Mistrz Niemiec 2008/2009

Wszystko o piłce w Niemczech - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, maestro, piotrcies, fieldy

Nowym mistrzem będzie...

Bayern Monachium
14
32%
Werder Brema
2
5%
Schalke 04
5
11%
VFL Wolfsburg
8
18%
HSV Hamburg
3
7%
Borussia Dortmund
4
9%
Bayer Leverkusen
1
2%
VFB Stuttgart
0
Brak głosów
inny klub (Hoffenheim? ;-)
7
16%

Liczba głosów: 44

Awatar użytkownika
Michał M
Bawarski Krzyżak
Reputacja: 0

Mistrz Niemiec 2008/2009

Postautor: Michał M » wt 19.08.2008 10:43

Pierwsza kolejka nowego sezonu już za nami, a tu widzę, że nikt nie założył jeszcze takiego tematu. Czyżby zainteresowanie BL spadło po tym, jak Bayern nie wydał w tym roku nic na transfery, po spektakularnych 70 mln (albo, wliczając Breno, 84 mln) euro, jakie wydal w zeszłym sezonie? :>

W każdym razie, ja (i pewnie nie tylko ja) uważam, że w tym sezonie rywalizacja w najwyższej niemieckiej klasie będzie bardziej pasjonująca niż rok temu. Raczej nie grozi nam (a szkoda :( ) dominacja Bayernu. Powodów jest tu kilka, że wymienię przede wszystkim:

- nowy trener, z nowymi koncepcjami (nie do końca wiadomo, czy odpowiednimi dla Bawarczyków)
- brak zasadniczych wzmocnień, mimo, że kilka pozycji aż się o to prosi(ło) - jak DM, boczny/skrzydłowy pomocnik, napastnik
- brak przepracowania całego okresu przygotowawczego czołowych zawodników, grających na EURO (wspomnę tylko, że Bayern oddał aż 10 zawodników na rzecz reprezentacji, wliczając w to nowy nabytek Tima Borowskiego)
- kontuzje, jakie jeszcze przed sezonem dotknęły czołowych graczy, jak najlepszych trzech graczy ubiegłego sezonu (całej ligi, nie tylko Bayernu, IMHO) czyli Demichelisa, Ribery'ego i Toniego.

Mimo to, przede wszystkim jako kibic/fanatyk, ale również znawca Bundesligi, wierzę w końcowy sukces Bayernu. Owszem, inne zespoły będą nam mocno przeszkadzać (mam tu głównie na myśli Werder i Schalke - te drużyny uważam za najgroźniejszych konkurentów), inne jak Wolfsburg czy Hoffenheim będą się starały o niespodziankę. Ale na końcu królować i tak będą monachijczycy :king:
Obrazek

Awatar użytkownika
fejkenq
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład

Postautor: fejkenq » wt 19.08.2008 11:33

Witam

Po słabszym starcie bayernu uwazam iz i tak Bayern zdobedzie Mistrza Niemiec choć bedzie o wiele trudniej niz w tamtym roku rywale bayernu wzmocnili sie dobrymi zawodnikami i Schalke ,hamburg beda sie starac aby bayernowi przeszkodzic w zdobyciu kolejnego trofeum.

Oddaje glos na Bayern.

Awatar użytkownika
Fler
Pseudoforumowicz

Postautor: Fler » wt 19.08.2008 11:43

Bayern z takim skladem niema sobie równych :)
Obrazek

Awatar użytkownika
bufu
Skład B
Skład B

Postautor: bufu » wt 19.08.2008 11:51

Jeśli nas ominą kontuzje to będzie dobrze choć nie łatwo wszystkie zespoły się wzmocniły my przespaliśmy znowu okienko transferowe,a było blisko zatrudnieniu kilku piłkarzy ale sie nie udało. Myślę,że Werder,Schalke,VFL Wolfsburg i HSV będą walczyły z nami o tytuł jest jeden plus tego będzie ciekawiej. Ale i tak mam nadzieje,że Bayern wygra ligę
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
rebuzz
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Kontaktowanie:

Postautor: rebuzz » wt 19.08.2008 19:11

a Ja jak co roku stawiam twardo na moj Dortmund :D

ps. w sumie pierwsze 3 pkt jak narazie mamy :D
BORUSSIA DORTMUND - PONAD 50 tysięcy karnetów sprzedanych na sezon 2007/2008 ! który klub jeszcze sie może tym pochwalić ? !

Awatar użytkownika
Akarin
Bundesliga ToNi Liga
Reputacja: 21

Postautor: Akarin » wt 19.08.2008 22:28

I Dede na pół roku w plecy :wink: Choc podczas meczu to tak strasznie nie wyglądało, ale od razu jak zobaczyłem jego wyraz twarzy i, że się trzyma za kolano to pomyślałem: wiązadła. I niestety miałem rację. Młody Schmelzer ma grać na lewej tylko? Musicie jakiegoś lewego obrońce ściagnąć, macie kasę za Petrica.

Jesli chodzi o szanse na mistrza to pobawię się w Tima Wiese. Werder 99%, Bayern 1% a reszta...a kto to jest reszta?

A tak na serio to Bayern jak co roku faworytem, ale bez 3 najlepszych w BL graczy będzie cieżko na początku, a terminarz nie rozpieszcza.
Luca Toni \o/

Awatar użytkownika
mistyk
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Postautor: mistyk » wt 19.08.2008 22:58

A ja ogladalem ostatni mecz z Hamburgiem na Allianz i wam powiem, ze Bayern gral slabo :D

Ale i tak uwazam, ze zdobeda mistrza.

Awatar użytkownika
Akarin
Bundesliga ToNi Liga
Reputacja: 21

Postautor: Akarin » wt 19.08.2008 23:11

Ja też oglądałem i powiem Ci, że zagraliśmy przeciętnie.
Jak wróci Luca, Micho, Ribery i zagramy tak jak z HSV teraz to można powiedzieć, za zagraliśmy słabo :wink:
Luca Toni \o/

Awatar użytkownika
Michał M
Bawarski Krzyżak

Postautor: Michał M » śr 20.08.2008 8:55

rebuzz pisze:a Ja jak co roku stawiam twardo na moj Dortmund :D

Tak myślałem, że jeden z tych dwóch głosów jest Twój :P Z Kloppem macie szanse -tak na Puchar Intertoto może :lol: Nie, no może w końcu uda się Wam wrócić do europejskich pucharów, już bez kuchennych drzwi jakimi był finał P. Niemiec :wink:
Akarin pisze:ale bez 3 najlepszych w BL graczy będzie cieżko na początku, a terminarz nie rozpieszcza.

Sezon ma 34 kolejki. Nie można patrzeć tylko na pierwsze. Nawet jak po piątej kolejce będziemy na piątym miejscu, to i tak wygramy 8)
mistyk pisze:A ja ogladalem ostatni mecz z Hamburgiem na Allianz i wam powiem, ze Bayern gral slabo :D

Słabo jak na ogólne możliwości zespołu - tak. Słabo jak na ogólne możliwości tych, którzy faktycznie zagrali - nie. Zresztą - jesli graliśmy słabo a i tak mogliśmy wygrać (gdyby nie skuteczność) - no to cóż więcej mówić? :)

Swoją drogą, ciekawe czemu nikt nie głosuje na Werder? Nikt nie lubi bremeńczyków na pilka.pl? Nie rozumiem czemu :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
10
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 35
Kontaktowanie:

Postautor: 10 » śr 20.08.2008 10:13

Bayern.
A kto będzie się bił o kolejne dwa miejsca na pudle? Moim zdaniem walka stoczy się na linii Brema-Gelsenkirchen. No, chyba że Leverkusen albo Stuttgart zaskoczą. No i jeszcze Hamburg...

P.S. No tylko Bayern musi kogoś jeszcze do napadu kupić, bo z trójką z przodu to daleko klub z Monachium nie zajedzie...
Ale, Alex; Alessandro. DEL PIERO!

Tilek
Trampkarz
Trampkarz

Postautor: Tilek » śr 20.08.2008 12:50

Zagłosowałem na BVB, ale to raczej nierealne. Mam jednak nadzieję, że zajmiemy miejsce premiowane startem w pucharze UEFA.
Co do mistrza to chciałbym żeby to nie był Bayern ani Schalke, choć oni wydają się największymi faworytami. Po cichu liczę na HSV. Mają całkiem ciekawy skład, a odejście Van den Vaarta nie sprawiło wielkigo obniżenia jakości gry. Oglądałem tylko jedno ich spotkanie z Juventusem i zagrali na prawdę ładnie i zdecydowanie lepiej niż Włosi. Chociaż 3-0 to trochę za wysoka wygrana.

Michał M pisze:Zresztą - jesli graliśmy słabo a i tak mogliśmy wygrać (gdyby nie skuteczność) - no to cóż więcej mówić?

Meczu nie widziałem, ale bez przesady. Z tego co słyszałem od kumpla to HSV faktycznie było lepsze, w dodatku mieli 2 słupki i to oni byli dużo bliżej zwycięstwa.
BVB

Awatar użytkownika
Michał M
Bawarski Krzyżak

Postautor: Michał M » śr 20.08.2008 12:54

Tilek pisze:
Michał M pisze:Zresztą - jesli graliśmy słabo a i tak mogliśmy wygrać (gdyby nie skuteczność) - no to cóż więcej mówić?

Meczu nie widziałem, ale bez przesady. Z tego co słyszałem od kumpla to HSV faktycznie było lepsze, w dodatku mieli 2 słupki i to oni byli dużo bliżej zwycięstwa.

Jak nie widziałeś, to nie zajmuj głosu. Sędzia nie odgwizdał w 1 połowie karnego dla Bayernu, a ten cały słupek po rzucie rożnym - tuż przy słupku stał Ze Roberto, więc gdyby nie w słupek, to piłka prawie na pewno trafiłaby właśnie w Brazylijczyka. Że już nie wspomnę tego, że karnego dla Hamburga być nie powinno. No i po bramce na 2:2 HSV już zbyt wiele z gry nie miał (jakies kontry, które kończyły się przed polem karnym) I to jest to całe "dużo lepsze", tak?
Obrazek

Tilek
Trampkarz
Trampkarz

Postautor: Tilek » śr 20.08.2008 12:59

Michał M pisze:Jak nie widziałeś, to nie zajmuj głosu.

Nie zajmuje tylko zabieram.

Michał M pisze:Sędzia nie odgwizdał w 1 połowie karnego dla Bayernu

Ale za to ten drugi dla Bayernu ponoć był mocno kontrowersyjny.

Michał M pisze:to piłka prawie na pewno trafiłaby właśnie w Brazylijczyka.

Prawie...
BVB

Awatar użytkownika
Michał M
Bawarski Krzyżak

Postautor: Michał M » śr 20.08.2008 13:13

Tilek pisze:
Michał M pisze:Jak nie widziałeś, to nie zajmuj głosu.

Nie zajmuje tylko zabieram.

Jedna i druga forma są poprawne.
Tilek pisze:
Michał M pisze:Sędzia nie odgwizdał w 1 połowie karnego dla Bayernu

Ale za to ten drugi dla Bayernu ponoć był mocno kontrowersyjny.

Ponoć, ale jak uznał Kicker, bardzo obiektywny pod tym względem, była to sytuacja w której sędzia nie popełnił błędu.
Tilek pisze:
Michał M pisze:to piłka prawie na pewno trafiłaby właśnie w Brazylijczyka.

Prawie...

Trudno, żeby pisac o zdarzeniu, które się nie wydarzyło, że "na pewno byłoby tak i tak". Dlatego napisałem prawie, Panie Czepialski.
Na pewno to HSV nie był bliższy wygranej niż Bayern w tym meczu. świadczy o tym też statystyka strzałów czy szans, w których był remis.
Obrazek

Awatar użytkownika
mistyk
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Postautor: mistyk » śr 20.08.2008 13:25

Musze stanac po stronie Tilka, dla mnie Hamburg byl troche lepsy w tym meczu. A musze zaznaczyc, ze jestem bezstronny, bo nie kibicuje zadnej z druzyn. Jak wroca jednak Ribery i Toni gra Bayernu powinna sie poprawic.

Wróć do „Niemcy”