Rafael Van Der Vaart - talent czy kolejny średniak??

Wszystko o piłce w Niemczech - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, fieldy, piotrcies, maestro, Cris7

Awatar użytkownika
adekk
Pomarańczowy skrytożerca
Reputacja: 0
Kontaktowanie:

Rafael Van Der Vaart - talent czy kolejny średniak??

Postautor: adekk » pn 03.10.2005 18:48

Od pewnego czasu, słuchając doniesień z płyt boisk o poczynaniach tegoż zawodnika zastanawiam się: kim jest naprawdę ten młody piłkarz...?? Odchodząc z Ajaxu do niemieckiego średniaka, podpisał się na siebie wyrok, utożsamiania go z kolejnym diamentem z ArenaA, lecz zupełnie nic nieznaczącym na arenie międzynarodowej. Jednak czy tak jest w rzeczywistości??
Pozdrawiam i czekam na wasze propozycje.....

Awatar użytkownika
Mentor
Zajebiaszczo
Reputacja: 7

Postautor: Mentor » pn 03.10.2005 18:59

W momencie gdy młody Holender podpisywał kontrakt z HSV, ja (podobnie jak wiele innych osób) na próżno doszukiwałem się logiki w tym posunięciu. Uważałem (i dalej uważam) Ajax za klub lepszy pomijając nawet ostatnie kiepskie lata. Rafaela traktowałem (i dalej traktuję) jako talent pierwszej wody który powinien trafić podobnie jak wielu jego poprzedników do czołowego klubu europejskiego. Rozumiem, że być może bał się presji gry w czołowym klubie a może chciał mieć stałe miejsce w pierwszym składzie i odgrywać kluczową rolę. Chłopak jest bardzo ambitny więc być może właśnie te czynniki determinowały jego decyzję. Teraz rzeczywiście wyrasta na gwiazdę nie tylko w Hamburgu, ale w całej Bundeslidze. Rafael jest jeszcze na tyle młody, że wszystko przed nim i bardzo możliwe jest jego przejście do lepszej drużyny bo dobrych występach w obecnej ekipie czego mu z całego serca życzę. Tacy zawodnicy jak właśnie Van Der Vaart, Sneijder, Babel czy Robben będą stanowić o sile Oranjes w najbliższych latach.
Obrazek
Barca jest najpiękniejszą kobietą na świecie. Jednego dnia może być bardziej lub mniej wdzięczna, ale to wciąż ta sama kobieta i w tej kobiecie jesteśmy wszyscy do szaleństwa zakochani. - Joan Gaspart

Awatar użytkownika
Sero
El Nerazzurro
Kontaktowanie:

Postautor: Sero » pn 03.10.2005 19:20

Niewątpliwie młody talent , ale tylko na nasze oczy , oczy Polaków. Na zachodzie 22-latka traktuje jak u nas 27 letnich zawodników. Ale do rzeczy. Pamiętam pierwszy sezon Rafaela w holenderskiej lidze. Asysta za asystą , piękne zagranie za pięknym zagraniem niekiedy gol. Wiadome już było , że to gracz o nieprzeciętnych umiejętnościach nawiązujący do złotej paczki Kluiverta , Davidsa czy De Boura. Ostatni sezon także dobry w jego wykonaniu , ale nie czuł się dowartościowany w kadrze. Myśle , że to mógłby być jeden z aspektów dla którego podpisał kontrakt z HSV. W końcu nie oszukujmy się Bundensliga troche odstaje od czołowej trójki najsilniejszych lig , ale jest lepsza od holenderskiej. Jednak napewno przewyższa je ilością goli ... więc stąd moim zdaniem tyle bramek na koncie VDV. W Niemczech gra się do przodu , a głównym zadaniem Rafaela jest dogrywanie , bądź strzelanie na bramke rywala(robi to w piękny sposób). Nie sądze aby miał mnóstwo zadań w defensywie . Prawdziwą klase VDV poznamy jednak dopiero wtedy gdy przeniesie się do silniejszej drużyny , bądź ligi. Nie można wykluczyć , że to typ podobny do Riquelme , ale z taką oceną jeszcze trzeba się wstrzymać.

Można także zobaczyć VDV w kadrze w meczach z silnymi drużynami. Do tej pory grał dobrze , a Holandia wygrywała ... pozostaje mu życzyć powodzenia w karierze (oby bogatej)
F.C. INTERNAZIONALE MILANO

Awatar użytkownika
Bobohawk
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Kontaktowanie:

Postautor: Bobohawk » pn 03.10.2005 19:26

Racja kiedy się dowiedziałem o transferze do HSV to był nie mały szok, przecież Rafael spokojnie mógł odejść do o wiele silniejszego klubu w Europie a tymczasem wybrał on Hamburg z nie wiadomych przyczyn. No i trzeba przyznać, że jak narazie wyszło mu to tylko na dobre bo jak wiadomo w nowym klubie jest gwiazdą i liderem a na dodatek niezwykle skuteczny. I to głównie dzięki niemu HSV zaczął się liczyć w Bundeslidze gdzie jest wiceliderem. Świetny materiał na gwiazdę jednak oby się nie zmarnował, szkoda że Juve nie udało się go pozyskać :) Jednak dręczy mnie pytanie dlaczego akurat HSV? Może zna ktoś odpowiedź :?:

Awatar użytkownika
kulekfcb
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Kontaktowanie:

Postautor: kulekfcb » pn 03.10.2005 19:41

Pamiętam jak przed transferem do Hamburgera oglądałem na POlsacie Sport skróty bundesligi. Kibic HSV trzymał w górze koszulke swojej ulubionej drużyny a na plecach był numer 10 i nazwisko van der Vaart. Myślałem sobie wtedy, pewnie ją wyrzuci, bo Rafael nie zdecyduje sie przejść do Bunesligi. Sądziłem, że wybierze nawet słabszą drużyny w lepszej lidze a nie średniaka w Niemczech. Wiedziałem, że transfer do Barcy jest niemożliwy (jestem fanem szkółki Ajaxu i każdego lepszego stamtąd zawodnika chciałbym widziec w trykocie Blaugrany). Chciałem, żeby się rozwinął jeszcze gdyz wielu ludzi nie wierzyło w jego umiejętności w kilku ostatnich miesiącach jego gry w Ajaxie. Ale gdy widze dzisiaj, miejsce Hamburga w lidze, i statystyki van der Vaart mówie, że lepiej chyba nie mógł trafić. W Hamburgu jest Bogiem, wszyscy go kochają i napewno nie jest mu tam źle. Sądze, iż za parę sezonów trafi do naprawde potężnego klubu, może to będzie Barca, chciałbym choć coraz częsciej wątpie, że Laporta wyłożył by pieniądze na tego własnie zawodnika.

herdek
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: herdek » pn 03.10.2005 20:08

Moim zdaniem to talent, który zapewne gdyby trafił do lepszej drużyny uważany byłby tam za drugim Ronaldinho. Ajax teraz przechodzi kryzys i nie dziwię się, że odszedł. W Hamburgu jak mówi mój poprzednik jest kochany...Ostatnio gdy oglądałem przez 10 minut mecz HSV - FCK to tak robił kolesi jak chciał i nie dziwię mu się, że zdobył dwie bramki. Po przyjściu VdV i Trochowskiego to jest Hamburg, który może wygrać Ligę Niemiecką. Zbytnio nie lubię Bayernu i powiem, że cieszyłbym się jak by Trochowski i spółka podnosili puchar. Mam nadzieję, że uda im się i wygrają LN.

Piłkarz = talent

Awatar użytkownika
LAZIO
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Kontaktowanie:

Postautor: LAZIO » pn 03.10.2005 20:20

wez adekk załóż jeszcze kilka tematów o talentach :? nie wiem po co wogole takie tamaty tylko forum zasmiecaja :roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
adekk
Pomarańczowy skrytożerca
Kontaktowanie:

Postautor: adekk » pn 03.10.2005 21:30

LAZIO pisze:wez adekk załóż jeszcze kilka tematów o talentach :? nie wiem po co wogole takie tamaty tylko forum zasmiecaja :roll:

sory..ale zrozumiec nie potrafie takich ludzi jak LAZIO...może jest tak dlatego, ze Lazio Rzym ma pewne kłopoty z wychodowaniem talentów i skupiają się wyłącznie na podkupywaniu innym..i chwała im za to ..bo tacy tesh są potrzebni...ale nie wiem tesh skąd ta niechęć do VDV..do tak wspaniałego zawodnika z kapitalnej kopalnii diamentów zwanej przez śmiertelników "Ajaxem", z genialnej reprezentacji Oranje z którą w pełni się utożsamiam..a może jest to niechęć do mnie..za wszystkie swoje przewinienia gorąco przepraszam (jeżeli takowe były)...i jeżeli ktoś nie chce wziąć czynny udział w dyskusji niech w ogóle innym nie zawraca "gitary"...twój post nic nie wniósł do tej dyskusji...
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Babel
onegdaj alkoholik
onegdaj alkoholik
Reputacja: 96

Postautor: Babel » pn 03.10.2005 21:44

Temat jest dobry gdyż porusz jakis problem.Van der Vaart to wielki talent który miał kryzys.Więc wszyscy zaczeli mówić ze jest przereklamowany.Wielu łapało się za głowe gdy przeszedł do Hamburga, ale własnie w Hamburgu potwierdza ze jest wielkim piłkarzem na dodatek jeszcze młodym.Nie zdziwie sie jak Hamburg z nim w składzie zajdzie daleko w lidze a on sam niedługo juz pogra na AOL Arena.Swoja drogą Hamburg ma bardzo mocny sklad

Awatar użytkownika
gilardino11
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 240
Kontaktowanie:

Postautor: gilardino11 » pn 03.10.2005 21:58

bardzo ciekawy chłopak.Kozacko wyszkolony technicznie lewa, prawa noga, strzał.Wymięnność pozycji.Można było by powiedzieć żę niczego mu nie brakuje a jednak ostani sezon w ajaxie to kompletna klapa na całe szczęscie odradza się w bundeslidze i gra znakomicie.Ma zadatki na wielkiego piłkarza,mam tylko nadzieje że mu "sodówka" do głowy nie uderzy

Awatar użytkownika
kulekfcb
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Kontaktowanie:

Postautor: kulekfcb » pn 03.10.2005 22:01

Własnie w temacie o bramkach mi nie odpisali, więc spytam się tutaj, czy ma ktoś bramk Rafaela z tej kolejki bundes??

Gila11 :arrow: mi się wydaje, że sodówka uderzała mu powoli do głowy w tamtym sezonie, jakieś zatargi z trenerem, stracił opaskę kapitana i własnie dlatego była mu potrzebna zmiana otoczenia, by pokazać co potrafi a potrafi bardzo wiele. Przypomniała mi się akcja kiedy jeszcze w Ajaxie strzelił bramkę piętą, wiecie o co chodzi?? MIstrzostwo Świata...

Awatar użytkownika
adekk
Pomarańczowy skrytożerca
Kontaktowanie:

Postautor: adekk » pn 03.10.2005 22:27

Panowie ja chciałem tylko jeszcze dodać, że on tak naprawdę tak ogromnego wyboru to nie miał...w Ajaxie(4EVER) miał przechlapane u coach'a i przeciesh jego miejsce zajął inny jeszcze lepszy( ale to jush temat na inną dyskusje) zawodnik...nie pozostawało mu nic innego jak tylko wytralala z klubu ..nawet jeśli miałyby być to drzwi kuchenne..a okazało się, że (daj Boże) będą to drzwi do wielkiej kariery...
Pewno mnie tu zaraz Niggaz i inni każą wychłostać-> ale tak...ja go widzę w Barcie...i nic tego poglądu nie zmieni...oby nie w Chelsea i w Realu...by się chłopak zmarnował.. :lol: no i nie w Lazio..od dzisiaj jakoś inaczej patrzę na ten team..
Pozdrawiam...

Awatar użytkownika
Mentor
Zajebiaszczo
Reputacja: 7

Postautor: Mentor » pn 03.10.2005 22:40

adekk pisze:Pewno mnie tu zaraz Niggaz i inni każą wychłostać

Ostatnim razem (krytyka pod adresem Rijkaarda) chłosta Cię ominęła, ale tym razem Ci się nie upiecze :lol:

Rafael Van Der Vaart w Barcelonie?
Taki zawodnik nie jest nam potrzebny. Przypuszczalnie musiałby konkurować o miejsce w składzie z Eto'o, Ronaldinho i Messim czy nawet jeszcze Giulym. To nie jest zawodnik do siedzenia na ławce. On tego nie lubi. Jest zbyt ambitny. Właśnie odnośnie jeszcze jego charakteru to zbyt wielką gwiazdę czasami z siebie robi. W Barcy nie potrzebujemy więcej gwiazd (prawdziwych czy tylko z nazwy - to bez znaczenia). Takie gadki o zmarnowaniu się w Realu czy Chelsea nie są już trendy :wink: Oczywiście nie życzę mu przyłączenia do glalaktycznej plejady gwiazd Realu ani niewolników Mourinho w Chelsea. Nie mniej jednak zwłaszcza w przypadku The Blues miałby zagwarantowane sukcesy.

Edit:
W krótkiej aczkolwiek rzeczowej rozmowie z adekkiem doszliśmy do kilku wspólnych wniosków. Przede wszystkim Chelsea to nie jest dobre miejsce dla VDV. Pewne jest, że Holender prędzej czy później opuści HSV na rzecz jakiegoś silnego klubu europejskiego. Jeżeli mówimy a transferach to zawsze trzeba się liczyć z Chelsea. Tam jednak Rafael mógłby sobie nie poradzić. Jego charakter zapewne kolidował by z charakterem Mourinho co już na starcie dyskwalifikuje ten transfer. Z drugiej strony jednak Rafael zapewne wyniesie z Niemiec pewne doświadczenie i być może nabierze trochę pokory. Nie zmienia to jednak faktu, iż w Chelsea byłby kolejnym trybem w machinie Mourinho. Trybem absolutnie podporządkowanym. W takim razie jeśli nie Chelsea, nie Real, nie Barca to kto? Adekk i ja jesteśmy zgodni. Manchester United to mogłoby być miejsce dla niego. W ekipie Czerwonych Diabłów już niebawem absolutnie dominować będzie właśnie młodzież, która już w tej chwili zaczyna odgrywać coraz ważniejszą rolę. Niebawem przestaniemy oglądać Keane'a a Giggs i Scholes też już długo nie pograją. Rafael Van Der Vaart znalazłby sobie tam miejsce. Chciałbym go tam widzieć.
Obrazek
Barca jest najpiękniejszą kobietą na świecie. Jednego dnia może być bardziej lub mniej wdzięczna, ale to wciąż ta sama kobieta i w tej kobiecie jesteśmy wszyscy do szaleństwa zakochani. - Joan Gaspart

Awatar użytkownika
adekk
Pomarańczowy skrytożerca
Kontaktowanie:

Postautor: adekk » wt 04.10.2005 19:15

VDV + Manu..???no a gdzie indziej?? to jest miejsce właśnie dla niego..Forma Scholesa spada z dnia na dzień..to na pewno nie jest jush ten zawodnik, który potrafił strzelić BIAŁO-CZERWONYM grad bramek..bez tej szybkości, sprytu, zwinności...no cóż starość nie radość....a VDV jest genialnym zamiennikiem na tę pozycję..lub tesh na lewe skrzydło gdzie biega (z trudnosciami) niezmordowany Giggs..więc tak czy tak, lewa i środkowa pomoc jest do wzięcia....kto się pokusi o jej uzupełnienie..ja bym proponował właśnie VDV..tyko jush prosze nie pod panowaniem sir Alexa vel. Fergiego..chcociash moze ten zdolalby troche podtemperowac ten holenderski diament z Amsterdamu....ale po przygodzie w bundeslidze VDV jush spokojniej stąpa po ziemi..ale żeby nie za spokojnie ..bo straci on na tym sromotnie...
Pozdrawiam.....

Awatar użytkownika
Gomez
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: Gomez » wt 04.10.2005 19:33

Niggaz pisze:Uważałem (i dalej uważam) Ajax za klub lepszy pomijając nawet ostatnie kiepskie lata

Widac ze VdV byl znudzony slaba liga holenderska, i mysle ze bardzo dobrze zrobil ze przeszedl do mocnego klubu w Bundeslidze, obecnie HsV jest duzo lepsze od Ajaxu, napewno powalcza o zdobycie pucharu uefa.

Ostatni mecz z K'lautern przekonal mnie ze VdV jest pikarzem klasy swiatowej, i ze nadal by sie do gry w najlepszych klubach europejskich.

ps.jak myslicie po kogo siegnie Bayern jak odejdzie Ballack???
VdV, Rosicki lub Dalesandro, dlatego szanse ManU na pozyskanie
holendra sa raczej marne.
Obrazek

Wróć do „Niemcy”