MŚ 2014: GRUPA C - Kolumbia, Grecja, Wybrzeże Kości, Japonia

Mistrzostwa Świata. Brazylia 2014

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1144
Kontaktowanie:

Re: MŚ 2014: GRUPA C - Kolumbia, Grecja, Wybrzeże Kości, Jap

Postautor: Carbon » wt 24.06.2014 21:39

lukas_k pisze:Grecji nie da się oglądać. Jeśli awansują z tej grupy to będzie tragedia.

Właśnie dlatego kibicuję ekipie z Afryki. Nie odbija im tak palma jak takim Kameruńczykom. Premię dostaną, jeśli awansują dalej, ale oni się tego sami nie domagali. Taka postawa mi się podoba.
Prócz tego to prawdopodobnie ostatni turniej Drogby. Takiej osobistości należy się gra w 1/8 finału za całokształt kariery.

DALEJ SŁONIE :!:
Drogba od pierwszej minuty!
i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
Ebi
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 0
Kontaktowanie:

Postautor: Ebi » wt 24.06.2014 21:52

Po gównianym meczu z Japonią tak mnie naszło, że Grecy znowu wygrają 1-0 z WKS i wyjdą z grupy jak na Euro 2012 (niemal bliźniacza sytuacja tylko wpierw remis, potem porażka). Gra Charisteas? :twisted:
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Reputacja: 1278
Kontaktowanie:

Postautor: Dr.Football1 » śr 25.06.2014 0:10

Psioczylem troche na Grekow, to teraz trzeba pochwalic.

Nie dziwie sie, ze Manolasem interesuja sie kluby z najlepszych lig Europy - chyba najrowniejszy zawodnik Grekow na turnieju. Dzisiaj najlepszy na boisku oczywiscie Cholevas, ktory ma niesamowity ciag na bramke i bardzo dobre dosrodkowanie, a jego ofensywne wejscia uspokoily troche komentatorow podniecajacych sie Aurierem jakby byl jakims bogiem. Cichym bohaterem defensywny pomocnik Maniatis, harujacy za trzech i asekurujacy stoperow w ciezkich chwilach.

Hellada awansuje w pelni zasluzenie. WKS to ekipa mocno przereklamowana.

Awatar użytkownika
Salas11
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 955

Postautor: Salas11 » śr 25.06.2014 0:13

Ebi pisze:Po gównianym meczu z Japonią tak mnie naszło, że Grecy znowu wygrają 1-0 z WKS i wyjdą z grupy jak na Euro 2012

Bo oni to w DNA chyba mają :roll: Jeżeli jeszcze w jakimś kiepskim stylu przejdą Kostarykę, mają u mnie dożywotniego fucka.
Obrazek

Awatar użytkownika
Emerald
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: Emerald » śr 25.06.2014 0:26

Salas11 pisze:Bo oni to w DNA chyba mają Jeżeli jeszcze w jakimś kiepskim stylu przejdą Kostarykę, mają u mnie dożywotniego fucka.

Lepsze jaja by były gdyby mistrzostwo wygrali... :rotfl4:
Pojawiam sie i znikam
taka rola magika

Visca el BARCA!
Obrazek

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Kontaktowanie:

Postautor: Dr.Football1 » śr 25.06.2014 0:37

Ciekawe, ze wszyscy narzekaja na Grecje, a nie padlo ani jedno slowo na temat padaki zaprezentowanej przez WKS... Ja rozumiem, ze palacie sympatia do Toure i Drogby, ale troche obiektywizmu do jasnej ciasnej.

Awatar użytkownika
Rojiblanco
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 2086

Postautor: Rojiblanco » śr 25.06.2014 0:42

Dr.Football1 pisze:Ja rozumiem, ze palacie sympatia do Toure i Drogby, ale troche obiektywizmu do jasnej ciasnej.

I kto to mówi :roftl3:

Awatar użytkownika
mzatlanta
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 7

Postautor: mzatlanta » śr 25.06.2014 0:44

Za to Kolumbia jak Holandia- ostro sie przejechala po wszystkich w grupie :o Nawet bez Falcao sa bardzo mocni a James Rodriguez niszczy. co do mnie, to ciesze sie, ze moge patrzec, jak gra Quintero, moj ulubieniec. Szkoda, ze w kolejnym etapie Urugwaj, ale i moze byc zacny mecz :beer:
Obrazek

Awatar użytkownika
Salas11
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 955

Postautor: Salas11 » śr 25.06.2014 0:47

Dr.Football1 pisze:ale troche obiektywizmu do jasnej ciasnej.

No właśnie, trochę obiektywizmu Doktorze :wink: Rozpływasz się nad grą Greków i twierdzisz że superzasłużony awans, ale spójrz na ich mecze w tej grupie. Z Kolumbią padaka, dzielnie się trzymali ale jak Kolumbijczycy wrzucili wreszcie wyższy bieg to z Greków nie było co zbierać. Z Japonią jeden z najsłabszych meczów Mundialu. Gdyby Japończycy nie byli tak dramatycznie słabi, Grecy nie mieliby już dziś o co grać. No i WKS, gdzie faktycznie na tle poprzednich spotkań wypadli zdecydowanie lepiej. Tak jak napisałem w knajpie, Grecy zagrali jeden dobry mecz i cieszą się z awansu. Taka jest piłka, trudno. Ale nie mów że zasłużony bo to już naginanie faktów.
Obrazek

glowas12345
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 32

Postautor: glowas12345 » śr 25.06.2014 0:49

Takie trochę rozdarcie jeśli chodzi o WKS, bo to fajna ekipa, już ich 3 mundial :shock:. Dla wielu ostatni, i tak zawsze się sympatyzuje z drużynami afrykańskimi czyi teoretycznie słabszymi, ale WKS nie pokazało za dużo dobrego by wyjść z grupy, no w bezpośrednim pojedynku byli gorsi, na to nie ma zmiłuj.

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Kontaktowanie:

Postautor: Dr.Football1 » śr 25.06.2014 1:02

No właśnie, trochę obiektywizmu Doktorze :wink: Rozpływasz się nad grą Greków i twierdzisz że superzasłużony awans, ale spójrz na ich mecze w tej grupie. Z Kolumbią padaka, dzielnie się trzymali ale jak Kolumbijczycy wrzucili wreszcie wyższy bieg to z Greków nie było co zbierać. Z Japonią jeden z najsłabszych meczów Mundialu. Gdyby Japończycy nie byli tak dramatycznie słabi, Grecy nie mieliby już dziś o co grać. No i WKS, gdzie faktycznie na tle poprzednich spotkań wypadli zdecydowanie lepiej. Tak jak napisałem w knajpie, Grecy zagrali jeden dobry mecz i cieszą się z awansu. Taka jest piłka, trudno. Ale nie mów że zasłużony bo to już naginanie faktów.

Awans superzasluzony, bo wywalczony w bezposrednim pojedynku, w ktorym bylu duzo lepsi i powinni rozstrzygnac sprawe duzo szybciej niz w 90 minucie.

W pierwszym meczu Kolumbijczycy nie wrzucili wyzszego biegu, tylko wykorzystali to, ze Grecy poszli do przodu i niemilosiernie pudlowali. I polowa byla na remis, a gol Armero to straszliwy farfocel, ktory ledwie sie wturlal do bramki.

Z Japonia 50 minut w oslabieniu, wiec zrobili to co bylo w tej sytuacji najlepsze - gramy o remis i potem o wszystko z WKS.

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1556

Postautor: sickstick » śr 25.06.2014 10:48

Grecy imponują konsekwencją taktyczną i grą w obronie, ale coś takiego można pooglądać sobie co tydzień w większości lig świata. Ja mundial oglądam, bo liczę na coś ciekawego, nowatorskiego, na postawę drużyny która mnie zaskoczy, zaimponuje mi, zaczaruje. Piękna gra WKS w 2006, choć nie wyszli z grupy, Senegal 2002, Chile 4 lata temu i tym bardziej teraz, Kolumbijczycy, Ghana 2010. Każda z tych drużyn w pojedynczym turnieju pokazała być może więcej ciekawej piłki, niż Grecy przez 10 lata regularnych występów.

Nie neguje oczywiście klasy Grecji, bo wielką sztuką jest wiedzieć w czym jest się dobrym i grać to, ale ja po prostu szukam w futbolu czegoś zupełnie innego.
Dlatego też życzę im szybkiego powrotu do domu, tym bardziej że grają z moim małym mundialowym romansem - Kostaryką.

Szkoda WKS, ale trzeba przyznać że zagrali turniej do dupy. Bardziej od zespołów grających 'grecki' futbol nie cierpię zespołów, które mają inicjatywę ale ich jedynym pomysłem jest piłka na skrzydło i wrzutka. O ile w przypadku takiej Australii taką taktykę można wytłumaczyć, to już dla wspomnianego WKS to po prostu nie przystoi.

Awatar użytkownika
BarcaQzYN
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 12

Postautor: BarcaQzYN » śr 25.06.2014 11:05

A mnie się gra Grecji cholernie podoba, uwielbiam takie poukładane zespoły. Moim zdaniem nie ma to nic wspólnego z parkowaniem autobusów. Oni są po prostu zarąbiści w defensywie i niezwykle konsekwentni w swoich poczynaniach.
"I Play For The Name On The Front Of My Jersey, Not The Back"

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1885
Kontaktowanie:

Postautor: cloner » śr 25.06.2014 12:46

Od ME 2004 bardzo lubię grę Grecji. To mi troszkę przypomina filozofię Mourinho, czyli niesamowicie szczelna obrona, szybkie kontry, perfekcyjne stałe fragmenty gry.
zaglądanie ludziom do portfela, największą oznaką życiowego niepowodzenia
j#bać konfidentów!!! tylko Polska kibolska!!!

Obrazek

Awatar użytkownika
Luminos
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: Luminos » śr 25.06.2014 16:25

Może porażka Greków 3-0 z Kolumbią nie jest dobrym przykładem, ale jak dla mnie cała linia defensywna Grecji jest w świetnej formie. Kapitalnie szybkościowo są przygotowani Manolas i Sokratis. Świetnie wrzucić w pole karne potrafią Torosidis i Cholevas. Mam nadzieję, że Kone nie przytrafił się jakiś poważny uraz, bo byłaby to strata, chociaż Samaris dobrze wprowadził się we wczorajszy mecz. Samaras na szpicy i od razu lepiej grał. Tak trzymać i może uda się wygrać ze świetnie dysponowaną Kostaryką.

Wróć do „Mundial 2014 Brazylia”