FINAŁ MŚ 2014: Niemcy - Argentyna

Mistrzostwa Świata. Brazylia 2014

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Awatar użytkownika
Salas11
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 954

Re: FINAŁ MŚ 2014: Niemcy - Argentyna

Postautor: Salas11 » pn 14.07.2014 0:27

What a rage :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
MaUser_FCI
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 78

Postautor: MaUser_FCI » pn 14.07.2014 0:38

Palacio zjobał, nie ma co, ale to co zrobił Gonzalo po prezencie od Kroosa, to jest dopiero wyczyn.

MGiggs
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 18

Postautor: MGiggs » pn 14.07.2014 0:53

MVP dla Messiego :rotfl:

finał znakomity,świeta argentyna ale jak sie ma Igłe w ataku który lubi się totalnie spalać to nie ma się co dziwić. Ta akcja plus palacio- to były piłki mistrzowskie niestety spartolone.
Niestety ale Argentyna poza messim miała samych pionków w ataku na tym mundialu poza Igła ze spotkanie z Belgią. KUn FATALNY, Igła podsumował sie w finale, Palacio nie wiem co w tej kadrze robi, jedynie lavezzi coś dobrego pokazywał.

Gratulacje dla Niemszaków- zasłużyli sobie w ostatnich latach.

Na koniec dodam że załuje braku Holandrów w finale- nie mówie że by wygrali jednak widząc obrone Niemców na 50 metrze...........
If I had to choose between dribbling past 5 players and scoring from 40 yards at Anfield or shagging Miss World,it’d be a hard choice. Thankfully, I’ve done both.

Awatar użytkownika
Ebi
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 0
Kontaktowanie:

Postautor: Ebi » pn 14.07.2014 2:16

BAYERN! DZIĘKUJĘ.
ObrazekObrazek

blackmore
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 163

Postautor: blackmore » pn 14.07.2014 2:32

Ebi pisze:BAYERN! DZIĘKUJĘ.

Tylko chłopak z Chelsea mógł po przebojowej akcji zagrać taką piłę do Mr. Gotze.

Awatar użytkownika
Michał M
Bawarski Krzyżak

Postautor: Michał M » pn 14.07.2014 9:17

Co by nie mówić, z pewnością nikt nie powie, że Niemcy nie zasłużyli na ten tytuł. Drużyna ze swoimi słabościami typu Hoewedes na lewej obronie, który przed MŚ na tej pozycji praktycznie nie grywał, z na tyle wykruszoną kontuzjami defensywną pomocą, że w finale musiał wystąpić Christoph Kramer, który ledwo co przed dwoma miesiącami w tej reprezentacji debiutował, z praktycznie jedynym napastnikiem z prawdziwego zdarzenia (choć jak pokazały mistrzostwa i Mueller i Goetze na tej pozycji są jednak mocni). To chyba trochę pokazuje słabość reprezentacyjnej piłki dzisiejszych czasów, że taka drużyna, choć nie do końca kompletna, jednak okazała się najlepsza i to właśnie jako drużyna. Trudno nawet powiedzieć, kto był najlepszy - czy Neuer, którego interwencje na pewno ratowały Niemców choćby w meczu z Algierią, czy Lahm, prawie zawsze będący ostoją defensywy, czy Boateng, któremu zdarzają się babole, a jednak wczoraj był w zasadzie nie do przejścia, czy Hummels, po którym widać było wczoraj, że gra z urazem, ale za to wcześniej strzelał ważne bramki, czy też Schweinsteiger, wczoraj walczący dosłownie do krwi i będącym prawdziwym liderem drużyny, a może Kroos, który wczoraj nie błysnął, ale za to wcześniej sterował pięknie tą drużyną, lub też krytykowany przez media Oezil, którego statystyki są przecież świetne, no i wreszcie Mueller, który choć nie obronił "Złotego Buta", to przecież bez niego ofensywa niemiecka byłaby mocno zubożona, no i rekordzista mistrzostw Klose, którego Loew pozbawił jeszcze rekordu meczów na mundialu, czy ostatecznie Goetze, niewidoczny w zasadzie na mundialu, a zdobywający w piękny sposób decydującą bramkę. Naprawdę trudno tu wskazać tego jednego jedynego bohatera, i może właśnie dlatego Niemcy wygrali - bo w końcu futbol to nie spektakl jednego aktora, a jedenastu.

Co jeszcze można dodać - na pewno Niemcy mają świetne perspektywy i mogą pociągnąć jeszcze to widowisko co najmniej do Euro'2016 - tak jak zrobili to Francuzi po 1998 r. i Hiszpanie po 2010 r (no Hiszpanie ciągnęli już w zasadzie od 2008 r. ;)). Wystarczy przecież wspomnieć nieobecnych - Reus, Gundogan, obaj Benderowie, Gomez i wielu innych utalentowanych graczy, którzy czekają na swoją szansę jak Goretzka czy Meyer. A przecież z drużyny mistrzowskiej odejdzie tylko i wyłącznie Miro Klose, no i może jeszcze Weidenfeller (w bramce Niemcy i tak mają kłopoty bogactwa).

Argentyna nie wygrała, choć miała swoje szanse. Messi nie jest jednak (w reprezentacji) Maradoną i chyba już nim nie będzie. Oczywiście, może zagrać jeszcze nawet na dwóch mundialach, więc nie można go do końca skreślać, jednak to teraz jest (był?) na szczycie i to była może jego życiowa szansa na triumf. Dostał "na pocieszenie" złotą piłkę, choć jest to raczej słabe pocieszenie, po drugie - wybór raczej kontrowersyjny. Argentyńska linia ataku, tak wychwalana przed mundialem, zawiodła kompletnie. Dużo lepiej spisała się o dziwo przeciętna obrona (z prawie 34-letnim Demichelisem!), ale to jednak nie wystarczyło. I dobrze - dzięki zwycięstwu Niemców, wygrała wczoraj piłka nożna :)
Obrazek

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1144
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » pn 14.07.2014 10:03

Michał M pisze:z praktycznie jedynym napastnikiem z prawdziwego zdarzenia (choć jak pokazały mistrzostwa i Mueller i Goetze na tej pozycji są jednak mocni).

Nie wiem jak można mówić, że Niemcy nie mieli napastnika z prawdziwego zdarzenia, biorąc pod uwagę Gotze, Mullera, Klosego czy Schürrle, nawet Podolski na boisko z raz wybiegł czy dwa.

Piękne zakończenie Mundialu. Bardzo podobne zresztą do tego sprzed czterech lat. Znowu mieliśmy dogrywkę i znowu w jej drugiej części padł gol. Ponownie Argentyńczycy mogli zapewnić sobie triumf w regulaminowym czasie, bo setki zmarnowali Higuain czy Palacio, niemal tak jak Robben w RPA.
Trudno mi jest wydusić z siebie więcej. Kibicowałem Argentynie, jakoś nie chciałem widzieć Niemców w roli mistrzów. Stało się to, co było jednak do przewidzenia, bo naszym zachodnim sąsiadom triumf należał się jak mało komu. Po prostu był to zespół, który poza słabym - nawet bardzo - meczem z Algierią pokazał na tym turnieju, że są teamem nie do zdarcia, gdzie nie ma tyle indywidualności, jest po prostu drużyna.
A najlepsze dopiero przed nimi. Wyobraźcie sobie jak w najlepszy wiek wejdzie Gotze, Reus. Na EURO2016 dalej będą dość młodzi, ale już także doświadczeni o nowe miesiące gry na najwyższym poziomie!
No i na końcu Loew. Przejął stery po Klinsmannie, obiecał, że zmieni oblicze tej drużyny. Zaczęli grać pod jego wpływem mile dla oka, chyba niewiele osób mogło na to narzekać. Fundamenty Niemcy podłożyli jednak ok. 10 lat temu. I niech mi ktoś powie, że nie opłaca inwestować się w przyszłość. Tyle młodych gwiazd Niemcy nie mieli już dawno. Szkółki piłkarskie, wszelkie akademie - Niemcy udowodnili, że to działa, bo wczoraj zwróciło im się tyle lat.

Gratulacje dla Niemców, podziękowania Brazylio, będę tęsknił.
i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
fan_R10
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 34

Postautor: fan_R10 » pn 14.07.2014 10:21

Niby Niemcy tacy najlepsi, a cienko by wyglądali jakby argentyńskie armaty były lepiej wycelowane. A tak niewiele brakowało :cry:

Mecz godny finału. Argentyna swoje sytuacje miała, niestety totalna impotencja Higuaina i tej sieroty z warkoczykiem, w dodatku Messi też miał niezłą piłkę a strzelił obok...cóż...to tylko futbol,

na szczęście zaraz po meczu wrzucili reklamy a potem teściu przełączył i nie musiałem oglądać uradowanych szkopów podnoszących puchar, czy też smutnych Argentyńców. Fajna sprawa- bół o wiele mniejszy :D
Wygramy, przegramy, albo będzie remis.

Awatar użytkownika
Michał M
Bawarski Krzyżak

Postautor: Michał M » pn 14.07.2014 10:24

Carbon pisze:
Michał M pisze:z praktycznie jedynym napastnikiem z prawdziwego zdarzenia (choć jak pokazały mistrzostwa i Mueller i Goetze na tej pozycji są jednak mocni).

Nie wiem jak można mówić, że Niemcy nie mieli napastnika z prawdziwego zdarzenia, biorąc pod uwagę Gotze, Mullera, Klosego czy Schürrle, nawet Podolski na boisko z raz wybiegł czy dwa.

Źle to ująłem - powinienem napisać jedynego klasycznego napastnika, bo reszta tych, których wymieniłeś, napastnikami nie są (grają na skrzydle lub w ofensywnej pomocy). Ale to w sumie nieistotne.
Carbon pisze: Fundamenty Niemcy podłożyli jednak ok. 10 lat temu.

Dla Niemców decydujące były klęski na mundialu w 98 r. i potem na euro'2000, gdzie mieli chyba jedną z najsłabszych reprezentacji w swojej historii. Wtedy rzeczywiście zaczęli reformy.
Obrazek

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1843
Kontaktowanie:

Postautor: cloner » pn 14.07.2014 10:24

Gdzie znajdę jakieś dobre statystyki z wczorajszego meczu? posiadanie piłki i celne strzały mi sa potrzebne.
zaglądanie ludziom do portfela, największą oznaką życiowego niepowodzenia
j#bać konfidentów!!! tylko Polska kibolska!!!

Obrazek

Awatar użytkownika
rekinho
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 958

Postautor: rekinho » pn 14.07.2014 10:25

NoName1989 pisze:Zbanuje ktos tego trola?
ahaha, jak ja nazwałem suareza podludziem a real bandą pojebów to od razu na tygodniowego bana polecialem, gratuluje konsekwencji :) jednak mialem racje pisząc, że mój ban był niezasłużony i bezpodstawny

Awatar użytkownika
Luminos
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: Luminos » pn 14.07.2014 10:26

Świetny mecz na koniec bardzo dobrego mundialu. Mimo, że Argentyna grała bardzo nieskutecznie i nieefektywnie w ataku, tak w defensywie był to monolit. Pomogło przede wszystkim pokazanie światu, że Mascherano, to najlepszy DM na świecie, jeżeli chodzi o odbiór piłki. Dodatkowo ze środka pola miał więcej okazji do motywacji reszty zawodników. On zdecydowanie zasłużył na miano zawodnika turnieju.
Żal niewykorzystanych sytuacji Higuaina i Palacio. Zawsze tego pierwszego miałem za takiego, co bezwzględnie wykorzysta najmniejszy błąd przeciwnika, tutaj najwyraźniej przerosła go stawka meczu. Po tym turnieju Romero albo znajdzie nowy klub, albo Monaco zdecyduje się wystawić go wreszcie w pierwszym składzie.
Teraz czas na Niemców. Na środku obrony spodziewałem się, że tykającą bombą będzie Boateng. Okazało się, że to on musi naprawiać błędy Hummelsa, ale może to przez ten zgłaszany uraz. Dzisiaj perfekcyjny mecz obrońcy Bayernu. Gorsza forma Kroosa, przy jego strzale z dystansu, po tych dwóch sytuacjach jedną powinien zamienić na gola. Schweinsteiger dla każdej drużyny to skarb, tyle zostawić zdrowia na boisku to mało kto by potrafił.
Dojść trzeba do Neuera, który jak już powtarzałem w bramce aktualnie nie ma żadnej konkurencji na świecie.Czekamy na odpowiedź innych klubów.

Awatar użytkownika
Smashing Pumpkins
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 19

Postautor: Smashing Pumpkins » pn 14.07.2014 14:36

fan_R10 pisze:
Mecz godny finału. Argentyna swoje sytuacje miała, niestety totalna impotencja Higuaina i tej sieroty z warkoczykiem, w dodatku Messi też miał niezłą piłkę a strzelił obok...cóż...to tylko futbol,

na szczęście zaraz po meczu wrzucili reklamy a potem teściu przełączył i nie musiałem oglądać uradowanych szkopów podnoszących puchar, czy też smutnych Argentyńców. Fajna sprawa- bół o wiele mniejszy :D

Po tym co czasem piszesz nie możesz mieć więcej niż 14 lat ,więc jak to możliwe że masz "teścia" :rotfl4:
Ostatnio zmieniony pn 14.07.2014 15:00 przez Smashing Pumpkins, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Salas11
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 954

Postautor: Salas11 » pn 14.07.2014 14:40

Może terminy mu się pomyliły? Albo z jakichś częściach Polski teść znaczy co innego :P
Obrazek

Wróć do „Mundial 2014 Brazylia”