Reprezentacja Niemiec (zbiorczy)

Wszystko o piłce w Niemczech - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.
Awatar użytkownika
fillion
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 676

Post autor: fillion » wt 15.05.2018 13:25

Joachim Loew przedluzyl swoj kontrakt do 2022 r. Po mundialu w Katarze 2022 pyknie mu 16lat pracy z reprezentacja Niemiec.

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 2163
Kibicuje: 4rsenal

Post autor: sickstick » wt 15.05.2018 13:37

Kto by się spodziewał że przyjdzie nam oglądać tak spektakularną erę jednego trenera w czołowej reprezentacji świata. W piłce klubowej niektórym trenerom po takim okresie budują pod stadionem pomniki. Orientujecie się kto miał w przeszłości równie długi staż co Leow z sukcesami?
Obrazek

Awatar użytkownika
matt_
Moderator
Moderator
Reputacja: 902
Kibicuje: Vegalta Sendai

Post autor: matt_ » wt 15.05.2018 13:59

W czasach podziału kadrę Republiki Federalnych Niemiec prowadził Helmut Schön. Było to w latach 1964-1978, zdobył MŚ i ME po razie, przywoził też wicemistrzostwo z obydwu turniejów oraz 3. miejsce na świecie. Pomiędzy nim a Loewem był Derwall (przede wszystkim ME 1980), Beckenbauer (złoto MŚ 1990) i Vogts (ME 1996), ale żaden z nich spędził co najmniej 10 lat na stanowisku odnosząc tyle sukcesów.
When you're dead, you're dead. But you're not quite so dead if you contribute something.

RLG
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 207

Post autor: RLG » śr 16.05.2018 16:29

beneq pisze: O kurcze a już się przyzwyczaiłem do Neuera na bramce Niemiec, dziwnie będzie jakby ktoś inny w niej stanął, no ale cóż, lata lecą, forma spada, życie.
Forma nie spada, tylko Neuer nie gra po kontuzji.

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Post autor: sickstick » ndz 22.07.2018 21:33

Ozil podziękował reprezentacji
Obrazek

Awatar użytkownika
Diamen23
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 2019
Najlepszy post miesiąca

Post autor: Diamen23 » ndz 22.07.2018 21:47

jego list:

„Potraktowanie mnie przez DFB i wielu innych ludzi w ten sposób sprawia, że nie chcę więcej zakładać koszulki reprezentacji Niemiec. Czuję się niechciany i myślę, że to, co osiągnąłem od mojego debiutu w 2009 roku, zostało zapomniane. Ludzie ze środowisk rasistowskich nie powinni pracować w największej federacji piłkarskiej świata, która ma tak wielu zawodników ze złożonym pochodzeniem.(...)

Z ciężkim sercem i po dłuższym namyśle, z powodu ostatnich wydarzeń, nie będę więcej grał dla Niemiec, ponieważ odczuwam rasizm i brak szacunku. Zakładałem koszulkę Niemiec z wielką dumą i podekscytowaniem, ale tak już nie będzie. Ta decyzja była dla mnie ekstremalnie trudna, ponieważ zawsze dawałem z siebie wszystko dla moich kolegów, sztabu szkoleniowego i dobrych ludzi z Niemiec. Ale kiedy wysoko postawieni działacze DFB traktują mnie w ten sposób, okazując brak szacunku wobec moich tureckich korzeni i samolubnie wtrącając mnie w polityczną propagandę, wtedy muszę powiedzieć: wystarczy. Nie dlatego gram w piłkę. Nie cofnę się, nie robiąc z tym niczego. Rasim nigdy, przenigdy nie powinien być akceptowany” - czytamy w komunikacie piłkarza.

Özil odczuwa duży żal do prezydenta federacji, Reinharda Grindela. „W oczach Grindela i jego zwolenników jestem Niemcem, kiedy wygrywamy, ale imigrantem, kiedy przegrywamy. Dzieje się tak, mimo podatków płaconych w Niemczech, wspierania niemieckich szkół i wygrania mundialu w 2014 roku. Wciąż nie jestem akceptowany przez społeczność. Jestem traktowany jako ten inny. W 2010 roku dostałem 'Nagrodę Bambi' jako przykład powodzenia integracji z niemieckim społeczeństwem, w 2014 roku otrzymałem 'Srebrny Liść Laurowy' od Republiki Federalnej Niemiec, a w 2015 byłem 'Ambasadorem Niemieckiej Piłki'. I teraz, czy nie jestem Niemcem...? Czy są kryteria bycia Niemcem niepasujące do mnie? Mój przyjaciel Lukas Podolski i Miroslav Klose nigdy nie dostali etykietki niemiecko-polskiej, więc dlaczego ja jestem niemiecko-turecki? Czy dlatego, że to Turcja? Czy dlatego, że jestem muzułmaninem?(...) Urodziłem się i odebrałem edukację w Niemczech, więc dlaczego ludzie nie akceptują tego, że jestem Niemcem?”.
Obrazek

Awatar użytkownika
MazurXIII
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 379
Kibicuje: ACM

Post autor: MazurXIII » ndz 22.07.2018 21:58

Diamen23 pisze: jego list:

„(...)Mój przyjaciel Lukas Podolski i Miroslav Klose nigdy nie dostali etykietki niemiecko-polskiej, więc dlaczego ja jestem niemiecko-turecki? Czy dlatego, że to Turcja? Czy dlatego, że jestem muzułmaninem?(...) Urodziłem się i odebrałem edukację w Niemczech, więc dlaczego ludzie nie akceptują tego, że jestem Niemcem?”.
Obrazek

Myślę, że to dlatego...no i przez tyle lat chłop nie nauczył się hymnu, więc czego ten kebap oczekiwał?
Obrazek

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Post autor: sickstick » ndz 22.07.2018 22:09

MazurXIII pisze:Myślę, że to dlatego...no i przez tyle lat chłop nie nauczył się hymnu, więc czego ten kebap oczekiwał?
Myślę że gdyby nie znał hymnu to by nie skończył pierwszej klasy ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
MazurXIII
Gwiazda
Gwiazda

Post autor: MazurXIII » pn 23.07.2018 7:32

Doskonale wiesz, że zastosowałem skrót myślowy, no ale proszę. Oezil ostentacyjnie nie śpiewał hymnu IV Rzeszy, co już jest deklaracją samą w sobie, fotografuje się z głową innego państwa (z którym Niemcom wybitnie nie po drodze) i mówi, że to jego prezydent (przynajmniej tak dedykuje koszulkę), a teraz ma pretensje, że tubylcy nie traktują go jak swojego i stara się całej tej sytuacji przykleić etykietki rasizmu i - tfu - islamofobii (fobia to nie brak akceptacji tylko strach, używanie określeń homofobia, islamofobia w kontekście, w jakim używają go lewaki jest w sumie błędem logicznym, jak większość ich genialnych teorii)? Himalaje hipokryzji.
Obrazek

Awatar użytkownika
fieldy
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1839

Post autor: fieldy » pn 23.07.2018 9:40

Dobrze Mesut zrobił. Przez lata wypruwał flaki dla Niemiec, 5 razy był wybierany najlepszym piłkarzem, a i tak z niego robią kozła ofiarnego. Zagrał 180 minut na MŚ, stworzył 11 okazji w tym czasie - średnio 5,5 na mecz, nikt nie miał takiej średniej, a kto z Niemców najcześciej lądował w najgorszej 11 turnieju? Ozil!
Jadą po nim jak po burej suce. W końcu powiedział dośc.
MazurXIII pisze: Myślę, że to dlatego...no i przez tyle lat chłop nie nauczył się hymnu, więc czego ten kebap oczekiwał?
Bierhoff, czy Matthaeus fotki z Putiem mogą wrzucać i jest dobrze :mrgreen:

Awatar użytkownika
Diamen23
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 2019
Najlepszy post miesiąca

Post autor: Diamen23 » pn 23.07.2018 9:40

MazurXIII pisze: Doskonale wiesz, że zastosowałem skrót myślowy, no ale proszę. Oezil ostentacyjnie nie śpiewał hymnu IV Rzeszy, co już jest deklaracją samą w sobie, fotografuje się z głową innego państwa (z którym Niemcom wybitnie nie po drodze) i mówi, że to jego prezydent (przynajmniej tak dedykuje koszulkę), a teraz ma pretensje, że tubylcy nie traktują go jak swojego i stara się całej tej sytuacji przykleić etykietki rasizmu i - tfu - islamofobii (fobia to nie brak akceptacji tylko strach, używanie określeń homofobia, islamofobia w kontekście, w jakim używają go lewaki jest w sumie błędem logicznym, jak większość ich genialnych teorii)? Himalaje hipokryzji.
to Gundogan dał koszulkę Erdoganowi z napisem "Mój prezydent", Oezil sobie cyknął z nim foto. Dla mnie zachowanie Oezila nie jest jakieś złe, pytanie też jakie były okoliczności zrobienia fotki?
Obrazek

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Post autor: sickstick » pn 23.07.2018 9:41

Podolski deklarował publicznie że czuje sie Polakiem i nawet śpiewał nasz hymn ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
MazurXIII
Gwiazda
Gwiazda

Post autor: MazurXIII » pn 23.07.2018 11:30

fieldy pisze:Bierhoff, czy Matthaeus fotki z Putiem mogą wrzucać i jest dobrze :mrgreen:
Wiesiu, nie udawaj naiwnego. Z Ruskimi to sobie Niemcy geszefty robią, więc nieoficjalnie Putin nie jest passe. Co innego krnąbrny Turek, który co chwila szantażuje EU otwarciem granic i zalewem uchodźców.
Oezil sam sobie jest winny. Poza tym Mesut i wypruwanie flaków na boisku...dobre.
Obrazek

Awatar użytkownika
Smashing Pumpkins
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 25

Post autor: Smashing Pumpkins » pn 23.07.2018 15:58

Swietna wypowiedz Hoeness'a, ale w sumie co sie spodziewać po kryminaliście. Ponoć Ozil gra gówno od wielu lat w reprezentacji.

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator
Reputacja: 1599

Post autor: Morrow » wt 05.03.2019 18:26

fillion pisze: Joachim Loew zrezygnował z usług Jerome'a Boatenga ,Matsa Hummelsa i Thomasa Mullera. Loew nie będzie ich już powoływał do kadry.
Nie ma co, Loew tutaj ostro pojechał. Mueller 29 lat, Boateng i Hummels 30 lat. To nie jest wiek, kiedy piłkarze idą na emerytury. Za rok Euro i mógłby ich albo nie powoływać, albo dać do zrozumienia, że będą tylko dublerami. Tu zostali kategorycznie odcięci przez szkoleniowca i to w wieku, kiedy rzadko się to zdarza.

Ciekawy jestem czy za tą decyzją idą jedynie względy sportowe i próba otworzenia szeroko drzwi dla tak utalentowanej młodzieży, czy jednak w szatni Ci gracze Bayernu robili jakiś kwas i w dalszej perspektywie, Loew chce mieć problem z głowy, kiedy trzymałby ich na ławce.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niemcy”