MŚ 2014: GRUPA B - Hiszpania, Holandia, Chile, Australia

Mistrzostwa Świata. Brazylia 2014

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, fieldy, piotrcies, maestro

MGiggs
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 18

Re: MŚ 2014: GRUPA B - Hiszpania, Holandia, Chile, Australia

Postautor: MGiggs » pn 23.06.2014 21:34

Zbytnio bym Holendrów nie krytykował jednak, fakt z Australią grali średnio i dawali rywalą szanse na bramki tak z Chile zagrali profesorsko. Dla mnie Holandia będzie faworytem w następnej rundzie nawet jak trafi na Brazylię. Mecz dzisiejszy nie porwał ale jak LVG zlikwidował atuty Chile to poezja. Martwi mnie tylko że wszystko może się rozpaść z kontują Robbena który jest MVP tych mistrzostw.Czuje ze Pomarańczowi nie pokazali jeszcze wszystkiego.
If I had to choose between dribbling past 5 players and scoring from 40 yards at Anfield or shagging Miss World,it’d be a hard choice. Thankfully, I’ve done both.

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Reputacja: 1172
Kontaktowanie:

Postautor: Dr.Football1 » pn 23.06.2014 22:10

Rowniez uwazam, ze Holandia nie odkryla jeszcze wszystkich kart. Van Gaal na przekor wszystkim zapewne nadal bedzie chcial grac te swoje autorskie 5-3-2, z ktorego w razie nieprzychylnego wyniku bedzie przechodzil na 4-3-3. Taktyka z piatka z tylu moze okazac sie zabojcza dla faworytow (o ile defensywa bedzie spisywala sie jak dzisiaj), ale duzo mniej skuteczna na srednie druzyny, ktore same beda chcialy grac z kontry i zmusza Oranje do meczarni w ataku pozycyjnym. Oczywiscie najwiekszym minusem tego systemu jest brak miejsca dla bedacego w genialnej formie Depaya, ktory grajac od pierwszej minuty moglby dac tej druzynie bardzo wiele.

Wielka szkoda, ze pod forma jest Sneijder. Wyobrazacie sobie obecna Holandie z Wesleyem 2010? Byloby mocarnie.

Nieoszlifowany, dlatego, że nie ma co się oszukiwać, że w jego grze jest wszystko cacy. Np. w poprzednim sezonie Eredivisie pod względem zamienialności ilości strzałów na bramki był zdecydowanie najgorszym graczem ligi.

Ale dziwisz mu sie? Strzelal duzo przez nieporadnosc swoich partnerow. Maher czy Locadia grali przez wiekszosc sezonu tak "wybitnie", ze Memphis sie frustrowal i staral sie brac sprawy w swoje rece. On te ekipe i tak ciagnal za uszy przez caly sezon.

Awatar użytkownika
Marcinhp
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 55

Postautor: Marcinhp » pn 23.06.2014 22:30

Wielka szkoda, ze pod forma jest Sneijder. Wyobrazacie sobie obecna Holandie z Wesleyem 2010? Byloby mocarnie.

Wydaje mi się, że bardziej niż Sneijder w formie tej drużynie przydałby się Strootman, ale zważywszy na grę trójką obrońców. Był fajny przykład sprzed paru minut, gdy Meksyk stracił głupią piłkę w środku pola i praktycznie jedna piłka rozciągająca otworzyła Chorwatom boczną strefę, gdyby Perisic był dokładniejszy wynik mógłby być inny. Granie trójką przechodząc do strefy ataku jest właśnie obarczone ryzykiem i sporą odpowiedzialnością środka pola. Strootman prawdopodobnie by tej roli podołał. Mnie środek Holendrów nie przekonuje i chyba podobnie widzi to Van Gall skoro jego wahadłowi są praktycznie przyklejeni do własnej połowy (te dwie asysty Blinda z Hiszpanią chyba w okolicach tej strefy, prawda?), co niejako broni Twojej tezy.

Sneijder oczywiście, że przydałby się. Tym bardziej, że wciąż mam nieodparte wrażenie, że to epickie zwycięstwo z Hiszpanią było w dużej mierze podyktowane epizodami i indywidualnościami.
Kilka lat temu prawie poszedłem do Juve. Ludzie mówili mi o Turynie i powiedzieli, że to jest to, ale Mediolan będzie ładniejszy. Powiedziałem im: Nie jadę do cholernych sklepów, jadę, bo to Juventus.

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger
Reputacja: 1242

Postautor: fieldy » pn 23.06.2014 22:49

Dr.Football1 pisze: Van Gaal na przekor wszystkim zapewne nadal bedzie chcial grac te swoje autorskie 5-3-2

5 z Hiszpanią
3 z Australią
2 z Chile

van Gaal wie co robi

Awatar użytkownika
Bouma
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Reputacja: 128

Postautor: Bouma » wt 24.06.2014 1:23

Dr.Football1 pisze:Ale dziwisz mu sie?

Ja nie o przyczynach, a o faktach, a nie wiem czy spośród tych bardziej liczących się lig w Europie Depay nie miałby pod omawianym względem najgorszych statystyk. I nawet jeśli to nie zmienia wkładu Depaya w grę PSV, to na pewno pokazuje, że jeszcze ma nad czym pracować. Talent jak wspomniałem wielki, ale sam siebie uprzedzam przed hurraoptymizmem, o który łatwiej po tym co pokazuje w Brazylii. Różnie może się rozwinąć, ale faktem jest, że widzę u niego umiejętności i możliwości, których nawet świetni skrzydłowi na swoim optymalnym poziomie nie posiadają.

MGiggs pisze:Zbytnio bym Holendrów nie krytykował jednak, fakt z Australią grali średnio i dawali rywalą szanse na bramki tak z Chile zagrali profesorsko. [...] Mecz dzisiejszy nie porwał ale jak LVG zlikwidował atuty Chile to poezja.

Ja tam Holendrow nie krytykuje, bo też wyjście z grupy nie było dla mnie pewnikiem przed turniejem, skoro piszesz o dzisiejszym meczu z Chile, to sytuacja w grupie sie takze ulozyla tak, ze Chilijczycy im pasowali. Tzn. 0-0 zadowalało LVG i mogli oddać pola przy posiadaniu piłki nawet 30-70 na korzyść Latynosów, nikt nie ma wątpliwości, że przy korzystnym wyniku to ustawienie Van Gaala jest niesamowicie korzystne, wręcz nie do pojechania, przy zachowaniu poważnych atutów z przodu. Problem się zacznie już z Meksykiem, gdzie to odpowiedzialność prowadzenia gry spocznie na Holendrach, z czym, np. ze świetnie ustawionym Meksykiem, może być bardzo problematyczne.

Gdyby pojedynczy mecz np. z Brazylią czy innymi Niemcami miałby zadecydować o sukcesie, to Holendrzy byliby na dziś jednymi z głównych faworytów - ale to turniej, a ja w dalszym ciągu widzę kilka znaków zapytania wobec tej drużyny - doświadczenie graczy, umiejetnosci indywidualne obroncow, gra w srodku pola (De Jong miażdży, ale partnera nie ma). Na pewno jeśli Kostaryka wygra grupę i trafi do czesci drabinki tam, gdzie są Oranje, to nie ma zmiłuj i brak półfinału dla Holendrów będzie rozczarowaniem. Co nie znaczy, że ktoś lekceważy np. Meksyk, bo nie - to bedzie szalenie niewygodny przeciwnik.
...

MGiggs
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: MGiggs » wt 24.06.2014 1:52

Z Meksykiem będzie ciekawie jednak Holandrzy utemperowali w sposób bezlitosny jedną z rewelacji turnieju. Podziwiam gre mekysku,swietny bramkarz obrona z rafą ale,ciekawa pomoc(szkoda ze ich dm nie zagra) fajny atak, tylko że ja szczerze przyznam nie mam zdania na temat grupy A.
Zapowiada się kapitalny mecz i jestem pewny ze LVG coś wymyśli na ten mecz. Meksyk jest kapitalnie ułożony .O Chile miałem podobne zdanie po meczu z Hiszpanami jednak Holendrzy i mądrość LVG pokazały co dzieli tych wilczków od tych starych wyjadaczy.Czytam wszędzie ze mecz Holandia-Chile był nudy. Nie porywał ale taktyka Holandii w defensywie była znakomita. Austalia miała 5-6 swietnych okazji z Holandrami.Chile nie miało żadnej- to tylko pokazało mądrość trenera, to czym imponowalo Chile w 2 pierwszych meczach została rozpracowane.
Szkoda bo odpadnie 1 fajna druzyna ,jednak dla takich meczy człowiek czeka 4 lata. jestem ciekaw tylko czy meksyk bedzie umiał zmienić taktyke na rywala, bo to ze LVG czymś zaskoczy jestem pewien.
If I had to choose between dribbling past 5 players and scoring from 40 yards at Anfield or shagging Miss World,it’d be a hard choice. Thankfully, I’ve done both.

Awatar użytkownika
Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1086
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » wt 24.06.2014 8:22

MGiggs pisze:jestem ciekaw tylko czy meksyk bedzie umiał zmienić taktyke na rywala, bo to ze LVG czymś zaskoczy jestem pewien.

A co Meksyk miałby zmieniać? Nie ma co kombinować. Według mnie tylko z tą taktyką, którą grają obecnie mogą cokolwiek zdziałać w takim meczu. Chile przez cały mecz oddało jeden, dosłownie jeden, strzał na bramkę. To naprawdę coś znaczy, biorąc po uwagę, że wcześniej potrafili rozklepać Hiszpanię, grając widowiskowo.

Dochodzę do wniosku, że im dalej w las, tym Meksyk gra lepiej. Bo zaczęli od świetnego meczu z Kamerunem, gdzie - gdyby nie sędzia - to wygraliby dużo wyżej. Potem przyszło im grać z gospodarzami turnieju. Choćby za ten jeden mecz powinni dostać awans. Nie dość, że powstrzymali jej atak, jaki by nie był, to w dodatku zostali zapamiętani - w sumie to sam Ochoa? ;) - z solidnej defensywy na czele z bramkarzem, który wyrasta na najbardziej znaną osobę tej ekipy.

Wczoraj wykorzystali wszystkie swoje atuty: prócz jednej jedynej sytuacji Perisica, to nie pozwolili Chorwatom na przedostanie się za blisko pod pole karne. Drużyna z byłej Jugosławii musiała szukać szans w rzutach rożnych. Za Meksyk świetnie je egzekwował, choć mieli i inne szanse na strzelenie gola. Także żelazna defensywa może zdziałać cuda.

A Holandia? W sumie to podobny zespół, przynajmniej tak mogło wydawać się wczoraj. Bo w końcu mecz nie pobudzał tak fanów jak ten z Hiszpanią czy Australią, a i tak spokojnie go wygrali. I tutaj nie pozwolili Chile na jakąkolwiek groźniejszą sytuację. A takie kontry jak wczorajsza Robbena, mogą być chlebem powszednim w 1/8 przeciwko Meksykowi.
WAVES DON'T DIE.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bouma
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład

Postautor: Bouma » śr 25.06.2014 16:52

Kluby wyjściowych zawodników Holandii z meczu z Chile: Ajax, Fenerbahce, Ajax, Aston Villa, Feyenoord, Feyenoord, PSV, Milan, Galatasaray, Bayern, Dynamo Kijów.
Kluby wyjściowych zawodników Holandii z meczu z Portugalią z Euro 2004: Fulham, Barca, Lazio, PSV, Barca, Milan, Barca, Barca, Barca, United, PSV.
Kluby wyjściowych zawodników Holandii z meczu z Włochami z Euro 2000: Juve, Feyenoord, ManU, Barca, Rangers, Arsenal, Barca, Juventus, Barca, Barca, Arsenal.

Dobrze to poakzuje, w jakim miejscu jest obecna reprezentacja Holandii. Dlatego nawet jakoś mocno na wielki wynik się nie nastawiam, coś wpadnie, to fajnie. :P
...

Awatar użytkownika
Ebi
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 0
Kontaktowanie:

Postautor: Ebi » śr 25.06.2014 17:14

Jak widać im mniej Barcy tym lepsze wyniki.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Emerald
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 0

Postautor: Emerald » śr 25.06.2014 17:16

Ebi pisze:Jak widać im mniej Barcy tym lepsze wyniki.

Zabawne, ale mozna powiedziec - I vice Wersal :P
Pojawiam sie i znikam
taka rola magika

Visca el BARCA!
Obrazek

MGiggs
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: MGiggs » śr 25.06.2014 17:27

Warto wspomnieć że wygrany z pary Hol Meksyk zagra z wygranym z pary Grecja-Kostaryka. Wielksza szansa na pofinał.

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Reputacja: 1172
Kontaktowanie:

Postautor: Dr.Football1 » sob 28.06.2014 12:45

Wedlug holenderskich mediow Oranje na Meksyk wyjda w prawie identycznym skladzie do tego z Chile plus oczywiscie van Persie.

Cillessen, de Vrij, Vlaar, Blind, Janmaat, Kuyt, Wijnaldum, de Jong, Sneijder, Robben, van Persie

Gdyby tylko na tym lewym wahadle byl ktos lepszy niz Kuyt, to naprawde byloby fajnie...

Awatar użytkownika
Bouma
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład

Postautor: Bouma » sob 28.06.2014 15:35

Verhaegh trenował za Janmaata w pierwszym składzie.
...

Wróć do „Mundial 2014 Brazylia”