Stary program "RAN" na "SAT 1"

Wszystko o piłce w Niemczech - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, maestro, piotrcies, fieldy

Awatar użytkownika
rebuzz
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 0
Kontaktowanie:

Stary program "RAN" na "SAT 1"

Postautor: rebuzz » pn 03.01.2005 20:31

Kto z was pamieta ten programik gdzie lecialy skroty BL .. oraz czasem hehe swietne parodie zawodnikow :D ? Uwielbialem go .... szkoda ze zniknol z anteny....

ps. jakby ktos chcial to smialo "sciagnijcie sobie" z E-Mule pare odcinkow wlasnie takich parodi z "Ran" .. hehe ostatnio ogladalem wyczyny Kahna ... najpierw jak ugryzl Herrlicha :D pozniej jak Kopnol w plecy CHappiego :D .. z potem jak za ucho pociagnal "Moellllllleeeeerrraaa ;p "

he he sa tez inne odcinki ... o sammerze itd itd :D polecam :)

i wogule powiedzcie jaki programy ogladacie na TEMAT BUNDESLIGI ( innych lig nie chce wiedziec ) ... bo ja na polsacie sport jedynie .. ( bo DSF juz nie mam :/ )

pozdrawiam
BORUSSIA DORTMUND - PONAD 50 tysięcy karnetów sprzedanych na sezon 2007/2008 ! który klub jeszcze sie może tym pochwalić ? !

Awatar użytkownika
brazzo
Rezerwowy
Rezerwowy
Kontaktowanie:

Postautor: brazzo » pn 03.01.2005 21:35

na dsfie jest duzo interesujacych programow-bundesliga actuell, bayern t-com magazin ktore ogladajac musze wnikliwie sledzic co sie dzieje na ekranie i laczyc to ze sporadycznie zrozumianymi slowami by wszystko zlozyc w calosc i cos zrozumiec o co chodzi 8) ...oczywiscie dochodza do tego skroty z kazdej kolejki oraz bundesliga classics podczas przerwy zimowej i letniej...ech gdybym mial dsf po polsku :D
Wir sind Bayern, wir gewinnen.

Gość

Postautor: Gość » pn 03.01.2005 21:38

a nie mam kablówki ale mam cyfrowy polsat ale kiedyś u Rufusa oglądałem na DsF jakis tam taki program

Awatar użytkownika
olek j
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Kontaktowanie:

Postautor: olek j » pn 03.01.2005 21:40

RAN był fajny, obszerne skróty każdego meczu Bundesligi, jesen z lepszych programó o tematyce footballowej :wink:

Awatar użytkownika
kama_reda
Rodowity Bawarczyk
Kontaktowanie:

Postautor: kama_reda » pn 03.01.2005 23:36

No pamietam.... to były czasy, świetny magazyn Bundesligi, leciał zawsze w niedziele to pamiętam. Teraz też oglądam tylko na Polsacie sport magazyny Bundesligi, DSF mam ale ja kompletnie nie rozumie niemieckiego, więc DSF-u raczej nie oglądam, choć czasami jakies magazyny ze skrótami meczy, jak akurat trafie, kiedy przelatuje kanałami... W ogóle to chciałbym, żeby na jakimkolwiek kanale powstał specjalny magazyn (coś na wzór 2x45 na Polsacie sport) poświęcony tylko Bundeslidze....................

FC Bayern forever number one

Awatar użytkownika
rebuzz
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Kontaktowanie:

Postautor: rebuzz » wt 04.01.2005 6:15

kama_reda pisze:No pamietam.... to były czasy, świetny magazyn Bundesligi, leciał zawsze w niedziele to pamiętam.

hmmm :? ja pamietam ze lecial w sobote o 18:00....
BORUSSIA DORTMUND - PONAD 50 tysięcy karnetów sprzedanych na sezon 2007/2008 ! który klub jeszcze sie może tym pochwalić ? !

Awatar użytkownika
Rufus
Imitacja forumowicza
Imitacja forumowicza
Kontaktowanie:

Postautor: Rufus » wt 04.01.2005 13:47

na Dsfie jest hatt-rick fajny wszytkie skróty zależy czy jest hatt-rick pierwszej czy drugiej ligi spoko kanał lecą turnieje halowe i na trawie m.in Alpen Cup i takie różne :D :)
Czy zwyciężasz, czy nie
Ja i tak kocham cie
W sercu moim Hertha
I na dobre i na złe!
HA HO HE Hertha BSC!!!

Awatar użytkownika
brazzo
Rezerwowy
Rezerwowy
Kontaktowanie:

Re: Stary program "RAN" na "SAT 1"

Postautor: brazzo » pn 17.01.2005 14:33

rebuzz pisze:ps. jakby ktos chcial to smialo "sciagnijcie sobie" z E-Mule pare odcinkow wlasnie takich parodi z "Ran" .. hehe ostatnio ogladalem wyczyny Kahna ... najpierw jak ugryzl Herrlicha :D pozniej jak Kopnol w plecy CHappiego :D .. z potem jak za ucho pociagnal "Moellllllleeeeerrraaa ;p "

ten odcinek wlasnie mi sie sciaga :) ...eh to byly czasy, wiecej sie dzialo a teraz kahn sie cus wyciszyl...a tak w ogole to na emule'u widze 2 odcinki :? ...
Wir sind Bayern, wir gewinnen.

Awatar użytkownika
Michał M
Bawarski Krzyżak

Postautor: Michał M » czw 15.02.2007 14:39

RAN to był program, dzięki któremu na poważnie zainteresowałem się BL (i moim Bayernem też :wink: ). Oglądałem go chyba od początku istnienia czyli od 1992 r. Wtedy wyglądało to tak: piątek, o 22-22.30 (wtedy BL grała 2 mecze w piątek) - nazywało się to Ran an Freitag, sobota o 18 (6 spotkań) i niedziela ok 19 bodajże (1 spotkanie + fragmenty ligi włoskiej - edycja niedzielna nazywała sie nawet Ranissimo :)

musze stwierdzić, że to co robił wtedy SAT 1, to była ekstraklasa. Nawet dzisiejsze transmisje na ARD czy ZDF, choć również opracowywane bardzo szybko (skróty z meczów godzinę po ich zakończeniu to naprawdę klasa!), nie osiągają poziomu Ran. No może po prostu jestem teraz bardziej krytyczny 8)
Obrazek

Awatar użytkownika
jachu
Junior
Junior

Postautor: jachu » wt 20.02.2007 0:55

Też muszę przyznać, że Ran to była klasa. Pełen profesjonalizm i w każdą niedzielę (albo sobotę - nie pamiętam) póki dysponowałem telewizją kablową musiałem znaleźć czas na skróty z Bundesligi. Nie mam pojęcia jak jest dzisiaj i czy program jest jeszcze emitowany, ale goszcząc w 1999 roku na meczu HSV przed spotkaniem na stadionowym telebimie wyświetlane były skróty minionej kolejki sygnowane właśnie przez Ran. W ogóle stacja Sat 1 była moim przewodnikiem po niemieckiej piłce. Swego czasu (1994 i 1995) transmitowali oni bodajrze Puchar Ligi Niemieckiej zwany Pucharem Fuji. Taki pewnego rodzaju miniturniej, ale to za jego pośrednictwem poznałem zespoły i zawodników "rozdających karty" w niemieckiej piłce. Nawet w późniejszych latach, mimo, że Bundesliga stała się własnością Premiere od czasu do czasu transmitowali jakieś spotkania na żywo. Krótko mówiąc wielki szacun.

Awatar użytkownika
Michał M
Bawarski Krzyżak

Postautor: Michał M » wt 20.02.2007 14:41

jachu pisze: transmitowali oni bodajrze Puchar Ligi Niemieckiej zwany Pucharem Fuji.

To się zgadza, Puchar Ligi do pewnego czasu (chyba 1997 r.?) był nazywany Pucharem Fuji, potem "wchłonął" Superpuchar Niemiec i od tego czasu nazywa się po prostu Puchar Ligi (Ligapokal) :wink:
jachu pisze:Bundesliga stała się własnością Premiere

Premiere już wtedy nadawała sobotnie i czasem niedzielne spotkania na żywo. Sat 1 transmitował z kolei mecze, które odbywały się o 20 (niektóre szlagiery tak były, w rodzaju Dortmund-Bayern) w weekendy i czasem w środku tygodnia. Ale tylko BL- LM miał w tym czasie RTL (do całkiem niedawna zresztą) :wink:

Dodam jeszcze, że teraz o wszystkich wynikach dowiadujemy się z internetu czy telegazety (o ile nie ma transmisji na żywo), następnie "na zimno" analizując skróty. Wtedy, przy niedostępności internetu i braku telegazety, z zapartym tchem śledziło się skróty spotkań w "Ranie", przeżywając 1 spotkanie w przyspieszonym tempie 10 min! :shock: Nagrywałem sobie te skróty i potrafiłem odtwarzać je kilkanaście razy :)
Obrazek

Awatar użytkownika
assurbanipal
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Kontaktowanie:

Postautor: assurbanipal » wt 20.02.2007 18:35

Magazyn bundesligi jest na Sportklubie, ale wykonanie fatalne. Ja co prawda nie jestem fanem l.niemieckiej, ale bardzo dobrze pamietam Ran i faktycznie obecny program na ARD to w porownaniu kicha.
Co do mojego zdania, to Bundesliga troche stracila na rzecz trzech wielkich lig. Nie wiem dlaczego zrobila sie taka przepasc w kasie, ze obecnie to nawet nie stac ich na naszych wyrozniajacych sie kopaczy :( Kiedys ogladalem Ran zwlaszcza aby zobaczyc naszych chlopcow w akcji.
Przypomnialem sobie rowniez, ze kiedys byl magazyn w jezyku angielskim na Deutsche Welle.

Awatar użytkownika
Ebi
Gwiazda
Gwiazda
Kontaktowanie:

Postautor: Ebi » wt 20.02.2007 18:43

A pamięta ktoś program Laola? To stamtąd czerpałem swego czasu wszystkie informacje o zagranicznych ligach i oglądałem bramki, chociaż telegazeta była od zawsze.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
assurbanipal
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Kontaktowanie:

Postautor: assurbanipal » wt 20.02.2007 18:49

Tak ....pamietam jak rowniez na DSF-e byla w sobote wieczorem transmisja ligii hiszpanskiej, a w niedziele wloskiej :D ..... a teraz wszystko zakodowane poza liga ZEA :D

Awatar użytkownika
Martinho
Internetowy napinacz
Kontaktowanie:

Postautor: Martinho » wt 20.02.2007 20:03

Ebi pisze:A pamięta ktoś program Laola?

Mi ten programm nigdy nie pasowal... Za duzo bylo w nim pieprzenia w studiu... RAN byl the best, chociaz jak chcialem w blyskawicznym tempie zobaczyc bramki z kolejki to ogladalem w niedzielny poranek magazyn Bundesliga Pur na DSF ;)
Obrazek

Wróć do „Niemcy”