Borussia Monchengladbach (zbiorczy)

Wszystko o piłce w Niemczech - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, maestro, piotrcies, fieldy

Awatar użytkownika
Aker
Very Important Person
Reputacja: 1

Re: Borussia Monchengladbach (zbiorczy)

Postautor: Aker » sob 19.11.2011 21:55

ja pamiętam jak koledze mówiłem w przerwie letniej, że Reus to powinien być priorytet BVB, a nie jakiś Perisić. Chłopak urodził się w Dortmundzie, tutaj jego miejsce, a że lewa strona nam szwankuje to by pasował idealnie. On już w zeszłym sezonie grał bardzo dobrze, a teraz to już pewnie pozamiatane... No ale nadzieja umiera ostatnia. To jest jeden z wielu skarbów do wyjęcia z Bundes.

Sergek
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 257

Postautor: Sergek » ndz 29.01.2012 19:31

Odkopię w sumie temat, od jakiegoś czasu oglądam Borussię, więc można od czasu do czasu coś napisać.

Brawo, brawo, brawo! :brawo:

Świetne jest Gladbach w tym sezonie, kolejne zwycięstwo w tym sezonie po ostatnim triumfie z Bayernem przychodzi kolejne 3-0, tym razem ze Stuttgartem. Borussia traci już do pierwszych trzech drużyn (Bayern, Dortmund, Schalke - 40 pkt) tylko jeden punkt.

Na prawdę świetnie się ich ogląda, nie jest to może drużyna, która wychodzi na boisko w celu kontrolowania całego meczu, bardziej skupia się na wciąganiu drużyny przeciwnej na własną połowy i zadawaniu śmiertelnych ciosów zza pomocą kontrataków. Świetną robotę odwala w klubie Favre.

Strach myśleć co będzie po sezonie, Reus na pewno odejdzie do Borussi, Neustadter do Schalke, a nie wiadomo co z kolejnymi perełkami Die Fohlen - Herrmannem i ter Stegenem. Oglądanie duetu Marco Reus + Patrick Herrmann jest na prawdę czymś miłym dla oka. Ogółem w Borussi świetne jest to, że ofensywni zawodnicy tak na prawdę nie są przywiązani do żadnej pozycji - a to Reus jako napastnik, a to jako lewy skrzydłowy, a to Herrmann grający za wysuniętym Hanke. I tak w kółko. Tak samo możesz zobaczyć Patricka walczącego na lewej stronie obrony.

Tak patrząc w tym sezonie na grę tej drużyny, to trudno mi uwierzyć, że rok temu walczyli w barażach o utrzymanie. Mam WIELKĄ nadzieję, że podczas okienka transferowego po sezonie ta drużyna nie przepadnie.

Sergek
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: Sergek » sob 11.02.2012 22:48

Kolejny fajny mecz w wykonaniu Die Fohlen.

Szybka bramka dość ustawiła ten mecz, należy tutaj pochwalić Reusa za podjęcie decyzji o strzale. Pochwalić można także ofensywnych graczy za rozprowadzenie akcji na 2-0, kiedy to pewnym strzałem Hanke wbił kolejną szpilę do trumny Schalke. Strzał Arango? Podsumowanie występu Gladbach. Schalke kompletnie nie zagrażało, nie wiem jak było w II połowie, byłem niestety zajęty byciem niańką, ale w pierwszej połowie nie wyglądali jak trzecia wtedy drużyna Bundesligi.

Polecam wszystkich oglądanie tej drużyny, kibicom sfrustrowanym wynikami swojego ulubionego klubu, jak i innym - to stanowi na prawdę świetną odskocznię dla innych, ważniejszych dla siebie meczy.

Die Fohlen!

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Reputacja: 1002
Kontaktowanie:

Postautor: Dr.Football1 » sob 11.02.2012 22:53

Widzialem tylko druga bramke (dawali skrot w przerwie meczu Atleti i tylko tyle udalo mi sie uszczknac...) - prawdziwy majstersztyk. W poprzednim sezonie z podobna przyjemnoscia ogladalo sie BVB.

Ciekawe czy odejdzie ktos oprocz Reusa. Szkoda by bylo,zeby taka fajna ekipa rozleciala sie praktycznie w jedno okienko...

Sergek
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: Sergek » sob 11.02.2012 23:03

Odchodzi jeden z kluczowych pomocników - Roman Nestadter.

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Kontaktowanie:

Postautor: Dr.Football1 » sob 11.02.2012 23:09

A no tak. Do S04 chyba idzie,nie ?

Oby wielcy zostawili reszte perelek takich jak Herrmann,ter Stegen czy Jantschke...

Awatar użytkownika
Aker
Very Important Person
Reputacja: 1

Postautor: Aker » sob 11.02.2012 23:14

wsystkie wyniki tej ekipy świadczą o tym jak znakomitym fachowcem jest Lucien Favre. Moim zdaniem po Kloppie najlepszy fachowiec w Bundes.
Podam fajną ciekawostkę, to własnie za tego trenera w Hercie Berlin debiutował w Bundeslidze Łukasz Piszczek, który obecnie jest najlepszym prawym obrońcą ligi i który w dzisiejszym meczu miał najwiecej kontaktów z pilką (to swiadczy o tym jakikm zaufaniem cieszy sie w BVB) i zrobił najwięcej dośrodkowań w pole karne :)

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Kontaktowanie:

Postautor: Dr.Football1 » sob 11.02.2012 23:21

Aker pisze:wsystkie wyniki tej ekipy świadczą o tym jak znakomitym fachowcem jest Lucien Favre. Moim zdaniem po Kloppie najlepszy fachowiec w Bundes.

Fakt. Mowimy o zawodnikach,a tak naprawde jednym z glownych fundamentow wielkiej formy Gladbach jest wlasnie Favre. Gosc utrzymal ekipe,ktora 90% ludzi (w tym ja,przyznaje sie bez bicia) spuscilo juz do 2.Bundesligi,a teraz prowadzi ja do LM w pieknym stylu.

Ciekawe czy zostanie w M-G. Ofert z bogatych klubow na pewno mu nie zabraknie.

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Kontaktowanie:

Postautor: Dr.Football1 » śr 27.06.2012 18:36

Co prawda BMG stracila juz dwie wielkie gwiazdy Reusa oraz Dantego,ale na uwage zasluguja ich transfery in. Kupuja bardzo mlodych,utalentowanych graczy. Dzisiaj 5-letni kontrakt ze Zrebakami podpisal Alvaro Dominguez,a wczesniej zaklepani zostali juz Peniel Mlapa,gwiazda reprezentacji Szwajcarii Granit Xhaka oraz jeden z najwiekszych talentow w Skandynawii Branimir Hrgota. To dopiero poczatek okienka,wiec na pewno jeszcze jacys zawodnicy do Moenchengladbach trafia.

Ciekawe czy z takimi wzmocnieniami BMG bedzie potrafila powtorzyc sukces z poprzedniego sezonu. Wedlug wiekszosci ekspertow ich czawarte miejsce bylo "jednorazowym wyskokiem" i w rozgrywkach 12/13 wroca do walki o miejsca w srodku tabeli Bundesligi. Co o tym myslicie ?

Awatar użytkownika
grzegorzfcb
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 61

Postautor: grzegorzfcb » śr 27.06.2012 18:49

Widać, z Gladbach nastawia się na promocję piłkarzy i potem ich sprzedaż za duże pieniądze.
Kupuja piłkarzy młodych i tym samym niedoświadczonych, no i ten brak Reusa, to był ich crack.
Jesli Favre z tą drużyną załapie się do LE po przyszłym seoznie to bedzie ich wielki sukces, ale raczej przewidują rok o tyle ciekawy(może awansują do fazy grupowej ?) co w rezultacie chudy

Obstawiam miejce 8-10 :P
Messi jada przy stole oddzielonym od reszty świata - Jorge Valdano

Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów - Vysogota z Corvo

Awatar użytkownika
Gall
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 3
Kontaktowanie:

Postautor: Gall » śr 18.07.2012 13:11

Ostatecznie De Jong w Moenchengladbach za 15 mln Euro. W sumie szkoda liczylem troche na tego zawodnika w NUFC, ale tutaj bedze niekwestionowanym liderem ataku, pewnie to tez mial jaakis wplyw na jego chec do przeprowadzki do Niemiec. Jestem tylko ciekawy jak Moenchengladbach udzwignie te 27 mln Euro wydane na transfery, jezeli nie przejda eliminacji do Ligi Mistrzow ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Akarin
Bundesliga ToNi Liga
Reputacja: 25

Postautor: Akarin » śr 18.07.2012 19:14

Udźwigną bez problemu, bo nie mają żadnych długów, stadion na własność i dobrą strukturę w klubie. Także jeżeli chodzi o finanse, to nie ma co się o nich bać. Stadion spłacony w pełni, generuje zyski, wszystko pod kontrolą. Są bardzo mądrze zarządzanym klubem. Lm pozwoli wskoczyć im półkę wyżej.
Luca Toni \o/

Sergek
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: Sergek » śr 18.07.2012 19:25

Pamiętaj również, że wszystkie dokonane transfery są tak naprawdę opłacone przez Dortmund i Monachium - wcześniejsza sprzedaż Reusa i Dante, więc de Jong i reszta to nie są naprawdę duże uderzenia w finanse źrebaków.

Ciekawe co będzie z tą Borussią w przyszłym sezonie, mam ogromną nadzieję, że nie popadnie w ligową szarość i będzie dążyła do powtórzenia poprzedniego sezonu. Szkoda, że z nowymi transferami nie będzie mógł pograć wcześniej wspominany Reus, ale co zrobić. :cry:

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Kontaktowanie:

Postautor: Dr.Football1 » sob 09.02.2013 17:37

Pytanie do regularnie ogladajacych Bundes. Ja niestety ogladam jedynie szlagiery i nie wiem za bardzo co sie dzieje poza czolowka.

Jak spisuje sie Alvaro Dominguez w Gladbach ? Wedlug Whoscored ma 5 najlepsza note w druzynie, wiec chyba nie jest zle, co ?

Awatar użytkownika
Cement
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 143

Postautor: Cement » sob 17.08.2013 20:32

No cóż, piłkarze Gladbach potwierdzili tym meczem, że ich niezła gra przeciw Bayernowi i stworzone w Monachium sytuacje nie były dziełem przypadku. Dzisiaj widzieliśmy totalną dominację nad Hannoverem, świetnie zagrał Kruse (wygląda na to, że będzie on świetnym nabytkiem i wygryzie na stałe prowadzonego za spore pieniądze de Jonga), podobnie jak Raffael i Arango. Z kolei Hannover tragiczny, kompletny brak pomysłu na akcje ofensywne i bardzo wolna, przewidywalna gra - Diouf był pozbawiony wsparcia nawet wejściu Sobiecha (niestety, bezbarwne 45 minut Polaka, dopiero w ostatnich minutach miał szansę po której dobrze interweniował Ter Stegen). Najgorzej zaprezentował się chyba Japończyk Sakai, w 1. połowie regularnie wyprzedzany i objeżdżany na prawej stronie, z kolei w 2. połowie sprokurował karnego - dramatyczny występ.

Wróć do „Niemcy”