FINAŁ MŚ 2014: Niemcy - Argentyna

Mistrzostwa Świata. Brazylia 2014

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1143
Kontaktowanie:

FINAŁ MŚ 2014: Niemcy - Argentyna

Postautor: Carbon » czw 10.07.2014 1:10

Wszystko już wiadomo! 13. lipca 2014 roku w wielkim finale Mundialu na Maracanie zagrają ekipy z Niemiec i Argentyny!

IMO Niemcy to pewniak, ale kibicuję z całych sił Argentyńczykom, oby właśnie wtedy objawił się po raz kolejny geniusz Messiego.
i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
Salas11
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 905

Re: FINAŁ MŚ 2014: Niemcy - Argentyna

Postautor: Salas11 » czw 10.07.2014 1:16

Ja tam jestem niemal spokojny o Niemców. Nie będzie rozjebundy, ale powinni dość pewnie zgarnąć czwartą gwiazdkę. Do takiego zaawansowania taktycznego w polu i Neuera w bramce Argentyna nie ma po prostu startu, nie z Messim grającym tylko zrywami.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sesto Elemento
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 19

Postautor: Sesto Elemento » czw 10.07.2014 1:20

Salas11 pisze:Do takiego zaawansowania taktycznego w polu i Neuera w bramce Argentyna nie ma po prostu startu, nie z Messim grającym tylko zrywami.

Nie życzę źle Argentynie po prostu bym chciał aby przegrali ale to może być dzień Messiego i jak on się rozkręci to i Neuer może nie dać rady.

Awatar użytkownika
Emerald
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 0

Postautor: Emerald » czw 10.07.2014 1:23

Ja tam mam nadzieję, że Messi na finał MŚ się zepnie i przypomni kto jest najlepszy na świecie. Jak dotychczas finały mu raczej wychodziły :)

Poza tym Mascherano jest genialny na tych mistrzostwach no i generalnie obrona daje radę. Mogą mieć Niemcy problem, chociaż wiadomo, po tym co pokazali na tym turnieju muszą być faworytami.
Pojawiam sie i znikam
taka rola magika

Visca el BARCA!
Obrazek

Awatar użytkownika
szefu91
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 64

Postautor: szefu91 » czw 10.07.2014 1:23

On się rozkręca od stycznia. Chłopina padł fizycznie, rzyga, te sprawy. Dawnego Messiego dzisiaj zobaczyliśmy w dogrywce jak objechał Vlaara, reszta meczu to jak w Barcie- dreptanie. Przecież mu się do rożnych nie chciało podchodzić, tylko Lavezzi ganiał. Zrywy na Niemców nie starczą, jakie by one nie były. A włączyć też się nie włączy, trza liczyć na kogoś innego (#di Maria walka o złotą piłkę, niech finał znów ładny rozegra).
Ostatnio zmieniony czw 10.07.2014 1:24 przez szefu91, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MaUser_FCI
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 68

Postautor: MaUser_FCI » czw 10.07.2014 1:24

Wiadomo - Niemcy to Niemcy, my Polacy. Ktoś może mieć jakieś ale bo "jak to?! Kibicujesz szwabom??", jednak ja liczę na co najmniej zdecydowane zwycięstwo Niemców. Ta ekipa niezmiennie mi imponuje od 2006 roku (ta bramka Lahma na otwarcie :shock: ) - każdy kolejny turniej pokazuje, że czas się ich nie ima (nie chodzi mi zawodników, tylko reprezentację ogólnie), zawsze grają na wysokim poziomie. Sąsiedzi pokazali już 4 lata temu, że Messi im nie straszny, a tamta ekipa Albicelestes wydawała się kompletniejsza, mocniejsza - jak mogę oczekiwać czegoś innego jak wygranej Germańców?

Awatar użytkownika
Michał M
Bawarski Krzyżak

Postautor: Michał M » czw 10.07.2014 9:12

Na tym mundialu w fazie pucharowej z reguły wygrywają ci, którzy strzelają jako pierwsi bramkę. Tylko Meksyk dał sobie wydrzeć zwycięstwo z Holandią. Także pierwszy gol może być decydujący (albo nawet jedyny ;)).

Nie ukrywam, że mocno trzymam kciuki za Niemców, tym bardziej, że połowę pierwszego składu tworzą z reguły zawodnicy Bayernu i w finale pewnie nie będzie inaczej. Fajnie byłoby mieć znów w klubie aktualnych mistrzów świata :) Tym bardziej, że ten mistrz należy się Niemcom jak psu micha. Żadna reprezentacja nie jest tak regularna w ostatniej dekadzie, jak właśnie nasi zachodni sąsiedzi. Oby tylko wytrzymali ciśnienie do końca.
Obrazek

Awatar użytkownika
grzegorzfcb
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 82

Postautor: grzegorzfcb » czw 10.07.2014 9:29

Emerald pisze:Ja tam mam nadzieję, że Messi na finał MŚ się zepnie i przypomni kto jest najlepszy na świecie. Jak dotychczas finały mu raczej wychodziły :)

Offtop trochę, ale Messi to miał być już "spięty" od 3 tygodni skoro według wielu odpuszczał grę w Barcy by na MŚ być w jak najlepszej formie :roll:
Idąć tym ttokiem rozumowania to chyba by umarł na boisku w meczu ze Szwajcarią gdyby nie odpuscił ligi
Coś się z Messim dzieje i nie jest to tak prostę jak romans harleqiunie :smile2: :think:
Messi jada przy stole oddzielonym od reszty świata - Jorge Valdano

Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów - Vysogota z Corvo

Awatar użytkownika
FRYDERYK SZOPEN
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 117

Postautor: FRYDERYK SZOPEN » czw 10.07.2014 9:31

final podobny do tego z 1990,. niemcy zdecydowany faworyt, Argentyna ma jedna gwiazde ponad wszystkie inne w swiatowym futbolu i pomagiera, ale pomagier nie wiadomo czy bedzie dostepny.

Awatar użytkownika
Szymon Fras
Rezerwowy
Rezerwowy

Postautor: Szymon Fras » czw 10.07.2014 9:40

Podoba mi się to w grze Niemców, że Loew cały czas zmienia jednak ten skład, a nie trzyma się kurczowo 11 zawodników pierwszej jedenastki. Widać, że Joachim czyta grę przeciwnika i stara się grać trochę inaczej w każdym meczy, ale w swoim wypracowanym stylu, bo jakże różnił się mecz z Francją pomiędzy meczem z Brazylią.

To zdecydowanie najrówniej grająca drużyna na świecie w ostatnich 12 latach na MŚ, więc niech wygrają ten puchar, na który tak ciężko pracują od dekady.

A Argentyna będzie chciała się odegrać za lanie jakie dostała 4 lata temu, ale mam nadzieję, że pierwszy raz w końcu zostanie zdobyty kontynent Ameryki Południowej przez europejską reprezentację.
Piłka jest jedna a bramki są dwie... a na końcu i tak zawsze wygrywają-a... Polska :ozob:

Awatar użytkownika
Mentor
Zajebiaszczo
Reputacja: 7

Postautor: Mentor » czw 10.07.2014 13:35

Messi tak człapie i człapie i człapie i...

Messi has created the most chances (21) and completed the most dribbles (39) in World Cup 2014 #wc2014

Przy czym konkretne liczby są trochę... zagadkowe. Różne źródła mogą różnie rozliczać poszczególne sytuacje, przejrzałem kilka miejsc i potwierdza się, że rzeczywiście Leo ma najwięcej udanych dryblingów i wykreowanych szans.

Oczywiście to nie jest gra do jakiej nas przyzwyczaił bo prezentuje się słabiej niż rok temu czy wcześniej, ale wciąż jest efektywny nawet grając zrywami.

W finale dla mnie również Niemcy są faworytem i podobnie jak większość uważam, że są najsilniejszym zespołem na tym Mundialu, ale nie demonizowałbym tak bardzo tego meczu z Brazylią bo to było coś wyjątkowego, anomalia trochę przypominająca mecz Holandii z Hiszpanią gdzie Hiszpanie prowadząc 1-0 zmarnowali setkę na 2-0 a po chwili było już 1-1, dalej indywidualne błędy obrony i Casillasa. Oczywiście zasłużenie wygrali, ale wynik przesadzony. Brazylijczycy w półfinale wyglądali okropnie, taktyczny chaos + zupełny paraliż po łatwej stracie dwóch bramek. Wszystko co się działo potem to już nie był mecz. Argentyna kadrowo wygląda dużo słabiej od Niemiec, ale z biegiem czasu grając coraz lepiej pod kątem zorganizowania i wątpię, aby tak wypięli nasmarowane dupsko jak gospodarze. Gdyby miał procentowo podzielić szanse to dałbym jakieś 65-35 albo 60-40 na korzyść Niemiec, którzy też mieli w tym turnieju słabsze mecze i różne ekipy pokazywały, że da się z nimi powalczyć. Ciekaw jestem czy wróci Di Maria, to byłoby ważne dla Albicelestes. Aguero z kolei jest okropny i nie powinien grać.
Obrazek
Barca jest najpiękniejszą kobietą na świecie. Jednego dnia może być bardziej lub mniej wdzięczna, ale to wciąż ta sama kobieta i w tej kobiecie jesteśmy wszyscy do szaleństwa zakochani. - Joan Gaspart

Awatar użytkownika
emdżej
Walczymy!

Postautor: emdżej » czw 10.07.2014 13:52

Niemców oczywiście nie lubię, ale mimo wszystko życzę im zwycięstwa w finale. A dlaczego? Bo po prostu zasługują na to, by ich kapitan wreszcie wzniósł do góry jakiś puchar. Za te wszystkie bolesne porażki w XXI wieku, gdy zawsze byli blisko końcowego triumfu (pomijając Euro 2004 gdzie nie wyszli z grupy). 2002 - finał MŚ, 2006 - trzecie miejsce MŚ, 2008 - finał Euro, 2010 - trzecie miejsce MŚ, 2012 - półfinał Euro. Zawsze brakowało tej kropki nad "i". Zasługują na to. Poza tym zniesmaczać trochę może fakt, by mistrzem została drużyna, która do finału doczłapała się strzelając w fazie pucharowej dwa gole. Mam tylko nadzieję (choć raczej płonną), że finał będzie widowiskiem, świętem futbolu, a nie paradą kunktatorstwa jak mecz Argentyny z Holandią.
Obrazek

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator
Reputacja: 1229

Postautor: Morrow » czw 10.07.2014 20:03

Może być ciekawy finał choć bardziej mi się zanosi na nudny mecz bez żadnej historii.

Zabawna historia, kto jeszcze 15 lat temu powiedziałby, że jak w finale MŚ zagrają Niemcy z Argentyńczykami to Ci pierwsi będą atakować i grać efektowną piłkę a Ci drudzy będą się najlepiej murować na całym turnieju.

Teraz po blamażu Brazylii chyba można już napisać, że Argentyna dysponuje najlepszą defensywą na turnieju. Należy jeszcze wyróżnić Kostarykę i chyba jednak Holandię. Garay odkąd wskoczył do składu udowadnia dlaczego tyle klubów się przewijało w kontekście jego osoby, reszta dotrzymuje mu kroku, na papierze to nie wyglądało nawet przyzwoicie ale na boisku są skała. Kluczowa rola w tym Mascherano. Gość gra turniej życia i jest profesorem. Jeśli ktoś powinien zasłużyć na wyróżnienie z Argentyny to właśnie Masche. Messi strzelił te zwycięskie gole w grupie i potrafi błysnąć ale to w głównej mierze zasługa Mascherano, że tylko ten jeden błysk może wystarczyć bo z tyłu jest na 0.

Niemcy mimo wszystko faworytem. Loew nie zbagatelizuje pewnie sprawy i ograniczy Messiego tak jak robili to poprzedni rywale Argentyny. Tyle, że Niemcy mają jednak ogromne atuty z przodu nie tylko z powodu nazwisk ale przede wszystkim zgrania. Można chyba powiedzieć, że nasi zachodni sąsiedzi spijają trochę sukces zeszłorocznego Bayernu bo ta kadra Niemiec jednak przypomina mi bardziej Bawarczyków Juppa aniżeli tych Guardioli. Są zdecydowanie bardziej bezpośredni niż zespół Pepa w mojej opinii. Do tego w bramce kosmiczny Neuer, poprawna obrona i najlepsza pomoc na turnieju. Nie pohulają tak jak z Brazylią bo nie wierzę, że Argentyna będzie miała aż taką dziurę ale mimo wszystko wszystkie argumenty po stronie Loewa.

Może być IMO mecz do jednej bramki. Jak Niemcy wsadzą mecz się może skończyć. Argentyna znakomicie broni ale z przodu jest jednak uboga, Messi potrafi błysnąć ale nic poza tym, zauważcie, że w swoich meczach Argentyńczycy stwarzali bardzo mało dogodnych okazji. Tam nie ma problemu ze skutecznością tylko z kreacją. Z drugiej strony teraz zostaną postawieni przed zespołem, który pewnie przejmie inicjatywę więc może i okazji do szybkich ataków będzie więcej. Bardziej się przychylam jednak do tego, że to Niemcy będą kontrolować ten mecz i w pewnym momencie wynik. Ciekawy byłby wariant szybkiego gola Argentyny, chciałbym zobaczyć na co wtedy stać by było Niemców.

blackmore
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 163

Postautor: blackmore » czw 10.07.2014 20:13

Morrow pisze:Do tego w bramce kosmiczny Neuer, poprawna obrona i najlepsza pomoc na turnieju.

W 2002 Kahn też był kosmiczny, a w finale zaliczył chyba najbardziej traumatyczny mecz w swojej karierze. Czasami tak jest, że bramkarze grają wielki turniej, ale w tym decydującym meczu popełniają kluczowy błąd. Khalid Fouhami też miał fantastyczny PNA 2004, a w finale poważny klops, wręcz amatorska postawa z Tunezją...
Oby jednak Neuer dopiął swego.

Awatar użytkownika
mzatlanta
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 7

Postautor: mzatlanta » czw 10.07.2014 20:35

W finale jestem za Niemcami, choc nie jestem fanatykiem ani tej reprezentacji, ani ich gry. Ale rzeczywiscie czas najwyzszy, zeby wygrali "cos duzego". Druzyna jest prowadzona madrze, Loew za ktorym nie przepadam robi naprawde dobra robote. Moze nie imponowali gra we wczesniejszych fazach turnieju, ale potencjal maja niesamowity i tym meczem z Brazylia pokazali, ze sa glodni zwyciestwa. Ze Brazylia nie potrafila stawic przyzwoitego oporu, to juz inna sprawa :(
Ale skazywanie Argentyny na pozarcie byloby nierozsadne, Holandia tez ich miala rozklepac (sama tak myslalam)...
Miejmy nadzieje, ze szykuja sie emocje w finale, wystarczy, ze polfinaly byly bez szalu.
Obrazek

Wróć do „Mundial 2014 Brazylia”