MŚ 2014: GRUPA C - Kolumbia, Grecja, Wybrzeże Kości, Japonia

Mistrzostwa Świata. Brazylia 2014

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Reputacja: 1255
Kontaktowanie:

MŚ 2014: GRUPA C - Kolumbia, Grecja, Wybrzeże Kości, Japonia

Postautor: Dr.Football1 » wt 06.05.2014 15:52

GRUPA C

Kolumbia Obrazek

Grecja Obrazek

Wybrzeże Kości Słoniowej Obrazek

Japonia Obrazek

Terminarz:

14.06 (18:00, Belo Horizonte) Kolumbia - Grecja
15.06 (03:00, Recife) Wybrzeże Kości Słoniowej - Japonia
19.06 (18:00, Brasilia) Kolumbia - Wybrzeże Kości Słoniowej
19.06 (00:00, Natal) Japonia - Grecja
24.06 (22:00, Cuiaba) Japonia - Kolumbia
24.06 (22:00, Fortaleza) Grecja - Wybrzeże Kości Słoniowej

ZAPRASZAM DO DYSKUSJI :!:

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1144
Kontaktowanie:

Re: MŚ 2014: GRUPA C - Kolumbia, Grecja, Wybrzeże Kości, Jap

Postautor: Carbon » wt 06.05.2014 17:11

IMO najbardziej wyrównana grupa.

Liczę szczególnie na Japonię, w której grają "gwiazdy" europejskich boisk jak Kagawa, Honda i Sakai. Słowo "gwiazdy" wziąłem w cudzysłów, bo o ile praktycznie każdy z nas ich zna, o tyle niedzielny kibic piłki może mieć duże problemy z wybraniem klubów, w których grają wyżej wymienieni gracze. Powracając do samej drużyny z "Kraju Kwitnącej Wiśnii" - ich trener, Zaccheroni, jest tam bardzo szanowany i ma duże wsparcie federacji. Lubi też ofensywną piłkę, co sam zaświadczał w wywiadach. W Japonii gra także prawdopodobnie najlepsza liga Azji. Stąd też gra kilku graczy w reprze. Mimo tego wszystkiego ostatnio Japonii się średnio powodzi. O ile za sukces można uznać wygraną z Belgią w Brukseli 2-3 po golach Hondy, Okazakiego i Kakitaniego. Ten ostatni to jedna z wielkich perełek grająca w Cerezo Osaka. Szkoda tylko że nie zagrał w jedynym w tym roku meczu z Nową Zelandią(wygranym zresztą przez jego kolegów 4-2) i dopiero w tym miesiącu okaże się czy pojedzie na mundial.
Największy test przed tegorocznym mundialem mieli niecały rok temu, ale przegrali wszystkie swoje mecze na Pucharze Konferencji, odpowiednio z Brazylią(3-0), Włochami(4-3), Meksykiem(1-2). Potem szło im różnie. Klasycznie więc ostatnie sprawdziany przed MŚ'14 rozegrają z ogórkami jak Cypr czy Kostaryka. Oby wynieśli z nich dobre humory.

Swój mecz zaczynają z Izoryjczykami. Jeśli nie wywiozą z nimi trzech punktów, to cholernie ciężko będzie im wyjść z grupy. Potem mają mecz z Kolumbią - dużo ekspertów uważa ich za faworytów grupy C. Myślę jednak, że piłkarze Japonii nie mają się czego bać. Filar drużyny, czyli Falcao, o ile pojedzie do Brazylii, to nie musi być w zbyt wielkiej formie... Ostatni mecz odbędzie się w Cuiabie. Będzie to duża odskocznia dla piłkarzy, bo miasto to położone jest na zachodzie kraju, podczas gdy Recife i Natal - na których zagrają pierwsze dwa spotkania - na wschodnim wybrzeżu. Będzie to jednak ciężki mecz nie tylko dla nich, ale także dla Grecji, z którą przyjdzie im się zmierzyć. Azjaci są bardzo dobrze przygotowani fizycznie i muszą to wykorzystać.

Także Forza Japonia! :)
i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
Sesto Elemento
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 20

Postautor: Sesto Elemento » wt 06.05.2014 17:16

Carbon pisze:Także Forza Japonia! :)

日本と戦うため :P

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » wt 06.05.2014 17:19

Nie uczyłem się jeszcze japońskiego, więc skorzystałem z pomocy Google. Translator jest chyba jednak nieco omylny...
"Walczyć w Japonii"? :mrgreen:
i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Kontaktowanie:

Postautor: Dr.Football1 » wt 06.05.2014 17:22

Ciekawe jak poradzi sobie Kolumbia bez Falcao, choc trzeba przyznac, ze u nich na pozycje napastnika jest cala plejada znakomitych zawodnikow z Jacksonem Martinezem, Carlosem Bacca i Adrianem Ramosem na czele. Zreszta Luis Fernando Muriel czy Fredy Montero tez mogliby z powodzeniem pograc na Mundialu.

A w tej grupie najmocniej licze na Grecje. Oby tylko Mitroglu doszedl do formy.

Awatar użytkownika
Sesto Elemento
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 20

Postautor: Sesto Elemento » wt 06.05.2014 17:26

Carbon pisze:Nie uczyłem się jeszcze japońskiego, więc skorzystałem z pomocy Google. Translator jest chyba jednak nieco omylny...
"Walczyć w Japonii"? :mrgreen:

[ch**] wie ja wpisałem do boju Japonia :P

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » wt 06.05.2014 17:34

Dr.Football1 pisze:Ciekawe jak poradzi sobie Kolumbia bez Falcao, choc trzeba przyznac, ze u nich na pozycje napastnika jest cala plejada znakomitych zawodnikow z Jacksonem Martinezem, Carlosem Bacca i Adrianem Ramosem na czele.

Ale skąd pewność że Falcao nie pojedzie na mundial? Ja właśnie czytałem pozytywne - dla fanów Kolumbii... - wieści w tej sprawie.
i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
Cement
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 385

Postautor: Cement » wt 06.05.2014 17:44

Cieszę się, że Słonie w końcu wylosowały możliwą do przejścia grupę, bo w Niemczech i RPA los nie był dla nich łaskawy. Gwiazdy WKS starzeją się, dla wielu z nich to już ostatnia szansa aby zaistnieć na Mundialu. 1/8 finału to minimum, dalej awansować będzie trudno, bo wychodzący z grupy C trafiają na Anglię/Urugwaj/Włochy.

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Kontaktowanie:

Postautor: Dr.Football1 » wt 06.05.2014 18:10

Swoja droga ciekawe czy jezeli Radamel pojedzie na Mundial, to czy Pekerman postawi na niego czy raczej na bedacych w formie Jacksona i Bacce.

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » wt 06.05.2014 18:16

Oczywiście masz rację, napisałem o tym wcześniej. ;) Mimo to nie można być wszystkiego pewnym - a jak trafi z formą? To byłby dopiero szok! Zresztą Falcao to główna postać w zespole Kolumbii, sama jego obecność podbudowałaby innych.

A jeśli jego faktycznie nie będzie, to oby Pekerman wystawiał Ramosa. Zaliczył prawdopodobnie sezon życia, odchodzi do wielkiej Borussii Dortmund, ale jest przede wszystkim świetnym napastnikiem.
i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
emdżej
Walczymy!
Reputacja: 0

Postautor: emdżej » śr 07.05.2014 10:51

Cement pisze:Gwiazdy WKS starzeją się, dla wielu z nich to już ostatnia szansa aby zaistnieć na Mundialu.

Zgadzam się z tym, że dla wielu to ostatnia szansa i może to dla nich być dodatkowa mobilizacja. Na pewno będzie to ostatni mundial dla takich graczy jak Didier Drogba (36 lat), Kolo Toure, Didier Zokora (po 33 lata), czy też bramkarz Copa (34 lata). Na szczęście trochę młodych graczy też w tej kadrze jest i dla nich będzie to pierwszy taki turniej. Mam tu na myśli głównie takich zawodników jak Serge Aurier czy Jean-Daniel Akpa Akpro. Być może w kadrze znajdą się też Abdul Razak i Ismael Diomande.
Na pewno wśród Iworyjczyków wyróżniała się będzie ofensywa: Drogba, Wilfried Bony, Lacina Traore (jeśli się wyleczy), Gervinho, Salomon Kalou, Max-Alain Gradel, Giovanni Sio, Seydou Doumbia. Jest w czym wybierać.
Obrazek

Awatar użytkownika
grzegorzfcb
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 93

Postautor: grzegorzfcb » śr 07.05.2014 11:05

janop pisze:
Carbon pisze:
Dr.Football1 pisze:Ciekawe jak poradzi sobie Kolumbia bez Falcao, choc trzeba przyznac, ze u nich na pozycje napastnika jest cala plejada znakomitych zawodnikow z Jacksonem Martinezem, Carlosem Bacca i Adrianem Ramosem na czele.

Ale skąd pewność że Falcao nie pojedzie na mundial? Ja właśnie czytałem pozytywne - dla fanów Kolumbii... - wieści w tej sprawie.

Nawet jeśli zagra to po takiej przerwie ciężko oczekiwać po nim cudów.

Jaki jest "status" Falcao obecnie ? trenuje coś ? Lekko, średnio, walczy o powrót ?
Jest w sytuacji podobnej do Villi ?
Pekerman może mieć paradoksalnie problem, jeśli Falcao jednak zdąży. Grac nim za wszelką cene czy ławka ?
Messi jada przy stole oddzielonym od reszty świata - Jorge Valdano

Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów - Vysogota z Corvo

Awatar użytkownika
BarcaQzYN
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 12

Postautor: BarcaQzYN » śr 07.05.2014 11:12

Falcao zerwał więzadła krzyżowe w styczniu. Nie ma mowy, żeby jeszcze w czerwcu pojawił się na boisku. Jestem ekspertem.
Na mundial może pojedzie, ale będzie musiał pogodzić się z rolą zmiennika, w fazie grupowej nie zagra na pewno. Z resztą są: Martinez, Bacca, od biedy Ramos...
"I Play For The Name On The Front Of My Jersey, Not The Back"

Awatar użytkownika
emdżej
Walczymy!
Reputacja: 0

Postautor: emdżej » śr 07.05.2014 11:13

Nie wiem dokładnie jak to jest z Falcao, czy zaczyna trenować czy nie. Ale pod koniec kwietnia wypowiedział się, że jest zadowolony z przebiegu rehabilitacji i najgorsze ma już za sobą. Z kolei jego lekarz powiedział, że leczenie przebiega bezproblemowo, Falcao to silny zawodnik i powinien pojechać na mundial, choć na pierwszy mecz może nie być jeszcze w pełni gotowy.
Obrazek

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » śr 07.05.2014 11:37

Falcao jest zadowolony z rehabilitacji i prawdopodobnie powróci na mundial, choć tak jak napisał Qzyn, on raczej nie będzie grał pierwszych skrzypiec. Nawet sam Pekerman stwierdził, że jego podopieczny pojedzie, raczej nie zagra w pierwszym meczu, a potem być może kilka razy wejdzie z ławki.
Tutaj news o jego pozytywnym nastawieniu, tylko czy to nie jest takie sztuczne uśmiechanie się do mediów? W sumie jakby zdążył się wykurować, to można by mówić tutaj nawet o małym cudzie.
i hate being bi-polar
it's awesome

Wróć do „Mundial 2014 Brazylia”