Puchar Niemiec

Wszystko o piłce w Niemczech - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, maestro, piotrcies, fieldy

MGiggs
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 17

Re: Puchar Niemiec

Postautor: MGiggs » sob 17.05.2014 21:42

Kroos w srodku gra sam i tylko czekać aż sędzia go wywali, dziwna taktyka- niby 2 wahadłowych a skrzydeł nie ma, srodka pola nie ma... a najbardziej razi samotny Kroos w srodku pola
If I had to choose between dribbling past 5 players and scoring from 40 yards at Anfield or shagging Miss World,it’d be a hard choice. Thankfully, I’ve done both.

Awatar użytkownika
Sammyy
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 49

Postautor: Sammyy » sob 17.05.2014 21:46

Salas11 pisze:zisiejszy Bayern, jakbym oglądał kiepski film. Może Guardiola chce zacząć od zera?

Ja mam wrażenie, że Pep jest za mało elastyczny, albo po prostu zbyt zapatrzony w jeden konkretny styl gry i nawet nie rozważa żadnych kompromisów ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Ebi
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 0
Kontaktowanie:

Postautor: Ebi » sob 17.05.2014 21:46

Nie ma to jak przejąć niemal doskonałą drużynę, rozmontować ją, skonfliktować kilku piłkarzy (jakoś za dwuletniej - podkreślam - kadencji Juppa wszyscy byli pogodzeni i wszystko grało), dostać lańsko od Realu (który z nikim nie ma tak koszmarnych statystyk jak z Bayernem - kolejny minus dla Guardioli) a potem narzekać na konferencji, że skład za słaby i wymagać sprowadzenia 5 nowych grajków. Czyli rozumiem, że ci doskonali zawodnicy przed którymi uklękła cała piłkarska Europa w 2013 roku nagle stali się za słabi i w 2014 grają na tyle kiepsko, że trzeba gruntowanie przebudowac skład? :lol: Grundtowanie to można przebudowywać przebrzmiałą Barcę, której dokucza naturalne wymieranie filarów itp. ale nie taki Bayern! Atmosfera zepsuta, stylu brak, przykro patrzeć na to co się stało w ciągu zaledwie 12 miesięcy.

I zwyczajnie się potwierdza - Bayern to kurewsko wymagający klub dla każdego. Nie podołali tutaj Trapattoni, Rehhagel i wielu innych asiorów. Zachowam się póki co dyplomatycznie i powiem, że ok - półfinał z Realem to takie trenerskie WAterloo Pepa - każdy takiego doświadcza - Ferguson dwa razy nie wyszedł z grupy LM, Ancelotti przejebał z Depor czy Liverpoolem plus ten dramatyczny finisz sezonu, Mourinho 0:5 na CN, czwarty półfinał LM przegrany z rzędu i wiele wiele innych - zwyczajnie każdemu, nawet największemu trafiają się klęski. Więc póki co dam szansę, zaliczę realowe baty na poczet takiej życiowej lekcji, trenerskiego WAterloo właśnie. Ale jak drugi rok spierdoli to będzie koniec.
Ostatnio zmieniony sob 17.05.2014 21:49 przez Ebi, łącznie zmieniany 1 raz.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
fieldy
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 858

Postautor: fieldy » sob 17.05.2014 21:48

Sammyy pisze:Ja mam wrażenie, że Pep jest za mało elastyczny

e tam, mało elastyczny. Łysy z Bayernu
Obrazek

wideo niszczy :lol: https://vine.co/v/MXYVgdFPOKe

Awatar użytkownika
Salas11
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 547

Postautor: Salas11 » sob 17.05.2014 21:50

Sammyy pisze:Ja mam wrażenie, że Pep jest za mało elastyczny, albo po prostu zbyt zapatrzony w jeden konkretny styl gry i nawet nie rozważa żadnych kompromisów ;)

Oh, o jego "elastyczności" już pisałem parokrotnie. On nie potrafi lub nie chce dostosowywać taktyki pod rywala, woli ją narzucać. Ciekawe ile mu zajmie dostrzeżenie faktu, że nie jest już w Barcelonie i ma graczy o zupełnie innej charakterystyce.
Obrazek

Awatar użytkownika
raf2
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Postautor: raf2 » sob 17.05.2014 21:54

W kolejnym sezonie DFB Pokal pewnie będzie goal-line ;)

Awatar użytkownika
Michał M
Bawarski Krzyżak

Postautor: Michał M » sob 17.05.2014 21:55

Co wy wszyscy pieprzycie? Przecież taktyka Guardioli jest właśnie dzisiaj ustawiona pod BVB, gramy defensywnie, z trojka obrońców, czwórka pomocników i trojka napastników. Martinez wszystko czyści elegancko z tylu i wszyscy, którzy spodziewali sie wpierdolu od Borussii (jak Ebi), chyba powini sie dziwić.

Oczywiście, nie zmienia to faktu, ze z przodu jest niewiele zagrożenia i tu jest główny problem. Natomiast taktycznie pod względem defensywnym nie ma co narzekać. Przypominam, ze za mistrza Juppa w pełnym ówczesnym składzie zaliczylismy tu masakryczne 2:5...

Jeszcze tylko Pizarro za Muellera i trzeba wygrać dogrywke, bo w karnych nie mamy szans.
Ostatnio zmieniony sob 17.05.2014 21:56 przez Michał M, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ebi
Gwiazda
Gwiazda
Kontaktowanie:

Postautor: Ebi » sob 17.05.2014 21:56

Salas11 pisze:
Sammyy pisze:Ja mam wrażenie, że Pep jest za mało elastyczny, albo po prostu zbyt zapatrzony w jeden konkretny styl gry i nawet nie rozważa żadnych kompromisów ;)

Oh, o jego "elastyczności" już pisałem parokrotnie. On nie potrafi lub nie chce dostosowywać taktyki pod rywala, woli ją narzucać. Ciekawe ile mu zajmie dostrzeżenie faktu, że nie jest już w Barcelonie i ma graczy o zupełnie innej charakterystyce.

Akurat wcale nie takiej innej, bo co jak co, ale Bayern już w sezonie 2011/2012 grał szalenie efektowanie i po Barcy miał w Europie największe posiadanie piłki. Jupp to udoskonalił rok później i tylko w dwóch meczach nie wygrali posiadania - obu meczach półfinałowych 07 zgłoś się legenda :wink: . Więc granie piłką i dominowanie na boisku, prowadzenie gry to dla grajków Bayernu nic nowergo. To nie jest tak, że ultraofensywny Guardiola przejął autobusową Chelsea czy nagle każą mu grać cattenacio i wygrywac po 1:0. Pep był o tyle korzystny dla La Bestia Negra, że miał rozwinąć myśl ładne, niemieckiego futbolu (wiecie o co chodzi - repra i cała Bundes to kurewsko efekciarskie granie dla widzów). Stąd dziwi ten dramatyczny spadek jakości, bo to miało być udoskonalenie a z meczu na meczu jest dramat. Następny sezon za to będzie ciekawy z mojej perspektywy - cóż też oni ukręcą?

Tylko, że mistrz Jupp przejął ekipę, która ledwie uratowało ligowe podium i możliwość grania w LM. Poza tym mimo wszystko wyczekiwano finału LM u siebie i co jak co, ale było widać, że zawodnicy się oszczędzają na swój wielki mecz - monachijskie boje z Chelsea. (naturalnie nie umniejszam wygranej, ale Bayern nie zagrał na maksa). Poza tym już wtedy było widać wielką klasę trenerską i o trofeach zdecydowały detale - Robben marnujący karnego z BVb i nie trafiający na pustą bramkę w tymże samym meczu plus pechowy finał LM. Odpowiednia klasa była. Potem solidnie przepracowali wakacje, kupili co trzeba i stowrzyli monstrum. To zgoła inna sytuacja niż Pep, który prowadzi rozbiórkę najlepszej drużyny świata. Jest różnica co? Pierwszy sezon Juppa już był sportowym awansem w porównaniu do 2011 roku. Rozumiem, że tripletę trudno powtórzyć i tak samo zrozumiałbym porażki, brak sukcesu w LM, ale 0:5 w półfinale? gdyby to było 1:3 - ok, bywa. Sezon 2013 jest nie do powtórzenia, był rekordowy, ale miejmy jakieś granice, szanujmy się.

Od siebie dodam, że zwycięzcę poznamy w 120 minucie. Albo Bayern cudem coś wsadzi i wygra w dogrywce albo zrobi to BVB lub wygra w karnych. W konkursie 11tek Bawarcycy sa bez szans, więc albo cudowny gol i 1:0 psim swędem albo porażka.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Michał M
Bawarski Krzyżak

Postautor: Michał M » sob 17.05.2014 22:36

To teraz czapki z głów przed Guardiolą i jego taktyka. Wszyscy bez wyjątku - odszczekiwać :P

A tak serio - zajebiste uczucie, dublet w naszym ręku i zmazany w ten sposób występ w LM :jupi:

Borussia może i nie traciła bramek w tej edycji, ale w finale straciła dwie i wystarczyło :D

Super FCB, Super FCB, super FCB :pijemy: :pijemy: :pijemy:
Obrazek

Awatar użytkownika
Ebi
Gwiazda
Gwiazda
Kontaktowanie:

Postautor: Ebi » sob 17.05.2014 22:43

Fuksiarski triumf, być może z pomocą (był gol czy nie - oto jest pytanie, z chęcią obejrzę solidne powtórki). Po genialnym sezonie 2013 oczekiwania były spore, dublet jest spoko, ale cała LM (nie tylko 1/2 z realem) to cierń w serduszku.

Chwała bogom za Javimara. To tez dużo świadczy o FCB, że ich najlepszym grajkiem był defensywny pomocnik. Wpierw kontuzje a potem niezrozumiałe decyzje Pepa. Całe szczęście, symboliczne wejście w rewanżu z Realem było chyba przyznaniem się do wini przez trenera - wpuścił Baska. Ten gośc to najlepszy czyściciel w Europie.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
guru
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 280

Postautor: guru » sob 17.05.2014 22:45

Ebi pisze:Chwała bogom za Javimara.

Zostanie na następny sezon? Bo cos czytałem, że może odejść. Chętnych nie zabraknie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Michał M
Bawarski Krzyżak

Postautor: Michał M » sob 17.05.2014 22:46

Ebi, jak bys nie pamiętał, to w zeszłym roku w finale tez głownie błyszczeli Martinez i Robben....wiec nic sie nie zmieniło pod tym względem :P

Martinez nie odejdzie, sam p tym mówił ostatnio dla Sport Bildu.
Obrazek

Awatar użytkownika
mzatlanta
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 7

Postautor: mzatlanta » sob 17.05.2014 22:47

Zal z kolei patrzec na smutne miny zawodnikow Borussi :( Ale ktos wygrac musial
Obrazek

Awatar użytkownika
Michał M
Bawarski Krzyżak

Postautor: Michał M » sob 17.05.2014 22:49

A tak BTW, Schweini! chociaż go dzisiaj nie było na boisku, został rekordzistą pod względem zdobytych Pucharów Niemiec - juz siedem !
Obrazek

Awatar użytkownika
Ebi
Gwiazda
Gwiazda
Kontaktowanie:

Postautor: Ebi » sob 17.05.2014 22:53

guru pisze:
Ebi pisze:Chwała bogom za Javimara.

Zostanie na następny sezon? Bo cos czytałem, że może odejść. Chętnych nie zabraknie.

Zarzekał się, że chce zostać, że się świetnie czuje, że wygrywa mnóstwo trofeów, ale czy Peptator mu na to pozwoli? Własnie na skraju odejścia jest Mandzu - pisałem, że gdyby nie rotacja miał szanse na 2x z rzędu króla strzelców BL, wbił gola w finale LM. I zostaje wypchnięty z klubu! Kto wie co strzeli do głowy z Javimarem, któego uważam za jednego z ojców sukcesów ostatnich dwóch lat.

mzatlanta pisze:Zal z kolei patrzec na smutne miny zawodnikow Borussi :( Ale ktos wygrac musial

Też mi się przykro zrobiło. Tak szczerze. Nie spodziewałem się, że porażka w "tylko" krajowych pucharze tak ich zasmuci. Te Schmelzery, Sahiny rycxzały niemal jak po finale LM. Ale to dobrze świadczy o drużynie - widać, że im zalży.,
ObrazekObrazek

Wróć do „Niemcy”