Kto zostanie mistrzem świata ?

Mistrzostwa Świata. Brazylia 2014

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

a mistrzem świata zostanie

Brazylia
8
15%
Argentyna
4
7%
Niemcy
13
24%
Hiszpania
5
9%
Belgia
2
4%
Francja
3
5%
Kolumbia
1
2%
Włochy
11
20%
Holandia
2
4%
ktoś inny
6
11%

Liczba głosów: 55

Awatar użytkownika
Sinik1988
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 7

Re: Kto zostanie mistrzem świata ?

Postautor: Sinik1988 » wt 20.05.2014 13:46

Kibicował będę Włochom oraz Francji ,ale coś mi mówi że to grająca u siebie Brazylia wygra .

Awatar użytkownika
Ebi
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 0
Kontaktowanie:

Postautor: Ebi » wt 20.05.2014 14:44

Niemcy 8 głosów? :shock: Ostro. Nie wiem kto może upatrywać w nich faaworyta. Drużyna bez klasowej obrony, zagrożone występy Lahma, Schweinsteigera, Neuera, brak porządnego (już nie mówię o świetnym) napastnika, brazylijski klimat, frajerstwo ostatnich turniejów itp. Oni swoje apogeum mieli podczas Euro 2012. Jeśli wtedy nie wygrali to tym bardziej nie w tym roku.

Hiszpania i długo długo nic. Ekipa, która mogłaby wystawić 4 silne jedenastki i każda biłaby się o medal.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
wianuch
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 35
Kontaktowanie:

Postautor: wianuch » wt 20.05.2014 14:51

Brazylia :!: :!: :!:

Rok temu w pucharze konfy pokazali co potrafią na swoim terenie, to mój głowny argument za nimi 8)
"Bóg jest Francuzem. Bóg to Zinedine Zidane"

Awatar użytkownika
JestemHardcorem
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Reputacja: 3

Postautor: JestemHardcorem » wt 20.05.2014 15:09

Oczywiście Włochy. Kibicuję im już od Mistrzostw Świata 1998. Przeżyłem z nimi lepsze ( Wygrany Puchar Świata w 2006 czy legendarne mecze z Holandią z niesamowitym Toldo jak i spotkanie z Niemcami na MŚ2006 ) jak i gorsze ( gol Trezeguet w finale Euro czy blamaż z Hiszpanią u nas w Polsce.. ) czasy. Tyle emocji co mi dostarczyli, tyle drżenia serca, radości smutku, aż się miło człowiekowi robi jak się wspomni drużynę Italii z lat swojej młodości z Inzaghim, Maldinim, Toldo, Nestą, Del Piero i resztą tamtejszych mistrzów.. Ehh :wink:

Awatar użytkownika
grzegorzfcb
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 82

Postautor: grzegorzfcb » wt 20.05.2014 15:11

Vianuch pisze:Brazylia :!: :!: :!:

Rok temu w pucharze konfy pokazali co potrafią na swoim terenie, to mój głowny argument za nimi 8)

Brazylia wygrała 3 PK z rzędu o ile pamiętam i jakoś w dwóch poprzednik MŚ to się nie przełożyło na wynik.Jak już to za Brazylią stoi historia - W MŚ organizowanych na kontynencie amerykańskich wygrały tylko drużyny z Ameryki Pd.
Argentyna ma za słabą obronę by myśleć o wygranej IMO.

Jeśli ktoś może przełamać ten trend to Hiszpania i na nich właśnie stawiam. Drużyna liderów, w zasadzie prawie każdy piłkarz pierwszej 11 plus lwia część ławki to crack/ważna postać wielkiego zespołu klubowego. Pewność siebie, zgranie i doświadczenie
Messi jada przy stole oddzielonym od reszty świata - Jorge Valdano

Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów - Vysogota z Corvo

Awatar użytkownika
Duch
Entuzjasta Kraftu
Entuzjasta Kraftu
Reputacja: 192
Kontaktowanie:

Postautor: Duch » wt 20.05.2014 15:18

Ebi pisze:zagrożone występy Lahma, Schweinsteigera, Neuera

No chyba nieco przesadzasz. Ja czytałem, że cała trójka na luzie będzie gotowa na mundial. Co jednak nie zmienia faktu, że na Niemców bym nie stawiał. Pewnie znowu będą w czubie i znowu na końcu dadzą ciała.

Ja dałem Anglików, w dużej mierze z sympatii i tego, że od lat im kibicuje. Druga sprawa, to fakt, że w tym roku mają bardzo ciekawy zespół. Jak uda im się wyjść ze swojej grupy, to kto wie.

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1143
Kontaktowanie:

Kto to wygra?

Postautor: Carbon » wt 20.05.2014 15:51

Stawiam na kogoś z dwójki Hiszpania-Argentyna. Ci pierwsi z wiadomych przyczyn to faworyci. A Argentyna może zajść naprawdę daleko, mimo iż praktycznie z tym samym składem cztery lata temu odpadli dość wcześnie. Teraz Puchar jest u ich największego rywala na kontynencie i marzeniem byłoby zobaczyć triumfujących Argentyńczyków.
i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger
Reputacja: 1490

Postautor: fieldy » wt 20.05.2014 16:00

myślicie, ze Hiszpanie są takimi zdecydowanymi faworytami? ile turniejów z rzędu można wygrać? To Szopen chyba pisał o prawie serii, jeśli o Barce z Atletico chodzi. Tutaj to samo... ci piłkarze po pierwsze wygrali już wszystko (niektore tytuły po kilka razy), po drugie- nie prezentują się jakoś wybitnie. Sami wiecie jak Barca grała w tym sezonie, sami przyznajecie, że to cud, ze w ostatniej kolejce jeszcze miała szanse na wygraną tytułu. W takiej Brazylii mobilizacja i głod zwycięstwa będzie dużo wyższy.

Awatar użytkownika
Professor Chaos
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 202

Postautor: Professor Chaos » wt 20.05.2014 16:21

1. Brazylia
2. Urugwaj
3. Niemcy
4. Portugalia

Scolari nastawia się na zdobycie tytuły bez względu na środki jakich miałby użyć. Brazylia nie będzie grać pięknie, ale skutecznie.
Platini (president UEFA): "Barça play another sport? Barça plays football. Maybe the others play a different sport than Barça."

Obrazek Obrazek

cruel
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 93
Kontaktowanie:

Postautor: cruel » wt 20.05.2014 20:32

Hiszpania albo Brazylia, innej opcji nie widze. CI pierwsi bo zwyczajnie sa najmocniejsi i zadna inna reprezentacja nie ma tak mocnej kadry, Brazylia bo to gospodarz i juz raz Hiszpanow powiezli. Brazyliczykom brakuje jednak imo troche magii w pomocy, zeby stawiac ich ponad Hiszpanie.

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 337

Postautor: czarny samael » wt 20.05.2014 20:43

Hiszpania.

RPA pokazało, że koniec z niemocą europejskich drużyn poza kontynentem. Dziś jeszcze większy procent piłkarzy gra w europejskich klubach, więc efekt zmiany czasu itp. odczuwają prawie wszyscy. Nie zdziwiłoby mnie nawet zdominowanie 1/2 finału przez europejskie teamy, głównie stawiam poza Hiszpanami na Niemców i Włochów, dalej na któryś z krajów Beneluxu. Kibicował będę jak zwykle Anglikom, Holendrom, Włochom i Argentynie (choć Messi robi wszystko bym przestał :-P ).
Obrazek

Awatar użytkownika
Ebi
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 0
Kontaktowanie:

Postautor: Ebi » wt 20.05.2014 21:22

fieldy pisze:myślicie, ze Hiszpanie są takimi zdecydowanymi faworytami? ile turniejów z rzędu można wygrać? To Szopen chyba pisał o prawie serii, jeśli o Barce z Atletico chodzi. Tutaj to samo... ci piłkarze po pierwsze wygrali już wszystko (niektore tytuły po kilka razy), po drugie- nie prezentują się jakoś wybitnie. Sami wiecie jak Barca grała w tym sezonie, sami przyznajecie, że to cud, ze w ostatniej kolejce jeszcze miała szanse na wygraną tytułu. W takiej Brazylii mobilizacja i głod zwycięstwa będzie dużo wyższy.

Już przed Euro w Polsce mówiono, ze muszą skończyć wygrywac, że w RPA już ich sędziowie przepychali, że dużo szczęścia a mieliśmy powtórkę z rozrywki czyli fuks i błędy na korzyść Espanioli. Jak na moje to są jeszcze silniejsi niż 2 lata temu.

Oczywiście jak każdy szanujący się romantyk futbolu kibicować będę zawsze słabszym no może poza Murzynami.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
ryba_82
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 280

Postautor: ryba_82 » wt 20.05.2014 21:36

Argentyna.Wysoko też powinna być Brazylia i Chile.To będzie turniej drużyn z Ameryki Pld.
Obrazek

Awatar użytkownika
BarcaQzYN
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 12

Postautor: BarcaQzYN » wt 20.05.2014 21:41

Belgia, Grecja lub Szwajcaria zajdzie do finału. Może się tam zmierzy z Kolumbią?
"I Play For The Name On The Front Of My Jersey, Not The Back"

Awatar użytkownika
wloski
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 218

Postautor: wloski » wt 20.05.2014 22:44

BarcaQzYN pisze:Belgia, Grecja lub Szwajcaria zajdzie do finału. Może się tam zmierzy z Kolumbią?

Yhy, jasne.

Włochy albo Brazylia.
"Gdy Arturo Vidal odszedł do Bayernu Monachium przypomniałem sobie słowa. Piłkarze odchodzą, mężczyźni zostają (jak widać)." - Simone Padoin.

Wróć do „Mundial 2014 Brazylia”