Dlaczego akurat Bundesliga ?

Wszystko o piłce w Niemczech - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, maestro, piotrcies, fieldy

Awatar użytkownika
rebuzz
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 0
Kontaktowanie:

Dlaczego akurat Bundesliga ?

Postautor: rebuzz » śr 03.08.2005 22:21

tak drodzy forumowicze :wink: te pytanie kieruje akurat do was ... wielu twierdzi ze "nasi" ( BL ) graja brzydka pilke .. silowa ... malo finezji , pojedynki taktyczne itd itd, jest tam tylko pare klubow "europejskich" a reszta to kluby znane praktycznie lepiej samym tylko fanom BL ...

ja sam niewiem dlaczego .. tak po prostu sie zaczelo , a teraz nie wyobrazam sobie soboty bez Bundesligi .. po prostu kocham ten sposob gry w pilke ... gdy np. sa rozgrywki ligi mistrzow to gdybym mial do wyboru patrzec na zalozmy Real-Barca albo Leverkusen-Kijów to oczywiscie wybral bym Lev-Kijow .. takiego malego swira na tym punkcie mam , nie wiem jak wy ale jest to nieodlaczna czesc mojego zycia i dobrze mi z tym :D ( a to chyba najwazniejsze :wink: )
BORUSSIA DORTMUND - PONAD 50 tysięcy karnetów sprzedanych na sezon 2007/2008 ! który klub jeszcze sie może tym pochwalić ? !

Awatar użytkownika
FUDŻIN
Grafomania zaawansowana

Postautor: FUDŻIN » śr 03.08.2005 22:25

a ja tam nie lubie bundesligi, chociaz tez ja czasami ogladam ale ze wzgledu na obcokrajowcow,nude i polakow, poprostu czuje antypatie do niemcow, nie dla mnie jest przyjazn polsko - niemiecka
Obrazek

Awatar użytkownika
Corinthians
Vamos Argentina!
Kontaktowanie:

Postautor: Corinthians » śr 03.08.2005 22:27

Ja Bundeslige oglądam od 3 lat. Ja też uwielbiam (Kocham!) tą lige, co nie znaczy, że nei lubie argentyńskiej czy brazylijskiej. To są trzy moje ulubione ligi. Bardzo mi się podoba styl gry w Bundeslidze. Poza tym gra tam dużo Brazylijczyków i kilku argentyńczyków, peruwiańczyków, paragwajczyków... W BL podoba mi się także to, że kluby nie kupują wielkich gwiazd za magiczne sumy (jak w Hiszpanii). To także w BL jest piękne.
A siłową piłkę to grają w Anglii, nie w Niemczech. Brzydką grają w Polsce, nie w Niemczech.
Obrazek

Awatar użytkownika
rebuzz
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Kontaktowanie:

Postautor: rebuzz » śr 03.08.2005 22:32

FUDŻIN pisze:a ja tam nie lubie bundesligi, chociaz tez ja czasami ogladam ale ze wzgledu na obcokrajowcow,nude i polakow, poprostu czuje antypatie do niemcow, nie dla mnie jest przyjazn polsko - niemiecka

dlatego tez prosze takie osoby zeby sie nie wypowiadaly ( jak chca to moga ) bo tutaj chcialbym zeby porozmawiali prawdziwi pasjonaci bundesligi , ewentualnie jej zwolennicy a nie przeciwnicy.

pozdro :wink:
BORUSSIA DORTMUND - PONAD 50 tysięcy karnetów sprzedanych na sezon 2007/2008 ! który klub jeszcze sie może tym pochwalić ? !

Awatar użytkownika
Rufus
Imitacja forumowicza
Imitacja forumowicza
Kontaktowanie:

Postautor: Rufus » śr 03.08.2005 22:38

bundesliga nie wiem dlaczego zaczęło się od Arminii 3 lata temu, jednak Arminia szybko mi przeszła a teraz sobie nie wyobrażam żeby Herthy nie było :D
Czy zwyciężasz, czy nie
Ja i tak kocham cie
W sercu moim Hertha
I na dobre i na złe!
HA HO HE Hertha BSC!!!

Awatar użytkownika
wazi
Bundesliga? To co najlepsze.
Kontaktowanie:

Postautor: wazi » śr 03.08.2005 22:41

Ja też jestem fanem Bundesligi. I powiem wam, że może kiedyś niemieckie zespoly grały może brzydką piłke, i wszyscy byli do Bundesligi zniechenceni, a teraz gdyby zobaczyli by jeden mecz np. Werder-Stuttgart to zobaczy by ze sie mylili. Ale oni wiedza swoje, nie lubi Bundelsigi z założenia. Ja uwielbiam Bundelige i tez podobnie jak Rebuzz nie wyobrażam sobie soboty bez siedzenie przed Polsat Sport czy tez ARD.

Awatar użytkownika
vieris
Rezerwowy
Rezerwowy
Kontaktowanie:

Postautor: vieris » śr 03.08.2005 22:42

Mi sie zdaje ze lubimy patrzeć dlatego że
1 grają POLACY praktycznie w każdy meczu gra jakiś POLAK
2 Gra wielkich klubów np BAYERN - SCHALKE BAYER - WERDER itp
3 bo kibicujemy danemu klubowi
Rezszta juz nas kompletnie nie obchodzi
Zresztą kto by chciał patrzeć jak grają MAINZ vs EINTRACHT
ALE i tak najbrzytszą piłke grają właśnie w bundeslidze
Obrazek
„Po podaniu ręki milaniście, myję ją. Po podaniu ręki Juventino, liczę swoje palce.” -Pepino Prisco

Awatar użytkownika
wazi
Kontaktowanie:

Postautor: wazi » śr 03.08.2005 22:48

No, Stary teraz jest najgorszy sezon pod wzgledem liczebnosci polaków w skladach, jest ich bodajze 7 tylko i 3 z nich ma realne szanse na gre w pierwszej jedenastce. Krzynówek, Smolarek i Żuraw. Gra Werderu i Bayeru Leverkusen czy tez Bayernu jest niekiedy bardziej nudna niz gra pomiedzy Mainz a Eintrachtem. W każdym meczu Bundeligi jest dużo walki... i mi sie podoba, gra sie ostro i i zarazem technicznie...
Ostatnio zmieniony śr 03.08.2005 22:54 przez wazi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
rebuzz
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Kontaktowanie:

Postautor: rebuzz » śr 03.08.2005 22:52

JaJebieee pisze:Mi sie zdaje ze lubimy patrzeć dlatego że
1 grają POLACY praktycznie w każdy meczu gra jakiś POLAK

"praktycznie" w kazdym meczu ? no nie bardzo ... pozatym i bez polakow byla bundesliga pare lat temu i tez ogladalem tak samo jak teraz...

JaJebieee pisze:2 Gra wielkich klubów np BAYERN - SCHALKE BAYER - WERDER itp

to jest argument chyba dla kazdej ligi..

JaJebieee pisze:3 bo kibicujemy danemu klubowi

moze i tak..

JaJebieee pisze:Rezszta juz nas kompletnie nie obchodzi
Zresztą kto by chciał patrzeć jak grają MAINZ vs EINTRACHT

jak to kto ? ja bym z checia patrzyl .. wiec kompletnie nie rozumiem tej twojej wypowiedzi....:roll:

JaJebieee pisze:ALE i tak najbrzytszą piłke grają właśnie w bundeslidze

moze zatem poprzyj swoja teze jakimis arugmentami .. bo narazie to jest kolejne "puste" stwierdzenie na temat Bundesligi .. a takowych mam juz SERDECZNIE DOSC ...

Awatar użytkownika
Gomez
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: Gomez » śr 03.08.2005 23:08

moje 2 ulubione ligi to o BL i Premiership

dlatego BL gdyz
1.Gra tam moj ulubiony team BAYERN
2.Graja ladnie dla oka i zarazem twardo
3.Nie ma pustych trybun(jak np w turynie :lol: :lol: :lol: )
4.3 bramki na mecz to minimum(tyle co w jednej kolejsce serieA :lol: :lol: )

Premiership:
1.za to ze pilkarz predzej zlamie noge niz da sie przejsc :wink:

Awatar użytkownika
vieris
Rezerwowy
Rezerwowy
Kontaktowanie:

Postautor: vieris » śr 03.08.2005 23:09

wazi pisze:No, Stary teraz jest najgorszy sezon pod wzgledem liczebnosci polaków w skladach, jest ich bodajze 7 tylko i 3 z nich ma realne szanse na gre w pierwszej jedenastce. Krzynówek, Smolarek i Żuraw.

No Stary ok
Ale wole oglądnąć kilka meczy z udziałem tej trójki niż wszystkie mecze z tymi którzy grali kiedyś .

wazi pisze: Gra Werderu i Bayeru Leverkusen czy tez Bayernu jest bardziej nudna niz gra pomiedzy Mainz a Eintrachtem.

Ale takie mecze bardziej ELEKTRYZUJĄ niż mecze MAINZ czy EINTRACHTU
No powiedz że jakbyś miał do wyboru mecz BAYERN - SCHALKE a Wyżej wymienionej dwójki który byś wybrał :?: :?: :?: :!: :!: :!:

wazi pisze:W każdym meczu Bundeligi jest dużo walki... i mi sie podoba, gra sie ostro i i zarazem technicznie...

Prawda ale technike wprowadzają obcokrajowcy BRAZYLIJCZYCY przede wszystkim ( LINCOLN,ZE ROBERTO,MARCELINHO)
Obrazek

„Po podaniu ręki milaniście, myję ją. Po podaniu ręki Juventino, liczę swoje palce.” -Pepino Prisco

Awatar użytkownika
wazi
Kontaktowanie:

Postautor: wazi » śr 03.08.2005 23:21

JaJebieee pisze:No powiedz że jakbyś miał do wyboru mecz BAYERN - SCHALKE a Wyżej wymienionej dwójki który byś wybrał :?: :?: :?: :!: :!: :!:

wazi pisze:W każdym meczu Bundeligi jest dużo walki... i mi sie podoba, gra sie ostro i i zarazem technicznie...

Prawda ale technike wprowadzają obcokrajowcy BRAZYLIJCZYCY przede wszystkim ( LINCOLN,ZE ROBERTO,MARCELINHO)

Obejzal bym wpierw Bayern-Schalke a potem Mainz-Eintracht ponieważ mnie interesuje cała Bundelisga, a nie tylko czołówka, dla mnie warty obejżenia jest każdy mecz Bundesligi.

No, a czy w Lidze Hiszpanskiej, Włoskie czy tez Angielskiej poziomu gry nie wprowadzaja ocokrajowcy ???. Bundesliga jest pełna południowoamerykanów i oni wprowadzaja głownie do ligi bajeczne zagrania czy tez zagrania techniczne. Przez to tez Bundeliga robi sie atrakcyjna...

Mikusinski
Grafomańskie harakiri
Lokalizacja: Tam gdzie siarkowy leży gród, tam Mielec znalazł grób.....
Kontaktowanie:

Postautor: Mikusinski » czw 04.08.2005 9:38

Ja w Niemczech kibicuję Bayernowi Monachium, dlatego z chęcia ogladam niemiecką Bundesligę. Rzadko tam sie zdarzają spotkania z rezultatem bezbramkowym. Najlepsze są mecze na szczycie tzn. Bayern-Schalke, Borussia-Schalke czy Borussia-Bayer. Niegdy nie zapomnę meczu z rundy wiosennej-Bayer-Schalke, mimo dwubramkowego prowadzenia Aspirynek, to Schalke doprowadziło do remisu i takie mecze jak ten pokazują jak mecze Bundesligi mogą dostarczyć wielu emocji i mogą być abrdzo elektryzujące. W Polsce tak mało jest zwolenników Bundesligi z powodu konfliktu polsko-niemieckiego :?
Obrazek
SIARKA-Jadachy 6:0

Awatar użytkownika
Mefiu
First love...United
Kontaktowanie:

Postautor: Mefiu » czw 04.08.2005 10:08

Liga niemiecka z roku na rok jest ciekawsza. Oglądam ją od czasu kiedy leci na Polsacie Sport i w każdy weekend. Powoli zbliża się poziomem do innych większych lig: Primera Division, Premiership. Jest dla mnie bardzo atrakcyjna. Na pewno bardziej niż włoska. Choć mam antypatię do niemców, ale nic nie zmieni tego, że gra w Bundeslidze jest dla mnie ciekawa. Kibicuję Werderowi, Bayerowi, Arminii, Norymberdze i BVB. Nie lubię za to Bayernu, Schalke, Kaiserslautern i Wolfsburga.

Awatar użytkownika
Rossi
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 29

Postautor: Rossi » czw 04.08.2005 10:28

Ja oglądam BL bo jestem pasjonatem piłki , nie jest to moja ulubiona liga ale napewno w ostatnich lata bardzo poprawaił się poziom rozgrywek. W tym roku będe uważnie śledził mecze w BL ze względu na FC Kolen i Lukasa Podolskiego. W tamtym roku nie było moje ulubionej drużyny w najwższej klasie rozgrywkowej więc nie wiązałem emocji z rozgrywkami Bl ale teraz licze że Kolen zdobędize mistrza :D

Wróć do „Niemcy”