MŚ 2014: GRUPA D - Urugwaj, Kostaryka, Anglia, Włochy

Mistrzostwa Świata. Brazylia 2014

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Awatar użytkownika
Marcinhp
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 79

Re: MŚ 2014: GRUPA D - Urugwaj, Kostaryka, Anglia, Włochy

Postautor: Marcinhp » wt 24.06.2014 18:06

Czy ja wiem. Immobile to piłkarz wybitnie na kontrataki...
Kilka lat temu prawie poszedłem do Juve. Ludzie mówili mi o Turynie i powiedzieli, że to jest to, ale Mediolan będzie ładniejszy. Powiedziałem im: Nie jadę do cholernych sklepów, jadę, bo to Juventus.

blackmore
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 163

Postautor: blackmore » wt 24.06.2014 18:10

FRYDERYK SZOPEN pisze:Kostaryka to juz na Italia'90 wyszla z grupy, inna sprawa ze teraz mieli chyba trudniejsza grupe. Wtedy Brazylia, Szwecja i Szkocja.

No i wtedy można było awansować nawet z trzeciego miejsca, także pewnie przed samym turniejem też była większa szansa na wyjście z grupy niż teraz.

Awatar użytkownika
bagg
Bianconero
Reputacja: 43

Postautor: bagg » wt 24.06.2014 19:59

i wlosi po zwyciestwie z anglia w pierwszym meczu, odpadaja z grupy smierci. moim zdaniem spora w tym wina prandellego, ktory przegral taktycznie mecz z kostaryka i zdaje sie, ze zagral zbyt zachowawczo z urugwajem. w meczu, gdzie oba zespoly sa tej klasy, nie mozna zostawic tyle przypadkowi. wlosi mimo wszystko przegrali sobie mistrzostwa kunktatorstwem w meczu z kostaryka. szkoda, ale reprezentacja italii na tych mistrzostwach zdecydowanie nie przekonywala. urugwaj rowniez, totez szkoda, ze z grupy nie wyszla anglia, ktora na dobra sprawe prezentowala sie obok kostaryki najlepiej.

Awatar użytkownika
venomiq
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 284
Kontaktowanie:

Postautor: venomiq » wt 24.06.2014 20:04

Cóż, już na poziomie powołań dał ciała, bo brak Rossiego aż nadto bił w oczy w obu ostatnich spotkaniach (w szczególności z Kostaryką).
Dirty mind

Awatar użytkownika
sci
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 453
Kontaktowanie:

Postautor: sci » wt 24.06.2014 20:08

Brawo. Juventini na wczasy. Dychnąć i robić formę na następny sezon. A copa america trwa nadal :)

Slim91
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 166

Postautor: Slim91 » wt 24.06.2014 20:32

Włosi odpadają. :roll: Szkoda. Nie wiem już komu mogę kibicować na tym Mundialu. Obawiam się, że może wygrać ktoś z trójki Brazylia, Niemcy lub Francja. Żadnej z tych reprezentacji nie lubię. :roll:

IMO do odpadnięcia Włochów najbardziej przyczynił się Prandelli. Mundial mi tylko potwierdził, że nie chciałbym zobaczyć Cesare kierującego Milan. Po meczu z Anglią wydawało mi się, że nic się nie może stać. Awans już mamy. Jednak fatalne zestawienie na mecz z Kostaryką oraz fatalna motywacja piłkarzy którzy zapewne myśleli, że pokonają rywala nie tracąc wielu sił. Zlekceważona Kostaryka ograła Włochów. Azzuri byli bez pomysłu. Taktycznie wyglądali jakby mieli grać przeciwko wielkiemu rywalowi o dużym potencjale ofensywnym. Osamotniony Balo jedynie mógł marnować akcje. Zero jakiejkolwiek kombinacji w ataku. Długa piła od Pirlo i to wszystko na Włochów było stać. W drugiej połowie meczu nie widziałem groźnej sytuacji dla Włochów mimo iż mięli gonić wynik. Tak samo było dzisiaj z Urugwajem. Zmiennicy byli jeszcze gorsi niż piłkarze podstawowego składu. Dzisiaj jedyne co widziałem to typową włoską piłkę ze strony Italii - catenaccio. Granie na typowe 0:0. Im bliżej końca tym coraz więcej gry na czas i zemściło się to na nich. Po golu Godina nie widziałem nawet pół okazji dla Włochów. Choć nie wiem jakim cudem Suarez nie dostał czerwieni tuż przed golem. Sytuacja potwierdza, że goal-line jest mało potrzebny. Muszą wejść powtórki telewizyjne. Gdyby dana drużyna miała załóżmy po dwie sytuacje do analizy na mecz to nie wiem ile mogłoby się takie spotkanie wydłużyć - 15 minut :?: Ofensywa dała ciała dużo bardziej niż defensywna. Choć tak naprawdę nie było na kim polegać. Klasowy Mario Balotelli znów pokazał jedynie swoja głupotę i udowodnił po raz kolejny, że z niego jest zwykły przeciętny gracz na którym nigdy nie będzie można polegać. Wykorzystał patelnie z Anglią i to byłoby na tyle ze strony Balo. Z Kostaryką miał wybitną okazję przy 0:0 i spartaczył. Później jeszcze jedną dość dobrą i oddał słaby strzał. Do końca Mundialu niczym już się nie wyróżnił. Immobile był fatalny. Nie wiem czy Borussia się nie pośpieszyła z tym transferem. Boriello kiedyś też szalał w Genoi, a każdy(oprócz oczywiście 1 osoby) z nas wiedział jakie ma umiejętności. Insigne oraz Cerci też niczym się nie wyróżnili. Jedynie co zrobili to dali fatalną zmianę Kostaryką.

Prandelli argumentował, że nie powołał Rossiego bo ten miał problemy z kondycją(bodajże). Sam napastnik Violi wyśmiał te argumenty. Natomiast został powołany słaby Cassano który na pewno kondycyjnie wypada 3 razy gorzej. Osobiście chciałbym aby kadrę przejął Allegri.

Liczyłem na powtórkę z 2006 roku. Jednak jak czarno na białym widać, że to nie ta ofensywa, nie ta defensywa oraz nie ten trener. Wlali trochę optymizmu po EURO i PK jednak zawiedli.

Awatar użytkownika
Salas11
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 954

Postautor: Salas11 » wt 24.06.2014 20:35

Nie chce mi się specjalnie komentować tego, co się stało. Obraz nędzy i rozpaczy w wykonaniu Włoch już od meczu z Kostaryką i zasłużone odpanięcie z turnieju. Prandelli raczej poleci ze stołka, bo występ w Brazylii bez wątpienia kwalifikuje się jako kompromitacja. Biorąc pod uwagę fakt, że dla graczy takich jak Pirlo, Buffon czy Barzagli to ostatni wielki turniej, kiepsko widzę tą reprezentację w nadchodzących latach, tym bardziej gdy uważa się Balotellego za jej gwiazdę. Tak więc Włosi po raz drugi z rzędu nie wychodzą z grupy na Mundialu i już nie ma co udawać że nic się nie dzieje a drużyna jest mocna. Nie jest.

Za wikipedią:

1950 – Runda grupowa
1954 – Runda grupowa
1958 – Nie zakwalifikowała się
1962 – Runda grupowa
1966 – Runda grupowa

Nie chcę tu psioczyć i prorokować, ale w świetle obecnych wydarzeń zapowiada się powtórka :roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
Emerald
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 0

Postautor: Emerald » wt 24.06.2014 20:42

Ja tam się cieszę z awansu Urugwaju - jak pokazali są gotowi gryźć nie tylko trawę, że zajść daleko.

Szkoda, ze ta końcówka taka brzydka, szkoda, że Suarez nic nie pokazał w swoim ostatnim meczu na mistrzostwach, bo jeśli faktycznie skosztował Chielliniego to raczej już nie zagra.
No i w tym kontekście trochę szkoda, że Urugwaj awansował, bo bez Suareza to wiele nie poszaleją.
ale generalnie Europa w odwrocie. I chyba dobrze, skoro grają na tych mistrzostwach najbrzydziej (poza Holandią i Niemcami).
Pojawiam sie i znikam
taka rola magika

Visca el BARCA!
Obrazek

Awatar użytkownika
Emerald
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: Emerald » wt 24.06.2014 20:52

janop pisze:Biedna Francja. Osiem goli i dwa zwycięstwa i dalej na forum o nich zapominają

AAAAAAA Je t'excuze!! :D
Pojawiam sie i znikam
taka rola magika

Visca el BARCA!
Obrazek

blackmore
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 163

Postautor: blackmore » wt 24.06.2014 20:56

Cztery lata temu Suarez zagrał z Ghaną w siatkówkę, teraz to ugryzienie... ciekawe co szykuje na Mundial w Rosji.

Awatar użytkownika
czarnylis
Skład B
Skład B

Postautor: czarnylis » wt 24.06.2014 21:02

Prandelli podał się do dymisji.

Awatar użytkownika
coco
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 214

Postautor: coco » wt 24.06.2014 21:13

To teraz pewnie czas na karierę klubową, ciekawe tylko gdzie. Swoją drogą Prandelli i Mancini do wzięcia, całkiem gorący towar.
"Kogo tracimy ? Dyrygenta, lidera, kogoś, kto za klub oddałbym wszystko. Wszyscy będziemy mówić jak bardzo będzie go nam brakować " Marco Materazzi o odejściu Jose

Obrazek Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Sammyy
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 58

Postautor: Sammyy » wt 24.06.2014 21:14

czarnylis pisze:Prandelli podał się do dymisji.

Giancarlo Abete także.
Obrazek

Awatar użytkownika
MazurXIII
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 333

Postautor: MazurXIII » wt 24.06.2014 21:25

I to są ludzie honoru...a nie jak swego czasu Smuda z Lato...
Obrazek

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Reputacja: 1261
Kontaktowanie:

Postautor: Dr.Football1 » wt 24.06.2014 21:29

Prandelli naprawde tak powiedzial?

Picking Balotelli was my mistake. Therefore I resign

Wróć do „Mundial 2014 Brazylia”