kto awansuje z drugiej Bundesligi... ?

Wszystko o piłce w Niemczech - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, maestro, piotrcies, fieldy

Awatar użytkownika
kama_reda
Rodowity Bawarczyk
Reputacja: 0
Kontaktowanie:

Postautor: kama_reda » pn 16.05.2005 12:46

MSV Duisburg awansował i obawiam się, że mógł ostatnim mecz poprostu sprzedać :cry: Dostają baty na własnym boisku od Karlsruher (1:4), wbijają sobie samobójczą bramkę, czerwona kartka dla jednego piłkarza. Sądze, ze ten mecz był ustawiony. A ten Wehlage, co wbił samobuja :roll: szkoda gadać, co to w ogóle było. Miał piłkę no głowie, nie był atakowany i skierował ją do własnej bramki. Niby zdarzają sie takie przypadki, ale tym razem to chyba nie był przypadek :wink:
Chciałem pozdrowić, Marylę Rodowicz.

Awatar użytkownika
Uchi_
Polski Przyjaciel Piwa

Postautor: Uchi_ » pn 16.05.2005 15:29

A więc teraz o awans z 3 miejsca liczą sie tylko : Eintracht Frankfurt oraz TSV 1860 Monachium...Pierwszy zespół gra u siebie z nie walczącym o nic Wackerem Burghausen, natomiast Wilki grają ostatni mecz na Olimpiastadion w tym sezonie, oraz ogólnie chyba ostatni prawdziwy mecz na tym stadionie, z LR Ahlen, który na gwałt potrzebuje punktów do pozostania w lidze

3................Eintracht Frankfurt.....33...18.....4.......11.....62:39.........58
4................TSV 1860 München ...33...15.....12......6......49:35 ........57

Mecze bezpośrednie :

Eintracht - TSV 1:2
TSV - Eintracht 2:1
"Nie rodzimy się żydami, katolikami czy muzułmanami, tylko przyłączamy się do nich i dajemy im pieniądze, po czym uzyskujemy w ten sposób usprawiedliwienie naszej niechęci do innych."

Awatar użytkownika
Corinthians
Vamos Argentina!
Kontaktowanie:

Postautor: Corinthians » wt 16.08.2005 18:34

A kto awansuje w tym sezonie??
Jak na razie nie ma się co sugerować tabelą, bo oto jej czołówka:
1. TSV 1860 Monachium 2 6 2 0 0 1 0 0 1 0 0 6 - 2
2. Kickers Offenbach 2 6 2 0 0 1 0 0 1 0 0 4 - 2
3. VfL Bochum 2 4 1 1 0 0 1 0 1 0 0 6 - 2
TSV i Vfl mają rzeczywiście realne szanse na awans, ale Kickers? Jakimś cudem zdobyli 6 pkt po 2 kolejkach. Przypadek taki jak Mainz w zeszłym ssezonie.
Sądze wreszcie awansuje Alemania. Zespół, który dobrze radził sobie w Europejskich Pucharach nie może wejść do I Bundelsigi. Myśle, że w zeszłym sezonie mieli zbyt napięty terminarz w związku z PUEFA. Teraz już takiego nie mają, i powinni awansować.
Kibicuje także SpVgg Unterchaching, ale oni mają bliżej do III niż do I BL. O ile się nie myle, to grali nie dawno w III BL :roll:
TSV1860 miało pecha, że nie awansowali w tamtym sezonie. Moim zdaniem lepiej by sobie poczynali w tym sezonie w I Bl niż Eintracht.
Hansa i Freiburg - spadkowicze z I BL mieli mały falstart i są w dole tabeli. Hansy nie lubie i życze im III. Cieszę się, że spadli, bo ten zespół był beznadziejny. Skuteczność to mieli chyba najgorszą w Europie. Freiburg ma beznadziejny skład na ten sezon i trudno będzie im się utrzymać.
Kolejny spadkowicz - Bochum. Dysponują chyba najlepszym składem w II Bundeslidze. Oto ci, którzy odeszli z Bochum:
Abgänge:
Raymond Kalla (Sivasspor)
Christoph Preuß (Eintracht Frankfurt)
Aleksander Knavs (SV Salzburg)
Michael Bemben (Rot Weiss Essen)
Filip Tapalovic (FC Wacker Tirol)
Vratislav Lokvenc (SV Salzburg)
David Zajas (VfL Bochum II)
Peter Madsen (1.FC Köln)
Pomimo, że stracili 3 kluczowych zawodników ( Kalla, Lokvenc, Madsen) sądze, że powinni wywalczyć spowrotem awans do I BL i znów walczyć o EP, chociaż ich nie lubie.

A więc, moje typy na awans do I Bundesligi to (Pierwsza '6'):
1. TSV 1860 Monachium
2. Alemannia Aachen
3. VfL Bochum
-----------------
4. Greuther Furth
5. Energie Cottbus
6. Karlsruher
Obrazek

Awatar użytkownika
w00jtas
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Kontaktowanie:

Postautor: w00jtas » pt 09.09.2005 22:08

nie moge sie doczekac awansu TSV.. chce zobaczyc wkoncu jak zwyciezaja w derbach z Bayernem :lol: <male mazenie :)>

jestem calym sercem za Alemannia Aachen ktora jest moja druga miloscia zaraz za Werderem maja solidna druzyne budowana dosyc dlugo mam nadzieje ze wkoncu ta druzyna awansuje juz pokazala ze jest tego warta osiagajac sukces w pucharze UEFA

Awatar użytkownika
czeher
Nałogowy hazardzista
Nałogowy hazardzista
Reputacja: 1

Postautor: czeher » pt 09.09.2005 22:17

Mysle ze w tym roku 100% awansuje TSV!!! Chocby ze wzgledu na to ze gra na takim stadionie zobowiazuje do czegos, a juz w ubieglym sezonie byli blisko awansu,
Nastepnym kandydatem do awansu jest spadkowicz Bochum, w sumie nie odeszlo wielu pilkarzy od nich a widac prezentuja sie niezle
O 3 msc premiowane awansem mysle ze powalczy Aachen ktore zawsze jest w czolowce lecz w koncowych meczach traci dystans, zagrozic im moze pewnie jeszcze Energie Cottbus i Freiburg!!!

indianin

Postautor: indianin » pt 09.09.2005 22:35

O awans powinny powalczeć drużyny: TSV, BOCHUM, ENERGIE, FREIBURG, AACHEN. Ja uważam, zę z tych drużyn na 90% awansują Monachiczycy, reszta sie okaże po sezonie!!

Awatar użytkownika
budziomir
Żenujący nabijacz :/

Postautor: budziomir » śr 02.11.2005 15:32

Moje typy":

1. TSV 1860 Monachium
2. Alemannia Aachen
3. VfL Bochum
:roll: :arrow:

Awatar użytkownika
Gomez
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: Gomez » ndz 14.05.2006 12:18

juz awansowaly:

1.Bochum - powrot w dobrym stylu...
2.Alemania Achen - ja bym sie tego nie spodziewwal...
3.Energie Cottbus - kolejna druzyna z zaglebia...

watpie ze oprocz Bochum ktoras z druzyn zdola sie utrzymac...
Obrazek

Awatar użytkownika
Martinho
Internetowy napinacz
Kontaktowanie:

Postautor: Martinho » ndz 14.05.2006 12:26

Gomez pisze:watpie ze oprocz Bochum ktoras z druzyn zdola sie utrzymac...

Kto wie... w tym sezonie spadlo Klautern o ktorym nawet nikt nie pomyslal ze znajda sie po sezonie w 2 lidze... Nie ma co od razu zadnych druzyn na straty spisywac, bo jeszcze moga przeciez sie wzmocnic ;) Ciekawe czy Energie bedzie chcialo Tate kupic z Rot Weiss :) Wrocilby na stare smieci do 1 ligi ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
kama_reda
Rodowity Bawarczyk
Kontaktowanie:

Postautor: kama_reda » ndz 14.05.2006 23:41

Gomez pisze:2.Alemania Aachen - ja bym sie tego nie spodziewal...

A ja powiem szczerze, że się spodziewałem. Tzn. bardzo chciałem, aby awansowali. Od kilku sezonów byli w czołówce 2. Bundesligi, ale brakowało coś szczęścia. Rok temu reprezentowali Niemcy na arenie międzynarodowej (PUEFA) i nie wypadli wcale źle. Przeszli grupe, a potem odpadli z AZ Alkmaar (bodajże). Mają całkiem dobrych młodych piłkarzy, a jeden z nich świetnie wprowadził się w Bundeslidze, w Bayerze Leverkusen (mowa tutaj oczywiście o Rolfesie). Poza tym czuje lekki sentyment do tej druzyny, sam nie wiem dlaczego. :wink:
P.S
Pisze się Alemannia.

Natomiast po raz kolejny nie awansował Greuther Furth. :lol: Znowu byli bardzo blisko, ale i tym razem się nie udało. Oczywiście nie byli tak blisko jak dwa, czy trzy sezony temu, kiedy to nie awansowali jedynie przez gorszy bilans bramkowy. Ciągle czegoś brakuje temu zespołowi.

VfL Bochum - powiem szczerze, że mnie trochę zaskoczyli. Spadli z 1. Bundesligi i mieli słaby początek obecnego sezonu, co nie wróżyło najlepiej. Jednak się podniesli i zdecydowanie wraz z Aachen dominowali na zapleczu 1. ligi. :wink:

Energie Cottbus - ta drużyna także mnie zaskoczyła. Przez dłuższy czas oscylowali w granicach 5-7 miejsca, ale mieli dobrą końcówkę i zapewnili sobie awans. :D Uważam jednak, że nic wielkiego nie zdziałają i spadną. Choć wszystko możliwe. :wink:
Chciałem pozdrowić, Marylę Rodowicz.

Awatar użytkownika
Dżokere
Skład B
Skład B

Postautor: Dżokere » pn 14.08.2006 0:32

:arrow: SC Freiburg
:arrow: Karlsruher SC
:arrow: 1.FC Kaiserslautern

Luber0
Rezerwowy
Rezerwowy

Postautor: Luber0 » pn 14.08.2006 8:44

Trudno powiedzieć kto awansuje. Pewniakami do awansu wydają się Kaiserslautern i FC Koln, mają dobre ekipy, zapewne szybko chcą wrócić do 1 ligi, groźne może być Erzgebirge, Karlsruhe.

Moje typy:
:arrow: Kaiserslautern
:arrow: 1.FC Koln
:arrow: Erzgebirge

Awatar użytkownika
Diamen23
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 666

Postautor: Diamen23 » ndz 23.03.2008 14:46

Może mi ktoś przybliżyć sytuację w Hoffenheim? Skąd tyle pieniędzy na transfery?
Obrazek
Obrazek

Van der Vaart
Skład B
Skład B
Kontaktowanie:

Postautor: Van der Vaart » ndz 23.03.2008 18:40

Proste. W klub zainwestował Dietmar Hopp - niemiecki przedsiębiorca. Wyłożył olbrzymią jak na drugoligowe realia kasę na transfery. Pan ten prowadzi jedną z najlepszych firm informatycznych w Niemczech. Z tego co mi wiadomo.

Awatar użytkownika
Akarin
Bundesliga ToNi Liga
Reputacja: 21

Postautor: Akarin » ndz 23.03.2008 19:32

Ma majątek szacowany na 6 miliardów. Z tego co mi wiadomo :wink:

Objął klub kiedy ten był w 4 czy 5 lidze. Ustalił plan działania i oczekiwany sukces sportowy. Wszystko idzie po jego myśli. Jeśli teraz Hoffenheim awansuje to wyprzedzą jego założenia o rok :wink:

Jednocześnie jest budowany nowy stadion, na 30 tys kibiców. Ukończony ma zostać w 2009 roku.

Zatrudnił dobrego trenera, dobrych piłkarzy za niemałe kwoty jak na 2 Bl. Wszystko idzie po jego myśli.

Hoffenheim już jest nazywane Bayernem drugiej ligi. Albo małym Bayernem. Do pierwowzoru jeszcze im daleko :]
Luca Toni \o/

Wróć do „Niemcy”