Drużyny do spadku --> Sezon 2006/2007

Wszystko o piłce w Niemczech - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Awatar użytkownika
rebuzz
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 0
Kontaktowanie:

Drużyny do spadku --> Sezon 2006/2007

Postautor: rebuzz » ndz 06.08.2006 0:53

Tak jak w temacie

Oczywiscie chcialbym zeby spadły inne druzyny ale patrzac racjonalnie to typuje takie do spadku :

:arrow: Arminia Bielefeld
:arrow: Energie Cottbus
:arrow: Alemannia Aachen

pozdro
BORUSSIA DORTMUND - PONAD 50 tysięcy karnetów sprzedanych na sezon 2007/2008 ! który klub jeszcze sie może tym pochwalić ? !

Awatar użytkownika
PiDi
Rezerwowy
Rezerwowy

Postautor: PiDi » ndz 06.08.2006 6:47

Oprócz w/w nie przekreślałbym VfL Bochum, VfL Wolfsburg i Eintrachtu Frankfurt, choć zgadzam sie z typowaniami poprzednika.
Obrazek
YOU'LL NEVER WALK ALONE

Awatar użytkownika
Corinthians
Vamos Argentina!
Kontaktowanie:

Postautor: Corinthians » ndz 06.08.2006 11:56

1. FSV Mainz. Juz dwa sezony udalo im sie pozostawac w lidze, ale do trzech razy sztuka. Odeszli kluczowi pilkarze jak Auer i da Silva. Mimo to zespol nie poczynil znaczacych transferow - przybyli slabi pilkarze, malo mlodziezy.
2. Arminia Bielefeld. Slaba kadra, slabe transfery, slaby trener.
3. Energie Cottbus. Zawsze, kiedy grali w I Bundeslidze byli kandydatem do spadku, teraz nie jest inaczej. Patrzac na ten zespol moge stwierdzic, ze niewiele sie zmienil przez ten rok.

Inni kandydaci do spadku? Nie wiem. Nie podoba mi sie Hannover na ten sezon, ale nie sadze, aby byli az taki slabi. Alemania jest uwazana za mocny klub, dzieki startowi w Pucharze UEFA, ale Kolonia tez byla uwazana w zeszlym sezonie za czarnego konia, tak wiec chyba Alemania moze powtorzyc sezon Koln :wink:

Co do Wolfsburga, Bochum i Frankfurtu, to watpie aby ktorys z tych zespolow mial spasc do II ligi. Wolfsburg kupil Krzynowka i Santane, a to nie sa slabi zawodnicy. O forme Krzynia raczej sie nie martwie i mam pewnosc, ze sobie poradzi, ale boje sie, aby Santana nie skonczyl jak D'Alessandro. Bochum pozyskalo kilku solidnych obroncow, wiec powinni sie utrzymac, a Eintracht kupil Alberta Streita, ktory w zeszlym sezonie momentami podobal mi sie bardziej niz Podolski, i sadze, ze to bardzo dobry zakup. Oprocz Streita kupili ciekawego Takahare z HSV, ktory byc moze poradzi sobie w troche slabszym klubie.
Obrazek

Luber0
Rezerwowy
Rezerwowy

Postautor: Luber0 » ndz 06.08.2006 12:32

:arrow: Energie Cottbus
:arrow: Arminia Bielefeld
:arrow: Mainz

Aachen ma sezony z przebłyskami natomiast Wolfsburg za dużo się wzmocnił aby mógł spaść. Energie co do spadku jest dla mnie pewniakiem.

Awatar użytkownika
Duch
Entuzjasta Kraftu
Entuzjasta Kraftu
Reputacja: 192
Kontaktowanie:

Postautor: Duch » ndz 06.08.2006 12:40

Powinno odbyć się bez zbytnich niespodzianek i po tym sezonie pożeganamy się z Energie i Alemannią bo to zdecydowanie dwa najsłabsze zespoły w tej lidze i każdy inny rezultat będzie dla mnie niespodzianką. kandydatów do trzeciego spadkowego miejsca jest kliku - Eintracht, Mainz i Arminia więc zapowiad się całkiem ciekawa walka o utrzymanie :wink:

Awatar użytkownika
Akarin
Bundesliga ToNi Liga
Reputacja: 37

Postautor: Akarin » ndz 06.08.2006 13:35

Według mnie spadnie trio:
Bochum, Arminia i Energie Cottbus

mam nadzieję, że neispodziankę sprawi Mainz i Alemania Aachen

Awatar użytkownika
olson
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: olson » śr 09.08.2006 15:34

Dla mnie wiele zespolow z obecnej kadry BL moze sie z nia pozegnac. Nie widze jakichs zdecydowanych 'faworytow' do spadku, nie mniej jednak kilka zespolow bedzie walczyc miedzy soba o pozostanie wsrod najlepszych. Beniaminki mialy juz wejscia smoka i teraz moze byc podobnie, bo Alemmania i Bochum to doswiadczone zespoly. Arminia juz od dluzszego czasu prezentuje sie bardzo slabo i mysle, ze beda walczyc o utrzymanie w BL z takimi zespolami jak Cottbus, Mainz. Bochum i Wolfsburg potrafia zaskakiwal zarowno pozytywnie jak i negatywnie, wiec po nich tez mozna sie wszystkiego spodziewac.

Awatar użytkownika
matt
Skład C
Skład C
Kontaktowanie:

Postautor: matt » śr 09.08.2006 17:18

Stuprocentowymi kandydatami do spadku wydają się być: Energie Cottbus i
Alemannia Aachen. Trudniej ocenić trzecią pozycję spadkową. Ja typowałbym na Eintracht, Arminie i może Mainz. Chciałbym oczywiście, żeby niekoniecznie spadły te drużyny, ale patrząc obiektywnie, nie widze innego rozwiązania.

Awatar użytkownika
Dżokere
Skład B
Skład B

Postautor: Dżokere » śr 09.08.2006 17:40

:arrow: Bochum
:arrow: Bielefeld
:arrow: Aachen

Z kolei liczę że Mainz będzie czarnym koniem, co potwierdziły ostatnie mecz sparingowe (5-0 z Liverpoolem). Kunszt trenera Jurgena Kloppa polega na tym, że potrafi zrobić z przeciętnych zawodników, solidnych ligowców. Myślę, że ciekawym rozgrywającym Mainz może być Markus Feulner który kilka lat temu miał ogromne perspektywy w FCB, ale nie mógł wygryźć Ballacka.
Z kolei najsłabszym punktem Mainz jest obrona. Tacy gracze jak Noveski czy Gunesch popełniali śmieszne błędy w sparingach i tylko nieudane strzały przeciwników lub bardzo dobre interwencje Wacha.

Cottbus powinien się utrzymać, choć nie dałbym na to dużych pieniędzy.
Szczególnie gdy ich podstawowym bramkarzem jest Piplica, którego znać powinni futbolowi gracze. :D Wiadomo w obronie Kukiełka, Mitreski, Da Silva czy Sidney to nie żadni wirtuozi ale, na pewno solidni obrońcy. A szczególnie Da Silva który w tamtym sezonie pokazał sie z bardzo dobrej strony. Pomoc Bandrowski, Munteanu, Dworrak,Aidoo. Myślę że przy odrobinie pracy mogą grać naprawdę przyzwoicie. Szczególnie podoba mi się Munteanu który potrafi okiwać na pełnym biegu 3-4 rywali.
Atak jest z pewnością obok bramki najsłabszą formacją. W zasadzie to tylko Baumgart i Jungnikel potrafią coś zdziałać. A reszta?? Pomimo tego czuje, że ta drużyna się utrzyma.

Awatar użytkownika
spyrczak
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Kontaktowanie:

Postautor: spyrczak » pn 18.12.2006 15:39

Runda jesienna w Bundeslidze wiec mozna juz stwierdzic mniej wiecej ktore druzyny sa glownymi kandydatami do spadku ;)

Tak przedstawia sie tabela Bundesligi po rundzie jesiennej:

Obrazek

Jak widac na dzien dzisiejszy murowanym kndydatem do spadku jest Mainz ktore umocnilo swoja pozycje w osttaniej kolejce przegrywajac na wlasnym stadionie z Bayernem 0-4 8) Mainz zgromadzilo w sumie 11 pkt i traci 6 do bezpiecznej strefy ;)

Dwa punkty wiecej ma HSV ktore typowane bylo przed sezonem do walki o mistrza zupelnie sobie nie radzi jak dotad i zajmuje miejsce ktore zajmuje ;) w ostatniej kolejce zespol Dolla zremisowal po raz kolejny, tym razem z Alemannia Aachen 3-3, wynik tez nie zadowalal napewno zadnej z druzyn bo ekipa z Aachen tez nie moze byc pewna utrzymania, dzieli ja tylko 4 pkt od strefy spadkowej ;)

Trzecia druzyna od konca jest Borussia M'Gladbach, druzyna z ktora rowniez wiazano spore oczekiwania a ktora rowniez jak dotad w tym sezonie zawodzi swych kibicow ;)

W sumie na chwile obecna najbardziej zagrozone spadkiem moze byc Mainz ktore jest jak dotad bez zwyciestwa w sezonie i jesli tego nie zmieni to nie bedzie mialo co marzyc o utrzymaniu. Na miejscach od przedostatniego w gore jeszcze wiele moze sie zmienic gdyz roznice punktowe pomiedzy kolejnymi zespolami sa male no chyba ze zespoly z dolnej czesci tabeli nadal beda graly tak slabo jak graja ;)
Obrazek
BAYERN BAYERN ÜBER ALLES... BALLACK FOREVER...
I will never forget You... ;)

Awatar użytkownika
McLaren
Trampkarz
Trampkarz
Kontaktowanie:

Postautor: McLaren » pn 18.12.2006 16:27

Jak dla mnie największa sensacja tego sezonu to tragiczna forma HSV Hamburg, ponieważ ma silny zespół i rok temu byli w czołówce, dzięki czemu zagrali w LM. Tam wypadli bardzo blado, a ligę można pozostawić bez komentarza. Nie daje im jednak "szans" na spadek, jakoś się tam utrzymają, jak Leverkusen w 2002/03. 8)

Na moje oko poleci Mainz, Alemannia i Energie. Obok nich w tabeli są jeszcze Bochum i Gladbach, ale w moim odczuciu, są to silniejsze kadrowo zespoły i na wiosnę zdobędą wystarczająco dużo punktów do pozostania nad kreska.
Paris S.G. 4 - 0 Panathinaikos
29' P. Pauleta
47' P. Pauleta
51' B. Kalou
54' B. Kalou

Awatar użytkownika
Jarzinho
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 14
Kontaktowanie:

Postautor: Jarzinho » pn 18.12.2006 16:52

HSV to najwieksza negatywna niespodzianka. Jednak Hamburgu było sporo roszad, kontuzji itp. Rozczarownie takze M'Gladbach, jednak mysle, ze oba zepsoły w drugiej czesci sezonu odskocza na spokojan odleglosc. Gorzej moze byc w przypadku całej trojki beniaminkow, ktorzy sa bardzo blisko strefy spadkowej. Podobnie ekipa Krzynowka oraz Eintracht.
właśnie miedzy Alemannia, Bochum, Mainz, Wolfsburg, Energie i Eintrachetm bedzie walka o utrzymanie. Kto z nich spadnie najgorzej ma Mainz i oni sa głownym pretendentem, pozniej mysle, ze Energie i jednak kolejna ekiap z Polakiem VFL :roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
olson
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: olson » pn 18.12.2006 20:18

Oczywiscie jak na razie murowanym kandydatem do spadku jest HSV, jednak nie sadze, zeby Portowcy pozegnali sie z 1. BL. Przyspiesza na wiosne i nawet nie wiadomo kiedy uciekna ze strefy spadkowej. Oby. Bo liga bez tego zespolu bylaby jakas nie taka ;).

W rundzie jesiennej takze Mainz prezentowalo sie tragicznie. Po kilku srednio udanych sezonach w Bundeslidze przyszedl chyba czas na powrot do drugiej ligi. Podopiecznie Kloppa grali naprawde zle, takowe osiagali tez wyniki i chyba jedynym pozytywem moze byc stwierdzenie, 'ze gorzej byc nie moze :roll:.'

Bochum po dobrym poczatku zjezdza coraz nizej. Energie i tak spisuje sie lepiej niz przewidywalem przed sezonem, jednak nadal uwazam, ze nie dadza rady sie utrzymac w najwyzszej klasie rozgrywkowej w Niemczech. Eintrachtowi wyszla bokiem gra w Pucharze Uefa, ale mysle, ze na wiosne powedruja w gore tabeli, bo w tym zespolem potencjal niewatpliwie jest, co chocby pokazali na poczatku sezonu. Losy Alemanni w duzym stopniu zaleza od tego, jak potocza sie sprawy transferowe Schlaudrauffa. Jezeli mlody napastnik odejdzie, zespol z Aachen moze miec problem z utrzymaniem sie. A Wolfsburg da rade. Jeszcze z takim wzmocnieniem na wiosne jak Julio dos Santos ;).

MarcinChelsea
Junior
Junior

Postautor: MarcinChelsea » wt 19.12.2006 16:02

mam nadzieję że utrzyma się Eintracht bo to mój ulubiony klub w Niemczech choć będzie naprawdę ciężko.

Ale myślę że spadnie tak :
-Mainz- to jest raczej pewne
-VFL Bochum - jeżeli nie zaczną lepiej grać to będzie wielka klapa

Awatar użytkownika
Rangiz
Skład C
Skład C

Postautor: Rangiz » wt 19.12.2006 16:13

MarcinChelsea pisze:mam nadzieję że utrzyma się Eintracht bo to mój ulubiony klub w Niemczech choć będzie naprawdę ciężko.

Jak miło bo moj też 8) Ale myśle ze Eintracht nie powinien miec problemów na wiosne. Pewny jest spadek Mainz a co do reszty to moze sie naprawde duzo wydarzyc

Wróć do „Niemcy”