Bayern Monachium (zbiorczy)

Wszystko o piłce w Niemczech - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.
Awatar użytkownika
dziki
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 57
Kibicuje: Arsenal

Post autor: dziki » pt 11.01.2019 14:56

Delpiero14 pisze:
BeBaD pisze: a tak serio to ujęcie tyko potwierdza wine Mullera. Nie mógł go nie widzieć
Ale jak nie mógł go nie widzieć skoro biegnąc patrzył w kierunku nadlatującej piłki a w ogóle nie w kierunku będącego z zupełnie innej strony Argentyńczyka?
Trzeba nie mieć mózgu albo być niezłym nie ogarem i nie mieć jakiejś wyobraźni czy nie wiem jak to nazwać, intuicji? xD żeby nie spodziewać się, że piłka która zagrana została przez piłkarza Ajaxu w poprzek boiska raczej skierowana jest do jakiegoś gracza Ajaxu a nie na aut. Miał dużo czasu żeby chociaż kątem oka zobaczyć zawodnika w biało-czerwonej koszulce.
Jak dla mnie czerwo jak najbardziej i zawieszenie odpowiednie.
av by woops from gfxworld

Awatar użytkownika
Delpiero14
Bianconero
Bianconero
Reputacja: 2795

Post autor: Delpiero14 » pt 11.01.2019 14:59

dziki pisze: Jak dla mnie czerwo jak najbardziej i zawieszenie odpowiednie.
Ale kto tutaj napisał, że czerwona i zawieszenie były niezasadne? :D Ja po prostu uważam, że nie zrobił tego specjalnie. Nie widział go a nogę wystawił do przyjęcia a nie żeby wbić mu korki w głowę.

Awatar użytkownika
dziki
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 57
Kibicuje: Arsenal

Post autor: dziki » pt 11.01.2019 15:03

Delpiero14 pisze:
dziki pisze: Jak dla mnie czerwo jak najbardziej i zawieszenie odpowiednie.
Ale kto tutaj napisał, że czerwona i zawieszenie były niezasadne? :D Ja po prostu uważam, że nie zrobił tego specjalnie. Nie widział go a nogę wystawił do przyjęcia a nie żeby wbić mu korki w głowę.
Nikt nie powiedział. Po prostu wyraziłem swoją opinię korzystając z okazji :D
av by woops from gfxworld

Awatar użytkownika
BeBaD
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 377

Post autor: BeBaD » pt 11.01.2019 15:11

Delpiero14 pisze: Ja po prostu uważam, że nie zrobił tego specjalnie. Nie widział go a nogę wystawił do przyjęcia a nie żeby wbić mu korki w głowę.
Wiadomo że nie chciał mu zrobić krzywdy, tak samo Witsel nie miał intencji połamać Wasilewskiego. Dla mnie nie liczy się efekt wejścia ale to co moglo się stać przy większym pechu. Muller mógł wyrządzić mu naprawdę sporo krzywdę i 2 mecze to za mało.

red85
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 189
Kontakt:

Post autor: red85 » pt 11.01.2019 15:42

No tak, tak jak Nani chciał zabić kopniakiem kungfu Arbeloe.

Bzdura. To bezmyślne zagranie, ale trudno tam się doszukać bandyztyzmu, chęci zrobienia krzywdy rywalowi. Jakby zaczęto zawieszać piłkarzy za to "co by mogło być gdyby", to byśmy doszli do absurdów*. Co starałem się przekazać w poprzedniej wypowiedzi, ale jak widać niektórzy nie załapali.

*W zasadzie niemal każdy wślizg jest niemałym zagrożeniem.

Awatar użytkownika
piotrcies
piotrcies
piotrcies
Reputacja: 1922

Post autor: piotrcies » pt 11.01.2019 17:13

Moim zdaniem czerwo i kilka przekleństw rzuconych pod adresem Niemca w trakcie tamtego meczu to wystarczające kary. Zagranie było bezmyślne, agresywne, ale też uważam, że nie było w tym celowego chamstwa, próby uszkodzenia rywala.

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino
Reputacja: 2281

Post autor: Tomusmc » pt 11.01.2019 18:20

piotrcies pisze: Moim zdaniem czerwo i kilka przekleństw rzuconych pod adresem Niemca w trakcie tamtego meczu to wystarczające kary. Zagranie było bezmyślne, agresywne, ale też uważam, że nie było w tym celowego chamstwa, próby uszkodzenia rywala.
Czyli kara na poziomie dotknięcia głowy piłkarza Valencii przez CR? Moim zdaniem powinien dziękować, że tylko dwa mecze przerwy go czekają, zdecydowanie trzymam stronę tych, którzy twierdzą, że nie ma możliwości żeby nie wiedział o tym, że przeciwnik tam stoi
Juve! Storia di un Grande Amore!

Obrazek

Prawdziwy kibic nigdy nie wyrzeknie się klubu, który kocha

Awatar użytkownika
fillion
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 691

Post autor: fillion » śr 27.02.2019 9:39

Wraca temat transferu Lucasa Hernandeza do Bayernu - cena 80mln euro w lecie. Jestem ciekaw czy Bayern się przełamie i wyrzuci taką kase na zawodnika.

Awatar użytkownika
League
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1534

Post autor: League » śr 27.02.2019 10:06

fillion pisze: Wraca temat transferu Lucasa Hernandeza do Bayernu - cena 80mln euro w lecie. Jestem ciekaw czy Bayern się przełamie i wyrzuci taką kase na zawodnika.
obronę wzmocnią Pavardem i Lucasem na lata ale cena powala. Szczególnie, że to za obrońcę. W sumie Van Dijk poszedł chyba za podobną kwotę w starszym wieku to tutaj może też bedzie się opłacać.
Z klakierami nie rozmawiam. Trzeba mieć rigcz.

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 2733
Kibicuje: PB
Kontakt:

Post autor: cloner » śr 27.02.2019 10:10

fillion pisze: Wraca temat transferu Lucasa Hernandeza do Bayernu - cena 80mln euro w lecie. Jestem ciekaw czy Bayern się przełamie i wyrzuci taką kase na zawodnika.
Nie ma takiej możliwości. Nie wierzę, żeby Bayern nagle zmienił politykę transferową.
do wszystkich "geniuszy", których mam na ignorze: zajmijcie się swoim życiem, a nie moim, to tylko forum internetowe, więcej luzu! :beer:

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino
Reputacja: 2281

Post autor: Tomusmc » śr 27.02.2019 10:12

Sam Uli Hoeness bodajże, ostatnio się wypowiadał, że jeśli chcą walczyć z najlepszymi to muszą tę politykę zmienić i sięgnąć głębiej do kieszeni
Juve! Storia di un Grande Amore!

Obrazek

Prawdziwy kibic nigdy nie wyrzeknie się klubu, który kocha

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 2245
Kibicuje: 4rsenal

Post autor: sickstick » śr 27.02.2019 10:13

Alaba na LO, Hummels, Pavard, Sule i Boateng (pewnie odejdzie) na ŚO. Nie chce mi się wierzyć że Bayern walnie rekord transferowy na rezerwowego, tym bardziej że pół ofensywny jest do przebudowy.

Awatar użytkownika
fillion
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 691

Post autor: fillion » śr 27.02.2019 16:37

Według SportBilda Timo Werner też ma dołączyć w lecie do Bayernu.

Awatar użytkownika
Cement
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 667
Kibicuje: Cementarnica 55 Skopje

Post autor: Cement » sob 06.04.2019 20:29

Bayern - Borussia Dortmund 5:0

W meczu, który może zdecydować o mistrzostwie Niemiec, Bayern zdeklasował Borussię. Od początku Monachijczycy ruszyli do ataku, a po utracie piłki stosowali wysoki pressing. W 6 min. Borussia wyprowadziła świetną kontrę - Reus zagrał w pole karne do kompletnie niepilnowanego Dahouda, ten trafił jednak w słupek. To było jednak wszystko na co stać było Borussię. W 10 min. po rzucie rożnym gola zdobył głową Hummels (niezbyt dobre zachowanie Buerkiego - niepotrzebnie zrobił dwa kroki do przodu, gdyby został na linii mógłby to obronić). W 17 min. w wyniku fatalnej straty gości piłkę przejął Lewandowski, przerzucił piłkę nad wychodzącym z bramki Buerkim, i efektownym strzałem nożycami posłał ją do pustej bramki. Chwilę później Buerki bronił groźne strzały Lewandowskiego i Muellera, jeszcze odraczając nieuniknioną klęskę. Bawarczycy całkowicie kontrolowali przebieg gry, Borussia w ofensywie praktycznie nie istniała, a w defensywie grała tragicznie. Szczególnie zły występ zaliczył Zagadou, który po przerwie już nie wyszedł na boisko. Bayern zdominował środek pola, gdzie zupełnie niewidoczny był Witsel. W 41 min. po sprytnie rozegranym rzucie wolnym strzał Muellera obronił jeszcze Buerki, ale przy atomowej poprawce Javi Martineza nie miał szans. Na 4:0 podwyższył uderzeniem głową Gnabry. Po przerwie Bayern nadal atakował, ale już nie w takim tempie i bez takiej łatwości w dochodzeniu do sytuacji bramkowych jak w 1. połowie. Mimo to Bawarczycy kontrolowali przebieg gry i nie dali Borussii choćby cienia nadziei na cokolwiek. W 89 min. po dograniu Gnabry'ego wzdłuż bramki Lewandowski z bliska celnie dobił, zdobywając swojego 201. gola w Bundeslidze.

Bayern ma tylko punkt przewagi nad Borussią, a przed sobą jeszcze trudne mecze z Werderem i na wyjeździe z Lipskiem, ale jest też wątpliwe, czy mająca w ostatnich tygodniach problemy Borussia podniesie się po takim pogromie.

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator
Reputacja: 1600

Post autor: Morrow » ndz 05.05.2019 13:47

Epoka Robbery oficjalnie zakończona.

Bayern poinformował o tym, że obaj odchodzą po sezonie. Pamiętam jak marzyłem o tym żeby MU sprowadziło na OT z Marsylii Riberego w 2007 roku, wybrał jednak Bawarczyków, a reszta jest historią. To było 12 lat temu. Kiedy to zleciało...

Robben też ma swój wątek na OT, był już w Manchesterze, po rozmowach z Fergusonem, nawet są jakieś zdjęcia ze stadionu i na ostatniej prostej wybrał wtedy Chelsea. Potem spory niedosyt w związku z przygodą w Realu i piękny czas w Monachium gdzie postawili go na nogi.

Z jednej strony to rozsądny ruch, zarówno Holender jak i Francuz to charakterni gracze, którzy nie przywykli do grzania ławy, to nieunikniony element przebudowy Bayernu i postawienia na nowe skrzydła. Z drugiej szkoda jednak pewnego okresu, tych dwóch graczy było twarzami Bayernu przez dekadę i mimo wieku emerytalnego dla skrzydłowych, wciąż grali na poziomie nieosiągalnym dla wielu młodych wilczków, warto choćby przypomnieć jak 35-letni Ribery jeszcze rok temu chodził w meczu z Realem, który miał ogromne problemy z zatrzymaniem go.

To jednak rozsądny i nieunikniony krok. Przy okazji ładne zwieńczenie kariery w Bayernie tych dwóch panów kolejną paterą. Swoją drogą ciekawe jak przeprowadzą rewolucję w Bayernie i czy wciąż z Kovacem za sterami. Mistrzostwo Chorwat zdobędzie ale styl jednak pozostawia wiele do życzenia. Z jednej strony wietrzą szatnię z graczy, którzy mogli sprawiać problemy, z drugiej wciąż są wątpliwości czy Niko to odpowiedni człowiek do procesu odbudowy. Wcześniej były plotki o Ten Hagu, który przecież był asystentem Pepa w Monachium, ostatnio mówi się o Tuchelu, który miałby zwolnić miejsce Mourinho ale obstawiam, że Chorwat po wygraniu patery dostanie jeszcze jeden sezon. Niedługo wszystko będziemy wiedzieli ale znając konsekwencję działaczy Bayernu wydaje mi się, że nie będą tu działać impulsywnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niemcy”