Mundialowa drukarnia

Mistrzostwa Świata. Brazylia 2014

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1144
Kontaktowanie:

Re: Mundialowa drukarnia

Postautor: Carbon » ndz 13.07.2014 15:43

Ale faul zakończył się przed polem karnym.
i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
Conrado
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 122

Postautor: Conrado » ndz 13.07.2014 16:38

Myślę że mimo wszystko lepiej jest przegrywać od 3 minuty meczu jedną bramką grając po jedenastu niż od samego początku grać w dziesięciu przy stanie zero do zera i dać rywalowi świetną okazję do strzelenia bramki z wolnego.

Awatar użytkownika
Cris7
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 7

Postautor: Cris7 » pn 14.07.2014 12:45

piotrcies pisze:Moim zdaniem również karny, co prawda dużo tam inwencji Oscara, ale faktu, że był kontakt między Holendrem a Oscarem, nie da się podważyć. Brazylijczyk po prostu dobrze wykorzystał błąd Holendra.

No, ale co z tego, że był kontakt? To raczej żaden argument, bo nie mówimy o koszykówce, ale piłce nożnej, czyli grze - nomen omen - kontaktowej. Chyba zgodzimy się, że nie każdy kontakt między przeciwnikami to faul?

http://www.youtube.com/watch?v=R72_au3h_Do

Ciekaw jestem w którym miejscu Emerald widzi nadepnięcie na stopę?
United Road, take me home
To the place, I belong
To Old Trafford, to see United
Take me home, United road

Awatar użytkownika
piotrcies
ja zabawny
ja zabawny
Reputacja: 915

Postautor: piotrcies » pn 14.07.2014 12:51

Jak dla mnie ewidentny faul, nawet fakt, że Oscar dołożył od siebie (swoją drogą większość fauli tak wygląda, piłkarz łapie za rękę, a napastnik robi piruet w powietrzu, faul jest, ale wywrotka to pokaz umiejętności latania), niczego tu nie zmienia, bo nie była to sytuacja stykowa, jakich w meczu wiele, tu Blind wyciąga nogę, nie trafia w piłkę, a Oscar to po prostu wykorzystuje.

Ale faktem jest, że nie każdy kontakt to faul, ale tu nie mam wątpliwości.

Awatar użytkownika
Cris7
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: Cris7 » pn 14.07.2014 13:06

No, ale wyciągnięta noga jednego zawodnika nie musi powodować upadku drugiego. Jeśli zawodnik sam, celowo wywraca się o nogę przeciwnika, mimo że wcale nie musi tego robić, to chyba nie ma faulu?

To the place, I belong

Awatar użytkownika
piotrcies
ja zabawny
ja zabawny
Reputacja: 915

Postautor: piotrcies » pn 14.07.2014 13:29

Cris7 pisze:Jeśli zawodnik sam, celowo wywraca się o nogę przeciwnika, mimo że wcale nie musi tego robić, to chyba nie ma faulu?

Tu by się Magnum przydał z jego profesjonalnymi interpretacjami...

Nie wiem, ja wielokrotnie słyszałem, jak mądre głowy w TV (tzw. eksperci) mówili o wykorzystaniu błędu obrońcy, dawaniu podstaw do podyktowania fauli itd. (wiem, niekoniecznie rzetelne źródło wiedzy, ale skądś człowiek tę swoją wiedzę musi czerpać, a TV jest takim pierwszym źródłem)... Wydaje mi się więc, że czynnikiem warunkującym nie jest celowość kontaktu ze strony napastnika, tylko fakt, czy on rzeczywiście nastąpił i czy mógł spowodować upadek. Przecież w większości przypadków kontaktu dałoby się uniknąć, a czasem mówimy o "cwaniactwie napastnika", który wykorzystuje błąd obrony i daje asumpt do podyktowania faulu. A przecież czasem jest też tak, że niby faulu można uniknąć spokojnie, ale trzeba obiegać obrońcę, co wiąże się ze stratą czasu i możliwością wypadnięcia piłki za boisko, więc nawet gdy kontakt z obrońcą nie jest konieczny, ten może przeszkadzać.

Ale jak mówię, przydałaby się profesjonalna opinia. Na moje karny ewidentny, bo jest kontakt powodujący upadek, a fakt, że Oscar szukał kontaktu jest tu drugorzędny, obrońca wyciągnął nogę do faulu, więc się doigrał.

Awatar użytkownika
Cris7
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: Cris7 » pn 14.07.2014 13:34

No, ale wszyscy wiemy, że "mądre głowy z tv" niejednokrotnie pieprzą głupoty.

Nie upieram się, że mam rację. Po prostu nie rozumiem dlaczego nieczystym zagraniem obrońcy miałoby być samo wystawienie nogi. Nie podoba mi się futbol, w którym piłkarze szukają nóg przeciwnika, aby się o nie przewrócić. To jest teatr, a nie sport.

To the place, I belong

Awatar użytkownika
Mentor
Zajebiaszczo

Postautor: Mentor » pn 14.07.2014 14:03

Cris7 pisze:Nie podoba mi się futbol, w którym piłkarze szukają nóg przeciwnika, aby się o nie przewrócić.

Czasem nie muszą szukać bo same się te nogi znajdują kiedy rywal ryzykuje, ale zagranie mu nie wychodzi. Atakujący może wtedy w ułamku sekundy podjąć decyzję, że większą korzyścią dla zespołu będzie kiedy da się sfaulować aniżeli kiedy za wszelką cenę spróbuje kontynuować grę.

Oczywiście każda sytuacja jest inna, ale jeżeli zawodnik próbuje odebrać/wybić piłkę i nie udaje mu się to a jednocześnie jego zagranie MOŻE spowodować upadek rywala czy w innym sposób wyraźnie utrudnić mu kontynuowanie akcji to faul i tyle. Inaczej rozumiem określenie 'sport kontaktowy'.
Obrazek
Barca jest najpiękniejszą kobietą na świecie. Jednego dnia może być bardziej lub mniej wdzięczna, ale to wciąż ta sama kobieta i w tej kobiecie jesteśmy wszyscy do szaleństwa zakochani. - Joan Gaspart

Awatar użytkownika
Salas11
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 954

Postautor: Salas11 » pn 14.07.2014 14:35

Cris7 pisze:Nie podoba mi się futbol, w którym piłkarze szukają nóg przeciwnika, aby się o nie przewrócić. To jest teatr, a nie sport.

+1

Fatalna moda w piłce się zrobiła na wymuszanie wolnych/karnych i tarzanie się po murawie po byle starciu. Ile razy na tym Mundialu widziałem jak zawodnik nawet nie uderzony a złapany za ramię padał i trzymał się za głowę. Żałosne. A Brazylijczycy momentami przeginali już po całości, nie dziwię się że sędziowie nie chcieli im pod koniec turnieju gwizdać żadnego karnego, nawet jeśli były podstawy. Najgorsze że pewnie w wielu przypadkach sami trenerzy zachęcają swoich graczy do takich zagrań. I jak w dzisiejszych czasach nie tęsknić za starą dobrą piłką lat 90-tych? :roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
Ebi
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 0
Kontaktowanie:

Postautor: Ebi » wt 15.07.2014 16:00

Na spokojnie obejrzałem mecz o brąz i dobrze, że był to mecz "tylko" o brąz a nie finał czy półfinał, bo byłaby jedna z największych kpin w historii. O błędach napisaliście dużo, mnie osobiście troszkę przytkało. Decyzja z karnym błędna podwójnie. Pierwsza - brak karnego, druga tylko żółta katka. Wszystko odwrotnie. Brak karniaka na Oscarze i żółtko za próbę wymuszenia :roll: Też najgorzej jak się dało.
ObrazekObrazek

Wróć do „Mundial 2014 Brazylia”