Reprezentacja Niemiec (zbiorczy)

Wszystko o piłce w Niemczech - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Awatar użytkownika
fillion
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 352

Postautor: fillion » wt 15.05.2018 13:25

Joachim Loew przedluzyl swoj kontrakt do 2022 r. Po mundialu w Katarze 2022 pyknie mu 16lat pracy z reprezentacja Niemiec.

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1551

Postautor: sickstick » wt 15.05.2018 13:37

Kto by się spodziewał że przyjdzie nam oglądać tak spektakularną erę jednego trenera w czołowej reprezentacji świata. W piłce klubowej niektórym trenerom po takim okresie budują pod stadionem pomniki. Orientujecie się kto miał w przeszłości równie długi staż co Leow z sukcesami?

Awatar użytkownika
matt_
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 636

Postautor: matt_ » wt 15.05.2018 13:59

W czasach podziału kadrę Republiki Federalnych Niemiec prowadził Helmut Schön. Było to w latach 1964-1978, zdobył MŚ i ME po razie, przywoził też wicemistrzostwo z obydwu turniejów oraz 3. miejsce na świecie. Pomiędzy nim a Loewem był Derwall (przede wszystkim ME 1980), Beckenbauer (złoto MŚ 1990) i Vogts (ME 1996), ale żaden z nich spędził co najmniej 10 lat na stanowisku odnosząc tyle sukcesów.

RLG
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 207

Postautor: RLG » śr 16.05.2018 16:29

beneq pisze:Source of the post O kurcze a już się przyzwyczaiłem do Neuera na bramce Niemiec, dziwnie będzie jakby ktoś inny w niej stanął, no ale cóż, lata lecą, forma spada, życie.

Forma nie spada, tylko Neuer nie gra po kontuzji.

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: sickstick » ndz 22.07.2018 21:33

Ozil podziękował reprezentacji

Awatar użytkownika
Diamen23
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1447

Postautor: Diamen23 » ndz 22.07.2018 21:47

jego list:

„Potraktowanie mnie przez DFB i wielu innych ludzi w ten sposób sprawia, że nie chcę więcej zakładać koszulki reprezentacji Niemiec. Czuję się niechciany i myślę, że to, co osiągnąłem od mojego debiutu w 2009 roku, zostało zapomniane. Ludzie ze środowisk rasistowskich nie powinni pracować w największej federacji piłkarskiej świata, która ma tak wielu zawodników ze złożonym pochodzeniem.(...)

Z ciężkim sercem i po dłuższym namyśle, z powodu ostatnich wydarzeń, nie będę więcej grał dla Niemiec, ponieważ odczuwam rasizm i brak szacunku. Zakładałem koszulkę Niemiec z wielką dumą i podekscytowaniem, ale tak już nie będzie. Ta decyzja była dla mnie ekstremalnie trudna, ponieważ zawsze dawałem z siebie wszystko dla moich kolegów, sztabu szkoleniowego i dobrych ludzi z Niemiec. Ale kiedy wysoko postawieni działacze DFB traktują mnie w ten sposób, okazując brak szacunku wobec moich tureckich korzeni i samolubnie wtrącając mnie w polityczną propagandę, wtedy muszę powiedzieć: wystarczy. Nie dlatego gram w piłkę. Nie cofnę się, nie robiąc z tym niczego. Rasim nigdy, przenigdy nie powinien być akceptowany” - czytamy w komunikacie piłkarza.

Özil odczuwa duży żal do prezydenta federacji, Reinharda Grindela. „W oczach Grindela i jego zwolenników jestem Niemcem, kiedy wygrywamy, ale imigrantem, kiedy przegrywamy. Dzieje się tak, mimo podatków płaconych w Niemczech, wspierania niemieckich szkół i wygrania mundialu w 2014 roku. Wciąż nie jestem akceptowany przez społeczność. Jestem traktowany jako ten inny. W 2010 roku dostałem 'Nagrodę Bambi' jako przykład powodzenia integracji z niemieckim społeczeństwem, w 2014 roku otrzymałem 'Srebrny Liść Laurowy' od Republiki Federalnej Niemiec, a w 2015 byłem 'Ambasadorem Niemieckiej Piłki'. I teraz, czy nie jestem Niemcem...? Czy są kryteria bycia Niemcem niepasujące do mnie? Mój przyjaciel Lukas Podolski i Miroslav Klose nigdy nie dostali etykietki niemiecko-polskiej, więc dlaczego ja jestem niemiecko-turecki? Czy dlatego, że to Turcja? Czy dlatego, że jestem muzułmaninem?(...) Urodziłem się i odebrałem edukację w Niemczech, więc dlaczego ludzie nie akceptują tego, że jestem Niemcem?”.
Obrazek

Awatar użytkownika
MazurXIII
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 334

Postautor: MazurXIII » ndz 22.07.2018 21:58

Diamen23 pisze:Source of the post jego list:

„(...)Mój przyjaciel Lukas Podolski i Miroslav Klose nigdy nie dostali etykietki niemiecko-polskiej, więc dlaczego ja jestem niemiecko-turecki? Czy dlatego, że to Turcja? Czy dlatego, że jestem muzułmaninem?(...) Urodziłem się i odebrałem edukację w Niemczech, więc dlaczego ludzie nie akceptują tego, że jestem Niemcem?”.

Obrazek

Myślę, że to dlatego...no i przez tyle lat chłop nie nauczył się hymnu, więc czego ten kebap oczekiwał?
Obrazek

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: sickstick » ndz 22.07.2018 22:09

MazurXIII pisze:Myślę, że to dlatego...no i przez tyle lat chłop nie nauczył się hymnu, więc czego ten kebap oczekiwał?

Myślę że gdyby nie znał hymnu to by nie skończył pierwszej klasy ;)

Awatar użytkownika
MazurXIII
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: MazurXIII » pn 23.07.2018 7:32

Doskonale wiesz, że zastosowałem skrót myślowy, no ale proszę. Oezil ostentacyjnie nie śpiewał hymnu IV Rzeszy, co już jest deklaracją samą w sobie, fotografuje się z głową innego państwa (z którym Niemcom wybitnie nie po drodze) i mówi, że to jego prezydent (przynajmniej tak dedykuje koszulkę), a teraz ma pretensje, że tubylcy nie traktują go jak swojego i stara się całej tej sytuacji przykleić etykietki rasizmu i - tfu - islamofobii (fobia to nie brak akceptacji tylko strach, używanie określeń homofobia, islamofobia w kontekście, w jakim używają go lewaki jest w sumie błędem logicznym, jak większość ich genialnych teorii)? Himalaje hipokryzji.
Obrazek

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger
Reputacja: 1749

Postautor: fieldy » pn 23.07.2018 9:40

Dobrze Mesut zrobił. Przez lata wypruwał flaki dla Niemiec, 5 razy był wybierany najlepszym piłkarzem, a i tak z niego robią kozła ofiarnego. Zagrał 180 minut na MŚ, stworzył 11 okazji w tym czasie - średnio 5,5 na mecz, nikt nie miał takiej średniej, a kto z Niemców najcześciej lądował w najgorszej 11 turnieju? Ozil!
Jadą po nim jak po burej suce. W końcu powiedział dośc.

MazurXIII pisze:Source of the post Myślę, że to dlatego...no i przez tyle lat chłop nie nauczył się hymnu, więc czego ten kebap oczekiwał?

Bierhoff, czy Matthaeus fotki z Putiem mogą wrzucać i jest dobrze :mrgreen:

Awatar użytkownika
Diamen23
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1447

Postautor: Diamen23 » pn 23.07.2018 9:40

MazurXIII pisze:Source of the post Doskonale wiesz, że zastosowałem skrót myślowy, no ale proszę. Oezil ostentacyjnie nie śpiewał hymnu IV Rzeszy, co już jest deklaracją samą w sobie, fotografuje się z głową innego państwa (z którym Niemcom wybitnie nie po drodze) i mówi, że to jego prezydent (przynajmniej tak dedykuje koszulkę), a teraz ma pretensje, że tubylcy nie traktują go jak swojego i stara się całej tej sytuacji przykleić etykietki rasizmu i - tfu - islamofobii (fobia to nie brak akceptacji tylko strach, używanie określeń homofobia, islamofobia w kontekście, w jakim używają go lewaki jest w sumie błędem logicznym, jak większość ich genialnych teorii)? Himalaje hipokryzji.

to Gundogan dał koszulkę Erdoganowi z napisem "Mój prezydent", Oezil sobie cyknął z nim foto. Dla mnie zachowanie Oezila nie jest jakieś złe, pytanie też jakie były okoliczności zrobienia fotki?
Obrazek

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: sickstick » pn 23.07.2018 9:41

Podolski deklarował publicznie że czuje sie Polakiem i nawet śpiewał nasz hymn ;)

Awatar użytkownika
MazurXIII
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: MazurXIII » pn 23.07.2018 11:30

fieldy pisze:Bierhoff, czy Matthaeus fotki z Putiem mogą wrzucać i jest dobrze :mrgreen:

Wiesiu, nie udawaj naiwnego. Z Ruskimi to sobie Niemcy geszefty robią, więc nieoficjalnie Putin nie jest passe. Co innego krnąbrny Turek, który co chwila szantażuje EU otwarciem granic i zalewem uchodźców.
Oezil sam sobie jest winny. Poza tym Mesut i wypruwanie flaków na boisku...dobre.
Obrazek

Awatar użytkownika
Smashing Pumpkins
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 20

Postautor: Smashing Pumpkins » pn 23.07.2018 15:58

Swietna wypowiedz Hoeness'a, ale w sumie co sie spodziewać po kryminaliście. Ponoć Ozil gra gówno od wielu lat w reprezentacji.

Wróć do „Niemcy”