Dlaczego akurat Bundesliga ?

Wszystko o piłce w Niemczech - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, maestro, piotrcies, fieldy

Awatar użytkownika
spyrczak
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 0
Kontaktowanie:

Postautor: spyrczak » czw 04.08.2005 10:39

Dla mnie Bundesliga jest najlepsza liga glownie dlatego ze gra w niej Bayern Monachium ale i tez z innych powodow. Do tych innych powodow moge zaliczyc to ze w Bundeslidze coraz czesciej gra sie tak jak ja lubie najbardziej czyli technicznie :D ale z drugiej strony pilkarze wystepujacy w Bundeslidze potrafia walczyc i nie sa wcale gorsi pod tym wzgledem od pilkarzy z angielskich klubow. Ostatnia rzecza za ktora kocham Bundeslige to to ze kluby z Niemczech zawsze graja do konca i nigdy sie nie poddaja :)
Obrazek
BAYERN BAYERN ÜBER ALLES... BALLACK FOREVER...
I will never forget You... ;)

Awatar użytkownika
pippen
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Kontaktowanie:

Postautor: pippen » czw 04.08.2005 11:11

niemeicka Bundesliga zawsze była siłowa, moze nie efektowna, ale czasem warto poptrzyć na nich. Zresztą wielu piłkarzy w Niemczech może liczyćna dobre warunki do gry i stałe pensje.

Oczywiście jeśli Bundesliga to Bayern i Borussia. Nie jest to najładniejsza liga, ale zawsze ją szanuje

Awatar użytkownika
franconaldo
Skład C
Skład C

Postautor: franconaldo » czw 04.08.2005 12:31

JaJebieee pisze:Mi sie zdaje ze lubimy patrzeć dlatego że
1 grają POLACY praktycznie w każdy meczu gra jakiś POLAK

:lol: :lol: :lol:

Ja jakoś oglądałem mecze Bayeru jak nie było Krzynówka albo nie grał Kałużny :| więc zastanów się co piszesz :wink:

Niegdy nie zapomnę meczu z rundy wiosennej-Bayer-Schalke, mimo dwubramkowego prowadzenia Aspirynek, to Schalke doprowadziło do remisu

ALe ten mecz Aptekarze wygrali :p

Awatar użytkownika
Andreyew
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: Andreyew » czw 04.08.2005 12:45

franconaldo pisze:Cytat:
Niegdy nie zapomnę meczu z rundy wiosennej-Bayer-Schalke, mimo dwubramkowego prowadzenia Aspirynek, to Schalke doprowadziło do remisu

:arrow: to Schalke prowadziło dwoma bramkami
:arrow: był remis 3-3

31. kolejka. Schalke 04 Bayer Leverkusen 3:3 (3:1)

Jeden z lepszych meczy w Bundeslidze poprzedniego sezonu.

Bundesliga według mnie jest świetna, nie ma meczy bez emocji i poza tym jest ona strasznie wyrównana - oprócz 5,6 zespołów, na czele z Bayernem :cry: (zasłużony mistrz z przed roku).

Awatar użytkownika
Rufus
Imitacja forumowicza
Imitacja forumowicza
Kontaktowanie:

Postautor: Rufus » czw 04.08.2005 13:32

he a ja nie zapomne rewanżu Bayer-Hertha to był mecz było 2:0 dla Bayerru czerwony kartonik dla kogoś z Herthy (nie pamiętam kogo) i kapitalna gra Marcelinho starczyło sił bodajże na 3:2 ale Bayer zdołał wyrównać i się 3:3 skończyło :twisted:
Czy zwyciężasz, czy nie
Ja i tak kocham cie
W sercu moim Hertha
I na dobre i na złe!
HA HO HE Hertha BSC!!!

Awatar użytkownika
vieris
Rezerwowy
Rezerwowy
Kontaktowanie:

Postautor: vieris » czw 04.08.2005 13:46

franconaldo pisze:Ja jakoś oglądałem mecze Bayeru jak nie było Krzynówka albo nie grał Kałużny więc zastanów się co piszesz

Napisałem bodajże w 3 punkcie że oglądmy bo jesteśmy kibicami danej drużyny a ty chyba jesteś kibicem Bayeru NIEEEEEEE :!: :!: :!: :!: :!:

Ale chodzi o to że bardziej chce nam się mecz oglądnąć jak gra POLAK
niż jak nie ma go w składzie .
Obrazek
„Po podaniu ręki milaniście, myję ją. Po podaniu ręki Juventino, liczę swoje palce.” -Pepino Prisco

Awatar użytkownika
m_wojtas
Trampkarz
Trampkarz

Postautor: m_wojtas » czw 04.08.2005 14:28

W Bundeslidze najbardziej podoba mi się atmosfera wokół piłki, tłumy na stadionach (mają najlepszą średnią widzów), flagi, śpiewy i fantastyczna rzecz jaką są dżinsowe kamizelki z setkami naszywek klubowych - nie wiem niestety jak je nazywają Niemcy. Poza tym Bundesliga to też tradycja - kluby takie jak Batern, Borussie, Werder, HSV, Koeln i właściwie wszystkie, którym niektórzy kibicują z pokolenia na pokolenie. Szkoda tylko, że po spadku Hansy w pierwszej lidze nie został żaden klub z byłego NRD.

Podoba mi się organizacja niemieckiej piłki - tak jak zresztą wszystkiego w Niemczech. Można narzekać na biurokrację, która rzeczywiście tu panuje, stagnację gospodarczą, różnice między Wschodem a Zachodem, bezrobocie etc. ale ja szanuję Niemców za ich pracowitość.

Swoją drogą dziwię się, że niektórzy z was mówią, że czują antypatię do Niemców. Nie dziwił bym się, gdybyście pamiętali drugą wojnę światową z własnych przeżyć, ale domyślam się, że tak nie jest. Poza garstką szaleńców marzących o państwie narodowosocjalistycznym, którzy zresztą są stale potępiani przez media, wszyscy wiedza doskonale, że Hitler i Trzecia Rzesza to najgorsze co się przydażyło Niemcom w historii. Muszę też przyznać, że za każdym razem gdy odwiedzam Niemcy, spotykam się z życzliwością i brakiem uprzedzeń wobec Polaków. Tym bardziej, że jesteśmy Niemcom bliżsi kulturowo niż np. Turcy czy Chińczycy, którzy stanowią teraz wielką grupę wśród studentów. Co prawda standardy nauczania historii w szkołach się pogarszają, wielu zapytanych o II wojnę nie bardzo wie co powiedzieć, ale wszyscy zdają sobie sprawę, że to Niemcy zaatakowały Polskę a nie odwrotnie. Zresztą to już dość odległa historia.

Wracając do Bundesligi, myślę że ten sezon będzie jednym z najbardziej udanych. Niemieckie kluby liczą na większe pieniądze za prawa do transmisji w TV (teraz dostają 4 razy mniej niż angielskie) i jeszcze więcej kibiców. Ja liczę na Werder i na potknięcia Bayernu w lidze. Jesli w tym roku Bayern w końcu zagra w Finale LM, Bundesliga może znów znaczyć dużo.

Awatar użytkownika
Rufus
Imitacja forumowicza
Imitacja forumowicza
Kontaktowanie:

Postautor: Rufus » czw 04.08.2005 14:44

Swoją drogą dziwię się, że niektórzy z was mówią, że czują antypatię do Niemców. Nie dziwił bym się, gdybyście pamiętali drugą wojnę światową z własnych przeżyć, ale domyślam się, że tak nie jest. Poza garstką szaleńców marzących o państwie narodowosocjalistycznym, którzy zresztą są stale potępiani przez media, wszyscy wiedza doskonale, że Hitler i Trzecia Rzesza to najgorsze co się przydażyło Niemcom w historii. Muszę też przyznać, że za każdym razem gdy odwiedzam Niemcy, spotykam się z życzliwością i brakiem uprzedzeń wobec Polaków. Tym bardziej, że jesteśmy Niemcom bliżsi kulturowo niż np. Turcy czy Chińczycy, którzy stanowią teraz wielką grupę wśród studentów. Co prawda standardy nauczania historii w szkołach się pogarszają, wielu zapytanych o II wojnę nie bardzo wie co powiedzieć, ale wszyscy zdają sobie sprawę, że to Niemcy zaatakowały Polskę a nie odwrotnie. Zresztą to już dość odległa historia.

ja się tu zgadzam z napewno jednym przecierz to nie byli wszyscy Niemcy tylko ich grupa to tak samo jak z krajami w których panuje terroryzm przecierz jest tam wielu niewinnych ludzi jak by wszyscy byli winni już dawno by tam jakąś bombe puścili
Czy zwyciężasz, czy nie

Ja i tak kocham cie

W sercu moim Hertha

I na dobre i na złe!

HA HO HE Hertha BSC!!!

Awatar użytkownika
franconaldo
Skład C
Skład C

Postautor: franconaldo » czw 04.08.2005 16:51

Andreyew pisze:

Bundesliga według mnie jest świetna, nie ma meczy bez emocji i poza tym jest ona strasznie wyrównana - oprócz 5,6 zespołów, na czele z Bayernem :cry: (zasłużony mistrz z przed roku).

w 03/04 bylo 3-2 dla Leverkusen :|

Ale wtedy Schalke nie wyrównało tylko strzelilo na 2-3 (konkretnie Hanke z połowy;P Butt nie zdązyl wrocic)

JaJebiee pisze:Napisałem bodajże w 3 punkcie że oglądmy bo jesteśmy kibicami danej drużyny a ty chyba jesteś kibicem Bayeru NIEEEEEEE
.

no tak..jestem kibicem Bayeru..

Awatar użytkownika
Andreyew
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: Andreyew » czw 04.08.2005 17:00

franconaldo pisze:
Andreyew pisze:

w 03/04 bylo 3-2 dla Leverkusen :|

Ale wtedy Schalke nie wyrównało tylko strzelilo na 2-3 (konkretnie Hanke z połowy;P Butt nie zdązyl wrocic)

JaJebiee pisze:Napisałem bodajże w 3 punkcie że oglądmy bo jesteśmy kibicami danej drużyny a ty chyba jesteś kibicem Bayeru NIEEEEEEE
.

no tak..jestem kibicem Bayeru..

No chyba że, ja myślałem że rozchodzi sie o ostatni mecz (ten na 3-3).

Awatar użytkownika
rebuzz
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Kontaktowanie:

Postautor: rebuzz » pt 05.08.2005 0:04

ktos tutaj napisal o konflikcie niemiecko-polskim .. ale ludzie on juz nie istnieje ... to ta zludna polska mentalnosc .. ehh ale niechce mi sie wypowiadac kolejny raz na ten temat , wazne ze niektorzy wiedza jak jest :)

a jak chodzi o mecz ktorego nie zapomne to oczywiscie BVB-Bayern 2-2 ... BVB prowadzila 2-0 .. i stracila dwie bramki w koncowce ( 89 i 90 minuta ... )

no i oczywiscie przedostatnia kolejka sch*lke-BVB 1-2 :) moze nie za ciekawy ale w koncu zwyciestwo w derbach :wink:
BORUSSIA DORTMUND - PONAD 50 tysięcy karnetów sprzedanych na sezon 2007/2008 ! który klub jeszcze sie może tym pochwalić ? !

Awatar użytkownika
Gomez
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: Gomez » pt 05.08.2005 0:12

rebuzz pisze:a jak chodzi o mecz ktorego nie zapomne to oczywiscie BVB-Bayern 2-2 ... BVB prowadzila 2-0 .. i stracila dwie bramki w koncowce ( 89 i 90 minuta

Lucio i Makaay z banki, pikny mecz, ale duzo lepszy byl rewanz :D 8)
5:0 dla monachijczykow :D

Awatar użytkownika
rebuzz
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Kontaktowanie:

Postautor: rebuzz » pt 05.08.2005 0:15

Gomez pisze:5:0 dla monachijczykow :D

a mowilem zeby mnie w wakacje nie dobijac :)

ale ja mam swoje wspomnienia , i jak jakis monachijczyk mi doskwiera wynikami BVB to tylko przypominam cwiercfinal ligi mistrzow 1998 :) dwumecz BVB-Bayern , w monachium 0-0 w dortmundzie 0-0 i w dogrywce bramka Stephana Chapuisata ( king 8) ) .... cale monachium wtedy plakalo ... ale to dokladnie cale .... akurat ten widok mam ciagle przed oczami ... no i na kasecie VHS :)

pozdro :wink:
BORUSSIA DORTMUND - PONAD 50 tysięcy karnetów sprzedanych na sezon 2007/2008 ! który klub jeszcze sie może tym pochwalić ? !

Awatar użytkownika
franconaldo
Skład C
Skład C

Postautor: franconaldo » pt 05.08.2005 12:29

Najlepszy to był mecz Bayer 4-1 Bayern :) i tak piękna akcja na 4-0 Pontego, Francy, Placente i Berbatova :) miodzio

Awatar użytkownika
Andreyew
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: Andreyew » pt 05.08.2005 12:35

franconaldo pisze:Najlepszy to był mecz Bayer 4-1 Bayern :) i tak piękna akcja na 4-0 Pontego, Francy, Placente i Berbatova :) miodzio

To była przepiękna bramka/akcja, na dodatek była to najwyższa przegrana Bayernu w tym sezonie. Tego meczu jeszcze długo nie zapomne (o ile wogule zapomne), moim zdaniem była to najlepsza partia Bayeru w calym sezonie (może oprócz meczy z Dynamem i Realem na BayArena 3-0).

Wróć do „Niemcy”