MŚ 2014: GRUPA C - Kolumbia, Grecja, Wybrzeże Kości, Japonia

Mistrzostwa Świata. Brazylia 2014

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Awatar użytkownika
BarcaQzYN
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 12

Re: MŚ 2014: GRUPA C - Kolumbia, Grecja, Wybrzeże Kości, Jap

Postautor: BarcaQzYN » śr 25.06.2014 11:05

A mnie się gra Grecji cholernie podoba, uwielbiam takie poukładane zespoły. Moim zdaniem nie ma to nic wspólnego z parkowaniem autobusów. Oni są po prostu zarąbiści w defensywie i niezwykle konsekwentni w swoich poczynaniach.
"I Play For The Name On The Front Of My Jersey, Not The Back"

Awatar użytkownika
janop
Rangers Survive
Reputacja: 1372

Postautor: janop » śr 25.06.2014 12:37

Post z 18.11.2013:
janop pisze:Dla mnie mistrzostwa nie zapowiadają się zbyt emocjonująco. Jak wejdą Grecja i Islandia to za nich będę trzymał kciuki.
Grecy mieli fanów już wcześniej. Pełna zgodza z QzYNem. Grecja ma drużynę czego o takim WKS-ie ciężko powiedzieć. Santos kontynuuje misję Rehhagela i wychodzi mu to bardzo dobrze. Można negować styl Greków, ale nie można odbierać im klasy. Rozmawiamy o drużynie, która w eliminacjach miała bilans 9-2-1. Mówi się, że "tak krawiec kraje jak matriał staje". Grecy nie mają wybitnych piłkarzy do gry ofensywnej, więc ciężko oczekiwać od nich takiej gry. Wystarczy rzucić okiem ile goli jej reprezentanci strzelili w ubiegłym sezonie (np. Samaras 11 w 32 spotkaniach). W kolejnej rundzie kciuki za Grekami.

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1631
Kontaktowanie:

Postautor: cloner » śr 25.06.2014 12:46

Od ME 2004 bardzo lubię grę Grecji. To mi troszkę przypomina filozofię Mourinho, czyli niesamowicie szczelna obrona, szybkie kontry, perfekcyjne stałe fragmenty gry.
jeb@ć farmazoniarzy, konfitury i psy

Awatar użytkownika
Luminos
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 0

Postautor: Luminos » śr 25.06.2014 16:25

Może porażka Greków 3-0 z Kolumbią nie jest dobrym przykładem, ale jak dla mnie cała linia defensywna Grecji jest w świetnej formie. Kapitalnie szybkościowo są przygotowani Manolas i Sokratis. Świetnie wrzucić w pole karne potrafią Torosidis i Cholevas. Mam nadzieję, że Kone nie przytrafił się jakiś poważny uraz, bo byłaby to strata, chociaż Samaris dobrze wprowadził się we wczorajszy mecz. Samaras na szpicy i od razu lepiej grał. Tak trzymać i może uda się wygrać ze świetnie dysponowaną Kostaryką.

Wróć do „Mundial 2014 Brazylia”