MŚ 2014: GRUPA G - Niemcy, Portugalia, Ghana, USA

Mistrzostwa Świata. Brazylia 2014

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Awatar użytkownika
Bienias
Vamos Blaugrana
Reputacja: 321

Re: MŚ 2014: GRUPA G - Niemcy, Portugalia, Ghana, USA

Postautor: Bienias » pn 23.06.2014 8:27

Slaba ta Portugalia. Nie zasluzyla na remis. C.Ronaldo nie potrafi dzwignac na swoich barkach tej reprezentacji jak swego czasu figo. Znowu zapomnial ze pilka nozna to gra zespolowa. Generalnie gra ofensywna Portugalii kula po oczach. Maja szczescie ze amerykanie nie potrafili przytrzymac pilke przez ta ostatnia minute, co generalnie dobrze robili przez caly mecz. Chwila nieuwagi i matematycznie Portugalia ma szanse wyjsc z grupy. Sam jestem ciekaw jak to zostanie rozegrane. Nie jestem przekonany co do remisu dajacego awans USA i Niemcom. Z drugiej strony na chwile obecna to Ghana lepiej wyglada od Portugalii.

Awatar użytkownika
League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1188

Postautor: League » pn 23.06.2014 10:18

Obrazek

Nie wiem czy ktoś już pisał ale chyba nie. Ostatnia akcja meczu, głupi Bradley co robi? zamiast podać do kolegi, wypierdzielić na aut to poczekał aż rywal dojdzie , zabawił się w drybling i stracił jak ostatni lamus, efekt wiadomy.
Komedia że przez 2 niby najlepszych graczy amerykanie remisują mecz (Bradley jeszcze wcześniej powinien strzelić gola ale debil nie umie strzelać i Cameron ze Stoke prezentuje 1 gola portugalii).
Obrazek

glowas12345
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 32

Postautor: glowas12345 » pn 23.06.2014 10:33

Bienias pisze:Slaba ta Portugalia. Nie zasluzyla na remis. C.Ronaldo nie potrafi dzwignac na swoich barkach tej reprezentacji jak swego czasu figo. Znowu zapomnial ze pilka nozna to gra zespolowa.

Pozwolę sobie trochę się nie zgodzić, owszem Portugalia jest słaba, Amerykanie lepiej wyglądali i zasłużyli już wczoraj by awansować. Cała Portugalia gra fatalnie, obrona w rozsypce, pomoc wgl nie funkcjonuje, nie wiem gdzie się podział Moutinho. Ronaldo na coś czeka, i to ewidentnie nie jest jego turniej, po tym morderczym sezonie, na dodatek zapewne kontuzjowany widać ze to nie on. Owszem można go ganić że gra słabo, ale jednak dźwiga tą Portugalię. Kto ich wprowadził do tych mistrzostw?C.R. Kto doprowadził ich do półfinału Euro 2012? tez C.R. To nie jest jego turniej, gra na nim słabo, ale nie zawsze tak było.

Awatar użytkownika
Emerald
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 0

Postautor: Emerald » pn 23.06.2014 11:21

Nie ma sie co czepiac CR.

Nie powala, ale umowmy sie, slabej druzyny na mistrzostwach swiata jeden zawodnik nie pociagnie, chocby skaly sraly.
Portugalia wyglada tak jakby zawodnicy pierwsze mecze ze soba rozegrali tydzien temu a drugi wczoraj...
Pojawiam sie i znikam
taka rola magika

Visca el BARCA!
Obrazek

Awatar użytkownika
League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1188

Postautor: League » pn 23.06.2014 11:42

Emerald pisze:Nie ma sie co czepiac CR.

Nie powala, ale umowmy sie, slabej druzyny na mistrzostwach swiata jeden zawodnik nie pociagnie, chocby skaly sraly.
Portugalia wyglada tak jakby zawodnicy pierwsze mecze ze soba rozegrali tydzien temu a drugi wczoraj...

Suarez dał różnicę Urugwajowi.

Portugalia ma zawodników lecz grają jak lamusy.

Aha, Ricardo Costa powinien wylecieć za chamski faul na Dempseyu
Obrazek

Awatar użytkownika
Emerald
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: Emerald » pn 23.06.2014 12:01

League pisze:Suarez dał różnicę Urugwajowi.

Dal, ale on byl brakujacym elementem dobrej druzyny a nie jedynym dzialajacym elementem tej druzyny...

League pisze:Portugalia ma zawodników lecz grają jak lamusy.

Oczywiscie, ze ma ale tak jak napisalem i jak Ty napisales... Gdyby wszyscy grali w burkach (swoja droga, jesli w Katarze wprowadza taki przepis to bedzie to dawalo niesamowite taktyczne mozliwosci trenerom!!) to ni cholery bys nie powiedzial, ze na boisku jest na przyklad Moutinho...
Pojawiam sie i znikam
taka rola magika

Visca el BARCA!
Obrazek

Awatar użytkownika
Ebi
Gwiazda
Gwiazda
Kontaktowanie:

Postautor: Ebi » pn 23.06.2014 12:14

Dr.Football1 pisze:Zaraz wpadnie Ebi ze swoim "a nie mowilem?", ale pamietajcie, ze zalozyc sie nie chcial :smoke:

Na Twoje szczęście się nie założyłem, ale rację miałem jak zwykle. Ciesz się, bo miałbyś teraz przez miesiąc szkopów w sygnaturce :D
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 356

Postautor: czarny samael » pn 23.06.2014 12:17

Salas11 pisze:Późno było, już nie myślałem. Z przyzwyczajenia załączyła mi się reguła bezpośredniego meczu :P

Ej, no dwa dni temu znajomy mi skopiował na fejsa regulamin turnieju i wedle niego jest zasada bezpośredniego meczu, a nie bilansu goli.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sammyy
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 58

Postautor: Sammyy » pn 23.06.2014 12:20

Nie, bilans bramkowy. Nawet raf2 ostatnio wrzucił:

The ranking of teams in each group is based on:

1. Points in all group matches, with 3 points awarded for a win, one point for a draw and none for a loss.
2. Goal difference in all group matches
3. Goals scored in all group matches
4. Points in matches between tied teams
5. Goal difference in matches between tied teams
6. Goals scored in matches between tied teams
7. Drawing of lots
Obrazek

Awatar użytkownika
Ebi
Gwiazda
Gwiazda
Kontaktowanie:

Postautor: Ebi » pn 23.06.2014 12:22

A to jest mylące, bo na Euro liczy się mecz. Najprotszy przykład - Euro 2012 i polska grupa. Grecja z gorszym bilansem awansuje, bo ograła Ruskich.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Magnum
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 635
Kontaktowanie:

Postautor: Magnum » pn 23.06.2014 13:28

Ebi pisze:A to jest mylące, bo na Euro liczy się mecz. Najprotszy przykład - Euro 2012 i polska grupa. Grecja z gorszym bilansem awansuje, bo ograła Ruskich.

Najłatwiej zapamiętać że UEFA = mecze, FIFA = różnica bramek.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ebi
Gwiazda
Gwiazda
Kontaktowanie:

Postautor: Ebi » czw 26.06.2014 0:58

Jutro ten niby wielki mecz USA - Niemcy. Obie strony zapierają się, że nie zagrają na remis, ale coś czuję w kościach, że tak będzie. Wystarczy wspomnieć, że aż 8 piłkarzy amerykańskich ma korzenie niemieckie (lub według niektórych standardów forumowych są Niemcami) i jak napisał Washington Post lepiej znają niemiecki niż angielski. Kilku zawodników z Bundesligi lub z bundesligową przeszłością.

Inna sprawa, że remis tak czy siak wydaje się całkiem realnym wynikiem i nikogo nie zdziwi po tym co pokazały obie ekipy na turnieju. Byleby lepiej to zagrali (w sensie aktorskim) niż w 1982 z Austrią. Ot chociażby tak jak Szwedzi z Duńczykami podczas Euro 2004.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
mzatlanta
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 7

Postautor: mzatlanta » czw 26.06.2014 2:40

Mi sie marzy awans Ghany, ale to prawie niemozliwe :( Ekipa z Afryki musialaby sie doslownie przejechac po Portugalii a poza tym i tak jest zalezna od wyniku USA z Niemcami...Mam nadzieje, ze jednak nie bedzie to nudny remis, tylko obie ekipy beda chcialy wykrzesac z siebie cos wiecej, no i ciekawa konfrontacja na linii Klinsmann- Loew sie szykuje :wink: Szkoda, ze zadnego z tych spotkan nie bedzie mi dane obejrzec na zywo.
Obrazek

Awatar użytkownika
fan_R10
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 34

Postautor: fan_R10 » czw 26.06.2014 8:54

a ja się nie zdziwię jak USA pojadą Germanów, a Ghana pojedzie Portugalię.
Wygramy, przegramy, albo będzie remis.

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1144
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » czw 26.06.2014 12:52

Muntari i Boateng odesłani do domów po tym, jak pobili się na treningu. :shock: Szanse Ghany lecą w dół...
i hate being bi-polar
it's awesome

Wróć do „Mundial 2014 Brazylia”