MŚ 2014 1/2: Holandia - Argentyna

Mistrzostwa Świata. Brazylia 2014

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1452

Re: MŚ 2014 1/2: Holandia - Argentyna

Postautor: sickstick » czw 10.07.2014 20:03

Holendrzy strzelili w fazie pucharowej 2 gole, bo wcześnie dali sobie jednego wbić Meksykowi. Potem, przez ponad 240 minut nie strzelili bramki (z czego 120... z Kostaryką), wczoraj w regulaminowych 90 nie mieli nawet pół okazji na gola. Owszem, najsłabszy mecz tego mundialu nie był przyczyną tylko jednej drużyny, ale Argentyńczyków stać było z rzadka na zagrożenie bramki rywali. No i koledzy Messiego nie stracili w fazie pucharowej bramki.

Odnoszę wrażenie, że 4 lata temu dzisiejsi Holendrzy, Argentyńczycy i być może Brazylijczycy nie mieliby najmniejszych szans na czołową 4. Niemcy grają piłkę na podobnym poziomie co zazwyczaj i nagle wydają się być lata świetlne przed pozostałymi drużynami. Tego że Messi błyśnie geniuszem w finale można się spodziewać, ale już nie wyobrażam sobie Romero z Demichelisem zatrzymujących niemiecką ofensywę.

BTW, wytypowałem w długoterminowych typach właściwy finał :peace:

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator
Reputacja: 1279

Postautor: Morrow » czw 10.07.2014 20:11

League pisze:Przecież Argentyna była lepsza w tym meczu, groźniejsze sytuacje, więcej ofensywnych graczy grało dobrze gdzie w Holandii poza Robbenem nikt nic nie grał.A Kostaryka powinna mieć karnego więc szczęścia w ćwierćfinale holendrzy mieli nie mniej.

A w Argentynie kto w ofensywie grał poza Lavezzim przez pierwsze 20-30 minut? Będziemy demonizować Messiego za dwa bardzo dobre podania przez 120 minut? Higuain za jeden strzał w boczną siatkę z odgwizdanego spalonego? Gdzie te groźniejsze akcje Argentyny? Dwie w dogrywce, zgadza się, Holandia miała taką jedną, Robbena w 90 minucie. Poza tym nic ze strony ani jednych ani drugich. Naprawdę nie ogarniam tej próby zbudowania mitu "lepszej" Argentyny, może i chcieli wczoraj trochę bardziej ale efekt był taki sam jak ze strony ich przeciwników. Znakomity mecz na tyłach i kompletnie bezbarwny z przodu, dokładnie to samo można napisać o Holendrach. Może i żal do Holendrów większy bo po nich spodziewano się więcej ale nie zmienia to faktu, że ani jedni ani drudzy nie zrobili praktycznie nic żeby przesądzić ten mecz w 120 minutach. Zrozumiałbym gdyby jedni cisnęli a drudzy tylko chcieli przetrwać do karnych ale przecież nic takiego nie było, Romero nie chciał na koniec wznowić gry żeby mecz się już skończył.

Awatar użytkownika
League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1192

Postautor: League » czw 10.07.2014 20:21

. Naprawdę nie ogarniam tej próby zbudowania mitu "lepszej" Argentyny,

Nie wiem czemu mit. kilka stron przed meczem 80% użytkowników było wręcz pewnych jak to holandia wytrze ręcznikiem w bramce argentyny podłogę, jak to niemożliwe że sam messi pokona geniusz taktyczny holendrów itp.
W grze gołym okiem po prosty było widać lepiej zorganizowaną argentynę, holendrzy tylko 1 celny strzał na bramkę przy 4 argentyńczyków, i te szanse były groźniejsze bo Palacio i Aguero spudłowali fatalnie.
Van Persie nawet strzału nie oddał żadnego.

Romero nie chciał na koniec wznowić gry żeby mecz się już skończył.
To normalna sprawa jak zostało tylko kilka chwil gdy wszyscy zmęczeni i nie było szans na zaatakowanie
Obrazek

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator
Reputacja: 1279

Postautor: Morrow » czw 10.07.2014 20:28

League pisze:
. Naprawdę nie ogarniam tej próby zbudowania mitu "lepszej" Argentyny,

Nie wiem czemu mit. kilka stron przed meczem 80% użytkowników było wręcz pewnych jak to holandia wytrze ręcznikiem w bramce argentyny podłogę, jak to niemożliwe że sam messi pokona geniusz taktyczny holendrów itp.
W grze gołym okiem po prosty było widać lepiej zorganizowaną argentynę, holendrzy tylko 1 celny strzał na bramkę przy 4 argentyńczyków, Van Persie nawet strzału nie oddał żadnego.

Bardzo fajna statystyka tylko co ma do samego meczu i jego przebiegu? Czy Cillessen miał choć jedną sytuację, przy której miał prawo skapitulować? Nie. Czy Romero taką miał? Nie. Bardzo dobrze zorganizowana Argentyna? Jeśli chodzi o defensywę pełna zgoda. Mascherano MOTM. Tyle, że podobnie jak Holandia ze skałą Vlaarem. Argentyna co najwyżej może bardziej chciała zrobić coś więcej z przodu ale nie potrafiła. Holandia nawet jak już chciała a chciała rzadziej to też nie umiała. Tyle różnic. Neutralizacja obu ekip na poziomie expert, walory ofensywne bez oceny.

Nie wiem co kto przewidywał, Ebi przewidywał, że Algieria i Brazylia rozjadą Niemcy, ja opisuję co widziałem. Liczyłem na Holendrów ale nie zrobili wystarczająco wiele żeby zagrać w finale, nie pokazali nic żeby ich żałować za wczorajszy mecz. Gdyby wygrali w tych karnych to samo mógłbym napisać o Argentynie.

Wróć do „Mundial 2014 Brazylia”