MŚ 2014: GRUPA H - Belgia, Algieria, Rosja, Korea Południowa

Mistrzostwa Świata. Brazylia 2014

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, fieldy, piotrcies, maestro

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Reputacja: 1172
Kontaktowanie:

MŚ 2014: GRUPA H - Belgia, Algieria, Rosja, Korea Południowa

Postautor: Dr.Football1 » wt 06.05.2014 16:37

GRUPA H

Belgia Obrazek

Algieria Obrazek

Rosja Obrazek

Korea Południowa Obrazek

Terminarz:

17.06 (18:00, Belo Horizonte) Belgia - Algieria
17.06 (00:00, Cuiaba) Rosja - Korea Południowa
22.06 (18:00, Rio de Janeiro) Belgia - Rosja
22.06 (21:00, Porto Alegre) Korea Południowa - Algieria
26.06 (22:00, São Paulo) Korea Południowa - Belgia
26.06 (22:00, Kurytyba) Algieria - Rosja

ZAPRASZAM DO DYSKUSJI :!:

Awatar użytkownika
janop
Rangers Survive
Reputacja: 1361
Kontaktowanie:

Re: MŚ 2014: GRUPA H - Belgia, Algieria, Rosja, Korea Połudn

Postautor: janop » wt 06.05.2014 17:34

Szanse na to są małe, ale mam nadzieję, że Vahid Halilhodžić coś wymyśli i Algieria jakimś cudem wyjdzie z grupy. W kadrze jest kilku solidnych graczy: Bougherra, Ghoulam, Halliche, Mandi, Brahimi, Kadir, Taider, Mostefa, Bentaleb, Slimani i mój ulubieniec Soudani. W ciągu ostatnich dwóch-trzech lat Algieria zrobiła naprawdę duży postęp i może sprawi jakieś niespodzianki.

Enjo
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 405

Postautor: Enjo » wt 06.05.2014 17:44

A Feghouli nie jest Algierczykiem, dostaje tam powołania ? W OM grał Karim Ziani, dziś kopie po jakiś szejkach, ale nie wiem czy się do kadry jeszcze łapie.

Zapewne kitajce będą groźne, ciekaw jestem Belgów bo bądź co bądź to ich pierwszy poważny sprawdzian.

Awatar użytkownika
HMK
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 831

Postautor: HMK » wt 06.05.2014 17:45

janop pisze:Szanse na to są małe, ale mam nadzieję, że Vahid Halilhodžić coś wymyśli i Algieria jakimś cudem wyjdzie z grupy.

Moze patrzac na nazwiska nie maja tak okazalej kadry jak Rosja czy Korea (Belgii nie licze, bo oni powinni spokojnie ta grupe wygrac), ale nie ma tu tez jakiejs mega silnej reprezentacji, wiec wcale mnie nie zdziwi jezeli Algierii uda sie wywalczyc awans, a na pewno wolalbym ogladac ich niz Koreanczykow w 1x8.
Obrazek

Awatar użytkownika
Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1087
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » wt 06.05.2014 17:53

Ja powątpiewam w sulces Algierczyków. Rywale w grupie są bardzo mocni jak na nich.

Belgia jest według wszystkich "czarnym koniem" tych Mistrzostw. Nie powinno to zresztą nikogo dziwić, bo nad ich reprezentacją można by rozpływać się godzinami. Teraz jest ich czas, skład cały napakowany gwiazdami, na każdą pozycję mają minimum jednego zmiennika. O dziwo, w meczach towarzyskich szło im nienaturalnie źle - przegrali dwa ze wszystkich tegorocznych trzech meczów, a ten ostatni jedynie zremisowali z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Ciekawe czy piłkarze wystarczająco zregenerują siły po sezonie.

Interesuje mnie predyspozycja Rosjan. Jeszcze w listopadzie poprzedniego roku pokonali Koreę Południową, jak będzie teraz? Ich spotkanie z Belgami zapowiada się hitowo. Mają bardzo ostrego trenera, który umie wystarczająco motywować podopiecznych. W składzie ma głównie piłkarzy biegających po rosyjskich boiskach, to też pokaże ile warta jest ta rosyjska Premier Liga.

I tak patrząc na terminarz: hit tej grupy w Rio, o 18, piękny stadion i czas gry. <3
WAVES DON'T DIE.
Obrazek

Awatar użytkownika
janop
Rangers Survive
Kontaktowanie:

Postautor: janop » wt 06.05.2014 18:01

EnJoy pisze:A Feghouli nie jest Algierczykiem, dostaje tam powołania ?

Jest. Zapomniałem o nim. Liczę na ich zgarnie i klimat ;)

Awatar użytkownika
lukas_k
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 0

Postautor: lukas_k » śr 07.05.2014 13:06

Spokojny awans Belgii i Rosji. Dla Algierii wielkich szans nie widzę, a Korea może walczyć o awans do samego końca.

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Kontaktowanie:

Postautor: Dr.Football1 » śr 07.05.2014 13:40

Grupa przy ktorej bede pewnie najblizej. Tutaj mocno licze na Algierczykow, ktorzy maja kilku bardzo ciekawych zawodnikow, typu Bentaleb, Slimani, Taider, Soudani czy Feghouli. No i oczywiscie Belgia - fajnie, zeby byli w turnieju jak najdluzej, bo bedzie fajna atmosfera na miescie.

Awatar użytkownika
emdżej
Walczymy!

Postautor: emdżej » śr 07.05.2014 15:49

Ja też w tej grupie będę głównie śledził występy Belgii, bo mają niewątpliwie ciekawy i młody zespół. Myślę, że powalczą z Rosją o pierwsze miejsce w grupie, a Algieria i Korea jedynie stoczą rywalizację o trzecie miejsce.
Obrazek

Awatar użytkownika
BarcaQzYN
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 11

Postautor: BarcaQzYN » śr 07.05.2014 15:58

Jak dla mnie, Belgia jest murowanym faworytem do wygrania grupy i zdziwię się jak nie skompletują 9 punktów. Rosja wcale nie powinna być taka pewna drugiego miejsca, bo ani z Algierią, ani z Koreą łatwo im nie będzie.
Gdybym miał obstawiać, jak wyglądała będzie na koniec tabela:
Belgia 9
Algieria 4
Rosja 3
Korea 1
"I Play For The Name On The Front Of My Jersey, Not The Back"

Awatar użytkownika
czarnylis
Skład B
Skład B

Postautor: czarnylis » śr 07.05.2014 16:33

Trzymam kciuki za Belgię, dawno nie widzieliśmy ich na wielkiej imprezie, ale jak już weszli to z rozmachem, mając fajną i ciekawą reprezentację i to opartą na młodych graczach w większości. Z grupy wyjdą moim zdaniem pewnie i spokojnie, prawdopodobnie razem z Rosją, której nie ma co lekceważyć - wyszli ze swojej grupy eliminacyjnej przed Portugalią i to w pewnym stylu. Ciekawi mnie Algieria, nie zrobili jednak furory na ostatnim Pucharze Narodów Afryki odpadając już w grupie i typowałbym ich do ostatniego miejsca w tabeli za Koreą mimo wszystko.

Natomiast co do Belgii wtrącę jeszcze -> obawiam się, że jednak nie spełnią pełni oczekiwań, tj. z grupy wyjdą ale na tym ich przygoda pewnie się zakończy. Chociaż z eliminacji wyszli łatwo i przyjemnie to już w trakcie meczów towarzystkich z finalistami MŚ tak różowo nie jest. Także patrząc na ich skład, co prawda robi wrażenie gdy widzi się nazwiska takie jak Hazard, Lukaku, Verthongen, Courtois, Kompany i tak dalej, w jednej drużynie to jakoś nie jestem pewny czy zdążą to wszystko ładnie poskładać. Obstawiam, że na faze playoff może braknąć im nieco doświadczenia i ich najlepszą wersję zobaczymy dopiero we Francji 2016. Ale życzę im dobrze i w Brazylii :)

Awatar użytkownika
emdżej
Walczymy!

Postautor: emdżej » czw 08.05.2014 11:15

Hong Mying-bo ogłosił kadrę Korei Południowej na MŚ.

Bramkarze:: Jung Sung-ryong (Suwon Bluewings), Kim Seung-gyu (Ulsan Hyundai), Lee Bum-young (Busan IPark)

Obrońcy: Hong Jeong-ho (FC Augsburg), Hwang Seok-ho (Sanfrecce Hiroshima), Kim Chang-soo (Kashiwa Reysol), Kim Jin-soo (Albirex Niigata), Kim Young-gwon (Guangzhou Evergrande), Kwak Tae-hwi (Al-Hilal), Lee Yong (Ulsan Hyundai), Yun Suk-young (Queens Park Rangers)

Pomocnicy:: Ha Dae-sung (Beijing Guoan), Han Kook-young (Kashiwa Reysol), Ji Dong-won (FC Augsburg), Ki Sung-yueng (Sunderland), Kim Bo-kyung (Cardiff City), Lee Chung-yong (Bolton Wanderers), Park Jong-woo (Guangzhou R&F), Son Heung-min (Bayer Leverkusen)

Napastnicy: Kim Shin-wook (Ulsan Hyundai), Koo Ja-cheol (FSV Mainz 05), Lee Keun-ho (Sangju Sangmu), Park Chu-young (Watford)
Obrazek

Awatar użytkownika
Cris7
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 7

Postautor: Cris7 » czw 08.05.2014 13:51

Tak przejrzałem tę kadrę Korei i jest pewna prawidłowość. Jeśli grają w Europie, to albo w Anglii (5) albo w Niemczech (4). Taka ciekawostka :wink:
United Road, take me home
To the place, I belong
To Old Trafford, to see United
Take me home, United road

Awatar użytkownika
janop
Rangers Survive
Kontaktowanie:

Postautor: janop » pn 12.05.2014 14:12

Jest już kadra Algierii:

Bramkarze:

M'Bohli (CSKA Sofia), Mohamed (CS Constantine), Zemmamouche (USM Algier)

Obrońcy:

Belkalem (Watfod), Bougherra (Lekhwiya), Cadamuro (Mallorca), Ghoulam (Napoli), Halliche (Adademica), Mandi (Reims), Medjani (Valenciennes), Mesbah (Livorno)

Pomocnicy:

Bentaleb (Tottenham), Brahimi (Granada), Djabou (Club Africain), Feghouli (Valencia), Guedioura (Crystal Palace), Kadir (Rennes), Lacen (Getafe), Mostefa (Ajaccio), Taider (Inter)

Napastincy:

Djebbour (Nottingham), Slimani (Sporting L.) Soudani (Dinamo Zagrzeb)

Nie załapali się Yebda (Udinese), Harek i Boudabouz (Bastia), Ghilas (Porto) i Belfodil (Livorno).

Solidną "11" można z tego złożyć z mocnymi zmiennikami w pomocy. Szkoda trochę Boudabouza, który nieżły sezon w L1 rozgrywa, ale jego pozycja jest najmocniej obsadzona. Trochę na wyrost załapał się Djebbour, który fatalnie się spisuje w tym sezonie. Tylko doświadczenie za nim przemawia. IMO lepszy byłby Baghdad Bounedjah z Etoile Sportive du Sahel, który pewnie wkrótce wyląduje w Europie.

Capello powołał na razie szeroką kadrę. Wielkich niespodzianek nie ma. Tylko Pogriebniak gra poza Rosją.

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Kontaktowanie:

Postautor: Dr.Football1 » wt 13.05.2014 11:43

Wielka szkoda, ze nie zalapal sie Ghilas, chociaz ledwie jedna bramka w lidze to troche za malo, zeby jechac na Mudnial.

Algierczycy tylko z dwoma typowymi napastnikami, bo Soudani to przeciez skrzydlowy.

Wróć do „Mundial 2014 Brazylia”