Kto zostanie Mistrzem Niemiec w sezonie 2007/08?

Wszystko o piłce w Niemczech - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, maestro, piotrcies, fieldy

Kto będzie mistrzem Niemiec 2007/08?

Bayern Monachium
32
74%
VFB Stuttgart
0
Brak głosów
Werder Brema
1
2%
Schalke O4
0
Brak głosów
Bayer Leverkusen
0
Brak głosów
Borussia Dortmund
6
14%
HSV Hamburg
3
7%
FC Nuernberg
0
Brak głosów
ktoś zupełnie inny (jak FC Kaiserslautern w 98 r. :-)
1
2%

Liczba głosów: 43

Awatar użytkownika
Michał M
Bawarski Krzyżak
Reputacja: 0

Kto zostanie Mistrzem Niemiec w sezonie 2007/08?

Postautor: Michał M » czw 28.06.2007 13:50

Korzystając z dobrego przykładu, jaki dał pewien moderator w innym dziale :lol: , chciałbym otworzyć dyskusję dotyczącą typowania Mistrza Niemiec na nadchodzący powoli nowy sezon 2007/2008. Okazja do tego tym lepsza, iż:

a) drużyny wchodzą powoli w okres przygotowawczy

b) został ogłoszony terminarz nowego sezonu:
http://www3.sport-bild.de/sportbild/gen ... 00000.html

i wreszcie c) większość znaczących transferów została już dokonana

Napiszę tylko dla porządku, że tytułu mistrzowskiego bronić będzie sensacyjny triumfator z poprzedniego sezonu - VFB Stuttgart (w ankiecie do sezonu 06/07 nikt z forumowiczów nie postawił na drużynę Armina Veha :wink: ), zaś nowym zespołami są: KSC Karlsruhe, Hansa Rostock i MSV Duisburg.

Ja sam oczywiście postawię na Bayern :P Bayern zresztą rokrocznie jest głównym faworytem do zdobycia tytułu mistrzowskiego, a jesli się do tego dołozy ubiegłoroczny kiepski sezon i związane z tym świetne transfery (Toni, Ribery czy Klose), no to w zasadzie każdy inny wynik niż mistrzostwo dla Bayernu będzie niespodzianką :wink: Przeszkodą może się okazać tu chyba jedynie brak zgrania drużyny (trochę czasu zajmie Hitzfeldowi wkomponowanie nowych ośmiu zawodników) no i...fanaberie gwiazdorskie, które w przeszłości często dotykały znany w Niemczech "FC Hollywood". Wierzę jednak w talent trenerski Hitzfelda i motywację naszych zawodników :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
fieldy
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 799

Postautor: fieldy » czw 28.06.2007 13:57

Jeśli Ottmar zostanie na stanowisku to jestem w stanie postwić każde pieniądze, ze Bayern wygra.
Wiadomo w jakiej sytuacji przyeszedł w mininym sezonie - niewiele mógł już zrobić. W tym juz moze przgotować zespół po swojemu - wielkie,, powtarzam - wielkie transfery już dokonane.
Toni, Robery, Kolse - czego chcieć wiecej - na lige niemiecką wystarczy.
Wszystkie znaki na ziemi i niebie mówią, że mistrz moze być tylko jeden.
Z takim składem i z takim trenrem Bayern jest zdecydowanm faworytem do mistrzowstwa.
Myśle, że Brema jak zwykle spróbuje powlaczyć, ale chyba niewiele zdziała. Skład mają dobry, ale zbyt chimeryczny, Borowski ciągle kontuzjowany, Klasnic to samo - teraz jeszcze dochodzi Klose do największego rywala.
Bez dwóch zdań - Bayern powróci na tron.

Awatar użytkownika
Ebi
Gwiazda
Gwiazda
Kontaktowanie:

Postautor: Ebi » czw 28.06.2007 14:01

Po tych wzmocnieniach oczywstym wydaje się, że powinnien to być Bayern, ale tak samo wszyscy mówili o Chelsea kiedy przyszedł Szewczenko, Ballack i Obi Mikel.

Bayern musi zostać mistrzem, a już na pewno być w pierwszej trójce. Oczywiście nie odbieram nikomu szans, bo przecież Stuttgart nas ładnie zaskoczył :wink:

Schalke póki co pieniędzmi nie szasta, Werder powalczy jak się wzmocni np Carlosem Alberto, Stuttgart nie pociągnie za dużo jak dla mnie a Bayer i BVB będą królami środka tabeli.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Akarin
Bundesliga ToNi Liga
Reputacja: 21

Postautor: Akarin » czw 28.06.2007 14:10

Klasnic się wyleczył już i w nagrodę dostał nowy kontrakt. Fakt każde inne zakończenie niż zwycięstwo Bayernu będzie wielką niespodzianką.My właśnie sprzedaliśmy Makaaya do Feyenoordu, danke fur alles Roy :!: :!:
Patrząc na pierwszą kolejkę to w TV zobaczymy już z miejsca ciekawy meczyk, Schalke- VFB. Będzie się działo. My gramy z Hansą, więc powinniśmy wygrać bezproblemowo. Choć nie mów hop... :P Szkoda, że sezon zaczyna się dopiero za miesiąc :/ ja chce teraz. O!
Fieldy idź postaw, bo Ottmar ma kontrakt do końca tego sezonu, a może uda się go jeszcze nakłonić aby na jeszcze jeden został? Kto wie. Zobaczymy jakie będzie rozwiązanie wybrane przez zarząd. Schuster w Realu, więc może Wenger :P chciałbym aby nie przedłużył kontraktu :wink: biegle mówi po niemiecku, jest świetnym trenerem, więc pasowałby jak ulał.

Widzę, że w drugiej kolejce jedziemy do Bremy. Oj będzie się działo :twisted: Klose ustrzela hattrica :P jakbyśmy z nimi wygrali już na starcie sezonu to byłoby cudnie.
Luca Toni \o/

Awatar użytkownika
fieldy
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 799

Postautor: fieldy » czw 28.06.2007 14:21

Ebi pisze:Po tych wzmocnieniach oczywstym wydaje się, że powinnien to być Bayern, ale tak samo wszyscy mówili o Chelsea kiedy przyszedł Szewczenko, Ballack i Obi Mikel.

wexmy jednak poprawkę na to, ze Chelsea ma groxniejszych rywali, niż Bayern. osobiscie wygrana VFB była dla mnie wielkim szokiem, do końca nie wierzyłem w nich, a jednak. Mimo to, w tym sezonie już cudów nie bedzie.
Bayern zniszczy wszystkich, tak mi się zdaje, beda zbyt mocni - oczywiscie po okienku bedzie można wiecej powiedziec, jednak nie wydaje mi się, aby rywale wzmocnili się bardziej niż najbardziej utytuowany zespół Niemic.
Co do Klasnica - zdaje się, ze jest po poważnej choronie, nie po zwykłej kontuzji, wiec jego gra bedzie wielką niewiadomą.
Akarin pisze:Fieldy idź postaw,

szczerze ? postawiłbym wszstko co mam, ale za dużo czekania, to nie na moje nerwy :D postwie teraz wszystko i za co będę gral przez cały sezon ? :D

Awatar użytkownika
Michał M
Bawarski Krzyżak

Postautor: Michał M » czw 28.06.2007 14:25

Ebi pisze:Schalke póki co pieniędzmi nie szasta

Na razie nie, choć nie złozyli jeszcze broni w walce o Appiaha. Sam zainteresowany stwierdził jednak, że bardziej interesowałaby go gra w Anglii. Cóz, Ribery podobno też tak twierdził :wink:
Akarin pisze:Widzę, że w drugiej kolejce jedziemy do Bremy. Oj będzie się działo :twisted: Klose ustrzela hattrica :P jakbyśmy z nimi wygrali już na starcie sezonu to byłoby cudnie.

Własnie ten rozkład mnie trochę martwi - w 2 kolejce w Bremie, w 5 kolejce z Schalke. Trochę za wcześnie :? Jeszcze do meczu z Schalke to już wszystko powinno być poukładane, ale na mecz z Bremą to jeszcze optymalnego zgrania nie będzie i coś czuję, że położymy tam głowy...no ale to jeszcze trochę czasu, po drodze ligapokal :wink:
fieldy pisze:Co do Klasnica - zdaje się, ze jest po poważnej choronie, nie po zwykłej kontuzji, wiec jego gra bedzie wielką niewiadomą.

Klasnic jest po transplantacji nerki, więc tu faktycznie nic nie wiadomo. Ale myślę, że Brema kupi jeszcze jakiegoś napastnika, nie wierzę w zapowiedzi Allofsa, że wystarczą im gracze, których mają.
Obrazek

Awatar użytkownika
tiaga
Skład B
Skład B
Kontaktowanie:

Postautor: tiaga » ndz 01.07.2007 11:40

Oczywiście mój głos wędruje na Bayern. ;)
We love the Munichs, we do!
Hey Bayern, I love you! Obrazek

Van der Vaart
Skład B
Skład B
Kontaktowanie:

Postautor: Van der Vaart » czw 05.07.2007 13:42

Widzę, że na tym forum jest dużo fanów Bayernu 8) A więc już w czwartej kolejce Bundesligii, która zaplanowana jest na sam koniec sierpnia, lub też początek września, wasz klub zmierzy się z moim Hamburgerem SV. Będzie to bardzo ciekawy pojedynek. Wracając do tematu, mistrza powinien zdobyć Bayern, jednak nie należy lekceważyć innych drużyn, np. Hamburgeru, który w każdym sezonie potrafi być nieobliczalny. Werder Brema także powinien powalczyć. Co do Stuttgartu, ta drużyna w dalszym ciągu mnie nie przekonuje i dalej uważam, że na farcie zdobyła Mistrzostwo. To chyba najsłabszy mistrz Niemiec od lat :roll:

Awatar użytkownika
Michał M
Bawarski Krzyżak

Postautor: Michał M » czw 05.07.2007 14:19

Van der Vaart pisze:To chyba najsłabszy mistrz Niemiec od lat :roll:

Sprawdźmy - w ciągu ostatnich 10 lat tytuły mistrzowskie zdobywały:

- Bayern - 6 razy 8) - 99-01, 03, 05-06
- K'Lautern - 1 raz - 98
- Dortmund - 1 raz - 02
- Werder - 1 raz - 04
- Stuttgart - 1 raz - 07

Powiedziałbym, że w tym zestawie najsłabszy był Kaiserslautern :wink: Ale, że faktycznie Diabły zdobyły tytuł mistrzowski 9 lat temu, to można powiedzieć, że Stuttgart jest najsłabszym mistrzem od 9 lat :P
Obrazek

Awatar użytkownika
rebuzz
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Kontaktowanie:

Postautor: rebuzz » sob 28.07.2007 15:53

a Ja jak co roku stawiam na moje BVB :) o ile nasza kochana Dortmundzka mentalnosc znowu nas nie zniszczy to bedzie to bardzo dobry sezon...

Bayern naprawde szokuje ale mocno wierze ze sie przeliczy... juz nie takie sezony i cuda sie dzialy w BL :wink:
BORUSSIA DORTMUND - PONAD 50 tysięcy karnetów sprzedanych na sezon 2007/2008 ! który klub jeszcze sie może tym pochwalić ? !

Awatar użytkownika
Akarin
Bundesliga ToNi Liga

Postautor: Akarin » sob 28.07.2007 15:58

Oj rebuzz nie wierz, nie przeliczymy się. Nawet z takimi kontuzjami jakie mamy teraz mamy skład normalny (w miarę). Dzisiaj zobaczymy jak sobie radzimy bez Ribery'ego. Będzie ciekawie.
Luca Toni \o/

Awatar użytkownika
rebuzz
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Kontaktowanie:

Postautor: rebuzz » sob 28.07.2007 16:02

No dzis bede oczywiscie obserwowal Bayern pierwszy raz przed nowym sezonem na zywo ( w tv ) i zobacze co gracie, ale nie wierze ze przejdziecie caly sezon lejąc wszystkich... , fakt faktem ekipe macie dobra, tylko ja ciagle licze na te wasze spadki i przyznajmy sie troszke olewanie przeciwnikow slabszych i potem przychodza porazki z Frankfurtem itd.... w tamtym sezonie to byl wasz glowny blad...

a znowu taka moja BVB np to juz jest parodia wygrywaja z bayernem, z schalke z bremen.... a dostaja po dupie z Mainz :roll: .... ktos kiedys zasugerowal ze do druzyny BVB przydaloby sie zatrudnic paru psychologow i ja tez jestem tego zdania !!!
BORUSSIA DORTMUND - PONAD 50 tysięcy karnetów sprzedanych na sezon 2007/2008 ! który klub jeszcze sie może tym pochwalić ? !

Awatar użytkownika
Akarin
Bundesliga ToNi Liga

Postautor: Akarin » sob 28.07.2007 16:10

Oj nie porównój poprzedniego sezonu do tego. Naprawdę, bo to nie ma sensu. W zeszlym sezonie mieliśmy jednego (!) kreatywnego pomocnika- Schweiniego, reszta to raczej walczaki (Sali), brakowało nam chęci. I w ataku, to nie to samo co teraz. Roy- Pizza, to ataku jakim graliśmy, wszystko zależało od dnia. Roy gwarantował 15 bramek na sezon co najmniej, a zwykle po 20 na sezon pakował. Pizza 10. Ale to są pilkarze, którzy mało sie poruszają na boisku, pracuja dla drużyny. Poza tym nie mieli wsparcia z drugiej lini. A teraz Miro + Luca to para świetnie siebie uzupełniajaca, wsparcie z 2 lini mają genialne. Ma kto im wrzucać, podawać prostopadle itp. W zeszym sezonie tego nie było. Poza tym główną naszą bolączką było nie posiadanie w składzie kogoś kto mógłby zastąpić Bastiana czy Lahma w razie kontuzji, wyszło, że Phillip zagrał 60 meczy w zeszłym roku, Schweni mniej, ale mial kontuzje. Teraz mamy Jansena, Riberyego, od bólu Sose i Hamita. Piłkarzy uniwerslanych. Lepszych od tych co byli. A w środku Ze miecie wszystko, ja jestm zachwycony nową wersją Ze. Dla mnie może grać do 40-stki :P o ile będzie dalej tak grał jak dotychczas
Luca Toni \o/

Awatar użytkownika
rebuzz
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Kontaktowanie:

Postautor: rebuzz » sob 28.07.2007 16:14

To wszystko co piszesz jest prawda , smutna prawda dla mnie bo sklad jest faktycznie prawie idealny ... ALE wiesz.. mi nie pozostaje nic innego jak tylko wierzyc w to ze bedziecie jednak sie ciagle potykac ze sredniakami ... pozatym Bayern ( bez obrazy ! ) slynie z swojej mentalnosci ,a dokladniej ze gwiazdy w bayernie robia duzo szumu i czasami sa spory o ktorych dowiadujemy sie w mediach dopiero po dluzszym czasie... a to tez ma duzy wplyw na druzyne...

zreszta co bedziemy gadac :wink: dzis Bayern zagra z niebieskimi i zobacze forme :D ( a kto wie .. moze Toni, Klose i Ribery dzisiaj zlapia kontuzje na 8 miesiecy ... :shock: ... ) oczywiscie zartuje :) tylko ciagle powtarzam ze mimo iz Bayern jest faworytem calego sezonu to pilka jest tak nieprzewidywalna ze ja ciagle wierze ze jednak sie wszyscy zdziwia :wink:

pozdro

Awatar użytkownika
Michał M
Bawarski Krzyżak

Postautor: Michał M » pn 30.07.2007 8:57

rebuzz pisze:a Ja jak co roku stawiam na moje BVB :)

Marzyc każdy może :wink: Wprawdzie Borussia jak na razie świetnie spisuje się na sparingach, to jednak myślę, że stac ich najwyżej na miejsce w P. UEFA. A kwalifikacje do LM to chyba byście z pocałowaniem ręki przyjęli? :p
rebuzz pisze:juz nie takie sezony i cuda sie dzialy w BL :wink:

Fakt, największy cud był w 98 r. jak beniaminek został mistrzem :shock: Kibice spadkowiczów wyświetlali wtedy transparenty typu "xxx Mistrz za 2 lata" :P
rebuzz pisze:ze gwiazdy w bayernie robia duzo szumu i czasami sa spory o ktorych dowiadujemy sie w mediach dopiero po dluzszym czasie... a to tez ma duzy wplyw na druzyne...

Zgadza się, stąd piekny przydomek "FC Hollywood" :lol: Tylko, że trudno to odnieść do obecnego składu. Brak w nim takich "medialnych"/"rozrywkowych" postaci jak Basler, Effenberg czy Matthaeus, z których każdy mógł zrobić więcej szumu niż obecni piłkarze :p A i tychże przecież Ottmar potrafił wziąć w garść, na tyle, że prawie przez cały czas była cisza i spokój :wink:
Obrazek

Wróć do „Niemcy”