Werder Brema (zbiorczy)

Wszystko o piłce w Niemczech - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, maestro, piotrcies, fieldy

Awatar użytkownika
Cement
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 145

Re: Werder Brema (zbiorczy)

Postautor: Cement » pt 24.10.2014 22:25

No i kolejna porażka Bremeńczyków, oprócz strzału Hajrovicia w słupek nie pokazali dziś praktycznie nic. Dobra organizacja Kolonii w obronie, niezłe zawody Svento, Vogta i świetna zmiana Ujaha wystarczyły do wywiezienia 3 punktów z Weserstadion. Dobry mecz Olkowskiego, zarówno w defensywie jak i ofensywie.

Enjo
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 405

Postautor: Enjo » sob 01.11.2014 20:27

Dopiero teraz mój komentarz w temacie, ale chyba pierwszy od dawna pozytywny.

Wiele razy podkreślałem, że Dutt to amator, a nie trener, nie wiem kto mu załatwił posadę w DFB, później ktoś popełnił błąd w Bremie i go zatrudnił i teraz mamy to co mamy.Nie mniej Dutta na szczęście już nie ma i od razu widać poprawę.Jeszcze skrótów i komentarzy o meczu nie widziałem, ale pozytyw punktowy jest bo podopieczni Skripnika (były gracz Werderu, słynął z tego, że zawsze strzelał karne w środek :)) ograli Mainz na wyjeździe.Cieszą te punkty, wiele z tą kadrą nie wymyśli Ukrainiec, ale widać jakiś nowy pomysł.Fritz w pomocy,Obraniak też zaczął grac, wyrzucenie Lukimi z pierwszego składu to równie świetna decyzja.Oby tak dalej bo nie wyobrażam sobie Bremy w II. Bundeslidze.

Dla ciekawostki dodam, że w sztabie szkoleniowym są zawodnicy niegdyś związani z Werderem - asystentem jest świetny defensywny pomocnik Frings, a trenerem bramkarzy Vander (taki wieczny rezerwowy za czasów Wiese).

Enjo
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: Enjo » pn 01.12.2014 22:21

Nie miałem okazji nic napisać przez weekend bo byłem u naszych zachodnich sąsiadów, ale w dobra postawa Werderu pod wodzą Skripnika to nie przypadek.Może i kadra nie jest jakoś mega mocna, ale jednak jak ma się amatora na ławce to nic nie zdziałasz, ale na szczęście Dutta już w Bremie nie ma.

W sobotę Werder ograł Paderborn 4:0, ale co cieszy to gra była równie świetna.Jakby się skończyło 8:0 to goście nie mogliby mieć pretensji, Kruse uwijał się w nieźle dlatego tylko czwórka w plecy.

Następne mecze to Eintracht,Hannover i Gladbach - można jakieś punkty urwać.

Dwie ciekawostki z tego meczu :

fantastyczna bramka Junuzovica - http://www.youtube.com/watch?v=Q0AwjFHEZdI

Druga, tu wideo niestety nie mam, ale taka trochę dla Jacka - Levent Aycicek, rocznik '94 zagrał pierwszy mecz od początku i został oceniony przez kicker na 1,5 - i potwierdzam, świetna bramka, a w dodatku wiele razy stwarzał zagrożenie, strzelał, ogromne wrażenie sprawił.Oj chyba będzie kawał gracza.

Selke, o którym pisał już kiedyś Jacek też teraz wygląda lepiej, na początku mega klocek gdzieś się plątał,teraz nabiera pewności i z meczu na mecz coraz lepiej mu idzie.

Awatar użytkownika
Michał M
Bawarski Krzyżak
Reputacja: 0

Postautor: Michał M » wt 02.12.2014 13:53

Aycicek to jeden z tych, którzy razem z np. Canem osiągali sukcesy z reprezentacją Niemiec do lat 17 - w 2011 r. (wicemistrzostwo Europy i 3 miejsce na MŚ). Podobno rozwój jego talentu nieco przyhamowały kontuzje, ale jest szansa że teraz złapie wiatr w żagle. Jak cały Werder zresztą - czego bremeńczykom życzę, będąc zwolennikiem tradycyjnych klubów w Bundeslidze ;)
Obrazek

Enjo
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: Enjo » wt 02.12.2014 16:45

Michał M pisze: będąc zwolennikiem tradycyjnych klubów w Bundeslidze

Dokładnie, dlatego kibicuje takim drużynom jak Stuttgart,Werder,HSV bo od kiedy interesuję się BL to dla mnie sól tej ligi ;).Wolę, żeby z ligi leciały jakieś Paderborny,Freiburgi czy Hoffeinhaimy.

Pamiętam Aycicka z tych MŚ, ale wtedy najlepsze wrażenie zrobili Can i Yesil, którzy byli świetni, a ten drugi niewiarygodny killer.Szkoda mi gracza Bayeru bo wyglądał świetnie w tamtym czasie, życzę mu aby uporał się ze swoimi problemami zdrowotnymi.Z innych ciekawych zawodników wtedy to był też Yalcin i Aydin, ale z tego co widzę to przepadli.

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Reputacja: 1004
Kontaktowanie:

Postautor: Dr.Football1 » wt 02.12.2014 16:52

EnJoy pisze:Z innych ciekawych zawodników wtedy to był też Yalcin i Aydin, ale z tego co widzę to przepadli.

Aydin piekielnie mi sie wtedy podobal, a dzisiaj gra w zaledwie tzrecioligowym Rot-Weiss Erfurt...

Ciesze sie, ze Selke lapie forme. Chlopak byl niesamowity na ME U-19. To naprawde zawodnik z papierami na swietnego srodkowego napastnika.

Awatar użytkownika
Biały
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 25

Postautor: Biały » wt 02.12.2014 18:11

Freiburgi

Akurat Freiburg to całkiem ciekawy klub. Co prawda nie mają takiego zaplecza kibicowskiego jak choćby grający w niższych ligach Dynamo czy Hansa, ale co roku wprowadzają jakiegoś ciekawego grajka do Bundesligi.

Awatar użytkownika
piotrcies
Jose Mourinho's Red Army
Jose Mourinho's Red Army
Reputacja: 370

Postautor: piotrcies » wt 02.12.2014 19:16

EnJoy pisze:Dokładnie, dlatego kibicuje takim drużynom jak Stuttgart,Werder,HSV bo od kiedy interesuję się BL to dla mnie sól tej ligi .Wolę, żeby z ligi leciały jakieś Paderborny,Freiburgi czy Hoffeinhaimy.

Trochę offtop się zrobi, ale ja myślę zupełnie odwrotnie. Dużym firmom nie przystoi takie lawirowanie na krawędzi ligowego bytu, więc jeśli zespół gra tak, że ledwo się utrzymuje, lepiej żeby spadł, przeżył zimny prysznic i się spiął na przyszłość. Historia zna takie przypadki, że mocne ekipy spadały, wracały, a po powrocie wyglądały naprawdę dobrze. Czasem taka terapia szokowa prowadzi do potrzebnych zmian, lepiej rok pomęczyć się w niższej lidze i wrócić silniejszy, niż niejako hańbić klub nijakimi występami. Takiemu Hamburgowi życzę spadku jak nikomu innemu na świecie w tym sezonie.

Enjo
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: Enjo » wt 02.12.2014 20:07

Wiem co masz na myśli Piotrek.

Moje zdanie jest mocno,mocno subiektywne, nie wynika z analizy sytuacji drużyny, problemów czy sytuacji kadrowej, a po prostu z tego, że Bundesliga to ligę, którą pierwszą oglądałem, od zawsze w niej jest Hamburg,Stuttgart,Werder i te zespoły przeważnie liczyły się w walce o o najwyższe cele stąd zawsze patrzę na nie z sentymentem.Mnie też nie podoba się to jak zarządzany jest Hamburg, ale to mimo wszystko jedyny klub w BL, który z niej nie spadł - co by nie mówić ogromna tradycja.

Co do drużyn, które wymieniłem też wyżej to mam na myśli, że ekipy jak Freiburg,Paderborn czy Hoffe to przelotne teamy albo jakieś tworki z pobliskich dzielnic Stuttgartu, które średnio pasują mi na BL.

blackmore
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 163

Postautor: blackmore » pt 21.08.2015 22:21

Hertha Berlin - Werder Brema 1:1

interesujące spotkanie w stolicy Niemiec, aczkolwiek mające swoje przestoje, zwłaszcza w drugiej połowie. W ciągu 90. minut oba zespoły ani na moment nie zmieniły swoich założeń taktycznych. Gospodarze skupieni byli przede wszystkim na wyprowadzaniu kontrataków, zatem mieli nieco mniej szans na gola niż goście, ale paradoksalnie były to znacznie groźniejsze sytuacje (na ich nieszczęście świetne zawody w wykonaniu Gebre Selassie, a i Fritz kilka razy brawurowo wspierał kolegów z linii defensywy). Brakowało jednak wykończenia, wszak żaden z kolegów Valentina Stockera nie poszedł w jego ślady i nie pokonał bramkarza przyjezdnych. Szwajcarski piłkarz bardzo szybko otworzył konto bramkowe tego spotkania, popisując się kapitalnym, mocnym uderzeniem pod poprzeczkę bramki Wiedwalda. Odpowiedź Werderu nastąpiła 20. minut później, ale już znacznie wcześniej podopieczni Skripnika mogli doprowadzić do remisu. Warto wymienić co najmniej dwie dogodne okazje na gola, ale w przypadku pierwszej strzał Ujaha skutecznie blokował defensor gospodarzy, a w drugiej zawiodła precyzja strzelającego. W drugiej połowie już tylu ciekawych akcji nie oglądaliśmy, ale na pewno warta uwagi to ta z udziałem Petera Pekaríka. Słowacki obrońca, będąc w świetnym położeniu, zdecydował się na oddanie strzału (piłka trafiła w boczną siatkę bramki) zamiast podawać do jeszcze lepiej ustawionych partnerów. Bremeńczycy również mieli kilka okazji, ale zwłaszcza w jednej z nich, tuż przed upływem 70. minuty, bezbłędną pracą nóg wykazał się Thomas Kraft. Niewiele później, niemiecki golkiper obronił silny, ale dosyć łatwy do złapania, strzał ulubieńca EnJoya, Junuzovicia. I jeszcze ta końcówka... poprzeczka, a następnie słupek... o dużym pechu może mówić Werder.

Awatar użytkownika
Cement
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Postautor: Cement » pt 21.08.2015 23:57

W sumie było to dość wyrównane spotkanie, jakkolwiek początek był wyraźnie na korzyść Herthy - po mocnym strzale Stockera Berlińczycy objęli prowadzenie i nadal atakowali. Świetnie spisywał się zwłaszcza Haraguchi, którego rajdy prawym skrzydłem sprawiały wiele kłopotów obronie Werderu. Trzeba zauważyć, że akcja zakończona golem Anthony'ego Ujaha była w sumie pierwszym groźniejszym atakiem Bremeńczyków w tym meczu, jednak później zaatakowali oni odważniej (choć akcje były i z drugiej strony, m.in. ładne podanie piętą Salomona Kalou przed polem karnym). W 2. połowie mecz również był dość wyrównany, aczkolwiek to Werder był bliższy zdobycia gola - najpierw poprzeczka, a później słupek stanęły na drodze Bremeńczykom. Nie było to porywające spotkanie, ale jednak okazało się dość ciekawe.
Ostatnio zmieniony sob 22.08.2015 12:39 przez Cement, łącznie zmieniany 1 raz.

Enjo
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: Enjo » sob 22.08.2015 0:44

Zlatko to jeden z moich ulubionych graczy w Bundeslidze.Zelazne płuca,bardzo solidny gracz w drugiej linii,ponadto chyba najlepiej bijacy stale fragmenty gry w Europie.

Fajnym trsnsferem bedzie Ujah,gole zapewni,poza tym Koln tez nie wyszlo na tym zle bo wzieli Modesto.Dla Werderu i Koln sytuacja win-win.

Dzis nie moglem ogladac,ale w pierwszym meczu Wiedwald sprawial dobre wrazenie,wyglada na solidnego fachowca.

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Kontaktowanie:

Postautor: Dr.Football1 » sob 22.08.2015 11:18

Eggestein pokazal cos ciekawego?

W druzynach oraz reprezentacjach mlodziezowych jego brat sieje postrach. Mam nadzieje, ze zadebiutuje juz w tym sezonie w pierwszej ekipie.

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Kontaktowanie:

Postautor: Dr.Football1 » sob 29.08.2015 23:12

Johannes Eggestein kolejne 2 gole dla Werderu U19. Ma juz 8 bramek w 4 meczach. Gosc przerasta swoj rocznik o dobre 2-3 lata. Zreszta juz w poprzednim sezonie raz przesunieto go z U17 do U19 i... w jednym meczu strzelil 5 goli. Killer co sie zowie.

Dlugo po Selke w Bremie plakac nie beda. Mam nadzieje, ze mlodszy Eggestein juz niedlugo zadebiutuje w Bundeslidze.

Awatar użytkownika
Cement
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Postautor: Cement » ndz 30.08.2015 19:52

Werder zasłużenie pokonał Gladbach, a zwycięstwo mogło być okazalsze. Gospodarze od początku przejęli inicjatywę, aktywni byli Ujah i Ulisses Garcia, jakkolwiek goście sporadycznie kontrowali - w 18 min. Wiedwald dobrze wybronił strzał z ostrego kąta (uderzał chyba Hazard). Później Werder zagrażał bramce rywali głównie wykonywanymi przez Junuzovicia stałymi fragmentami gry, ale pierwszy gol padł po świetnym kontrataku ekipy z Wesserstadion - Ujah wpadł w pole karne i po dobrym zwodzie został sfaulowany, a jedenastkę wykorzystał pewnym strzałem mało dziś widoczny Johansson. Wbrew przebiegowi gry Źrebaki wyrównały, kiedy to przy biernej postawie obrony Werderu piłkę otrzymał sprowadzony z Hannoveru Stindl, zdołał się z nią obrócić i celnie uderzył w krótki róg. 2. połowę lepiej zaczęli gospodarze, ale w dogodnej sytuacji Ulisses Garcia uderzył ponad bramką. Werder powrócił na prowadzenie w 53 min., kiedy to po dośrodkowaniu Junuzovicia z rogu piłkę głową do bramki skierował Vestergaard. Po utracie gola piłkarze Borussi zaatakowali odważniej i mieli kilka sytuacji - najlepszą zmarnował w 61 min. Herrmann, który po kontrataku znalazł się w sytuacji sam na sam, ale uderzył obok bramki. W 62 min. z dystansu mocno uderzył Xhaka, ale Wiedwald dobrze interweniował. W 74 min. dobrej sytuacji nie wykorzystał Hazard - ponownie górą był golkiper Werderu. Bremeńczycy mogli wygrać o wiele wyżej, ale w 85 min. rezerwowy Bartels po niespodziewanym znalezieniu się w sytuacji sam na sam (piłka trafiła do niego zupełnie przypadkowo) przegrał pojedynek z Sommerem. W 88 min. Werder wywalczył rzut karny, ale rezerwowy Felix Kroos uderzył obok lewego słupka. Mimo nerwowej końcówki Werder wygrał zasłużenie, był dziś ekipą lepszą - Bremeńczycy z większą łatwością operowali piłką i znacznie lepiej wychodziły im ataki pozycyjne. A Gladbach - no cóż, z taką grą i takim losowaniem grup będą w LM dostarczycielem punktów.

Wróć do „Niemcy”