A staram się pomóc dając wskazówki jak bym to widział, co trzeba zrobić i od czego zacząć. Wspominałem już, że bez sensu reklamować wymarły fanpage, bo to naszemu forum w żaden sposób nie pomoże.

"Wpadasz, pouczasz i krytykujesz" - nie wpadam, bo jestem tutaj od kilku lat, nie pouczam tylko staram się podać jakieś argumenty i pomysły. Krytykuje - tak, ale zawsze mnie uczono, że konstruktywna krytyka jest dobra.

Do ostatniego zdania ciężko się w ogole odnieśc. To, że krytykuje pilkarzy Wisły za ostatnią grę nie znaczy wcale że lepiej bym zagrał. Tutaj jest to samo. Siedze w internecie od 10 lat, przeglądam setki stron, nawet kiedyś miałem krótki okres czasu swój fanpage. Więc chyba mam prawo wyrazić swoją opinię? Czy może lepiej na forum nie krytykować i udawać że wszystko jest super? Bo takie czasy już były i wiesz do czego doprowadziły. Chyba mam prawo coś oceniać, krytykować czy dawać wskazówki.

Awatar użytkownika
NoName1989
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 312

Postautor: NoName1989 » czw 10.03.2016 10:20

Obu wam zależy na tym samym, więc po prostu wypracujcie wspólne pomysły jak zrealizować wasz cel zamiast tracić czas na przepychanki.
Obrazek

Awatar użytkownika
orzeu
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 73

Postautor: orzeu » czw 10.03.2016 11:36

futbolowa pisze:
Duch pisze:Wiadomo, że nie chodzi o fotosy agencyjne, ale jakieś stockowe czy ze stronek klubowych (tu możemy przecież w zdjęcie wkleić źródło małym druczkiem i będzie tip top).

Niestety, prawda jest taka, że jeżeli coś jest na licencji CC-BY trzeba to odpowiednio opisać. Najlepiej znaleźć zdjęcia na licencji CC0, bo nie wymagają uznawania autorstwa, ale nie wiem czy są jakiekolwiek darmowe bazy z takimi zdjęciami sportowymi.

Ja wiem, że nikogo to nie obchodzi i i tak wszyscy na to leją, ale wystarczy, że jednej osobie się to nie spodoba i będą kłopoty.

przeleć sobie wszelkie fanpage piłkarskie mające po kilkaset, kilkadziesiąt tysięcy fanów gdzie wrzucane są memy, zdjęcia bez jakiegokolwiek źródła, podanej licencji itp. Naprawdę sądzisz, że opublikowanie zdjęcia na fanpage'u mającym nawet nie 500 fanów wiąże się z jakimkolwiek ryzykiem? No sorry, ale jest to wręcz abstrakcyjna sytuacja.

Awatar użytkownika
piotrcies
Scholes is the best
Scholes is the best
Reputacja: 1011

Postautor: piotrcies » czw 10.03.2016 11:54

orzeu pisze:przeleć sobie wszelkie fanpage piłkarskie mające po kilkaset, kilkadziesiąt tysięcy fanów gdzie wrzucane są memy, zdjęcia bez jakiegokolwiek źródła, podanej licencji itp. Naprawdę sądzisz, że opublikowanie zdjęcia na fanpage'u mającym nawet nie 500 fanów wiąże się z jakimkolwiek ryzykiem? No sorry, ale jest to wręcz abstrakcyjna sytuacja.

Abstrakcyjna czy nie abstrakcyjna, to zawsze ryzyko, nawet jeśli nieduże, to gra niewarta świeczki moim zdaniem. Wystarczy, że wrzucisz jedno trefne zdjęcie i możesz dostać po kieszeni. A autorzy coraz częściej szukają źródeł rozpowszechniania ich twórczości, żeby nabić kieszeń, to nie są tanie rzeczy. Ja kiedyś miałem bloga mającego też ok. 400 lajków na FB, dostaliśmy raz mail z żądaniem zapłaty, ostatecznie konsekwencji nie ponieśliśmy, ale strachu się najedliśmy. Nie tylko dużych się atakuje, czasem wręcz łatwiej zrobić nalot na kilku maluczkich, bo im najtrudniej się bronić.

Awatar użytkownika
orzeu
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Postautor: orzeu » czw 10.03.2016 11:59

Ja kiedyś miałem bloga mającego też ok. 400 lajków na FB, dostaliśmy raz mail z żądaniem zapłaty, ostatecznie konsekwencji nie ponieśliśmy, ale strachu się najedliśmy.

Sportowego? Nie sądzę.

Tak czy siak konkurowanie memami z jakimiś pawełkami, fangol, i innymi publikując memy bez zdjęć np sportowców wcale nam nie zbuduje marki.

Awatar użytkownika
piotrcies
Scholes is the best
Scholes is the best

Postautor: piotrcies » czw 10.03.2016 12:00

orzeu pisze:Sportowego? Nie sądzę.

Piłkarskiego.

Awatar użytkownika
piotrcies
Scholes is the best
Scholes is the best

Postautor: piotrcies » czw 10.03.2016 12:02

Myślisz, że obecnie to pamiętam? :mrgreen: To było kilka lat temu i nie dotyczyło mojego tekstu, ale tekstu kolegi.

Awatar użytkownika
orzeu
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Postautor: orzeu » czw 10.03.2016 14:16

piotrcies pisze:
orzeu pisze:Sportowego? Nie sądzę.

Piłkarskiego.

mimo tego że ktoś kiedyś do nie wiadomo jakiego zdjęcia Twojego znajomego się przyczepił, to nadal zdania nie zmienię i sądzę że robienie memów np. ze zdjęciem jakiegoś piłkarza jest tak powszechnym zjawiskiem, że nie powinno być żadnych obaw co do korzystania z nich.
np.
https://www.facebook.com/StarTypSport/p ... =3&theater
https://www.facebook.com/LigamistrzowCo ... =3&theater

także no decyzja należy do redakcji tak czy siak, ewentualnie można pomyśleć o jakiś memach z ciekawostkami bez zdjęć.

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 198

Postautor: Kamil232 » ndz 13.03.2016 20:23

Ostatnie trzy akcje, które przyciągnęły nowe osoby na forum to:
- Haxball
- Światpilki.com w rozgrywkach IFQ
- Podsumowania sezonu Best of the Best.

Uczestniczyłem w głównej bądź mniejszej roli we wszystkich. A teraz? Możecie mnie pocałować w dupę.

Myślę, że śledzących to forum przede wszystkim irytuje fakt, że są osoby które mogą bezczelnie wysnuwać insynuacje na temat innych użytkowników, bądź osób o których się dyskutuje, łgają w żywe oczy, a modzi reaguje tylko wtedy gdy użytkownik "Kamil232" im odpowie tym samym.

Także gdybym ja śledził to forum w życiu bym sie na nim nie zarejestrował patrząc na to jak Modzi dbają o poziom dyskusji tutaj prowadzonych. Myślę, że w głównej mierze chcąc przyciągnąć osoby na tym forum trzeba to zmienić.

Ups. Miałem już nie radzić, a jednak to zrobiłem. Cóż niech stracę znając moje dobre serce.

Pozdrawiam.
Obrazek

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Kontaktowanie:

Postautor: futbolowa » ndz 13.03.2016 20:36

orzeu pisze:
futbolowa pisze:

przeleć sobie wszelkie fanpage piłkarskie mające po kilkaset, kilkadziesiąt tysięcy fanów gdzie wrzucane są memy, zdjęcia bez jakiegokolwiek źródła, podanej licencji itp. Naprawdę sądzisz, że opublikowanie zdjęcia na fanpage'u mającym nawet nie 500 fanów wiąże się z jakimkolwiek ryzykiem? No sorry, ale jest to wręcz abstrakcyjna sytuacja.

To że inni kradną, my też musimy? Wystarczy, że ktoś złośliwy nas podpierniczy. Naprawdę niewiele trzeba, żeby sobie narobić kłopotów.

Jasne, że to jest powszechne, ale ja do tego ręki przykładać bym nie chciała.

red85
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 175
Kontaktowanie:

Postautor: red85 » ndz 13.03.2016 20:43

Ja tylko czekam na to aż ten wszystkie fanpejdże i inne strony korzystające ze zdjęć, a nie mające pojęcia o licencjach, dostaną pozwy opiewające na olbrzymie sumy. Znam przypadek, kiedy strona istniała kilkanaście lat i korzystała sobie najlepsze z fotek, a potem jedno nielegalne zdjęcie(niemieckiego fotografa) kosztowało ich kilka tysięcy złotych. Dobrze w sumie, że tylko jedno zdjęcie, bo gdyby zgłosili się autorzy innych, to by mogło być "ciekawie". Brak pojęcia o licencjach ludzi stojących na czele portali oraz fanpejdży jest przerażający.

Zresztą, to całkiem dobry pomysł na biznes jeśli ktoś ogarnia tematy praw autorskich...

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1874
Kontaktowanie:

Postautor: cloner » ndz 13.03.2016 21:26

Trzeba być [k****] żeby takie coś kapować ;)
zaglądanie ludziom do portfela, największą oznaką życiowego niepowodzenia
j#bać konfidentów!!! tylko Polska kibolska!!!

Obrazek

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Kontaktowanie:

Postautor: futbolowa » ndz 13.03.2016 21:40

cloner pisze:Trzeba być [k****] żeby takie coś kapować
Jakkolwiek by tego nie nazywać - zjawisko jest powszechne. Podpadniesz komuś, nie lubi Cię konkurencja, cokolwiek - problemy łatwo sobie stworzyć.

Wróć do „swiatpilki.com”