Bayer Leverkusen (zbiorczy)

Wszystko o piłce w Niemczech - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, maestro, piotrcies, fieldy

Van der Vaart
Skład B
Skład B
Reputacja: 0
Kontaktowanie:

Postautor: Van der Vaart » śr 21.05.2008 13:54

Szkoda Leverkusen. W rundzie jesiennej grali bardzo dobrze, dotrzymywali kroku HSV i Bayernowi. Runda wiosenna to jednak pasmo nieszczęść. Nie rozumiem jak można zająć siódme miejsce mając do dyspozycji Rolfesa, Barnette czy Adlera. Jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, iż Wolfsburg ma o wiele lepszy skład. Tyle, że tam dowodzi mądry i odpowiedzialny trener, który wie co robi. I tym samym Skibbe dołączył do Thomasa Dolla.

Awatar użytkownika
Metal
Rezerwowy
Rezerwowy
Kontaktowanie:

Postautor: Metal » czw 22.05.2008 10:38

Magath jest specjalistą od prowadzenia mniejszych klubów i wprowadzania ich do czołówki. Tak samo jak było ze Stuttgartem który wtedy z Chelsea grał jak równy z równym. Jednak w Bayernie pokazał iż pod większą presją już tak dobrze jemu nie idzie. Oczywiście zdobył dwa piękne dublety, ale w Europie nie umiał niczego zdziałać i robił fatalne transfery. Wolfsburg ma dużo mniejszy stan konta od Bayernu a on tam sprowadza lepszych graczy niż do FCB. Np utalentowanego Zaccardo do Wolfsburga ściągnął i interesuje się Barzaglim, a do Bayernu ściągnął Dos Santosa...

A co do Bayeru to dobrze, że zwolnili trenera. 7 miejsce to jednak za mało dla takiego klubu. Adler jest świetnym piłkarzem ale jeżeli obrona popełnia takie błędy jak w tym sezonie to nawet jego wielkie umiejętności nie pomogą przed utratą goli.
"Tak się składa, że ja za bardzo lubię to, co robię, żeby to rzucić. Nie mogę tego rzucić. To jest część mojego życia." - Ayrton Senna

Sol amnibus lucet

Awatar użytkownika
Mentor
Zajebiaszczo
Reputacja: 7

Re: Bayer Leverkusen (zbiorczy)

Postautor: Mentor » ndz 04.01.2009 1:46

Cześć. Archeolog z tej strony. Odkopałem temat bo chciałbym się dowiedzieć czegoś o grze Henrique :] Wiem, że gra raczej regularnie, ale nie wiem jak się spisuje. Wszelkie informacje/opinie mile widziane. Dzięki z góry.
Obrazek
Barca jest najpiękniejszą kobietą na świecie. Jednego dnia może być bardziej lub mniej wdzięczna, ale to wciąż ta sama kobieta i w tej kobiecie jesteśmy wszyscy do szaleństwa zakochani. - Joan Gaspart

Awatar użytkownika
Akarin
Bundesliga ToNi Liga
Reputacja: 25

Postautor: Akarin » ndz 04.01.2009 3:16

Fakt, gra regularnie. Jest podstawowym obrońcą drużyny.

Na początku sezonu było widać u niego problemy z przystosowaniem się do innej ligi. Zawalił parę bramek, ale wtedy Aptekarze byli w świetnej formie, wiec Kiessling z Helmesem wszystko odrabiali.
Od, tak mniej więcej, 5 kolejki nie widziałem u niego jakiś wielkich błędów.
Gra dobrze w powietrzu, przegrywał głowki tylko z Lucą :wink: ale to można wybaczyć.
Gre stara się rozprowadzać od obrony, nie widziałem u niego głupich długich piłek.
Z Friedrichem dogaduje sie do tamtego momentu bardzo dobrze. Co prawda pojawiają się jakieś mniejsze błędy, ale nikt nie gra perfekcyjnie.

Żeby nie było tak różowo, to widziałem pewne problemy z koordynacją. Szybkość ma, ale wkręcić w ziemi sie go da.
Z tego co widziałem w meczach Leverkusen to on raczej nie zapędza sie do przodu i pilnuje tyłow.

O więcej pytaj jutro Michała, bo ja ledwo klawiaturę widzę :P
Luca Toni \o/

Awatar użytkownika
kama_reda
Rodowity Bawarczyk
Kontaktowanie:

Postautor: kama_reda » ndz 04.01.2009 17:21

Może być mały problem. Z Bayernem Henrique zagrał wprost fatalnie, a powszechnie wiadomo, że jedyną klasową, wielką, szanowaną drużyną w Niemczech jest właśnie Bayern, potem długo, długo nic, potem Bayern i dopiero reszta. A całą Bundesligę to o kant dupy rozbić. W takim meczu sobie nie poradził, ale całkiem przyzwoicie zaprezentował się w pojedynkach z takimi tuzami jak Bielefeld, Kolonia, Wolfsburg czy Karlsruher. Dlatego w Barcelonie na pewno sobie poradzi, ale otwarcie należy przyznać, że w Bundeslidze jest tylko i wyłącznie lekko wybijającym się ponad przeciętność zawodnikiem.
Chciałem pozdrowić, Marylę Rodowicz.

Awatar użytkownika
Michał M
Bawarski Krzyżak

Postautor: Michał M » pn 05.01.2009 8:46

Akarin pisze:O więcej pytaj jutro Michała, bo ja ledwo klawiaturę widzę :P

Wiele już raczej nie dodam :wink: Grał w każdym meczu Leverkusen w rundzie jesiennej (pamiętajmy, ze Bayer nie gra w tym sezonie w pucharach), także w Leverkusen na niego stawiają. Na tyle, że chcieliby przedłużyć jego wypożyczenie (może nawet kupić :think: ). Zebrał niezłe noty, po Kadlecu najlepsze w bloku obronnym Bayeru (lepsze niż M. Friedrich), Kicker umieścił go w podsumowaniu rundy jesiennej w "polu widzenia", czyli dośc przeciętnie w zasadzie (choć znalazł się w gronie 20 wyróżnionych środkowych obrońców, to oceniono go niżej niż np. Matsa Hummelsa z Dortmundu).
kama_reda pisze:Może być mały problem. Z Bayernem Henrique zagrał wprost fatalnie, a powszechnie wiadomo, że jedyną klasową, wielką, szanowaną drużyną w Niemczech jest właśnie Bayern, potem długo, długo nic, potem Bayern i dopiero reszta. A całą Bundesligę to o kant dupy rozbić. W takim meczu sobie nie poradził, ale całkiem przyzwoicie zaprezentował się w pojedynkach z takimi tuzami jak Bielefeld, Kolonia, Wolfsburg czy Karlsruher. Dlatego w Barcelonie na pewno sobie poradzi, ale otwarcie należy przyznać, że w Bundeslidze jest tylko i wyłącznie lekko wybijającym się ponad przeciętność zawodnikiem.

:lol: Dzięki Tobie mam od razu lepszy nastrój w nowym tygodniu pracy :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Mentor
Zajebiaszczo
Reputacja: 7

Postautor: Mentor » pn 05.01.2009 15:04

Dziękuję wszystkim za informacje. Wygląda na to, że najlepiej dla niego będzie pozostać jeszcze jeden sezon na wypożyczeniu a potem pomyślimy. Do Barcelony tak czy inaczej wracałby z misją rezerwowego zapchajdziury jaką do niedawna pełnił Oleguer. Zbyt wiele szans na grę u nas nie dostanie więc może lepiej niech zostanie w Niemczech i dwa razy w sezonie spotka się z mocną ekipą (pzdr kama_reda). Najważniejsze są dla niego regularne występy.
Obrazek
Barca jest najpiękniejszą kobietą na świecie. Jednego dnia może być bardziej lub mniej wdzięczna, ale to wciąż ta sama kobieta i w tej kobiecie jesteśmy wszyscy do szaleństwa zakochani. - Joan Gaspart

Awatar użytkownika
10
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 44
Kontaktowanie:

Postautor: 10 » wt 30.06.2009 23:01

Wypada odkopać ten temat. Po Nedvedzie i Maldinim odchodzi kolejny symbol swojego klubu, wieloletni reprezentant Niemiec, kapitan Bayeru Leverkusen Bernd Schneider.

http://www.pilka.pl/koniec-kariery-dla- ... schneidera

Powtórzę to, co napisałem pod newsem na głównej.

Świetny piłkarz. Swego czasu jeden z najlepszych prawoskrzydłowych w Europie. Znakomicie wyszkolony technicznie (nazywany białym Brazylijczykiem), dysponujący świetnym podaniem i dośrodkowaniem, bardzo wszechstronny (grywał chyba na wszystkich pozycjach oprócz stopera i bramki), pracowity, oddany klubowym barwom.
To jednak przede wszystkim piłkarz niezwykle kreatywny. Niewielu widziałem w życiu aż tak dobrych pod tym względem grajków. Z grających obecnie na myśl przychodzą mi tylko Xavi i Pirlo.

Dzięki Schnix, miło było oglądać Cię w akcji.

@down - nie ma w tym ani grama przesady
Ostatnio zmieniony wt 30.06.2009 23:48 przez 10, łącznie zmieniany 1 raz.
Ale, Alex; Alessandro. DEL PIERO!

Logan
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: Logan » wt 30.06.2009 23:46

10 pisze: Swego czasu jeden z najlepszych prawoskrzydłowych w Europie.(..)
To jednak przede wszystkim piłkarz niezwykle kreatywny. Niewielu widziałem w życiu aż tak dobrych pod tym względem grajków. Z grających obecnie na myśl przychodzą mi tylko Xavi i Pirlo.

No z tym to już z deka przesadziłeś. Dobry to on rzeczywiście był, ale porównywanie go do największych to już jazda po bandzie. :P
"We want to win but with our own style"

Enjo
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 405

Postautor: Enjo » wt 30.06.2009 23:58

Widziałem, że się ktoś przyczepi, ale ja uważam, że mógł aspirować do największych.Można było porównywać bo Bernd przez całą swoją karierę trzymał niesamowicie wysoki poziom i nigdy nie zdarzały mu się spadki formy co powoduję, że można mówić o nim jak o wielkim graczu.
Śmigał po tej prawej stronie, kiedy trzeba było grał na obronie, siła napędowa Aptekarzy, świetne uderzenie.Wielkie brawa.
Oby więcej takich graczy w BL.

Dzięki Bernd.

Awatar użytkownika
martinbm
Skład C
Skład C

Postautor: martinbm » sob 25.06.2011 23:40

A co sądzicie o Bayerze w nowym sezonie. W końcu powraca do Ligi Mistrzów finalista sezonu 2001/2002 :) Może znów sprawią niespodziankę, jeśli zostanie u nich Vidal i zakupią jakiegoś środkowego obrońcę. Bo wzmocnił ich już Andre Schurrle, kolejny genialny młodzian w niemieckiej piłce.
www.takdlakadry.pl - Naprawiamy wizerunek polskiego futbolu! TdK!

Liver
Podawacz Piłek
Podawacz Piłek

Postautor: Liver » ndz 03.03.2013 12:08

Mamy sezon 2012/2013 -Bayer 04 Leverkusen aktualnie na 3 pozycji i goni Borussię. Miejmy nadzieję, że przegoni. Od ostatniego posta w tym temacie sporo się zmieniło. Mamy dwóch Polaków w składzie - Boenischa oraz Milika. Jak zapatrujecie się na ich karierę w tej ekipie?

Awatar użytkownika
Edekkomentuje
Skład B
Skład B

Postautor: Edekkomentuje » ndz 03.03.2013 13:37

Boenisch ma przebłyski, a Milik chyba musi jeszcze poczekać, na razie gra tylko ogony. Jest młody i musi dużo jeszcze popracować . Mam nadzieję, że nie zniknie gdzieś w rezerwach Aptekarzy. Nie będzie na pewno następcą Kiesslinga, jeżeli odejdzie on, to za trochę euro ściągną kogoś wartościowego. Może Bayer go gdzieś wypożyczy, często kluby z Bundesligi decydują się na taki krok, w końcu ma długoletni kontrakt, jakieś nadzieje są z nim wiązane.

Awatar użytkownika
Ebi
Gwiazda
Gwiazda
Kontaktowanie:

Postautor: Ebi » sob 04.05.2013 17:10

Idiotą tygodnia zostaje Sydney Sam.

Leverkusen otrzymało drugi rzut karny w meczu z Norymbergą i była to szansa dla Kiesslinga na wyprzedzenie Lewego w tabeli strzelców. Choć Stefan poprosił kolegę o oddanie okazji, ten połasił się na gola po czym... strzelił w słupek :lol: Będą mieli sympatyczne rozmowy tam w Leverkusen.
ObrazekObrazek

mati660
Skład B
Skład B

Postautor: mati660 » wt 17.09.2013 17:52

Mecz inaugurujący zmagania grupowe United w LM wcale nie zapowiada się na spacerek. Konsekwentna praca Hyypii sprawia, że Bayer uchodzi aktualnie za trzecią siłę w Bundeslidze. Niezbyt olśniewające jak dotąd występy namaszczonego na następcę Schurrle koreańskiego piłkarza Sona pod żadnym pozorem nie mają negatywnego przełożenia na rezultaty, albowiem świetnie wszedł w sezon Sam. Do Manchesteru zespół "Aptekarzy" przyleciał bez Castro oraz Hegelera, co zwiększa szanse na pojawienie się w kadrze meczowej Oztunaliego.

Wróć do „Niemcy”