Bayern - Borussia

Wszystko o piłce w Niemczech - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, maestro, piotrcies, fieldy

Awatar użytkownika
Ebi
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 0
Kontaktowanie:

Bayern - Borussia

Postautor: Ebi » sob 23.11.2013 14:24

Ponieważ inne ligi mają wątki o klasykach to i ja połasiłem się na założenie tegoż o największym szlagierze w Niemczech. Garść fajnych materiałów:

http://www.bundesliga.com/pl/bundesliga ... 75.inc.php

http://www.bundesliga.com/pl/bundesliga ... 82.inc.php

http://www.bundesliga.com/pl/bundesliga ... 09.inc.php

http://www.bundesliga.com/pl/bundesliga ... 69.inc.php

http://www.bundesliga.com/pl/bundesliga ... 67.inc.php

W ostatnich latach liczba spotkań pomiędzy dwiema obecnie najlepszymi drużynami na kontynencie wzrasta. Ekipy coraz częściej pojedynkują się w pucharach, prestiż spotkań także uległ poprawie. Dzisiaj o 18:30 w składach "Ą" znów wybiegną na murawę. Bez Ribery'ego, Hummelsa, Schweinsteigera, Suboticia itp. Oczywiście szkoda.

Od siebie dodam, że dziś remis biorę w ciemno (wiecie, że ostatnie sześć ligowych meczów to 4 wygrane BVB i 2 remisy?). Co jak co, ale nawet walcujący wszystkich Bayern z trudem radził sobie z dzielną Borussią.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Michał M
Bawarski Krzyżak

Re: Bayern - Borussia

Postautor: Michał M » sob 23.11.2013 14:46

Ebi, zajrzyj od czasu do czasu na główna, a nie tu jakies linki z innych stron dajesz :P

http://swiatpilki.com/news/530-zapowied ... el-clasico
Obrazek

Awatar użytkownika
Aker
Very Important Person
Reputacja: 1

Postautor: Aker » sob 23.11.2013 15:02

ja do meczu podchodzę sceptycznie, powiedziałbym nawet, że we wtorek czeka nas ważniejsze spotkanie, oczekuję przynajmniej remisu dziś.

eloupikniqtu
Trolling again!

Postautor: eloupikniqtu » sob 23.11.2013 15:14

.
Ostatnio zmieniony wt 20.05.2014 17:30 przez eloupikniqtu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ebi
Gwiazda
Gwiazda
Kontaktowanie:

Postautor: Ebi » sob 23.11.2013 15:27

Aker pisze:ja do meczu podchodzę sceptycznie, powiedziałbym nawet, że we wtorek czeka nas ważniejsze spotkanie, oczekuję przynajmniej remisu dziś.

Szczeze? Na miejscu BVB gdybym miał do wyboru dziś porażkę, ale wygraną z Napoli - brałbym w ciemno. 7 punktów to nie jest dramat, a jednak LM to ogromne źródło dochodów.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 644
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » sob 23.11.2013 15:29

Chyba żartujesz. :lol: Odebranie mistrzostwa Bayernowi to priorytet numer 1, szansa na Ligę Mistrzów była, ale w poprzednim sezonie.
WAVES DON'T DIE.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ebi
Gwiazda
Gwiazda
Kontaktowanie:

Postautor: Ebi » sob 23.11.2013 15:36

Carbon pisze:Chyba żartujesz. :lol: Odebranie mistrzostwa Bayernowi to priorytet numer 1, szansa na Ligę Mistrzów była, ale w poprzednim sezonie.

Jak dla mnie awans np. do ćwerćfinału LM i potwierdzenie przynależości do czołówki europejskiej jest ważiejsze niż jeden mecz, który w ostatecznym, ligowym rozrachunku może ie mieć znaczenia.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Aker
Very Important Person

Postautor: Aker » sob 23.11.2013 15:43

Ebi pisze:
Aker pisze:ja do meczu podchodzę sceptycznie, powiedziałbym nawet, że we wtorek czeka nas ważniejsze spotkanie, oczekuję przynajmniej remisu dziś.

Szczeze? Na miejscu BVB gdybym miał do wyboru dziś porażkę, ale wygraną z Napoli - brałbym w ciemno. 7 punktów to nie jest dramat, a jednak LM to ogromne źródło dochodów.

dokładnie tam samo uważam.

Awatar użytkownika
Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » sob 23.11.2013 15:47

Ebi pisze:
Carbon pisze:Chyba żartujesz. :lol: Odebranie mistrzostwa Bayernowi to priorytet numer 1, szansa na Ligę Mistrzów była, ale w poprzednim sezonie.

Jak dla mnie awans np. do ćwerćfinału LM i potwierdzenie przynależości do czołówki europejskiej jest ważiejsze niż jeden mecz, który w ostatecznym, ligowym rozrachunku może ie mieć znaczenia.

Wygraną z ubiegłorocznym zwycięzcom Ligi Mistrzów udowadniasz automatycznie przynależność do czołówki Europy. ;)
Zresztą jak mecz dwóch ekip, które walczą o mistrzostwo może nie mieć znaczenia? Ma i to ogromne. Nigdy nie wiesz czy o mistrzostwie nie zadecyduje bezpośredni mecz.
WAVES DON'T DIE.
Obrazek

Awatar użytkownika
Aker
Very Important Person

Postautor: Aker » sob 23.11.2013 17:54

XI: Weidenfeller - Großkreutz, Sokratis, Friedrich, Durm - Bender, Şahin - Błaszczykowski, Mkhitaryan, Reus - Lewandowski
Bayern's XI: Neuer - Rafinha, Boateng, Dante, Alaba - Martinez - Müller, Lahm, Kroos, Robben – Mandzukic

On our bench: Langerak, Piszczek, Günter, Kehl, Hofmann, Schieber, Aubameyang

Cholernie jestem ciekawy tego Friedricha, taki mamy szpital w defensywie, że emeryta ściągają, byle komu było w pierwszej 11 grać. Chyba dawno tak nie było, że czołowy klub europejski ściąga z emerytury gościa, który nigdy nie grał w danym klubie. Cieszy powrót Łukasza jak i widok Kuby w pierwszym składzie :) Co do oczekiwań to liczę na poprawną grę w defensywie, jak to będzie spełnione to każdy wynik mnie zadowoli, tak jak pisałem wcześniej, ważniejsze spotkanie mamy we wtorek, a w grę wchodzi tylko zwycięstwo. Koło 60-70' zobaczymy pewnie Hoffmana i Obamę.

Awatar użytkownika
BadBoy
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 60

Postautor: BadBoy » sob 23.11.2013 18:31

Może mi ktoś powiedzieć czemu Pep z uporem maniaka wystawia Lahma na środku pomocy? :wink:
"Być nie mieć to odwieczny dylemat"

Awatar użytkownika
Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » sob 23.11.2013 18:32

Kocham atmosferę na niemieckich stadionach. <3

Co tam napisane jest na oprawie Bayernu? Fajnie sprowokowali. :D
WAVES DON'T DIE.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bassu
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 44

Postautor: Bassu » sob 23.11.2013 18:33

Da ktoś dobrego streama? Bo tyle pikników na necie siedzi że wszystko się tnie...
Obrazek
Take me home, United Road,
To the place, I belong
To Old Trafford, to see United
Take me home, United Road.

cruel
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 65
Kontaktowanie:

Postautor: cruel » sob 23.11.2013 18:38

weeb.tv dziala dobrze, jak zawsze ;)

To co Lewandowski chwile temu zepsul to jest kryminal, ale tempo meczu zapowiada sie fajne.

Awatar użytkownika
Salas11
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 465

Postautor: Salas11 » sob 23.11.2013 18:45

BadBoy pisze:Może mi ktoś powiedzieć czemu Pep z uporem maniaka wystawia Lahma na środku pomocy? :wink:

Podbijam, przecież gość całą karierę grał na bokach obrony. Myślałem że to manewr Guardioli spowodowany kontuzją Martineza. Teraz jednak ten manewr przechodzi w jakąś dziwną dewiację... :|
Obrazek

Wróć do „Niemcy”